Najlacnejšie Nutrilon 1 ADVANCED 6 x 800 g
Dlhodobo skvele hodnotené: Nutrilon 1 ADVANCED 6 x 800 g

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie dojčenské mlieka roka 2023
Prehľadne:
najlepšie dojčenské mlieka z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie dojčenské mlieka? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené dojčenské mlieka podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať dojčenské mlieko?

  1. Dojčenské mlieko je vhodné podávať deťom, ktoré nemôžu byť dojčené. 
  2. Od narodenia do 6. mesiaca veku sú určené tzv. počiatočné dojčenské mlieka, na ktorá po 6. mesiaci nadväzujú mlieka pokračovacie. Batoľacie dojčenské mlieka je potom možné podávať od 6 mesiacov do 3 rokov veku dieťaťa.
  3. Pre deti so špeciálnymi výživovými potrebami sú určené špeciálne dojčenské mlieka riešiaca napríklad alergie alebo koliky.

 

Pozrite sa na najlepšie dojčenské mlieka:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP dojčenské mlieka na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené dojčenské mlieka
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Nutrilon 1 ADVANCED 6 x 800 g Nutrilon 1 ADVANCED 6 x 800 g 90 1,1 Viac
2. BEBA 1 Comfort HM-O 800 g BEBA 1 Comfort HM-O 800 g 17 1,2 Viac
3. Sunar Complex 1 600 g Sunar Complex 1 600 g 12 1,2 Viac
4. Kendamil 2 DHA+ 800 g Kendamil 2 DHA+ 800 g 16 1,6 Viac
5. HiPP 1 BIO Combiotik 500 g HiPP 1 BIO Combiotik 500 g 12 1,4 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší dojčenské mlieka.

 

TOP dojčenské mlieka v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené dojčenské mlieka
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sunar Complex 1 600 g Sunar Complex 1 600 g 10 1,4
2. Nutrilon 1 Advanced 800 g Nutrilon 1 Advanced 800 g 15 1,3
3. Sunar Complex 3 600 g Sunar Complex 3 600 g 9 1,2
4. BEBA 1 Comfort HM-O 800 g BEBA 1 Comfort HM-O 800 g 16 1,3
5. BEBA 2 Comfort HM-O 800 g BEBA 2 Comfort HM-O 800 g 16 1,1

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší dojčenské mlieka.

 

TOP dojčenské mlieka v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP dojčenské mlieka v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené dojčenské mlieka
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Aptamil Pre Anfangsmilch mit Pronutra 300 g Aptamil Pre Anfangsmilch mit Pronutra 300 g 6 1
2. Aptamil Pre Anfangsmilch mit Pronutra Aptamil Pre Anfangsmilch mit Pronutra 6 1,5
3. Aptamil Anfangsmilch mit Pronutra 800 g Aptamil Anfangsmilch mit Pronutra 800 g 17 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Najlepším zdrojom živín pre malé bábätko je materské mlieko. Je zdrojom nevyhnutných vitamínov a živín. Ak však žena svoje dieťa dojčiť nemôže alebo nechce, prichádza k slovu dojčenské mlieko, ktoré sa svojím zložením materskému mlieku podobá a dokáže ho bezpečne nahradiť. Podľa akých kritérií dojčenské mlieko vyberať a na čo si dať pri jeho príprave pozor? 

 

Rozlíšenie dojčenských mliek podľa veku dieťaťa

 

Počiatočné dojčenské mlieka

 

Dojčenské mlieka sú u väčšiny výrobcov označovaná číslami, niektorí na nich pridávajú tiež informáciu o odporúčanom veku dieťaťa. Takzvané počiatočné mlieko môže byť podávané už novorodencom od prvého dňa života. Je teda určené pre deti, ktoré nemôžu byť dojčené a umelé mlieko je pre nich hlavným zdrojom tekutín aj živín. Počiatočné mlieka obsahujú adaptovanú kravskú bielkovinu obsahujúce minerály, stopové prvky, vitamíny, cukry a ďalšie látky, ktoré organizmus malého dieťaťa nutne potrebuje. Okrem toho sú často obohatená aj o probiotiká a prebiotiká, ktoré pomáhajú upraviť dojčatám zloženie črevnej mikroflóry a tým im uľahčiť vyprázdňovanie a pomôcť vstrebávanie živín. Počiatočné dojčenské mlieka je vhodné podávať od narodenia do 6 mesiacov veku dieťaťa. 

 

Pokračovacie mlieka

 

Deťom od 6 do 12 mesiacov sú určené pokračovacie dojčenské mlieka, ktoré sú zvyčajne podávané ako doplnok k prvým nemliečnym príkrmom a dojčenským čajom. V tomto období už mlieko pre dieťa nie je jediným zdrojom živín, preto už pokračovacie mlieka neobsahujú adaptovanú kravskú bielkovinu. Môžu však obsahovať laktózu a sacharózu, ktorá spôsobuje sladkú chuť. Zároveň bývajú obohatená o dôležité stopové prvky ako napríklad zinok, jód, železo, vitamíny A, C, D alebo E a ďalšie. Deti do 12 mesiacov by ešte stále nemali konzumovať kravské mlieko, ktoré je pre nich ťažko stráviteľné. Jedálniček však možno obohacovať o kyslé mliečne výrobky či niektoré druhy syrov. 

 

Dojčenské mlieka pre batoľatá

 

Tento typ pokračovacieho mlieka je určený pre deti od 12 mesiacov do zhruba 3 rokov. Sú obohatená o niektoré vitamíny, minerály a stopové prvky a slúži predovšetkým na doplnenie tekutín. Niektoré z týchto následných mliek majú dokonca príchuť, vďaka ktorej deťom viac chutia. 

  • Počiatočné dojčenské mlieka sú určené pre deti od narodenia do 6 mesiacov, ktoré nemôžu byť dojčené, a obsahujú široké spektrum výživných látok s podobným zložením ako materské mlieko.
  • Pokračovacie mlieko je určené pre deti od 6 do 12 mesiacov a je skôr doplnkom k príkrmom a tuhé strave.
  • Batoľacie dojčenské mlieka môžu konzumovať deti až do 3. rokov veku a slúži pre spestrenie jedálnička a doplnenie tekutín. 

 

Špeciálne dojčenské mlieka

 

Pre deti so špeciálnymi výživovými potrebami sú určené dojčenské mlieka zohľadňujúci nielen vek dieťaťa, ale aj jeho zdravotný stav. Pre deti, ktoré trpia zažívacími ťažkosťami, sú určené antikoliková mlieka, ktorá okrem iného tiež slúži na prekonanie období tzv. trojmesačnej koliky. Často zvracejícím dojčatám uľaví tzv. antirefluxné mlieka, ktoré sú mierne zahustená a znemožňujú tak grckanie. Pre deti, ktorých príbuzní trpia alergiami a ekzémy a sú teda z tohto pohľadu samy rizikové, sú určené hypoantigenne mlieka, ktoré majú toto riziko eliminovať. Hypoalergénne mlieka sa potom podávajú deťom trpiacim alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Ak chcete, aby dieťa v noci dobre spalo, môžete mu zaobstarať špeciálne dojčenské mlieko určené k lepšiemu zasýtenie na noc, ktoré je vďaka obsiahnutým ryžovým či kukuričným vločkám hutnejšie.

  • Špeciálne dojčenské mlieka zahŕňajú napríklad antirefluxné, hypoalergénne či antikoliková mlieka, ktoré majú eliminovať zdravotné ťažkosti dojčiat.

 

Aké je najlepšie dojčenské mlieko – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

  • Aké množstvo mlieka má dieťa denne vypiť? 

To je závislé od jeho hmotnosti. Všeobecne platí, že celkové množstvo vypitého mlieka by malo zodpovedať približne jednej šestine hmotnosti dieťaťa. Toto množstvo by v optimálnom prípade malo rozdeliť do 5 až 6 dávok. Pri príprave dojčenského mlieka je nutné sa vždy riadiť návodom na krabici a dodržiavať optimálnu teplotu nápoja, ktorá je 37 ° C.

 

Najlepšie dojčenské mlieka 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Nutrilon 2 Advanced 800 g. Tu zaobstaráte Nutrilon 2 Advanced 800 g nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Nutrilon 2 Advanced 800 g“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.6/5 - (16 hlasov)