Najlacnejšie Bumbu Original 40% 0
Dlhodobo skvele hodnotené: Bumbu Original 40% 0

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie rumy roka 2023
Prehľadne:
najlepšie rumy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie rumy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené rumy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať rum?

 1. Za rum je považovaný nápoj vyrábaný zo šťavy z cukrovej trstiny alebo z melasy, odpadového produktu pri výrobe cukru z cukrovej trstiny.
 2. Podľa farby možno rumy rozdeliť do 3 kategórií: rumy biele, zlaté a tmavé. Do miešaných nápojov sa hodí najlepšie rumy biele, naopak tie tmavé je najvýhodnejšie konzumovať samostatne pri izbovej teplote.
 3. Z hľadiska doby zrenie a miešanie možno rumy rozdeliť na typ Solero, čo sú miešané rumy zrejúce v niekoľkých rôzne starých vrstvách, Reserva pripravované z najkvalitnejších rumov konkrétneho roka a Barel Proof vznikajúce z jedného druhu rumu bez miešania.

 

Pozrite sa na najlepšie rumy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP rumy na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší rumy.

 

TOP rumy v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené rumy
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev) Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev) 33 1,2
2. Don Papa Rum 7y 40% 0,7 l (holá láhev) Don Papa Rum 7y 40% 0,7 l (holá láhev) 35 1,2
3. Bumbu Original 15y 40% 0,7 l (holá láhev) Bumbu Original 15y 40% 0,7 l (holá láhev) 28 1,1
4. Pampero Aniversario 40% 0,7 l (holá láhev) Pampero Aniversario 40% 0,7 l (holá láhev) 21 1,4
5. Blue Mauritius Gold 15y 40% 0,7 l (holá láhev) Blue Mauritius Gold 15y 40% 0,7 l (holá láhev) 41 1,1

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší rumy.

 

TOP rumy v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP rumy v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené rumy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Captain Morgan Spiced Gold 35% Captain Morgan Spiced Gold 35% 10
2. Kraken Black Spiced 40% vol 0,7 l Kraken Black Spiced 40% vol 0,7 l 19
3. Botucal 12 Years Old Reserva Exclusiva 40% vol 0,7 l Botucal 12 Years Old Reserva Exclusiva 40% vol 0,7 l 30

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Nie je rum ako rum. Väčšina z nás iste zaznamenala kauzu okolo tuzemáku, ktorý sme síce dlhé roky považovali za rum, ale prakticky ním vôbec nebol. Čo teda vlastne je rum, z čoho sa vyrába a ako spoznať ten naozaj kvalitný? Poradíme. 

 

Aký je rozdiel medzi skutočným rumom a tuzemák?

 

Pravý rum sa vyrába z cukrovej trstiny, zatiaľ čo tuzemák, ktorý bol dlhé roky vydávaný za rum, ale vlastne ním vôbec nebol, sa vyrába zo zemiakového škrobu nariedeného liehom a doplneného o rumovou esenciu. Podľa platnej legislatívy sa na takto pripravenom nápoji nesmie objaviť slovo rum. Rumom možno totiž označiť iba nápoj vyrobený z vyššie zmienené cukrovej trstiny. Tá navyše musí prejsť pomerne náročným a zdĺhavým procesom výroby, vďaka ktorému výsledný nápoj získava svoju charakteristickú chuť a arómu. Prakticky sú používané dva spôsoby na výrobu rumu z cukrovej trstiny. Buď je nápoj vyrábaný priamo zo šťavy z cukrovej trstiny alebo z melasy, čo je odpadová surovina vznikajúce pri výrobe cukru z cukrovej trstiny, ktorá však obsahuje veľké množstvo minerálov a vitamínov. Rumy z melasy bývajú sladšie a aromatickejsie. Naopak rumy, ktoré sú vyrábané zo trstinovej šťavy, majú jemnejšiu chuť a delikátnu arómu. 

 • Ako rum môže byť označený iba nápoj vyrábaný z cukrovej trstiny.
 • Tuzemák vyrábaný z liehu, zemiakového škrobu a ochucovadiel nie je rumom v pravom slova zmysle, len jeho lacnou náhradou
 • Rum môže byť vyrábaný priamo zo šťavy z cukrovej trstiny alebo z melasy, čo je odpadová surovina pri výrobe cukru z cukrovej trstiny.

 

Akú farbu má mať kvalitný rum?

 

Pri výbere rumu by ste mali venovať pozornosť v prvom rade jeho farbe. Tá je totiž závislá na tom, akú má nápoj chuť, pretože jej odtieň je závislý na dobe zrenia rumu v sudoch. Farbu rumu možno rozdeliť do 3 odtieňov. Tzv. svetlé rumy (blanco) môžu ponúknuť menej výraznú chuť aj arómu. Doba zrenia sa pohybuje okolo 6 mesiacov a potom je nežiaduce aróma odstránené prefiltrovaním cez drevené uhlie. Biele rumy sú vhodné do miešaných nápojov. Stredný stupeň reprezentujú tzv. Zlaté rumy (oro),ktoré zrejú dlhšiu dobu než biele rumy a vďaka tomu získavajú plnšiu chuť i arómu. tmavé rumy (dark) potom zrejú vo vypaľovaných sudoch, ktoré im dodávajú charakteristickú plnú chuť a arómu. Konzumujte je ako samostatný nápoj pri izbovej teplote.

 • Podľa farby možno rumy rozdeliť do 3 kategórií.
 • Svetlé rumy zrejú najkratšiu dobu a hodí sa do miešaných nápojov
 • Do strednej skupiny patria zlaté rumy a najsilnejší chuť a arómu ponúkajú rumy tmavé, ktoré je najlepšie konzumovať samostatne pri izbovej teplote. 

 

Výber rumu podľa spôsobu zrenia

 

Doba a spôsob zrenia rumu má vplyv na jeho výslednú chuť i kvalitu. Z tohto hľadiska môžete naraziť opäť na 3 druhy rumov. Rumy typu Solera zrejú vo vrstvách podľa starobe. Najstaršie rumy sú v sude najnižšie a práve tie sa nepredávajú ako prvé. Vo fľaši sa ale vždy objavia zmesový rum. Najkvalitnejšie dobre vyzreté rumy zoženiete pod označením Reserva. Vznikajú miešaním a následným zrením tých najkvalitnejších dobre vyzretých rumov, tých najlepších z konkrétneho roka. Jednodruhové rumy, ktoré nie sú nijako miešané, nájdete pod označením Barel Proof, prípadne Single Barrel.

 • V závislosti na dobe zrenia je možné rozlíšiť rumy označované ako Solera, ktoré zrejú v niekoľkých vrstvách podľa veku, veľmi kvalitné rumy typu Reserva a jednodruhové rumy typu Single Barrel, ktoré nie sú nijako miešané.
 • Pre začiatočníkov, ktorí chcú ochutnať kvalitný rum, ale nechcú za neho vydávať viac ako je nutné, sú ideálne rumy typu Solera. 

 

Aký je najlepší rum – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako piť rum?

Kvalitný rum je potrebné si vychutnať ideálne v pohári kónického tvaru zužujúci sa smerom nahor. Rovnako ako pri víne je potreba najprv preskúmať farbu rumu a jeho vôňu, ktorá má vysoký podiel na jeho chuti. Rum sa odporúča konzumovať pri izbovej teplote, kedy najlepšie vyniknú všetky jeho chuťové zložky. Po napití je potreba rum dôkladne poválet v ústach a vychutnať. Silnejší rumy môžete zriediť niekoľkými kvapkami vody, ktorá zjemní ich chuť a potlačia štipľavosť alkoholu. Ak konzumujete rum s ľadom, buďte pripravení na to, že vyniknú skôr jeho drevité tóny a naopak tie jemné citrusové budú potlačené. Niektoré typy rumov možno konzumovať napríklad sa vetvičkou mäty alebo s horkou čokoládou.

 

Najlepšie rumy 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (čistá fľaša). Tu zaobstaráte Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (čistá fľaša) nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (čistá fľaša)“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.7/5 - (7 hlasov)