Najlacnejšie Finlandia 40% 1 l (čistá fľaša)
Dlhodobo skvele hodnotené: Finlandia 40% 1 l (čistá fľaša)

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie vodky roka 2023
Prehľadne:
najlepšie vodky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie vodky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené vodky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať vodku?

 1. Vodka je alkoholický nápoj s nevýraznou chuťou vyrábaný z rôznych druhov obilia, prípadne zemiakov, melasy alebo vínnej révy. Obsah alkoholu sa vo vodke najčastejšie pohybuje okolo 40%, môže však byť aj nad 60%.
 2. Aby mohol byť destilát označený ako vodka, musí obsahovať aspoň 37,5% alkoholu. Pritom môže byť bez chuti alebo ochutený. Medzi najčastejšie príchute vodky patrí kokos, melón, jahoda, broskyňa alebo citrón.
 3. Najväčšie množstvo vodky sa skonzumuje v Rusku a Poľsku, kde sa tiež produkujú tie najrozšírenejšie druhy vodky. Medzi najjemnejšie vodky na svete potom patria tie z Fínska.

 

Pozrite sa na najlepšie vodky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP vodky na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené vodky
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Double Cross 40% 0,7 l (čistá fľaša) Double Cross 40% 0,7 l (čistá fľaša) 56 1,4 Viac
2. Finlandia 40% 1 l (čistá fľaša) Finlandia 40% 1 l (čistá fľaša) 12 1,4 Viac
3. Finlandia 40% 0,7 l (čistá fľaša) Finlandia 40% 0,7 l (čistá fľaša) 10 1,4 Viac
4. Absolut Vodka 40% 1 l (čistá fľaša) Absolut Vodka 40% 1 l (čistá fľaša) 14 1,1 Viac
5. Stolichnaya 40% 1 l (čistá fľaša) Stolichnaya 40% 1 l (čistá fľaša) 12 1,4 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší vodky.

 

TOP vodky v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené vodky
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Finlandia 1 l (holá láhev) Finlandia 1 l (holá láhev) 14 1,2
2. Stolichnaya 1 l (holá láhev) Stolichnaya 1 l (holá láhev) 14 1,4
3. Absolut 1 l (holá láhev) Absolut 1 l (holá láhev) 16 1,3
4. Finlandia 0,7 l (holá láhev) Finlandia 0,7 l (holá láhev) 11 1
5. Koskenkorva 1 l (holá láhev) Koskenkorva 1 l (holá láhev) 12 1,1

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší vodky.

 

TOP vodky v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP vodky v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené vodky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Absolut Vodka 40% vol Absolut Vodka 40% vol 10
2. Three Sixty Vodka Diamond Filtrated 37,5% vol Three Sixty Vodka Diamond Filtrated 37,5% vol 10
3. Grey Goose Vodka 40% vol Grey Goose Vodka 40% vol 32

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Ako vodka je označovaný alkoholický nápoj, ktorý sa vyrába z obilia, prípadne z cukrovej repy, ryže, zemiakov alebo dokonca vínnej révy. Obsah alkoholu vodky sa pohybuje od približne 40% do 70%. Najčastejšie však narazíte na vodky s obsahom alkoholu okolo 40%. Vodka má obvykle číru farbu a čistú chuť alkoholu. Tá môže byť prípadne doplnená niektorou príchuťou, napríklad broskýň, jabĺk, hrušiek, višne a podobne. Na čo pri výbere kvalitnej vodky zamerať?

 

Najdôležitejšie kritériá pre výber vodky

 

Vodky možno vyberať podľa niekoľkých rôznych kritérií. Medzi tá najdôležitejšia patrí obsah alkoholu, príchuť, typ vodky, teda krajiny pôvodu a v neposlednom rade tiež farba vodky. Z hľadiska obsahu alkoholu sa zamerajte na preferencie toho, kto bude vodku konzumovať. Aby mohol byť nápoj považovaný za vodku, musí obsahovať najmenej 37,5% alkoholu. Najčastejšie sa stretnete s vodkou obsahujúci okolo 40% alkoholu, na trhu však narazíte aj na fľaše s obsahom 60% alkoholu a vyšším. Vodka je najčastejšie predávaná vo fľašiach s objemom 0,7 l, prípadne 1,5 l. Existujú aj varianty na ochutnanie, ktoré majú 0,05 l a sú teda ekvivalentom malého panáka. Vodku skladujte v suchom prostredí pri nízkych teplotách ideálne okolo 10 °C. Pri správnom skladovaní vydržia aj niekoľko rokov, minimálna trvanlivosť by však u všetkých typov mala byť aspoň 2 roky.

 • Pri výbere vodky sa v prvom rade zaujímajte o obsah alkoholu. Ten sa najčastejšie pohybuje okolo 40%, stretnete sa však aj s vodkami s obsahom alkoholu nad 60%.
 • Fľaše vodky, ktoré sa na trhu vyskytujú najčastejšie, majú objem 0,7l, niektoré väčšie balenia sú 1,5 litrové.
 • Bežná trvanlivosť vodky je pri správnom skladovaní niekoľko rokov, minimálne by mala vydržať 2 roky. 

 

Ochutená vodka alebo klasika bez príchuti?

 

Neznalý konzument nespozná na chuti vodky, z čoho bola vyrobená. Chuť rôznych druhov vodky je takmer totožná. Líšiť sa môže príchuťou. Ochutená vodka je vhodná aj na výrobu rôznych miešaných nápojov a kokteilov. Stretnúť sa môžete napríklad s vodkou citrónovú, s kokosovou vodkou, jahodovú vodkou, broskyňovú vodkou alebo melónovou vodkou. Vyrába sa však celý rad ďalších príchutí v závislosti na fantázii a možnostiach výrobcov.

 • Vodku bez príchuti možno konzumovať samotnú alebo ako súčasť alkoholických koktailov
 • Na trhu narazíte tiež na vodku ochutenú rôznymi druhmi ovocia. Vychutnať si tak môžete napríklad vodku jahodovú, melónovú alebo kokosovú.

 

Vodka podľa krajiny pôvodu

 

Zemou vyrábajúcich vodku je celý rad. Najvernejší konzumenti vodky sú v Rusku a v Poľsku, vo Slovensku obľubu tohto nápoja zatieňuje višje pivo. Prevažná väčšina ruských vodiek je vyrábaná z pšenice, v Poľsku sa zase najčastejšie vyrába ražná vodka, ako základ fínskej vodky je potom použitý jačmeň. Každá z krajín vyrábajúcich vodku je na svoj produkt patrične hrdá, tie najlepšie vodky sa však vyrábajú v Rusku, sú filtrované cez filtre zo striebra a spoznáte ich podľa označenia „Russian Standard“ alebo „Beluga“. V Poľsku je vodka národným nápojom. Jej známosť však za hranice tohto štátu príliš nepreniká. Napriek tomu snáď každý počul o legendárnej vodke Zubrowka alebo Belvedere. Fínska vodka patrí medzi najjemnejšie na svete. Prechádza niekoľkonásobnou destiláciou a na jej výrobu je okrem jačmeňa využívaná aj voda z ľadovcov. Značky ako Finlandia či Koskenkorva nenechajú chladným asi žiadneho milovníka vodky. Vodka sa vyrába aj vo Švédsku. Táto vodka patrí obvykle medzi tie silnejšie s obsahom alkoholu typicky nad 50%. Aj na Slovensku vyrábame kvalitnú vodku z kvalitnej pramenitej vody s vysokým obsahom horčíka a vápnika. 

 • Najvyššia spotreba vodky je v Rusku a Poľsku.Tieto národy tiež produkujú najväčšie množstvo veľmi kvalitných druhov vodky.
 • Medzi nejjemnější na svete patrí fínskej vodky, ktoré prechádzajú niekoľkonásobnou destiláciou. 
 • Aj na Slovensku sa vyrába pomerne kvalitné vodka z našej čistej pramenitej vody.

 

Aká je najlepšia vodka – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako správne konzumovať vodku?

Vodku je možné konzumovať samotnú, na tento účel sa ale odporúča ju vychladiť. Najlepšie je ale použiť vodku na prípravu miešaných alkoholických drinkov. Medzi tie najznámejšie koktaily, ktorých základom je vodka, patrí napríklad Sex on the Beach, Cosmopolitan alebo Blue Lagoon. V týchto nápojoch býva vodka zvyčajne doplnená a ovocné džúsy a ochutené likéry.

 

Najlepšie vodky 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Double Cross 40% 0,7 l (čistá fľaša). Tu zaobstaráte Double Cross 40% 0,7 l (čistá fľaša) nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Double Cross 40% 0,7 l (čistá fľaša)“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (6 hlasov)