Najlacnejšie Chivas Regal 12y 40% 0
Dlhodobo skvele hodnotené: Chivas Regal 12y 40% 0

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie whisky roka 2023
Prehľadne:
najlepšie whisky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie whisky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené whisky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať whisky?

 1. Pri výbere whisky sa v prvom rade zaujímajte o to, aká je jej krajiny pôvodu. Najlepšie whisky pochádzajú zo Škótska a Írska, niekomu zachutí tiež whisky vyrobená v USA alebo v Kanade.
 2. Z hľadiska zloženia možno rozlíšiť whisky single malt, ktoré sú z jedného druhu whisky, a blended, ktoré bývajú miešané z niekoľkých rôznych druhov whisky z rozdielnych páleníc.
 3. Obsah alkoholu sa vo whisky pohybuje od 40% do 70%, pričom platí, že každý chuťový tón potrebuje k svojmu rozvinutiu iné percento alkoholu.

 

Pozrite sa na najlepšie whisky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP whisky na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší whisky.

 

TOP whisky v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené whisky
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Jack Daniel's 40% 1 l (holá láhev) Jack Daniel's 40% 1 l (holá láhev) 24 1,3
2. Tullamore Dew Original 40% 0,7 l (holá láhev) Tullamore Dew Original 40% 0,7 l (holá láhev) 15 1,5
3. Jack Daniel's Single Barrel 45% 0,7 l (holá láhev) Jack Daniel's Single Barrel 45% 0,7 l (holá láhev) 34 1,1
4. Jameson Irská Whisky 40% 1 l (holá láhev) Jameson Irská Whisky 40% 1 l (holá láhev) 20 1,4
5. JAMESON IRSKÁ WHISKY 40% 0,7 l (holá láhev) JAMESON IRSKÁ WHISKY 40% 0,7 l (holá láhev) 12 1,4

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší whisky.

 

TOP whisky v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP whisky v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené whisky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Jack Daniel's Old No.7 Tennessee 40% Jack Daniel's Old No.7 Tennessee 40% 16
2. Johnnie Walker Red Label 40% Johnnie Walker Red Label 40% 2
3. Ardbeg 10 Years Old Islay Single Malt Scotch 46% vol 0,7 l Geschenkbox Ardbeg 10 Years Old Islay Single Malt Scotch 46% vol 0,7 l Geschenkbox 6

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Whisky je odpradávna považovaná za jeden z najkvalitnejších a najobľúbenejších alkoholických nápojov. Tradícia jej konzumácie je doslova stáročná. Po celom svete môžete nájsť veľké množstvo páleníc whisky od drobných po tie najväčšie. Ktoré druhy whisky si získali celosvetovú známosť a prečo by tento nápoj mal stáť za vašu pozornosť?

 

Výber whisky podľa krajiny pôvodu

 

Tá je v prípade whisky veľmi dôležitá. Najznámejšie sú whisky škótske či írske, o svoje miesto na slnku sa ale hlási tiež whisky slovenské či japonské. Aký je medzi jednotlivými druhmi whisky rozdiel a kto je najviac ocení? Medzi najznámejšie druhy whisky patrí tá, ktorá pochádza zo Škótska. V tejto krajine má výroba whisky naozaj dlhú tradíciu, ktorá je zárukou skúseností. Základnou zložkou škótskej whisky je jačmenný slad, ktorý zreje v dubových sudoch aspoň 3 roky. Do fliaš je škótska whisky stáčaná s minimálnym obsahom alkoholu 40%. Aj írska whisky patrí k najlepším na svete. Rovnako ako u tej škótskej je na jej výrobu použitý jačmenný slad. Írska whisky je však v porovnaní s tou škótsku jemnejšie, pretože podstupuje trojitú destiláciu. Írska whisky tiež na rozdiel od tej škótskej neobsahuje v chuti dymový tón, pretože sa pri jej výrobe nepoužíva rašelinový oheň. Whisky je vyrábaná ale aj v Spojených štátoch amerických, kde ju nájdete pod názvom whiskey alebo aj bourbon. Základom americkej whisky je kukurica. Aj americká whisky prechádza niekoľkonásobnou destiláciou a zreje v dubových sudoch. Práve vďaka nim získava svoju typickú dymovu arómu a chuť. Aj v Kanade sa vyrába whisky. V tomto prípade však zo žita alebo z kombinácie niekoľkých obilnín. Kanadská whisky zreje v dubových sudoch aspoň 4 roky a jej chuť je jemnejšia než majú americkej bourbony či škótskej whisky. Pre kanadskú whisky je typická ovocná chuť sprevádzaná podtónmi korenia a škorice.

 • Škótska whisky patrí medzi tie najznamejsie whisky na svete. Jej chuť je obohatená o dymový podtón vznikajúce v dôsledku použitia rašelinového ohňa pri výrobe.
 • Írska whisky je jemnejšia než tá škótska hoci sa k jej výrobe tiež používa jačmenný slad
 • Whisky pochádzajúca z USA je vyrobená z kukurice a označovaná ako bourbon. 
 • Kanadská whisky sa vyrába z raže a zreje v dubových sudoch aspoň 4 roky. 

 

Typ whisky podľa zloženia

 

Z hľadiska zloženia whisky sa môžete stretnúť s dvoma druhmi, single malt a blended.Whisky typu single malt je jednosladová, čo značí, že pochádza z jedného druhu obilniny, najčastejšie sa jedná o sladový jačmeň. Často zreje tiež v jedinom sude a býva destilovaná v jednej pálenici. Tieto druhy whisky patrí medzi tie najkvalitnejšie, ale aj najdrahšie. Blended whisky je miešaná z niekoľkých rôznych druhov whisky pochádzajúcich pokojne aj z odlišných páleníc. Jej chuť je možné doladiť v priebehu niekoľko hodinového procesu miešania, preto býva jemnejšia, ale tiež lacnejšie a vhodná pre tých, ktorí s týmto nápojom len začínajú.

 • Single malt whisky je vyrobená z jedného druhu whisky v jedinej pálenici a býva kvalitnejšie, ale aj drahšie.
 • Blended whisky je zmesou niekoľkých druhov whisky z rôznych páleníc. Jej chuť je jemnejšia a býva tiež lacnejšia.

 

Aký obsah alkoholu má mať whisky?

 

Whisky sú všeobecne pomerne silné alkoholické nápoje. Obsah alkoholu vo whisky je zvyčajne v rozmedzí od 40% do 70%. Rôzny obsah alkoholu v nápoji má za výsledok rozvinutie iných chutí. Napríklad ovocná zložka potrebuje prekvapivo väčšie množstvo alkoholu v nápoji preto, aby sa rozvinula. Čistú single malt whisky, ktorá má zvyčajne najvyššie percento alkoholu, sa ale odporúča pred konzumáciou zriediť niekoľkými kockami ľadu alebo čistou vodou, aby vynikla jej chuť.

 • Whisky sú silné alkoholické nápoje, v ktorých sa obsah alkoholu pohybuje od 40% do 70%.
 • Každý chuťový tón vo whisky potrebuje k svojmu rozvinutiu rôzne percento alkoholu. 
 • Single malt whisky zrieďte pred konzumáciou vodou alebo ľadom, lepšie vynikne jej chuťová zložka.

 

Aká je najlepšia whisky – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako dlho má zrieť kvalitná whisky?

Dobu zrenia nájdete zvyčajne vyznačenú na fľaši. Všeobecne platí, že čím dlhšie si whisky poleží v sude, tým je jemnejšia a kvalitnejšia. Samozrejme s vyššou dobou zrenia rastie aj cena nápoja. Ako doba zrenia sa označuje len obdobie, kedy whisky ležala v sude, to znamená, že ak si kúpite fľašu whisky, ktorú niekoľko rokov neotvoríte, dobu zrenia tým nepredĺžite.

 • Aká whisky je vhodná pre začiatočníkov?

Jednoznačne blended. Jedná sa o miešanú whisky vyrobenú z niekoľkých druhov whisky z rôznych páleníc. Miešaním je dosiahnuté jemnejšie chuti a táto whisky je tiež lacnejšia.

 

Najlepšie whisky 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Jack Daniel's Single Barrel 45% 0,7 l (čistá fľaša). Tu zaobstaráte Jack Daniel's Single Barrel 45% 0,7 l (čistá fľaša) nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Jack Daniel’s Single Barrel 45% 0,7 l (čistá fľaša)“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek