Najlacnejšie Bitdefender Internet Security 1 lic. 12 mes.
Dlhodobo skvele hodnotené: Bitdefender Internet Security 1 lic. 12 mes.

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie antivírusy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie antivírusy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie antivírusy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené antivírusy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať antivírus?

  1. Kvalitné antivir by mal zabrániť vstupu škodlivého kódu do vášho počítača, prípadne ho po jeho uložení objaviť a deaktivovať.
  2. O účinnosti a kvalite antivírusu vypovedá najviac početnosť aktualizácie jeho databáz.
  3. Antivír vás ochráni pred všetkými druhmi škodlivého kódu, od tradičných vírusov, po trójske kone, počítačové červy až po spyware.

 

Pozrite sa na najlepšie antivírusy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP antivírusy na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené antivírusy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. ESET NOD32 Antivirus 1 lic. 12 mes. ESET NOD32 Antivirus 1 lic. 12 mes. 14 2,3
2. ESET MOBILE SECURITY 1 lic. 12 mes. ESET MOBILE SECURITY 1 lic. 12 mes. 4 1,3
3. ESET internet security 1 lic. 12 mes. ESET internet security 1 lic. 12 mes. 19 1,3
4. ESET HOME Security Essential 1 lic. 12 mes. ESET HOME Security Essential 1 lic. 12 mes. 19 1,0
5. Avast Premium Security 1 lic. 12 mes. Avast Premium Security 1 lic. 12 mes. 7 1,2

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší antivírusy.

 

TOP antivírusy v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší antivírusy.

 

TOP antivírusy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené antivírusy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Bitdefender Total Security 5 urządzeń - 12 miesięcy Bitdefender Total Security 5 urządzeń - 12 miesięcy 1,5
2. McAfee Total Protection Pl 10 Pc / 1 Rok McAfee Total Protection Pl 10 Pc / 1 Rok 1,5
3. Bitdefender Internet Security 2023 1 3 5 PC 1 2 3 lata VPN Bitdefender Internet Security 2023 1 3 5 PC 1 2 3 lata VPN 1,2
4. McAfee Total Protection Pl 1 Urządzenie /1 Rok McAfee Total Protection Pl 1 Urządzenie /1 Rok 1,4
5. McAfee Internet Security 5 PC / 1 rok McAfee Internet Security 5 PC / 1 rok 1,2

 

TOP antivírusy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené antivírusy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Bitdefender Total Security (3 Geräte/18 Monate) Bitdefender Total Security (3 Geräte/18 Monate) 1,5
2. Symantec Norton Security Premium, 10 Geräte - 3 Jahre, Download Symantec Norton Security Premium, 10 Geräte - 3 Jahre, Download 1,4
3. Norton Security Deluxe | Jahreslizenz | Windows, iOS, Mac, Android Norton Security Deluxe | Jahreslizenz | Windows, iOS, Mac, Android 1,4
4. Norton Security Deluxe | 3 Geräte | immer aktuell | einfach herunterladbar Norton Security Deluxe | 3 Geräte | immer aktuell | einfach herunterladbar 1,4
5. Kaspersky Internet Security - 1 Gerät, 1 Jahr Kaspersky Internet Security - 1 Gerät, 1 Jahr 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Potrebujete ochrániť váš počítač pred útokmi zvonku a v kľude si užívať surfovanie, čítanie správ, využívanie internetového bankovníctva, ale aj prácu? Nie je nič jednoduchšie ako zaobstarať kvalitné antivir. Ako ho ale vybrať, keď úroveň internetovej kriminality neustále stúpa a hrozba napadnutia práve vášho počítača sa zvyšuje? 

 

Akými najdôležitejšími súčasťami by mal disponovať kvalitný antivír?

 Základom každého úspešného softwaru pre ochranu počítača je rezidentný štít. Ten by mal byť aktívny po celý čas, kedy je počítač zapnutý a mal by sa postarať o predchádzanie vstupu škodlivého obsahu z internetu do vášho zariadenia. Rovnako tak by mal zachytiť aj pokus o nainštalovaní vírusu z vašich flash diskov a ďalších externých zariadení. Ďalšie obvyklú komponentom kvalitných antivírusov je skener, teda softvérový nástroj, ktorý po vašej aktivácii začne na vašom pevnom disku vyhľadávať potenciálne nebezpečný zdrojový kód. Naozaj výborný antivír by mal byť schopný oskenovať váš počítač rovnako kvalitne, bez ohľadu na to, či má prístup k internetu. Vzhľadom k tomu, že počítačoví hackeri si vždy udržujú náskok, mal by byť váš antivír čo najčastejšie aktualizovaný.To sa týka predovšetkým jeho databáz. V mnohých prípadoch totiž platí, že vírus, ktorý minulý týždeň ešte neexistoval, môže tento týždeň kompletne zničiť vaše dáta. Ustrážiť by ste si teda mali aj početnosť aktualizácie databáz. Tú by ste mali poznať podľa štatistík zverejnených na webe výrobcu. Porovnaním niekoľkých spoločností ľahko spoznáte, ktorý z antivírusov je aktualizovaný častejšie. 

  • Základom každého antivírusu je rezidentný štít, ktorý slúži na zamedzenie vstupu škodlivého kódu z internetu či z externého zariadenia do vášho počítača. 
  • Skener vám pomôže aktívne prehľadať počítač a odstrániť už prítomné vírusy a trójske kone. 
  • Podmienkou efektívneho fungovania antivírusu je čo najčastejšou aktualizácia jeho databáz.

 

Čo na vás číha za bránami internete?

Okrem nestabilne fungujúceho PC môžu škodlivé kódy zistiť vaše heslá, otvárať vaším menom stránky s obsahom, ktorý môže poškodiť vaše zariadenia či spôsobiť jeho úplnú nefunkčnosť. Medzi základné programy, ktoré môžu zničiť váš počítač, či jeho obsah patrí počítačové vírusy. O nich iste počul už každý. Väčšinou sú koncipované tak, aby vykonávali nejakú nežiaduce aktivitu, od kopírovanie dát z vášho disku, po samovoľné reštartovaní či otváranie nežiaducich programov či stránok. Zvláštnym typom vírusov sú tzv. Trójske kone. Tie naozaj fungujú rovnako ako bájna grécka zbraň. Obvykle ide o škodlivý kód zakomponovaný v niektorom na prvý pohľad obyčajnom programe, napríklad hre alebo šetričmi obrazovky. Po aktivácii začne posielať citlivé dáta o vašom počítači na príslušné miesta, ktorá sa už o zvyšok postarajú. O tom, že sa vám ich aktivita nebude pozdávať, nemôže byť pochýb. Jedným z najnebezpečnejších druhov škodlivých programov sú tzv. Worms čiže červy. Tie zvyčajne zneužijú bezpečnostné slabinu vášho systému k svojej záškodnícke aktivite. Ich cieľom je rovnako ako u vírusov ukradnutiu či zmazanie vašich dát, spomalenie vášho počítača či deštrukcie jeho systému. 

Existuje aj trieda softvéru, ktorý nie je priamo škodlivý, ale napriek tomu využíva slabín vášho počítača k zberu informácií o vašom správaní a aktivitách. Tie sú neskôr odosielané do nepovolaných rúk a samozrejme zneužívané. Takzvané špehovacích programy čiže spyware zneužívajú aj obchodníci pre zistenie aktivít svojich potenciálnych zákazníkov a následné prispôsobenie svojej ponuky. Predovšetkým v rámci internetových prehliadačov sa stretnete s obťažujúcim adwarom, ktorého cieľom je podsunúť vám práve ten druh reklám, ktorý vás zaujíma.

  • Najnebezpečnejšími programy, pred ktorými by ste sa mali chrániť prostredníctvom kvalitného antivírusu, sú počítačoví červy. 
  • Hlavu a predovšetkým dáta na vašom disku vám môže zamotať aj trójsky kôň. 
  • Špehovacích programy čiže spyware slúži predovšetkým na získanie informácií o vašom správaní na internete.

 

Najlepšie antivírusy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt ESET NOD32 Antivirus 1 lic. 12 mes.. Tu zaobstaráte ESET NOD32 Antivirus 1 lic. 12 mes. nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: ESET NOD32 Antivirus 1 lic. 12 mes.“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (15 hlasov)