Najlacnejšie TOHOS velká
Dlhodobo skvele hodnotené: TOHOS velká

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie udiarne roka 2024
Prehľadne:
najlepšie udiarne z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie udiarne? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené udiarne podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať udiareň?

 1. Ak máte už na záhrade krb, môžete uvažovať o postavení udiarne svojpomocne ako prístavby k tomuto krbu. Ak sa na to necítite, zoženiete aj tak veľké množstvo rôznych typov a prevedení udiarní.
 2. Z hľadiska zdroja tepla sa môžete na trhu stretnúť s udiarňou, v ktoré sa topí drevom, briketami, drevenú drví či pilinami alebo s udiarňou elektrickou, v ktorých sa o zahriatie pilín stará vykurovacia špirála. 
 3. Údiť možno ale prekvapivo aj v období, kedy vonkajšej teploty klesnú pod bod mrazu. Stačí si k tomu zaobstarať udiareň s izoláciou.

 

Pozrite sa na najlepšie udiarne:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP udiarne na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené udiarne
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Cattata Pisa 3v1 Cattata Pisa 3v1 54 1,0
2. BRADLEY Smoker 6 roštů BRADLEY Smoker 6 roštů 788 1,0
3. TOHOS velká, 66x57x115 cm TOHOS velká, 66x57x115 cm 239 1,0
4. BRADLEY Smoker 4 rošty BRADLEY Smoker 4 rošty 678 1,0
5. BRADLEY Smoker Original BRADLEY Smoker Original 599 1,0

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší udiarne.

 

TOP udiarne v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené udiarne
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Kaiser '50' elektrická přenosná udírna Kaiser '50' elektrická přenosná udírna 297 1,3
2. Kaiser '100' elektrická přenosná udírna Kaiser '100' elektrická přenosná udírna 346 1,4
3. Drevo-Pe Dřevěná s topeništěm 01 Drevo-Pe Dřevěná s topeništěm 01 154 1,4
4. Rulyt Tohos zahradní velká Rulyt Tohos zahradní velká 249 1,3
5. Bradley Smoker 4 Digital Bradley Smoker 4 Digital 883 1,0

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší udiarne.

 

TOP udiarne v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené udiarne
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Stalowa Wędzarnia Ogrodowa Metalowa Wędzarka Stalowa Wędzarnia Ogrodowa Metalowa Wędzarka 1,3
2. Browin Duża Wędzarnia Balkonowa Rodzinna XXL Duży Zestaw +zrębki+paliwo 1L Browin Duża Wędzarnia Balkonowa Rodzinna XXL Duży Zestaw +zrębki+paliwo 1L 1,4
3. Wędzarnia Ogrodowa Drewniana Drzwiczki wędzarnik Wędzarnia Ogrodowa Drewniana Drzwiczki wędzarnik 1,4
4. Wędzarnia automatyczna Borniak UW-150 Wędzarnia automatyczna Borniak UW-150 1,1
5. Wędzarnia balkonowa XL z regulacją pojemności Wędzarnia balkonowa XL z regulacją pojemności 1,5

 

TOP udiarne v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené udiarne
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Masterbuilt MES 130B - 30' Digitaler Elektro Smoker Masterbuilt MES 130B - 30' Digitaler Elektro Smoker 1,9
2. Pit BOSS Electric Smoker - Räucherschrank elektrisch- PBV3D1 Pit BOSS Electric Smoker - Räucherschrank elektrisch- PBV3D1 1,7
3. Muurikka Elektrischer Räucherofen Gross mit Thermometer 28cm Elektro Smoker Muurikka Elektrischer Räucherofen Gross mit Thermometer 28cm Elektro Smoker 1,3
4. tectake Räucherofen mit Temperaturanzeige - Schwarz tectake Räucherofen mit Temperaturanzeige - Schwarz 2,4
5. Räucherofen Smoker Räucherschrank aus Holz Feuerkammer 125x50x50 gebrannt Räucherofen Smoker Räucherschrank aus Holz Feuerkammer 125x50x50 gebrannt 2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Domáca udiareň je vybavením, ktoré síce nie je úplne nevyhnutné, ale rozhodne dokáže spríjemniť niektoré aspekty života. Veď zahryznúť sa do vlastnoručne vyrobených klobás či bravčového je pocit pre bohov. Zaobstarajte si aj vy tento doplnok záhrady a vychutnajte si dosýta všetko, čo život ponúka. Ako sa ale popasovať s výberom udiarne, aby splnila aj vaše najdivokejšie predstavy? 

 

Máte už vonkajší krb? 

 

Potom sa môžete pustiť do vlastnoručnej prístavby udiarne k nemu. Vyjde vás to lacnejšie ako kúpiť samostatnú udiareň a nebudete musieť hľadať miesto pre ďalšie vybavenie. Nutným predpokladom k tomuto kroku sú ale isté kutilské schopnosti a tiež čas. Udiareň a krb v jednom potom ocenia najmä majitelia menších záhrad, ktorí hľadia na každý centimeter priestoru. Na druhú stranu, ak si zaobstaráte naozaj kvalitný a výkonný výrobok, môžete byť prekvapení, ako veľmi prekoná vaše predstavy a kvality udiarne postavené svojpomocne. Udiarne možno totiž zohnať v rozmanitých veľkostiach a prevedeniach. Od tých do záhrady po malé kompaktné udiarne použiteľné aj na terase či v altánku. Odopierať si ju nemusí dokonca ani majitelia bytu s balkónom, samozrejme v tomto prípade nie je príliš vhodné robiť udiareň, v ktorej sa topí drevom, ale model s elektrickou špirálou. 

 • Domáci majstri sa môžu pustiť do prístavby udiarne ku krbu, ktorý už stojí v záhrade. 
 • Udiareň si ale môžu kúpiť aj majitelia panelákového bytu s balkónom. V tomto prípade je lepšie siahnuť po elektrickej udiarni
 • Na trhu existujú rozmanité druhy a typy udiarní s rôznymi zdrojmi tepla aj spôsoby ovládania.

 

Čo si premyslieť pred kúpou udiarne?

 

Dôležité parametre udiarne sa odvíja od toho, ako často ju chcete používať a koľko a čoho v nej budete chcieť údiť. Iný výrobok vám bude stačiť na občasné vyúdení niekoľkých klobások, iný využijete na pravidelné niekoľkodňové údenie surového mäsa. 

 • Ujasnite si, čo budete údiť, ako často av akom množstve.

 

S akými typmi udiarní sa môžete stretnúť?

 

Veľmi ekonomické a zároveň efektívne je údenie v elektrických udiarňach. Tie bývajú vybavené elektrickou vykurovacou špirálou, ktorá zaistí vznik dymu pomocou drevenej drviny alebo pilín. Výhodou tohto typu udiarní je najmä možnosť pomerne efektívne regulovať intenzitu údenie. Vďaka tomu máte istotu, že postupujete správne a údenie môže byť naozaj rýchle a efektívne. Elektrické udiarne sa hodí prakticky kamkoľvek, dokonca aj na už spomínaný balkón v panelovom dome. Trochu vyšší level elektrických udiarní predstavujú udiarne digitálne. Tie majú celý proces údenia digitalizovaný a prístroj ho má plne pod kontrolou. Navyše sú tieto udiarne často vybavené tiež digitálnym displejom, cez ktorý je možné ich ovládať. Digitálne udiarne ale nemusí byť len elektrické, stretnúť sa môžete aj s prístrojom, v ktorom sa topí briketami. Z tohto hľadiska sú potom praktické aj multifunkčné udiarne, ktoré dokážu kombinovať niekoľko zdrojov tepla. Použiť v nich teda môžete ako vykurovaciu špirálu, tak drevo, brikety alebo piliny. Ak chcete pri údení zároveň aj grilovať, poobzerajte sa po ponuke udiarní s grilom. V nich je možné na jedinej zatopení údiť aj grilovať. Najčastejšie využívajú ako zdroj tepla klasické drevo. Ak by ste si radi dopriali čerstvo vyúdené chrumkavé klobásy aj za zimného počasia, siahnite po udiarni s izoláciou, ktorú je možné používať, aj keď vonkajšej teploty klesnú pod 0 ° C.

 • Elektrické udiarne sú založené na ohrievanie drevených pilín pomocou vykurovacej špirály. Sú veľmi kompaktné a možno ich využiť prakticky kdekoľvek. 
 • Celý proces pod kontrolou môžete mať v udiarňach digitálnych
 • Multifunkčné udiarne umožňujú použiť viac zdrojov tepla. Napríklad si môžete vybrať, či v nich zakúrite drevom alebo použijete vykurovaciu špirálu. 
 • Pre údenie aj za mrazu si môžete zaobstarať udiarne s izoláciou.

 

Aké sú najlepšie udiarne – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Aký je najlepší materiál pre udiarne?

Jednoznačná odpoveď znie: nerezová oceľ. Existujú samozrejme aj udiarne z dreva alebo murované modely, zvyčajne sa ale jedná o udiarne, ktoré si postavíte svojpomocne alebo necháte vyrobiť na zákazku. Nerezové udiarne sú síce drahšie, ale majú dlhšiu životnosť, vyššiu odolnosť a tiež lepšie tepelné vlastnosti. Dokonca sa aj lepšie udržiavajú. Trochu finančne dostupnejšou alternatívou nerezových udiarní sú tie vyrobené z pozinkovaného plechu. U tých ale počítajte s tým, že budete musieť kvôli odstráneniu olejového filmu na povrchu vykonať prvé údenie na prázdno.

 

Najlepšie udiarne 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt TOHOS malá, 59x49x110 cm. Tu zaobstaráte TOHOS malá, 59x49x110 cm nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: TOHOS malá, 59x49x110 cm“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek