Najlacnejšie Lipo C Askor Forte 120 kapsúl
Dlhodobo skvele hodnotené: Lipo C Askor Forte 120 kapsúl

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie doplnky stravy na imunitu roka 2024
Prehľadne:
najlepšie doplnky stravy na imunitu z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie doplnky stravy na imunitu? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené doplnky na imunitu podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať doplnky stravy na imunitu?

 1. Aby vaša imunita fungovala ako má, je vhodné dopriať jej dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, pohybu na vzduchu a zbytočne sa nestresovať.
 2. Kvalitné doplnky stravy posilňujúci imunitu by mali obsahovať predovšetkým vitamín C, D a vitamíny raduB. 
 3. Dôležité sú tiež minerálne látky. Ohlídejte si v prípravkoch aspoň prítomnosť zinku a železa.

 

Pozrite sa na najlepšie doplnky stravy na imunitu:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP doplnky stravy na imunitu na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší doplnky na imunitu.

 

TOP doplnky stravy na imunitu v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené doplnky na imunitu
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Pleuran Imunoglukan P4H sirup 250 ml Pleuran Imunoglukan P4H sirup 250 ml 12 1,4
2. Reflex Nutrition Nexgen Pro 90 kapslí Reflex Nutrition Nexgen Pro 90 kapslí 12 1,2
3. Lipo C Askor Forte 120 kapslí Lipo C Askor Forte 120 kapslí 23 1,1
4. Bactoral 16 tablet Bactoral 16 tablet 15 1,5
5. Bohemia Artwork STREPTOkill kapky s ústním aplikátorem 25 ml Bohemia Artwork STREPTOkill kapky s ústním aplikátorem 25 ml 9 1,7

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší doplnky na imunitu.

 

TOP doplnky stravy na imunitu v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené doplnky na imunitu
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Now Foods Nac 600 100 Kaps. Now Foods Nac 600 100 Kaps. 1,2
2. Gaba 500mg + Witamina B6 200 kaps. Gaba 500mg + Witamina B6 200 kaps. 1,3
3. NOW Foods Astragalus extract 90 kapsułek NOW Foods Astragalus extract 90 kapsułek 1,3
4. FLORADIX Żelazo i Witaminy 500 ml FLORADIX Żelazo i Witaminy 500 ml 1,2
5. Omułek zielonowargowy - koncentrat (150 kaps.) Omułek zielonowargowy - koncentrat (150 kaps.) 1,3

 

TOP doplnky stravy na imunitu v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené doplnky na imunitu
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Thorne Research NAC, 90 Kapseln Thorne Research NAC, 90 Kapseln 1,2
2. Now Foods Super Antioxidantien 120 Kapseln Now Foods Super Antioxidantien 120 Kapseln 1,3
3. Now Foods Echinacea 400 MG 250 vegetarische Kapseln Now Foods Echinacea 400 MG 250 vegetarische Kapseln 1,2
4. A.Vogel Echinaforce Forte + Vitamin C 90 Kapseln A.Vogel Echinaforce Forte + Vitamin C 90 Kapseln 1,3
5. Sanct Bernhard Vitamin C + Zink Langzeitkapseln - 180 Kapseln Sanct Bernhard Vitamin C + Zink Langzeitkapseln - 180 Kapseln 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Najlepším zdrojom živín, vitamínov a minerálov je dostatočná, kvalitná a pestrá strava. Majte na pamäti, že v bežnej pestrej strave sa nachádzajú v dostatočnej koncentrácii a v ľahko vstrebateľnej forme. Výživové doplnky nemajú nahrádzať zdravý životný štýl. Odborník na výživu alebo lekár vám môže lepšie poradiť, ako ho zlepšiť.

Posilňovať imunitu organizmu prostredníctvom vhodných doplnkov stravy možno prakticky v každom ročnom období. Zvlášť efektívne je táto aktivita ale na jeseň a v zime, kedy nastáva obdobie zvýšeného výskytu chrípok a prechladnutí. Tie sú dôsledkom zníženia množstva slnečného žiarenia, výskytu chladného počasia a náhlych prechodov zo zimy do tepla a naopak. Práve v tomto období je preto dobré zaradiť k strave vitamíny a minerály, ktoré imunitu posilnia a pomôžu nám sa vyhnúť nežiaducemu ochorenia.

 

Aký životný štýl imunitný systém prirodzene posilňuje? 

 

Okrem konzumácia dostatočného množstva ovocia a zeleniny stavte tiež na pohyb na čerstvom vzduchu a predovšetkým zodpovedajúci pitný režim. A to aj pri nízkych vonkajších teplotách. Doplnky stravy by mali byť len podporou a prostriedkom pre doplnenie chýbajúcich vitamínov a minerálov, nie samospásným liekom na všetko. Dôležitý je tiež čas venovaný spánku a relaxáciu a obmedzenia stresu. Váš imunitný systém sa vám za to odmení.

 • Okrem zaradenie doplnkov stravy na imunitu obmedzte aj stres a zaistite si dostatočné množstvo spánku
 • Nezabudnite ani na pohyb na čerstvom vzduchu a dostatočný príjem tekutín.

 

Ktoré vitamíny by mali obsahovať kvalitné doplnky stravy posilňujúci imunitu? 

 

Najmä je dôležitý vitamín C. Posilňuje imunitu a jeho nedostatok sa prejavuje častými prechladnutím a slabosťou. Ďalšou dôležitou skupinou vitamínov sú B vitamíny. Tie sú nevyhnutné pre kvalitné fungovanie látkovej premeny, teda metabolizmu. Prispievajú ale aj k bezproblémovej funkciu imunitného systému a najmä vitamín B12 je dôležitý pre správny vývoj plodu v tehotenstve. Pre dostatočne pevné zuby a kosti si ohlídajte v potravinových doplnkoch tiež prítomnosť vitamínu D. Ten má vplyv ale prekvapivo aj na imunitný systém. Pomáha totiž bunkám bojovať proti prípadnej infekcii. Ak máte nedostatok vitamínu D, budete pravdepodobne náchylnejšie k infekčným ochoreniam a samozrejme tiež k chrípke. Z minerálnych látok telo potrebuje pre správne fungovanie imunity predovšetkým zinok a železo, ktoré je súčasťou krvného farbiva hemoglobínu. Železa veľmi často v strave neprijímame dostatočné množstvo, preto je potrebné ho doplniť umelo pripravenými preparáty. 

 • Imunitu pozitívne ovplyvní predovšetkým dostatočný príjem vitamínu C.
 • Nemenej dôležité sú ale tiež vitamíny radu B a D, ktoré majú na telo i ďalšie pozitívne účinky, napríklad pomáhajú zamedziť infekciu alebo zabezpečiť pevné kosti a zuby.
 • V kvalitných doplnkoch stravy na imunitu by sa mali vyskytovať aj minerálne látky, najmä zinok a železo, ktoré je dôležitou súčasťou krvného farbiva

 

Aké formy doplnkov pre posilnenie imunity môžete na trhu nájsť? 

 

Obohatiť svoj organizmus o vitamíny a zároveň podporiť svoj pitný režim môžete vďaka praktickým šumivým tabletám, ktoré jednoducho necháte rozpustiť vo vode. Výsledný nápoj posilní váš organizmus o dôležité minerálne látky a vitamíny. Moderná forma užívania vitamínov v podobe jednorazových vreciek, ktoré stačí vsypať do úst a nechať rozpustiť na jazyku je tiež veľmi obľúbená. Sáčok si sebou môžete vziať kamkoľvek a nástup účinku je navyše veľmi rýchly. Doplniť vitamíny môžete tiež prostredníctvom preparátov v klasických lisovaných tabletkách alebo kapsliach, ktoré možno navyše zaobstarať aj vo variante s postupným uvoľňovaním, ktorá sa o prísun vitamínov a minerálov pre vaše telo postará po celý deň. Ak chcete mať istotu, že vaše telo dostáva optimálny denný prídel vitamínov a minerálov, stavte na multivitamínové doplnky stravy.

 • Veľmi obľúbenou formou doplnkov stravy sú šumivé tablety rozpustné vo vode. 
 • Zaobstarať si vitamíny a minerály môžete tiež vo forme klasických tabliet či kapsúl.
 • V posledných rokoch sa na trhu objavuje stále obľúbenejšie moderná forma jednorazových vreciek.

 

Aké sú najlepšie doplnky na imunitu – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

Aké faktory ovplyvňujú imunitný systém? 

V prvom rade predovšetkým zloženie stravy, ktorej súčasťou sú často tučné a sladké jedlá či mliečne výrobky, ktoré nie sú príliš vhodné pre správne fungovanie črevnej mikroflóry. Tá potom nie je schopná odolávať plesniam, s ktorými musia bojovať imunitný systém, ktorý sa tak silno vyčerpáva. Pozitívne nepôsobí ani všadeprítomný stres a nadmerné užívanie niektorých liekov, napríklad antibiotík či liekov proti bolesti. Svoju úlohu hrá aj stres, predovšetkým ten dlhodobý a častý pobyt v uzavretých kanceláriách či halách s umelým osvetlením. Nezanedbateľný je tiež vplyv okolitého znečisteného prostredia a nedostatočného množstva pohybu. 

 

Z čoho sa skladá imunitný systém? 

Dôležitou súčasťou obranyschopnosti tela sú lymfatické uzliny eliminujúci cudzorodé látky, biele krvinky čiže leukocyty mnohých typov. Neoddeliteľnou súčasťou imunitného systému tela je tiež slezina ovplyvňujúce odolnosť slizníc a brzlík s kostnou dreňou, kde sa tvoria nové bunky. Na detoxikáciu organizmu a odstraňovanie škodlivých látok sa podieľajú pečeň a významný vplyv na zdravie človeka a odolnosť jeho imunitného systému má tiež zloženie črevnej mikroflóry.

Výživovým doplnkom nemožno zo zákona pripisovať liečivé vlastnosti. Ak sa necítite dobre, vždy je najlepšie navštíviť svojho lekára, ktorý vám poradí. Ak si kúpite výživový doplnok, pozorne si prečítajte príbalový leták. Dodržiavajte dávkovanie a správne používanie. Nikdy neprekračujte dávkovanie.

 

Najlepšie doplnky na imunitu 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Pleuran Imunoglukan 100 mg P4H 60 kapsúl. Tu zaobstaráte Pleuran Imunoglukan 100 mg P4H 60 kapsúl nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Pleuran Imunoglukan 100 mg P4H 60 kapsúl“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.8/5 - (20 hlasov)