Najlacnejšie MTD OPTIMA ME 76
Dlhodobo skvele hodnotené: MTD OPTIMA ME 76

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie snehové frézy roka 2023
Prehľadne:
najlepšie snehové frézy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie snehové frézy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené snehové frézy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať snehovú frézu?

  1. Pri výbere snehovej frézy by ste mali mať v prvom rade jasno v tom, či dáte prednosť modelu s elektromotorom alebo s benzínovým motorom.
  2. Významný vplyv na výkon snehové frézy má tiež jej motorizácie, šírka záberu a výška frézovacieho ústrojenstva.
  3. Zaujímajte sa aj o uhol vyhadzovacieho tunela a možnosti jeho úprav.

 

Pozrite sa na najlepšie snehové frézy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP snehové frézy na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené snehové frézy
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. MTD OPTIMA ME 66 T MTD OPTIMA ME 66 T 1 700 0 Viac
2. MTD M 61 MTD M 61 845 3,4 Viac
3. MTD OPTIMA ME 76 MTD OPTIMA ME 76 1 600 0 Viac
4. Mtd OPTIMA ME 66 Mtd OPTIMA ME 66 1 345 0 Viac
5. MTD ME 61 MTD ME 61 872 2,4 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší snehové frézy.

 

TOP snehové frézy v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené snehové frézy
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. VeGA 651e VeGA 651e 774 1,4
2. VeGA 651 ST VeGA 651 ST 765 2,8
3. MTD M 61 MTD M 61 612 1,9
4. MTD Optima ME 66 MTD Optima ME 66 1 193 1
5. Riwall PRO RPST 6172 Riwall PRO RPST 6172 881 1,2

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší snehové frézy.

 

TOP snehové frézy v Poľsku

Dlhodobo najlepšie hodnotené snehové frézy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Stiga St 1151 E Stiga St 1151 E 135 1
2. MURRAY ODŚNIEŻARKA SPALINOWA BEz NAPĘDU 800 SNOW SERIES (MS55800) MURRAY ODŚNIEŻARKA SPALINOWA BEz NAPĘDU 800 SNOW SERIES (MS55800) 315 1
3. Lumag SFR-65 Lumag SFR-65 664 1

 

TOP snehové frézy v Nemecku

Rebríček pre vás pripravujeme…

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Tešíte sa na každú ďalšiu zimu, ale vaši radosť vám kazia predstava odhadzovanie snehu na príjazdovej ceste alebo rovno celej vašej záhrade? Kúpte si na túto nemilú prácu pomocníka, ktorý ušetrí nielen vaše chrbát, ale aj váš čas. Elektrická alebo benzínová snehová fréza urobí väčšinu práce za vás. Na vás bude len jej dopriať dostatočný servis a údržbu a pri odhadzovaní jej navádzať tými správnymi cestami podobne ako v lete kosačku. Cítite sa na to? Potom sa poďte pozrieť na to, ako takú snehovú frézu vybrať.

 

V prvom rade si premyslite spôsob napájania

 

Na trhu narazíte na frézy elektrické a benzínové. Z hľadiska konštrukčného sa príliš nelíšia, naopak z pohľadu použitia sú rozdiely pomerne zásadné. Snehové frézy s elektromotorom majú síce nižšie obstarávacie náklady, počítať ale musíte s nutnosťou neustále dávať pozor na to, kde máte predlžovací kábel. A to môže byť v snehu oveľa väčší problém ako v prípade letného kosenie trávy. Alternatívou k elektrickej snehovej fréze sú modely so vstavaným akumulátorom, ktoré ale disponujú oveľa nižším výkonom, takže sa na odhadzovanie veľkých závejov naozaj nehodí. Oveľa výkonnejší, ale aj drahšiefrézy benzínové. S tými nebudete obmedzeni maximálnou dĺžkou kábla ani dobou nabitia akumulátora. Hodí sa skôr na väčšie voľné priestranstvá. 

  • Elektrická snehová fréza je síce lacnejší, ale budete obmedzeni dĺžkou predlžovacieho kábla, ktorého polohu v snehu tiež horšie ustrážite.
  • Benzínové frézy sú oveľa výkonnejšie ako elektrické, hodí sa aj na upratovanie veľkých plôch. Počítať ale musíte s vyššími obstarávacími nákladmi. 

 

Na aké parametre sa pri výbere snehovej frézy primárne zamerať? 

 

Okrem výkonu motora určujúceho celkovú výkonnosť stroja, je dôležitá aj šírka záberu a výška frézovacieho ústrojenstva. Pre väčšinu domáceho využitia budú dostatočné frézy s výkonom od cca 5 kW do 10 kW. Ak však máte rozľahlejší pozemok alebo ak chcete si odhadzovanim snehu príležitostne privyrábať, voľte zariadenie s výkonom aspoň okolo 15kW. Šírka záberu potom rozhoduje o tom, koľko času odhadzovaním strávite. Prispôsobiť by ste jej samozrejme mali veľkosti pozemku a platí, že ak máte veľkú záhradu bez úzkych miest, radšej voľte šírku záberu väčší. Niektoré špecializované zariadenia môžu mať šírku záberu až okolo 80cm. Ak naopak potrebujete odhadzovať užšie chodníky a vojsť sa s frézou i do horšie prístupných miest, poobzerajte sa po modeloch s menšou šírkou záberu. Bežne zoženiete aj frézy, ktoré v jednom rade odhází menej ako 55 cm. Výška pohyblivé závitovky má na množstvo odházeného snehu tiež vplyv. Krátke odhadzovanie z predzáhradky vystačí s výškou do cca 0,5m. Ak viete, že budete s frézou odhadzovať vysoké záveje, či bývate v horských oblastiach, investujte radšej do zariadenia s výškou aspoň 55 cm. Čím viac, tým lepšie. 

  • Väčšina fréz pre domáce použitie vystačí s výkonom do cca 10 kW. Pre poloprofesionálne použitie voľte výkonnejšie zariadenia. 
  • Šírku záberu frézy prispôsobte charakteru svojho pozemku. S menšími strojmi sa pohodlne vojdete do úzkych miest. Väčšia šírka záberu je zase zárukou rýchleho odhádzanie rozsiahlych voľných priestranstiev
  • Pri hodnotení výkonnosti snehové frézy hrá úlohu aj výška odhadzovacieho ústrojenstva. Do horských oblastí voľte čo najvyšší frézy.

 

Možnosti nastavenia vyhadzovacieho tunela

 

V prípade snehovej frézy hrá úlohu tiež možnosť jej modifikácie a nastavenie na mieru vašim požiadavkám. Tá spočíva najmä v úprave snehového tunela, teda tej časti, ktorou je sneh vyhadzovaný von. Variabilita snehového tunela umožňuje nielen nastaviť stranu, ale aj uhol vyhadzovaní. Ten sa vo väčšine prípadov pohybuje na hodnote 180 °. Existujú ale aj modely, ktorých uhol vyhadzovania je vyšší, pokojne okolo 300 °. Tie samozrejme umožňujú odhadzovať sneh na vzdialenejšie a rozsiahlejšie plochy.

  • Pri kúpe snehové frézy vezmite v úvahu aj jej uhol vyhadzovaní a možnosť jeho modifikácie
  • Modely s variabilným a širším uhlom vyhadzovaní samozrejme umožňujú možnosť odhadzovať sneh na vzdialenejšie plochy.

 

Aká je najlepšia snehová fréza – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

Ako pracuje snehová fréza? 

To závisí od počtu jej stupňov. Jednostupňová fréza jediným šnekom naberá sneh, vháňa ho do vyhadzovacieho tunela a odhadzuje do diaľky. V prípade dvojstupňové frézy drví oceľový šnek väčšie hrudy snehu a následný ventilátor s lopatkami je odhadzuje tunelom preč. Trojstupňová fréza má samozrejme tri stupne hnacieho ústrojenstva, ktoré si sneh vzájomne odovzdávajú a celý systém si poradí aj s ťažkým mokrým snehom. 

 

Kedy postačí snehová fréza s kolesami a kedy je lepšie pásy vybavený stroj? 

Bežné snehové frézy bývajú vybavené kolesami so zimným protišmykovým vzorom, čo stačí pre väčšinu domáceho využitia. V horšie dostupnom teréne ale oceníte pásy, ktoré zabránia hrabanie a zvládnu aj vyšší záveje či svahovitý terén. 

 

Najlepšie snehové frézy 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt MTD OPTIMA ME 66 T. Tu zaobstaráte MTD OPTIMA ME 66 T nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: MTD OPTIMA ME 66 T“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (11 hlasov)