Najlacnejšie Filmové BLU RAY WARNER HOME VIDEO Matrix Revolutions (1+1 zdarma) BD
Dlhodobo skvele hodnotené: Filmové BLU RAY WARNER HOME VIDEO Matrix Revolutions (1+1 zdarma) BD

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie sci-fi roka 2023
Prehľadne:
najlepšie sci-fi z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie sci-fi? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené sci-fi podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať sci-fi?

 1. Vedecko-fantastický filmový žáner vznikol na začiatku 20. storočia v Európe a dodnes patrí k jeho najviac obľúbeným témam cestovanie v čase, mimozemšťania, neobvyklý vývoj vesmíru alebo robotika.
 2. Naozaj kvalitný moderný sci-fi sa vyznačuje nielen pútavým príbehom, ale aj filmovými triky na vysokej úrovni.
 3. Kvalitný sci-fi snímka sa zvyčajne dostáva na pomedzí žánrov, napríklad dráme alebo animovaného filmu.

 

Pozrite sa na najlepšie sci-fi:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP sci-fi na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší sci-fi.

 

TOP sci-fi v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené sci-fi filmy
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Star Wars: Vzestup Skywalkera DVD Star Wars: Vzestup Skywalkera DVD 6 1,2
2. Interstellar DVD Interstellar DVD 3 1,1
3. Jurský Park 2 / Ztracený svět / The Lost World DVD Jurský Park 2 / Ztracený svět / The Lost World DVD 5 1
4. Sunshine DVD Sunshine DVD 3 1
5. Moonfall DVD Moonfall DVD 3 2,5

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší sci-fi.

 

TOP sci-fi v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP sci-fi v Nemecku

Rebríček pre vás pripravujeme…

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Žáner sci-fi je veľmi obľúbený najmä u mladšej generácie. Existujú ale aj výnimky a nadšenci, ktorí film sa science-fiction námetom pozrú aj v pokročilejšom veku. Tento filmový žáner totiž podnecuje fantáziu a posúva aspoň virtuálne hranice súčasnej vedy a techniky. Nie nadarmo sa v slovenčine označuje ako vedecko-fantastický film. 

 

Aké sú najčastejšie námety žánru sci-fi?

 

Vo science-fiction filmoch sa často objavuje napríklad cestovanie v čase, nečakaný vývoj aktuálnych vynálezov, ale aj mimozemšťania či nečakaný vývoj vesmíru a stretnutie s inými civilizáciami. Výnimkou nie je ani neobvyklý vývoj ľudského pokolenia v blízkej či vzdialenej budúcnosti a rozvoj robotov a techniky všeobecne takým smerom, ktorý môže mnohé desiť. Vedecko-fantastický žáner sa snažia doviesť mnohokrát až do absurdných detailov hypotetické situácie, ktoré môžu nastať, ak sa ľudstvo v konkrétnej vedeckej oblasti vydá na scestie. Oblasť sci-fi snímok je súčasťou filmovej tvorby od jej samotného počiatku, kedy sa ale jednalo skôr o nízkorozpočtové filmy bez valné kvality. Tomu ale urobila prietrž vesmírna série Star Wars a ďalšie, ktoré žáner science-fiction posunuli o level vyššie.

 • Medzi najčastejšie témy vedecko-fantastických filmov patrí hypotézy o možnom smerovaní vedeckého pokroku, rozvoj vesmíru a iných civilizácií alebo cestovanie v čase
 • Výnimkou v tematike sci-fi nie sú ani námety spojené s rozvojom techniky a robotiky a jej zneužitia.
 • Zmenu v negatívnom vnímaní žánra sci-fi priniesli až rozsiahle vesmírne ságy typu Star Wars.

 

Kolískou sci-fi je Európa

 

Prvý science-fiction filmy začali na začiatku 20. storočia vznikať v Európe, konkrétne vo Francúzsku, Rusku a Nemecku a boli zamerané skôr na utopické scenáre vývoja spoločnosti. Štafetu potom prevzal Hollywood a USA so svojimi príšerami z budúcnosti a legendárnymi monštrami typu Frankensteina. Započal rozvoj filmových trikov a animovaných pohybov a sci-fi filmy postupne začali priťahovať široké publikum. Zhruba v polovici 20. storočia sa žáner sci-fi začal prezentovať ako seriózny a začali vznikať snímky o možných tragických scenároch vývoja ľudstva, ak dopustí zneužitia vedeckých vynálezov alebo rozvoj vojnových konfliktov.

 • Žáner science-fiction sa začal objavovať prvýkrát na začiatku 20. storočia v Európe.
 • Od utopických scenárov sprevádzaných jednoduchými trikmi sa postupom času stalo sci-fi kolískou prepracovaných filmových trikov.

 

Ako spoznáte naozaj kvalitný moderný sci-fi film?

 

V tomto žánri stále platí, že je potrebné vsádzať na filmovú techniku a vykonávanie trikov. Mnoho scenárov totiž obsahuje prvky, ktoré nie sú bežným smrteľníkom dostupné a je potreba je vytvoriť prostredníctvom ilúzií. Môže ísť o 3D predstavenia alebo v poslednom čase veľmi často používaný proces zaznamenávania pohybu fiktívnych ľudí prenosom z pohybu skutočných ľudí, známy ako „motion capture„. Moderné sci-fi už nie je lacnou zábavou niekoľkých pomätencov, ale stáva sa plnohodnotným žánrom, ktorý zaujíma viac a viac divákov. Naozaj kvalitné snímky sa vyznačujú tým, že nejde o klasické sci-fi, ale často sa jedná o príbeh na pomedzí žánrov, napríklad drámy alebo animovaného filmu.

 • Moderné sci-fi využíva filmových trikov známych ako motion capture alebo 3D.
 • Veľmi často sa science-fiction príbeh dostáva na rozhraní niekoľkých žánrov.

 

Aký je najlepší sci-fi film – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako napísať kvalitný scenár pre sci-fi film?

Najprv je potrebné sa ponoriť do nejakého vedeckého problému, o ktorom chcete písať. Ide o to ho pochopiť, ale rozhodne potom čitateľa neukamenovat technickými detailmi, skôr je potrebné sa zamerať na najnutnejšie fakty potrebná pre pochopenie celého príbehu. Ten by potom mal byť dominantou diela

 • Aký je rozdiel medzi sci-fi a fantasy?

Mnoho kníhkupectvá, ale aj filmových producentov tieto dva žánre zlučuje do jedného. To je ale chyba, pretože sa v mnohých detailoch líšia. Sci-fi je zvyčajne založené na vedeckom základe, alebo sa aspoň snažia súčasné hranice poznania akceptovať a vychádzať z nich.Na druhej strane žáner fantasy je plný čarodejníkov, mágov, elfov, trpaslíkov a ďalšími podobnými typmi postáv a ide vyložene o produkt ľudskej fantázie, ktorý nie je založený na žiadnych faktoch.

 

Najlepšie sci-fi 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Star Wars: Síla se probouzí BD. Tu zaobstaráte Star Wars: Síla se probouzí BD nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Star Wars: Síla se probouzí BD“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (25 hlasov)