Najlacnejšie Electrolux EEM48320L
Dlhodobo skvele hodnotené: Electrolux EEM48320L

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie umývačky riadu roka 2021
Prehľadne:
najlepšie umývačky riadu z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie umývačky riadu? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené umývačky riadu podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať umývačku riadu?

 1. Premyslite si, či dáte prednosť voľne stojace, vstavané či stolný umývačke riadu.
 2. Pred nákupom zariadenia si zistite jeho ročnú spotrebu elektrickej energie a vody.
 3. Posúďte situáciu vašej domácnosti a podľa toho vyberte umývačku riadu s vhodnou kapacitou a rozmery.
 4. Nezabudnite ani na dostatočný počet programov a maximálna rozmedzie použiteľných teplôt. 

 

Pozrite sa na najlepšie umývačky riadu:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP umývačky riadu na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené umývačky riadu
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Bosch SMV46KX01E Bosch SMV46KX01E 479 1,4 Viac
2. Electrolux EEM48320L Electrolux EEM48320L 441 1,3 Viac
3. Beko DIN 28430 Beko DIN 28430 354 1,7 Viac
4. Whirlpool WSIC 3M27 C Whirlpool WSIC 3M27 C 299 2,3 Viac
5. Electrolux EEA27200L Electrolux EEA27200L 335 1,1 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší umývačky riadu.

 

TOP umývačky riadu v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené umývačky riadu
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Beko DFN 26421 W Beko DFN 26421 W 297 1,4 Více
2. Beko DFN 26422 X Beko DFN 26422 X 336 1,4 Více
3. Beko DIN 26420 Beko DIN 26420 285 1,8 Více
4. Beko DIN 28430 Beko DIN 28430 385 1,8 Více
5. Beko DTC 36610 W Beko DTC 36610 W 215 1,5 Více

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší umývačky riadu.

 

TOP umývačky riadu v Poľsku

Dlhodobo najlepšie hodnotené umývačky riadu
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Whirlpool WSFO3O23PF Whirlpool WSFO3O23PF 275 1,1
2. AEG FSK83717P AEG FSK83717P 660 1
3. BEKO DFS26024W BEKO DFS26024W 246 2

 

TOP umývačky riadu v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené umývačky riadu
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Bauknecht BFC 3C26 Bauknecht BFC 3C26 379 1
2. Siemens iQ300 SN436S00EE Siemens iQ300 SN436S00EE 419 1
3. Bosch Serie 4 SMS46KI03E Bosch Serie 4 SMS46KI03E 429 1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Umývačky riadu už dávno nepredstavujú pre väčšinu z nás nedosiahnuteľný luxus a stávajú sa bežnou súčasťou našich domácností. Váš riad im môžete bez obáv zveriť. Okrem úspory vody a finančných prostriedkov sa postarajú aj o efektívne využitie vášho času. Ako vybrať tú správnu umývačku riadu pre vašu domácnosť? 

 

Z akých variantov umývačiek v závislosti na umiestnení môžete vyberať?

V súčasnej dobe sú na trhu k dispozícii tri základné typy umývačiek, ktoré možno rôznymi spôsobmi umiestniť do finálnej pozície. Ide o:

 • Umývačky voľne stojace.
 • Vstavané umývačky.
 • Stolné umývačky.

Na prvý z nich umývačku voľnestojace,ktorú môžete postaviť na akékoľvek miesto v dosahu elektrickej zásuvky, prívodu vody a odpadu, sú kladené nároky na vzhľad čelných dvierok. Tá zostanú u tohto typu umývačky vždy viditeľná a je teda potrebné, aby ladila so zvyškom interiéru. Vstavaná umývačka naopak ponúka možnosť plnej integrácie do kuchynskej linky vrátane prekrytia dvierok doskou v rovnakom vzhľade ako má zvyšok kuchynskej linky. Stolný umývačku využijete v malých bytoch či kanceláriách. Je možné ju postaviť na stôl, zvyčajne má však výrazne nižšiu kapacitu ako predchádzajúce dva typy. 

 • Vstavanú umývačku možno zakomponovať do kuchynskej linky tak, že nebude na prvý pohľad vôbec poznať pod ktorou zo skriniek sa skrýva. 
 • Voľne stojaca umývačka sa hodí prakticky kamkoľvek a možno ju veľmi ľahko nainštalovať.
 • Stolná umývačka obslúži spoľahlivo malú kanceláriu či jedno a dvojčlennú domácnosť.

 

Na ktoré parametre sa pri výbere umývačky riadu zamerať?

Okrem typu umývačky je pred nákupom potrebné zvážiť predovšetkým:

 • Vnútornou kapacitu.
 • Spotrebu vody a energie.
 • Bežné umývacie programy.
 • Špeciálne funkcie.

Kapacita umývačky sa u väčšiny predajcov neudáva v objemových jednotkách, ale v počte súprav riadu,ktoré je prístroj naraz schopný spracovať. Zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí 10 až 16 sád. Súčasťou jednej vzorovej sady je:

 • hlboký a plytký tanier,
 • malý dezertný tanier, 
 • jeden hrnček, 
 • jeden pohár, 
 • sada náčinia pre jedného.

Ak teda často varíte a potrebujete teda umývať aj hrnce a kastróly, kúpte si radšej väčšiu umývačku s kapacitou až 16 súprav riadu. Počítajte u nej sa šírkou okolo 60cm. Pre menšie domácnosti postačí užšie model so šírkou okolo 45 cm a počtom jednorazovo umývané sád pohybujúcich sa okolo 10.

 

Spotreba elektrickej energie a vody

Pri výbere umývačky riadu je potrebné premýšľať aj nad jej energetickou spotrebou. Keďže sa jedná o zariadenie prevádzkované aj niekoľko hodín denne, financie za jeho prevádzku sa môžu už vyšplhať k významným sumám, ktoré vaše domácnosť pocítia. Pred kúpou prístroja si teda dôkladne preštudujte jeho energetický štítok, na ktorom nájdete ako odhadovanú ročnú spotrebu vody, tak energetickú triedu a odhad ročnej spotreby elektrickej energie. Vo väčšine prípadov sa oplatí si mierne priplatiť za zariadenie, ktoré vám potom ušetrí stovky až tisíce korún ročne.

 • Nižšia cena umývačky riadu nemusí vždy znamenať výhodu.
 • Pri výbere tohto zariadenia vezmite do úvahy aj jeho priemernú ročnú spotrebu elektriny a vody a jeho energetickú triedu. 

 

Umývacie programy a správny výber teploty

Väčšina umývačiek riadu má k dispozícii väčší počet programov, ktoré sa odlišujú v dĺžke jednotlivých cyklov, ale aj v teplote použitej pri umývaní. Čím vyššia teplota, tým skôr si poradí so zaschnutými zvyškami jedla a odolnejšie špinou. Najvyššia teplota sa u väčšiny umývačiek riadu pohybuje okolo 75 °C. Menej špinavý riad či kúsky, na ktorých ešte zvyšky jedla nestačili zaschnúť umyjete bez problémov aj pri teplote 35 °C. 

 • Väčšina umývačiek riadu disponuje až 6 programy.
 • V rámci programu možno voliť i teplotu umývania riadu. Na odolnejšie špinu použite čo najvyššiu teplotu.

 

Aké sú najlepšie umývačky riadu – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako vyčistiť umývačku riadu?

Na prvý pohľad to možno vyzerá, že sa umývačka riadu pri každom umývaní čistí sama. Nie je to ale pravda. Na povrchu stien sa môže ľahko uchytiť mastnota, ktorú hneď tak niečo neodstráni, o vodnom kameni a zanesením filtra sa zvyšky jedál ani nehovoriac. Ten je potreba aspoň jedenkrát za 15 umývanie vyberú a vyprázdniť. Zvyšky jedla z neho odstráňte kefkou. Približne raz za mesiac navyše svoje umývačke doprajte poriadnu kúpeľ a nechajte ju bežať naprázdno so špeciálnym čističom na umývačky, ktorý zoženiete v každej drogérii. Ten stačí len otvoriť a postaviť do spodného koša v umývačke. Ak chcete použiť ekologickejšie čistič, naplňte dávkovač na gél octom, kyselinou citrónovou alebo jedlou sódou. Výsledkom bude perfektne čistá umývačka za pár korún.

 

 • Ako nainštalovať umývačku riadu?

Akonáhle umývačku riadu priveziete domov, postavte ju do vodorovnej polohy a pripravte na inštaláciu. Jej základom je najmä pripojenie na vodu. Z tohto dôvodu je výhodné umývačku postaviť čo najbližšie drezu. Prívodnú hadicu, ktorá je zvyčajne súčasťou balenia, pripojte na prívod vody a odtokovú k pripravenému sifónu. Štandardne sa dĺžka pribalených hadíc pohybuje okolo 1,5 m. Ak nebude vám táto vzdialenosť k vode a odpadu stačiť, budete musieť k umývačke prikúpiť novú sadu dlhších hadíc. Posledným krokom inštalácie je zapojenie umývačky do elektrickej siete. Pre istotu skontrolujte, že istič, na ktorý umývačku pripájate, je dostatočne silný.

 

 • Prečo umývačka riadu zle umýva?

Jedným z hlavných dôvodov nedostatočnej funkcie umývačky riadu je upchatie trysiek. Na vine môže byť mastnota, zvyšky jedla či ďalšie nečistoty. Ak teda z umývačky vyberáte riadu približne rovnako špinavé, ako keď ste ho tam umiestnili, kúpte si kvalitný odmasťovač a umývačku s ním nechajte jeden cyklus ísť naprázdno. Okrem prečistenie trysiek, odstránite zápach a zlepšíte výkon spotrebiča. Ak problém pretrváva, je na rade kontrola umývacích ramien. Ak zistíte, že je niektoré z nich prasknuté alebo voľné v uložení, vymeňte ho.

 

 • Prečo umývačka neodteká?

Neodteká Ak vám voda z umývačky riadu, bude problém pravdepodobne na strane filtra, hadice alebo čerpadlá. Asi najjednoduchšie je kontrola a vyčistenie filtra. Ten z prístroja vyberte, vyprázdnite a kefkou vyčistite. Stále ste problém neodstránili? Pozrite sa na stav hadíc. Nie je náhodou niektorá z nich ohnutá tak, že cez ňu voda nemôže odtekať? Ak sú i hadice v poriadku, zostáva vám posledný krok, ktorým je čerpadlo. S opravou zablokovaného čerpadla si pravdepodobne doma svojpomocne neporadíte. Na túto prácu si už radšej objednajte profesionála, ktorý má s týmto druhom opráv skúsenosti.

 

Najlepšie umývačky riadu 2021. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Bosch SMV46KX01E. Tu zaobstaráte Bosch SMV46KX01E nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Bosch SMV46KX01E“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.