Najlacnejšie EMOS GS558
Dlhodobo skvele hodnotené: EMOS GS558

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie požiarné hlásiče roka 2024
Prehľadne:
najlepšie požiarné hlásiče z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie požiarné hlásiče? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené požiarné hlásiče podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať požiarný hlásič?

  1. Pri výbere požiarneho hlásiča si najprv rozmyslite, či chcete hlásič automatický, ktorý sa spustí aj v čase vašej neprítomnosti alebo dáte radšej prednosť hlásiču manuálnemu, ku ktorého aktivácii je nutný stlačenie tlačidla.
  2. Voľbu konkrétneho typu požiarneho hlásiča podriaďte charakteru miestnosti, miere prachu a vlhkosti, prípadne zápachu.
  3. Pre ochranu pred jedovatým CO sa odporúča inštalovať do kotolní a v blízkosti krbov hlásič úniku CO.

 

Pozrite sa na najlepšie požiarné hlásiče:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP požiarné hlásiče na slovenskom trhu

Rebríček pre vás pripravujeme…

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší požiarné hlásiče.

 

TOP požiarné hlásiče v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené požiarné hlásiče
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. EMOS GS558 EMOS GS558 11 1,1
2. Kidde 29HD-L Kidde 29HD-L 13 1,5
3. Tesla CR123A TSL-SEN-SMOKE Tesla CR123A TSL-SEN-SMOKE 21 1,0
4. iGET SECURITY EP14 M5-4G iGET SECURITY EP14 M5-4G 24 1,0
5. Emos GS536 Emos GS536 5 1,2

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší požiarné hlásiče.

 

TOP požiarné hlásiče v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené požiarné hlásiče
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Czujnik dymu Nest S3000BWDE Czujnik dymu Nest S3000BWDE 1,1
2. Kidde Fyrnetics Kidde KF20 Firex sieci Powered optyczna czujka dymu Kidde Fyrnetics Kidde KF20 Firex sieci Powered optyczna czujka dymu 1,2
3. Kidde 10SCO Czujnik Czadu Tlenku Węgla I Dymu Kidde 10SCO Czujnik Czadu Tlenku Węgla I Dymu 1,2
4. 7DCO Czujnik czadu z wyświetlaczem 7DCO Czujnik czadu z wyświetlaczem 1,2
5. Kidde 10Y29 RB dziesięcioletniego życia zapieczętowany czujnik dymu Kidde 10Y29 RB dziesięcioletniego życia zapieczętowany czujnik dymu 1,3

 

TOP požiarné hlásiče v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené požiarné hlásiče
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Nest Protect Rauchmelder und Kohlenmonoxidmelder 2. Generation Nest Protect Rauchmelder und Kohlenmonoxidmelder 2. Generation 1,1
2. Ei650 Ei Electronics Rauchmelder mit 10-Jahres-Batterie Lithiumbatterie 3er-Pack Ei650 Ei Electronics Rauchmelder mit 10-Jahres-Batterie Lithiumbatterie 3er-Pack 1,2
3. Kidde Q2 Rauchwarnmelder Rauchmelder Modell 10Y29 inkl. 10 Jahre Batterie mit ... Kidde Q2 Rauchwarnmelder Rauchmelder Modell 10Y29 inkl. 10 Jahre Batterie mit ... 1,3
4. FireAngel Rauchmelder ST-622 (10 Jahre) FireAngel Rauchmelder ST-622 (10 Jahre) 1,2
5. FireAngel ST-620-DET FireAngel ST-620-DET 1,4

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Ak sa obávate o svoj majetok a radi by ste ho ochránili nielen pred nezvanými vandalmi, ale aj pred požiarom, bude potrebné investovať do chytrých elektronických zariadení, ktorá síce požiar neuhasí, ale aspoň vás naň upozorní. Medzi ne patrí elektronické požiarne hlásiče, ktorých výber je na súčasnom trhu pomerne pestrý. Ak sa chcete v ich ponuke aspoň základným spôsobom zorientovať a zistiť, ako vybrať ten správny požiarny hlásič pre vašu domácnosť, čítajte ďalej.

 

Z akých typov požiarnych hlásičov môžete vyberať?

Základné delenie požiarnych hlásičov je na manuálne a automatické. Manuálna požiarne hlásiče je potrebné aktivovať tlačidlom. To býva zvyčajne umiestnené za zábranou, ktorú je ľahko rozbitné sklo. V prípade požiaru je potreba sklo rozbiť a hlásič aktivovať stlačením tlačidla. Sklenená zábrana má zamedziť zneužitiu a stlačenie tlačidla všetkými okoloidúcimi aj v stave bez požiaru. Tento typ hlásiča sa najčastejšie umiestňuje do komerčných priestorov, kde sa vyskytuje väčší počet osôb naraz, ktorý si môže všimnúť vzniku požiaru a aktivovať sirénu. Ak chcete ale zabezpečiť svoj domov v čase svojej neprítomnosti nebude manuálny hlásič tým pravým. Oveľa vhodnejšie bude v tomto prípade požiarny hlásič automatický, ktorý obsahuje integrovaná snímača dymu a teploty a automatický systém hlásenia. Ten môže len spustiť sirénu alebo byť pripojený na pult centrálnej ochrany, kde je trvalo prítomná obsluha, ktorá k vám v prípade hlásenia pošle hasičskú jednotku. V niektorých prípadoch môže byť automatický požiarny hlásič napojený prostredníctvom GSM do mobilnej siete a v prípade požiaru vám zavolať alebo poslať SMS. 

  • Manuálne požiarne hlásiče sa aktivujú stlačením tlačidla a umiestňujú sa predovšetkým do komerčných priestorov. 
  • Automatické požiarne hlásiče zabezpečí váš domov pred požiarom v čase vašej neprítomnosti, aktivujú sa reakciou integrovaných snímačov.

 

Aká snímače môžu byť integrovaná vnútri automatických požiarnych hlásičov?

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že pre zabezpečenie súkromných priestorov budú najvhodnejšie hlásiča automatické. V rámci tejto skupiny hlásičov môžete vyberať z celej rady prístrojov odlišujúcich sa typom detekcie, ale aj obstarávacími nákladmi. 

Medzi najlacnejšie, ale prekvapivo veľmi efektívne zariadenie tohto druhu, patrí opticko-dymové požiarne hlásiče. K ich aktivácii dôjde v čase, keď dym z ohňa dôjde až k snímaču. Umiestňujú sa najčastejšie do obývacích izieb, spální a všeobecne suchých priestorov bez výskytu prachu. 

Do vlhkých a prašných priestorov je oveľa vhodnejšie hlásič teplotný obsahujúci teplotné čidlo, ktoré detekuje nadpriemerný vzrast teploty v stráženom priestore. V porovnaní s opticko-dymovým hlásičom dôjde k aktivácii hlásiča teplotný o niečo neskôr. Stále však ide o pomerne rýchlu reakciu a teplotný hlásič je považovaný za veľmi spoľahlivý detektor požiaru. Umiestniť ho môžete ku krbom, kachliam alebo kotlom. 

Naopak výrazne citlivejší ako opticko-dymový hlásič je detektor ionizačné, ktorý reaguje nielen na dym, ale aj na vznikajúce zápach. Umiestniť ho môžete i do prašných prostredí a vlhkých technických miestností, dielní, apod. Vyhnite sa ale miestam, kde zápachy vznikajú v dôsledku bežnej prevádzky, ako sú kuchyne či garáže. 

Najmä do kotolní sa potom odporúča umiestniť tiež hlásič detekujúca únik jedovatého oxidu uhoľnatého CO.

  • Opticko-dymový hlásič patrí k najlacnejším zariadením svojho druhu. Nie je však vhodný do prašných a vlhkých priestorov.
  • Ionizačné hlásič je veľmi citlivý, reaguje však aj na zápach dymu. Neumiestňujte ho teda do priestorov, kde zápach vzniká ako dôsledok bežnej činnosti, ako napríklad kuchyne či garáže.
  • Teplotný požiarny hlásič má pomalšiu reakciu, zato je však veľmi spoľahlivý a poradí si aj s prašnými a vlhkými priestory.
  • Pre detekciu úniku oxidu uhoľnatého v kotolniach a oblastiach okolo krbu sa odporúča inštalácia samostatného hlásiče prítomnosti CO.

 

Najlepšie požiarné hlásiče 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Solight 1D31. Tu zaobstaráte Solight 1D31 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Solight 1D31“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (14 hlasov)