Najlacnejšie Medela fľaštička pre dojčené deti Calma 150 ml
Dlhodobo skvele hodnotené: Medela fľaštička pre dojčené deti Calma 150 ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie dojčenské fľaše roka 2024
Prehľadne:
najlepšie dojčenské fľaše z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie dojčenské fľaše? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené dojčenské fľaše podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať dojčenskú fľašu?

 1. Pri výbere dojčenskej fľaše by ste mali zohľadniť predovšetkým jej materiál, na výber máte plast, nerez, silikón či sklo. Vyžadujte certifikát nezávadnosti.
 2. Predtým než kúpite dojčenskú fľašu, vyskúšajte, ako ľahko sa s ňou manipuluje, či ide závit hladko otvoriť aj pevne uzavrieť. 
 3. Pozornosť venujte taktiež materiálu a prevedenie cumlíka. Vyberať môžete zo silikónových a latexových, z hľadiska funkcie prispôsobených dojčeným deťom alebo antikolikovým.

 

Pozrite sa na najlepšie dojčenské fľaše:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP dojčenské fľaše na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší dojčenské fľaše.

 

TOP dojčenské fľaše v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší dojčenské fľaše.

 

TOP dojčenské fľaše v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dojčenské fľaše
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Avent 2x Butelka Antykolkowa Natural 3 Response 260ml + 125ml 903/01 + 900/01 Avent 2x Butelka Antykolkowa Natural 3 Response 260ml + 125ml 903/01 + 900/01 1,3
2. Tommee tippee butelka 150 ml + 1 gratis Tommee tippee butelka 150 ml + 1 gratis 1,4
3. Mam easy star butelka antykolkowa dla noworodków żółw 0+ Mam easy star butelka antykolkowa dla noworodków żółw 0+ 1,3
4. Philips Avent Butelka SCY903/67 Natural 260ml Philips Avent Butelka SCY903/67 Natural 260ml 1,2
5. COMOTOMO - antykolkowa butelka silikonowa MOM'S BREAST 250 ml Green BABY COMOTOMO - antykolkowa butelka silikonowa MOM'S BREAST 250 ml Green BABY 1,2

 

TOP dojčenské fľaše v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dojčenské fľaše
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Tommee Tippee Closer to Nature Babyflasche Jungle Blue 260 ml 3 St. Tommee Tippee Closer to Nature Babyflasche Jungle Blue 260 ml 3 St. 1,4
2. Avent Naturmilchflasche 260 ml Avent Naturmilchflasche 260 ml 1,3
3. Philips Avent Naturnah Flasche, 125ml, Philips Avent Naturnah Flasche, 125ml, 1,3
4. MAM Easy Start Babyflaschen Set Anti Kolik 8 Flaschen in den Größen 130 ml 160 M MAM Easy Start Babyflaschen Set Anti Kolik 8 Flaschen in den Größen 130 ml 160 M 1,3
5. Philips, Babyflasche, SCF033/17 (260 ml) Philips, Babyflasche, SCF033/17 (260 ml) 1,3

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Výber dojčenskej fľaše nevyzerá na prvý pohľad zložito. Na druhej strane ale vyberáte produkt, ktorý môže zásadným spôsobom ovplyvniť zdravie vašich detí, preto by ste mali venovať pozornosť neškodnosti materiálu, ale aj celkovému tvaru a prevedenia fľaše a cumlíka. Tie by mali byť tiež ľahko udržiavateľné, pretože vysoký hygienický štandard je pri starostlivosti o malé dieťa nutnosťou. Na čo sa teda pri výbere dojčenskej fľaše zamerať? 

 

Na materiáli záleží

 

Asi najdôležitejším parametrom, na ktorý je nutné sa pri výbere dojčenské fľaše zamerať, je materiál,z ktorého je vyrobená. Ten by nemal obsahovať škodlivé zložky a mal by byť čo najohľaduplnejší ku krehkému detskému organizmu. Stretnúť sa môžete najčastejšie s fľašami plastovými, niekto môže preferovať sklenené. Na trhu sú dostupné ale aj nerezové a silikónové detské dojčenské fľaše. Pri výbere plastové fľaše sa zamerajte na to, aby materiál neobsahoval škodlivý Bisfenol A (BPA), ktorý je závadný nielen pre detský organizmus. Sklo je úplne bezpečným materiálom. V porovnaní s plastom majú sklenené dojčenské fľaše dokonca dlhšiu životnosť. Sú ale ťažšie a malé deti môžu mať ťažkosti s ich udržaním. Sklenené fľaše bývajú tiež náchylnejší k rozbitiu. Silikón sa používa predovšetkým pre výrobu učiacich fliaš, je nezávadný, nerozbitný, ale pomerne drahý. Nerezovú fľaštičku kúpite prakticky iba raz, pretože bezpečne vydrži celé dojčenské obdobie. Jej vysoká odolnosť je ale vykúpená najvyššou cenou

 • Pri kúpe plastové dojčenské fľaše sa zaujímajte o to, či materiál neobsahuje škodlivý Bisfenol A.
 • Fľaše pre dojčatá vyrobené zo skla sú ťažšie a náchylné k rozbitiu. 
 • Nerezové fľaše sú veľmi drahé, ale kúpite je len raz
 • Silikón sa používa predovšetkým na učiacej fľaše, je mäkký a poddajný a na dotyk podobný ľudskej koži.

 

Pred kúpou všetko vyskúšajte

 

Či už uprednostníte akýkoľvek materiál, pri kúpe fľaše vyskúšajte, ako tuho je možné fľašu uzavrieť a otvoriť. Zle uzatvárateľná fľaša vám bude robiť problémy a pravdepodobne sa jej zbavíte. Závit musí ísť zľahka, pretože ho budete často uzatvárať jednou rukou, ale zároveň musí fľašu bezpečne zavrieť, pretože rozliate mlieko za kriku nežného detského hlásku naozaj riešiť nechcete. 

 • Predtým než sa rozhodnete pre konkrétny typ fľaše, vyskúšajte si manipuláciu s ňou.

 

Zamerajte sa na cumlíky

 

Ako cumlíky bývajú označované cumlíky, ktoré sa nasadzujú na fľašu a slúžia dieťaťu na pitie. Väčšinou ich kúpite spolu s fľašou. Neoľutujete ale, ak si ich zaobstaráte viac naraz s rôznymi hodnotami prietoku. Tie bývajú označené číslami od 0 pre novorodencov do 3 pre konzumáciu pokrmov s tuhšou konzistenciou. Nezabudnite sa u nich ale zamerať na použitý materiál a tvar. Ten bude hrať úlohu predovšetkým, ak je vaše dieťa dojčené alebo trpí kolikami. Antikolikové cumlíky spolu s fľašami môžu pomôcť týmto nepríjemnostiam predchádzať. Dojčené deti zase potrebujú špeciálny tvar cumlíkov, aby neprestávali sať. Z hľadiska materiálu možno zohnať cumlíky silikónové a latexové. Kým latex je prírodný materiál odolnejší voči poškodeniu, silikón možno ľahšie rozhryznúť, ale nehrozí u neho alergia. Správne tvarovaný cumlík podporuje vývoj zubov a ďasien, guľatý tvar potom pripomína bábätku dojčenie.

 • Pri výbere cumlíka sa zamerajte ho tvar, hodnotu prietoku a veľkosť
 • Ak trpí vaše dieťa dojčenskými kolikami, uprednostnite antikolikové fľaštičky aj cumlíky.
 • Pre dojčené deti sú vyrábané špeciálne cumlíky, ktoré nenaruší dojčenie.
 • Z hľadiska materiálu sa podobne ako klasické cumlíky cumlíky vyrábajú zo silikónu a latexu.

 

Aká je najlepšia dojčenská flaša – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako sterilizovať dojčenskú fľašu?

Prakticky máte 2 možnosti, vyvariť fľašu vo vode alebo použiť parný sterilizátor. Pri vodnej variante vložte fľašu do hrnca s vodou, prikryte pokrievkou a nechajte približne 10 minút prebublávať. Špeciálne parný sterilizátor môže fungovať buď samostatne, alebo je určený na použitie v mikrovlnnej rúre. Pojme v závislosti na veľkosti až 6 fliaš a sterilizované máte zhruba za 7 minút. Vo všetkých prípadoch sterilizujte vždy umyté fľaše aj cumlíky.

 

Najlepšie dojčenské fľaše 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Nuk Sáčky na mateřské mléko 25 ks. Tu zaobstaráte Nuk Sáčky na mateřské mléko 25 ks nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Nuk Sáčky na mateřské mléko 25 ks“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (13 hlasov)