Najlacnejšie Kvalitex Prikrývka Luxus plus celoročná 140x200
Dlhodobo skvele hodnotené: Kvalitex Prikrývka Luxus plus celoročná 140x200

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie prikrývky roka 2024
Prehľadne:
najlepšie prikrývky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie prikrývky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené prikrývky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať prikrývku?

 1. Pri výbere kvalitnej prikrývky na spanie dbajte predovšetkým na jej náplň a rozmery. 
 2. K tradičným náplniam stále patrí perie, prípadne možno zvoliť ovčie rúno či merino vlnu, alergici ocenia duté vlákno.
 3. Z hľadiska rozmerov môžete kúpiť klasickú prikrývku s dĺžkou 200 cm, či jej predĺženú 220 cm dlhú alternatívu.

 

Pozrite sa na najlepšie prikrývky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP prikrývky na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší prikrývky.

 

TOP prikrývky v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší prikrývky.

 

TOP prikrývky v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené prikrývky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Kołdra obciążeniowa Gravity - 135x200 cm, 4 kg, Szary (Całoroczna) Kołdra obciążeniowa Gravity - 135x200 cm, 4 kg, Szary (Całoroczna) 1,1
2. Całoroczna Kołdra Antyalergiczna 140X200 Medyczna Całoroczna Kołdra Antyalergiczna 140X200 Medyczna 1,2
3. Kołdra 160x200 Półpuchowa pierze półpuch Kołdra 160x200 Półpuchowa pierze półpuch 1,1
4. Kołdra Aksamitna 4 Pory roku Amw 140x200 cm Kołdra Aksamitna 4 Pory roku Amw 140x200 cm 1,1
5. Kołdra bambusowa całoroczna 140x200 | Merkury Market Kołdra bambusowa całoroczna 140x200 | Merkury Market 1,1

 

TOP prikrývky v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené prikrývky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Erwin Müller Daunen-Kassettendecke Ottawa weiss#weiss; 155x220 cm Erwin Müller Daunen-Kassettendecke Ottawa weiss#weiss; 155x220 cm 1,2
2. Erwin Müller Daunen-Kassettendecke Vancouver weiss#weiss 155x200 cm Erwin Müller Daunen-Kassettendecke Vancouver weiss#weiss 155x200 cm 1,2
3. Erwin Müller Daunen-Kassettendecke extra Warm weiss 135x200 cm Erwin Müller Daunen-Kassettendecke extra Warm weiss 135x200 cm 1,2
4. Erwin Müller Daunen Kassettendecke Kingston weiss 155x220 cm Erwin Müller Daunen Kassettendecke Kingston weiss 155x220 cm 1,1
5. BettwarenShop Premium Kassettenbett 220x240 cm BettwarenShop Premium Kassettenbett 220x240 cm 1,1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Aby nám naša posteľ mohla poskytnúť ničím nerušený zdravý spánok, je potreba vhodne zvoliť jej jednotlivé komponenty. Medzi tie patrí okrem iného tiež prikrývka a lôžkoviny všeobecne, ktoré hrajú významnú úlohu pri telesnej termoreguláciu pri spánku. Pred výberom tej správnej prikrývky je potreba zvážiť niekoľko zásadných kritérií, ktorá vám v stručnosti predstavíme. 

 

Čo je potrebné si rozmyslieť pred tým, než sa vydáte pre novú prikrývku? 

 

Predovšetkým si uvedomte, pre koho ju vyberáte. Dôležité sú totiž nielen rozmery, ktoré sa líšia pre dieťa a dospelého, ale aj vlastnosti náplne. Tá bude dôležitá predovšetkým pre alergikov, ktorí nie sú schopní spať v klasickom perie, ale vyžadujú napríklad hypoalergénne mikrovlákno. Všímajte si tiež veľkosti spáča a jeho postele a prikrývku mu prispôsobte. Okrem štandardnej 200 cm dĺžky môžete naraziť aj na predĺžených 220 cm, ktoré budú vyhovovať najmä vyšším spáčom, prípadne môžete zabrúsiť do ponuky francúzskych prikrývok, ktoré vo svojej podstate tvoria 2 prikrývky v jednej a hodí sa pre manželský alebo milenecký pár. Do úvahy vezmite pri výbere prikrývky tiež obvyklú teplotu v spálni, prípadne ročné obdobie a tiež schopnosť materiálu odpudzovať vlhkosť. Tá sa bude hodiť nielen, keď sa spotíte, ale aj v prípade malej nočnej nehody vašich potomkov. 

 • Pred výberom vhodnej prikrývky je potrebné poznať nároky toho, pre koho ju vyberáte. 
 • Alergici vyžadujú náplň prikrývky z materiálov, ktoré nebudú zhoršovať ich chorobu. 
 • Spáčovi s vyššou postavou ocenia prikrývky s predĺženou dĺžkou 220 cm. 
 • Silu a tepelné vlastnosti prikrývky prispôsobte teplote v spálni i ročnému obdobiu.

 

S akými náplňami sa môžete v oblasti prikrývok stretnúť? 

 

Klasika, ktorá veľmi dobre drží teplo a odvádza od tela pot, je perie. Kvalitnejšie prikrývky obsahujú väčšie množstvo peria prachového než praporového. Perie je však povestné, prítomnosťou roztočov. Tento nešvár do istej miery eliminujú moderné prístupy k výrobe páperových lôžkovín, ktoré eliminujú možnosti prieniku roztočov dovnútra a peria von z prikrývky. Ak chcete zabrániť typické deformácii pokrývky a presúvanie jej výplne, stavte na prešívanie, ktoré udržia výplň na mieste. Prírodné alternatívou k husaciemu peria je ovčie rúno. To možno použiť ako v zime, keď hreje, tak v lete, kedy skôr chladí. Jeho skvelé termoregulačné vlastnosti majú za výsledok skôr suché teplo, ktoré je jedinečné pre osoby s kĺbovými či gynekologickými ťažkosťami. Prikrývky z ovčej vlny je možné navyše aj prať, vyžadované sú pracie prostriedky s obsahom lanolínu, ktoré vlnu okrem vyčistenie tiež ošetrí. Pre osoby trpiace alergiami je ideálnym materiálom pre výplň prikrývky duté vlákno alebo mikrovlákno. Vďaka nemu sú lôžkoviny ľahké a nadýchané a ľahko sa udržujú. Prednosťou prikrývok z umelých materiálov sú nielen ich hypoalergénne vlastnosti, ale tiež možnosť prania a priaznivá cena. Na druhej strane spektra finančnej náročnosti sa nachádza prikrývky z vlny merino. Tie sú obľúbené pre svoje jedinečné termoregulačné vlastnosti, jemnosť a hebkosť, ktorá je ideálna predovšetkým pre najmenších. Finančná náročnosť tohto typu lôžkovín je však naozaj vysoká. 

 • Perie je klasika, ktorú na trhu s prikrývkami nájdete neustále. Moderné prístupy k jeho spracovaniu cielia na elimináciu roztočov.
 • Vhodnou prírodnou alternatívou k peria je ovčie rúno, ktorého prednosťou sú najmä jeho vynikajúce termoregulačné vlastnosti a možnosť jemného prania. 
 • Pre alergikov je najvhodnejším materiálom pre výplň prikrývky na spanie duté vlákno, ktoré je hypoalergénny a dá sa prať.

 

Ako spoznať prikrývku pre konkrétny ročné obdobie? 

 

Predovšetkým podľa množstva náplne, ktorá ovplyvňuje celkovú hrejivosť. Priemerná ľahká pokrývka na leto obsahuje maximálne 300 až 400 g náplne. Je jedno, či sa jedná o perie, vlnu či duté vlákno. Peřina na zimu by v sebe mala mať aspoň 1 kg kvalitnej náplne. Tie extrémne teplé vhodné do extrémne chladných horských oblastí môžu obsahovať dokonca aj 1,5 kg náplne. Alternatívou medzi letné a zimné pokrývkou je tzv. Celoročné, ktorá obsahuje v priemere 500 až 700 g náplne. 

 • Letná prikrývka by mala obsahovať najviac 400 g náplne. 
 • Celoročné pokrývka na spanie je alternatívou medzi letné a zimné pokrývkou a zvyčajne obsahuje 500 až 700 g náplne. 
 • Kvalitná zimná perina by nemala ísť pod 1 kg náplne. Tie najlepšie obsahujú dokonca 1,5 kg peria, vlny či dutého vlákna.

 

Najlepšie prikrývky 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt New Baby Výplně ložního povlečení 135x100. Tu zaobstaráte New Baby Výplně ložního povlečení 135x100 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: New Baby Výplně ložního povlečení 135×100“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (8 hlasov)