Najlacnejšie Magne B6 Forte 50 tabliet
Dlhodobo skvele hodnotené: Magne B6 Forte 50 tabliet

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie doplnky stravy horčíka roka 2024
Prehľadne:
najlepšie doplnky stravy horčíka z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie doplnky stravy horčíka? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené horčíky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať doplnky stravy horčí?

 1. Horčík v tele hrá dôležitú úlohu pri ukladaní a využívaní energie .Jeho odporúčaná denná dávka sa pohybuje medzi 350 až 400 mg.
 2. Horčík je vo zvýšenej miere obsiahnutý v niektorých potravinách, napríklad v orechoch, strukovinách či semienkach. Nájdeme ho ale aj v mäsu a rybách
 3. Medzi najlepšie vstrebateľné formy horčíka patrí bisglycinát horečnatý, ktorý je telo schopné vstrebať takmer zo 100%. Zlý nie je ani citrát horečnatý. Anorganické formy horčíka, ako napríklad síran horečnatý sú vhodné skôr na kúpele.

 

Pozrite sa na najlepšie doplnky stravy horčíka:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP doplnky stravy horčíka na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené horčíky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Magne B6 Forte 50 tabliet Magne B6 Forte 50 tabliet 6 1,6
2. Apotex Colafit 120 kociek Apotex Colafit 120 kociek 22 1,5
3. Kompava GELO-3 complex broskyňa 390 g Kompava GELO-3 complex broskyňa 390 g 19 1,7
4. Swiss Neospan Forte 45 kapsúl Swiss Neospan Forte 45 kapsúl 9 1,9
5. Stop Kŕčom 56 tabliet Stop Kŕčom 56 tabliet 4 1,6

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší horčíky.

 

TOP doplnky stravy horčíka v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší horčíky.

 

TOP doplnky stravy horčíka v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené horčíky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Now Foods Magnez Wapń Cynk D3 100 Now Foods Magnez Wapń Cynk D3 100 1,3
2. Magnez (tlenek, cytrynian, asparaginian) 400mg 180 kaps. Magnez (tlenek, cytrynian, asparaginian) 400mg 180 kaps. 1,2
3. 10 x Magnez Supreme Natural Point 300 g proszku - Natural Point 10 x Magnez Supreme Natural Point 300 g proszku - Natural Point 1,2
4. 3 x CytraMate Magnezu 90 kapsułek - Thorne 3 x CytraMate Magnezu 90 kapsułek - Thorne 1,2
5. SOLGAR Wapń Magnez Cynk - 100 Tabletek SOLGAR Wapń Magnez Cynk - 100 Tabletek 1,3

 

TOP doplnky stravy horčíka v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené horčíky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Now Foods Magnesium Citrate (240 Kapseln) Now Foods Magnesium Citrate (240 Kapseln) 1,2
2. Now Foods Magnesium Citrate 200mg 250 Tabletten Now Foods Magnesium Citrate 200mg 250 Tabletten 1,2
3. Life Extension Magnesium 500 mg 100 Kapseln Life Extension Magnesium 500 mg 100 Kapseln 1,2
4. Life Extension Neuro-Mag Magnesium L-Threonate 90 Kapseln Life Extension Neuro-Mag Magnesium L-Threonate 90 Kapseln 1,2
5. Now Foods, Magnesium Kapseln, 400mg, 180 Veg. Kapseln Now Foods, Magnesium Kapseln, 400mg, 180 Veg. Kapseln 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Horčík patrí k najdôležitejším minerálom, ktoré ľudský organizmus potrebuje na to, aby mohol správne fungovať. Horčík ovplyvňuje celý rad procesov v tele a má vplyv okrem iného na správne fungovanie svalov, nervov a niektorých telesných orgánov. Prečo je potrebné horčík telu pravidelne dopĺňať a čo sa stane, ak ho máme nedostatok? Ako vybrať ten správny prípravok, ktorý pomôže hladinu horčíka v tele stabilizovať? 

 

Akú funkciu má v ľudskom tele horčík? 

 

Najlepším zdrojom živín, vitamínov a minerálov je dostatočná, kvalitná a pestrá strava. Majte na pamäti, že v bežnej pestrej strave sa nachádzajú v dostatočnej koncentrácii a v ľahko vstrebateľnej forme. Výživové doplnky nemajú nahrádzať zdravý životný štýl. Odborník na výživu alebo lekár vám môže lepšie poradiť, ako ho zlepšiť.

Možno ste zaznamenali po prehltnutí tablety s horčíkom aspoň minimálne nárast hladiny vašej energie. Práve tá totiž s úrovňou horčíka v tele súvisí. Tento prvok pomáha fungovať nukleotidu ATP (adenosintrifosfát), ktorý zodpovedá za ukladanie a využitie energie pri väčšine biochemických procesov v bunkách. Bez horčíka ATP nedokáže správne fungovať. V dôsledku toho sa tak horčík podieľa na zníženie únavy a vytváranie energie. Zároveň s tým sa podieľa aj na prenose nervových vzruchov vo svaloch a zlepšuje pamäť a pozornosť. Odporúčaná denná dávka magnézia sa pohybuje medzi cca 350 až 400 mg. Väčšinu z nej by ste mali byť schopní pokryť potravou. Napriek tomu však je pre väčšinu ľudí takmer nemožné dostať takéto množstvo horčíka do tela každý deň. A práve v tej chvíli k slovu prichádza špeciálna potravinové doplnky s vysokým obsahom horčíka, ktorými môžeme jeho hladinu dopĺňať, kedykoľvek je práve potrebné.

 • Bez horčíka by nemohol správne fungovať nukleotid ATP a nedochádzalo by tak k správnemu ukladanie a využitie energie v bunkách.
 • Horčík tak nepriamo zodpovedá za kvalitu väčšinu nervovosvalových procesov v tele a pomáha so zlepšením pamäti a pozornosti.
 • Odporúčaná denná dávka horčíka sa pohybuje medzi 350 a 400 mg

 

Prírodné zdroje horčíka

 

Horčík je obsiahnutý v prirodzenej podobe v niektorých potravinách. Medzi jeho bohaté zdroje patria napríklad datle, figy, marhule, mandle, banány, kešu či väčšina strukovín. Ak chcete zvýšiť hladinu horčíka vo svojom tele, mali by ste si pravidelne dopriať napríklad šošovku, špenát alebo hrach. Horčík obsahuje väčšina semienok a orechov. Horčík ale nájdete aj v mäse a rybách. Veľké množstvo ho obsahujú varená kuracie prsia, tuniak, losos alebo zubáč. Bohužiaľ pre doplnenie hladiny horčíka je treba skonzumovať naozaj veľké množstvo týchto potravín, pretože tělo dokáže horčík v potrave využiť len asi zo 30%. O horčík naopak prichádzame pri dlhodobom vystavení stresovým situáciám, pri chorobe, vysokej fyzickej aktivite alebo ak konzumujeme často vo zvýšenom množstve alkohol. 

 • Medzi potraviny obsahujúce horčík patria predovšetkým semienka, orechy a strukoviny. Nájdeme ho ale aj v mäse a rybách.
 • Ak chcete zvýšiť hladinu horčíka vo svojom organizme, mali by ste si pravidelne dopriavať mandle, banány, kešu, datle figy, šošovicu,ale aj tuniaka či varená kuracie prsia
 • Horčík obsiahnutý v potrave dokáže telo využiť len asi z jednej tretiny, preto je potrebné ho doplniť špeciálnymi prípravkami.

 

Ktoré formy horčíka sú pre telo najľahšie vstrebateľné? 

 

Aj magnézium existuje ako iné stopové prvky v mnohých rozmanitých formách. Každá z nich sa okrem iného líšia i vstrebateľnosťou. Medzi veľmi ľahko vstrebateľné formy magnézia patrí napríklad citrát horečnatý, z ktorého si telo dokáže vziať až 80% horčíka. Okrem iného ho využijete pri zápche, pretože zlepšuje priechodnosť stolice. V potravinových doplnkoch sa môže vyskytovať tiež bisglycinát horčíka, ktorý telo dokáže využiť takmer zo 100%. Zároveň patrí k najlepším formám magnézia vyznačujúci sa predovšetkým upokojujúcimi účinkami. Je vhodný pre všetkých, ktorí potrebujú zlepšiť svoj spánok a eliminovať nežiaduce následky stresu. Športovci by v prípravkoch pre zvýšenie hladiny horčíka mali hľadať orotát, čo je forma horčíka, ktorá zlepšuje fyzickú výkonnosť a činnosť srdca. Pre študentov je zase vhodný treonát pôsobiace pozitívne na pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. Horčík možno dopĺňať nielen potravinovými doplnkami, ale aj horečnatými kúpeľmi. Na tieto účely sa hodia síran horečnatý, čo je anorganická forma horčíka ľahko rozpustná vo vode.

 • Medzi najlepšie formy horčíka patrí bisglycinát horčíka, ktorý telo dokáže vstrebať takmer zo 100%. 
 • Anorganické formy horčíka, ako napríklad síran horečnatý sú vhodné skôr na kúpele, z ktorých možno vstrebať horčík pokožkou.

 

Aký je najlepši horčík – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako pôsobí horčík na organizmus?

Horčík pri správnom použití zmierňuje kŕče a pomáha správne fungovať svalom. Možno ho použiť aj ako prostriedok proti nespavosti či na zmiernenie podráždenia. Niektoré formy horčíka pomáhajú zlepšovať kognitívne funkcie a sú tak nevyhnutné pre študentov, iné zlepšujú fyzickú výkonnosť a ocenia je preto športovci. Horčík je nevyhnutný aj pre udržanie dobrého stavu zubov a kostí a pomáha lepšie fungovať nervovej sústave.

Výživovým doplnkom nemožno zo zákona pripisovať liečivé vlastnosti. Ak sa necítite dobre, vždy je najlepšie navštíviť svojho lekára, ktorý vám poradí. Ak si kúpite výživový doplnok, pozorne si prečítajte príbalový leták. Dodržiavajte dávkovanie a správne používanie. Nikdy neprekračujte dávkovanie.

 

Najlepšie horčíky 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Apotex Colafit 120 kociek. Tu zaobstaráte Apotex Colafit 120 kociek nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Apotex Colafit 120 kociek“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (10 hlasov)