Najlacnejšie EXTOL CRAFT 9923
Dlhodobo skvele hodnotené: EXTOL CRAFT 9923

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie spájkovačky roka 2023
Prehľadne:
najlepšie spájkovačky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie spájkovačky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené spájkovačky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať spájkovačku?

 1. Spájkovačku využijete na opravy drobné elektroniky, ale aj na domáce opravy a hobby práce.
 2. Z hľadiska tvaru a funkcie možno rozlíšiť trafospájkovačku v tvare pištole, hrotovú spájkovačku v tvare pera, predchádzajúcemu typu podobnú plynovú spájkovačku a spájkovaciu stanicu.
 3. U spájkovačky sa zamerajte predovšetkým na jej príkon, ktorý ovplyvňuje rýchlosť nahriatie, ale aj výslednú teplotu. Pre bežné roztavení cínu postačí hrotová spájkovačka s príkonom okolo 100W. Trafospájkovačka môže mať príkon pokojne aj dvojnásobný.

 

Pozrite sa na najlepšie spájkovačky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP spájkovačky na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené spájkovačky
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Extol Premium 8894510 Extol Premium 8894510 26 3 Viac
2. EXTOL CRAFT 9923 EXTOL CRAFT 9923 16 2,2 Viac
3. Extol Premium 8894520 Extol Premium 8894520 20 1,5 Viac
4. Strend Pro SIS 48 Strend Pro SIS 48 16 1,5 Viac
5. EMOS A5102 EMOS A5102 25 1 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší spájkovačky.

 

TOP spájkovačky v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené spájkovačky
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Extol Premium 8894510 Extol Premium 8894510 29 1,5
2. EXTOL CRAFT 9923 EXTOL CRAFT 9923 18 1,6
3. EXTOL INDUSTRIAL 8794520 EXTOL INDUSTRIAL 8794520 46 1,2
4. EXTOL CRAFT 417201 EXTOL CRAFT 417201 7 1,6
5. EXTOL CRAFT 9920 EXTOL CRAFT 9920 11 1,4

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší spájkovačky.

 

TOP spájkovačky v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP spájkovačky v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené spájkovačky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Ersa Lötstation digital RDS 80 Ersa Lötstation digital RDS 80 170
2. ROTHENBERGER Industrial RoMaxi Anwärmbrenner 1060 °C ROTHENBERGER Industrial RoMaxi Anwärmbrenner 1060 °C 44
3. ROTHENBERGER Industrial ROFLAME PIEZO Lötlampe 1800°C mit Piezo-Zündung zum Weichlöten , 35931 ROTHENBERGER Industrial ROFLAME PIEZO Lötlampe 1800°C mit Piezo-Zündung zum Weichlöten , 35931 29

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Spájkovačku využijú nielen milovníci elektrotechniky, ale aj domáci majstri, ktorým uľahčí prácu pri najrôznejších opravách v domácnosti. Každý by mal mať v základnom vybavení aspoň jednu spájkovačku. Tou je možné nielen spájkovať elektronické súčiastky, ale aj vypaľovať do dreva alebo tavit plasty. Spájkovačka k svojej činnosti využíva spájku, čo je zliatina cínu s ďalšími prvkami, ktorá je ľahko taviteľné. Práve vďaka spájkovačke môžete s spájkovačkou tvoriť kovové spoje. Ako vybrať kvalitnú spájkovačku vhodnú na väčšinu aplikácií? Poradíme.

 

Z akých typov páječek môžete vyberať?

 

V závislosti na tom kde a na aké účely chcete spájkovačku využívať, je potrebné zvoliť vhodný typ. V zásade existujú 4 podkategórie páječek. Asi najčastejšie sa stretnete s trafospájkovačkú, čiže transformátorovú spájkovačkú. Tá sa tvarom podoba pištoli. Vďaka tomu sa s ňou pomerne ľahko manipuluje. Hodí sa skôr na hrubšie spájkovacie práce, precízne plošný spoj s ňou príliš dobre nezapájíte. Na druhú stranu je možné ju použiť aj na spájanie aj silnejších drôtov. Dajte si ale pozor pri jej spúšťaní. Impulz, ktorý tento úkon vyvolá, môže viesť k poškodeniu niektorých citlivých súčiastok. Citlivé súčiastky bezpečnejšie zapájíte s hrotovou spájkovačkou, tá funguje podobne ako trafospájkovačka, teda o zohriaty hrot sa taví spájka. Tvár má však iný, je podobná skôr peru. Tento typ spájkovačky hreje po zapnutí nepretržite, nedochádza teda na spínanie a k nebezpečným impulzom. S hrotovú spájkovačkú pohodlne zapájíte aj menší plošný spoj. Podobný tvar ako hrotová spájkovačka má aj spájkovačka plynová. Jej hlavným zdrojom tepla ale nie je ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch elektrická energia. Tú nahrádza plyn v spojení s piezoelektrickým zapaľovačom. Plynová spájkovačka dokáže pracovať nepretržite aj niekoľko desiatok minút a pohodlne s ňou zaistíte opravy mimo dosah elektrickej siete. Ideálna je napríklad pre opravy plošných spojov a káblov v automobile. Využiť ju môžete ale aj pre vypaľovanie do dreva, alebo dokonca jej teplo používať pre rezanie. Pre zapálené elektrotechniky je potom ideálna spájkovacia stanica, ktorá okrem hrotové spájkovačky obsahuje aj odkladací stojánček s hubkou na utieranie a ponúka možnosť plynulej regulácie teploty. Spájkovacie stanice už bývajú ale trochu drahšie.

 • Vo výbave domáceho majstra sa najčastejšie vyskytuje trafospájkovačka v tvare pištole. Tá sa hodí na bežné skôr hrubšie spájkovanie. Jej spínanie môže poškodiť citlivé elektronické súčiastky.
 • Vyložene pre elektroniku je určená spájkovačka hrotová, ktorá po zapnutí hreje nepretržite. Má tvar pera.
 • Podobne ako hrotová spájkovačka vyzerá aj spájkovačka plynová. Tá ale k svojmu napájanie využíva plyn s piezoelektrickým zapaľovačom.
 • Pre elektrotechnických fanatikov je potom ideálnym kúskom výbavy spájkovacia stanice, ktorá umožňuje plynule regulovať teplotu a obsahuje okrem hrotové spájkovačky aj stojanček.

 

Aký príkon vyžadovať u spájkovačky?

 

Čo sa týka elektrického príkonu spájkovačky, platí jednoduché pravidlo. Čím vyšší príkon bude spájkovačka mať, tým rýchlejšie dôjde k jej zahriatie. Hrotové spájkovačky a spájkovacie perá majú príkon zvyčajne do 100 W a na ich nahriatie dôjde do cca 3 minút. Trafospájkovačky majú hrot nahriaty počas 10 až 20 sekúnd a ich príkony sa pohybujú nad 100 W. 

 • Príkon spájkovačky ovplyvňuje rýchlosť jej nahriatie. 
 • U hrotové spájkovačky je dostačujúci príkon okolo 100W, kvalitná trafopájka môže mať príkon pokojne dvojnásobný. 

 

Akých teplôt dosahuje spájkovačka?

 

S príkonom súvisí aj výkon spájkovačky. Aby zvládla roztaviť cín, musí dosiahnuť teploty okolo 200 °C, minimálne 180 ° C. Pritom ale spájkovací hrot musí mať teplotu ešte o niekoľko desiatok stupňov vyššiu, typicky okolo 250 ° C. Ak chcete teda spájkovačku využiť pre bežné spájkovanie kovov, stačí, keď spoľahlivo dosiahne teplôt od 200 ° C do 300 °C. Pre rezanie plastov však postačí aj teploty okolo 100 °C. Naopak na vypaľovanie do dreva sú potrebné naozaj vysoké teploty, bežne aj 300 až 400 °C.

 

Aké doplnky spríjemní prácu so spájkovačkou?

 

Predovšetkým hrotové spájkovačky by mali mať pogumovanou rukoväť, ktorá dobre padne do ruky. Praktické je tiež LED osvetlenie u trafospájkovačky, ktoré sa zapne spoločne s jej spínačom. Vďaka nemu ľahko uvidíte spájkované miesto. Ak chcete so spájkovačkou naozaj spájkovať cín, kúpte si k nej rovno aj odsávačku, s ktorou ľahko odstránite prebytočný cín zo spoja. Pre uľahčenie spájkovanie sa hodí aj kolofónia a hubka pre očistenie hrotu. Tú je potreba pred použitím vždy navlhčiť.

 • Hrotová spájkovačka by mala mať pogumovanou rukoväť, vďaka ktorej dobre padne do ruky. 
 • U trafospájkovačky vyžadujte LED osvetlenie spúšťajúci sa spoločne s spájkovačkou. 
 • Pri spájkovaní cinu sa hodí mať po ruke aj kolofóniu, odsávačku na odstránenie prebytočného materiálu zo spojov a hubku pre očistenie hrotu.

 

Aká je najlepší spájkovačka – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako správne spájkovať?

Či už budete spájkovať trafospájkovačkou alebo spájkovačkou hrotovú musíte najprv dôkladne vyčistiť okolie spoje, následne namočiť hrot spájkovačky do kolofónie, priložiť ho na spoj a ten nahriať. Akonáhle je spoj nahriaty, druhou rukou k nemu priložte cín a nechajte ho roztaviť tak, aby vytvoril zamýšľaný spoj. Pri spájkovaní vás môžu dráždiť výpary cínu aj kolofónie, pracujte preto v dobre vetranej miestnosti.

 

Najlepšie spájkovačky 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Extol Premium 8894520. Tu zaobstaráte Extol Premium 8894520 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Extol Premium 8894520“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.5/5 - (4 hlasov)