Najlacnejšie Zaječická horká minerálna voda 0
Dlhodobo skvele hodnotené: Zaječická horká minerálna voda 0

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie balené vody roka 2024
Prehľadne:
najlepšie balené vody z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie balené vody? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené balené vody podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať balenú vodu?

 1. Pri nákupe balenej vody sa zamerajte predovšetkým na jej trvanlivosť a spôsob skladovania a preferujte vodu skladovanú v chlade a bez prístupu slnečných lúčov.
 2. K pravidelnej konzumácii sú vhodné vody pramenité, slabo mineralizované alebo dojčenské.Tie so silnou mineralizáciou je vhodné konzumovať skôr ako súčasť liečebného režimu na odporúčanie lekára. 
 3. V niektorých fľašiach sa vyskytuje tiež voda perlivá sýtená oxidom uhličitým (CO2). Tej by sa ale mali vyhýbať kardiaci a ľudia trpiaci chorobami tráviaceho traktu. Pre tých je určená voda jemne perlivá alebo radšej voda neperlivá.

 

Pozrite sa na najlepšie balené vody:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP balené vody na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené balené vody
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Vincentka liečivá minerálna voda 700 ml Vincentka liečivá minerálna voda 700 ml 1 1,3
2. Zaječická horká minerálna voda 0,5 l Zaječická horká minerálna voda 0,5 l 1 1,1
3. Zaječická horká prírodná minerálna voda 0,5 l Zaječická horká prírodná minerálna voda 0,5 l 2 1,4
4. Hamsik Aqua nesýtená Naturale 1,5 l Hamsik Aqua nesýtená Naturale 1,5 l 1 1,1
5. Bohemia Waters Bílinská kyselka 1 l Bohemia Waters Bílinská kyselka 1 l 0 1,1

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší balené vody.

 

TOP balené vody v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší balené vody.

 

TOP balené vody v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené balené vody
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Woda Lecznicza Zuber 0,5l Woda Lecznicza Zuber 0,5l 1,1
2. Zuber 3l woda lecznicza Zuber 3l woda lecznicza 1,4
3. BORJOMI WODA MINERALNA 1,0L BORJOMI WODA MINERALNA 1,0L 1,2
4. Woda mineralna Alcalia alkaliczna 1,5l - 18 butelek Woda mineralna Alcalia alkaliczna 1,5l - 18 butelek 1,2
5. Jan 3l woda lecznicza Jan 3l woda lecznicza 1,2

 

TOP balené vody v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené balené vody
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Fiji Water Still 0,5L Fiji Water Still 0,5L 1,4
2. Nestlé Perrier Citron Vert Pet 4x6x500 ml Flasche (Mineralwasser mit Kohlensäure ... Nestlé Perrier Citron Vert Pet 4x6x500 ml Flasche (Mineralwasser mit Kohlensäure ... 1,6
3. Evian Mineralwasser 1,5L Evian Mineralwasser 1,5L 1,4
4. Evian 6 x 1,5L Evian 6 x 1,5L 1,4
5. Evian Noch Mineralwasser 8 x 1 5 Ltr Flaschen Natur Hydration Brandneu Evian Noch Mineralwasser 8 x 1 5 Ltr Flaschen Natur Hydration Brandneu 1,5

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Niekto kupuje balenú vodu preto, že tá, ktorá mu tečie doma z kohútika, nie je dostatočne chutná a od jej konzumácia ho odrádza pachuť chlóru. Iný si balenú vodu dopraje vtedy, keď vyráža na cesty alebo na dovolenku. Existujú aj ľudia, ktorí si balenú vodu kupujú do práce alebo si vo fľaši doprajú treba minerálnu vodu, s ktorej pomocou doplní látky, ktoré ich telo potrebuje, ale v bežnej potrave nedostane. Dôvody pre nákup balenej vody sú rôzne, vo všetkých prípadoch sa však snažíme vybrať tú najkvalitnejšiu možnú balenú vodu. Na ktoré parametre sa pri jej výbere teda zamerať?

 

Čo si všímať pri nákupe balenej vody?

 

V prvom rade si overte dátum trvanlivosti. To by malo byť vyznačené na etikete či na viečku. Posúďte tiež podmienky, za ktorých je voda v priestoroch predajcu skladovaná. Mala by byť chránená pred priamym slnečným svetlom a tiež skladovaná v chladných priestoroch. Pri vystavení vyššej teplote môžu z plastového obalu do vody začať prechádzať škodlivé látky. Zároveň dôjde k prirodzenému rozmnožovaniu baktérií vyskytujúcich sa vo vode a tá už rozhodne nebude koktailom zdravie. Vodu skladujte v chlade a tme tiež doma. Po otvorení vodu nenechávajte dlho stáť pri izbovej teplote a ak bude otvorená dlhšie ako 2 dni, uložte ju radšej do chladničky

 • Pred nákupom balenej vody si skontrolujte jej dátum trvanlivosti.
 • Vodu skladujte v chlade a tme a kupujte len tú, ktorá bola v podobných podmienkach skladovaná tiež u predajcu.
 • Po otvorení vodu skladujte maximálne 2 dni. Ak ju chcete skladovať dlhšie, radšej ju uložte do chladničky.

 

Aké typy balených vôd môžete zohnať?

 

Aj pri nákupe balenej vody môžeme rozlišovať z niekoľkých jej druhov. Stretnete sa s vodou pramenitou, ktorá je do fliaš plnená z prameňa alebo vrtu. Ďalej môžete naraziť na vodu minerálnu, ktorej zdrojom je špeciálny podzemny prameň vyvierajúci napríklad v niektorých vyhlásených kúpeľných oblastiach. Prírodná minerálna voda by nemala byť hlavným prvkom pitného režimu, ale len jeho doplnkom. Minerály v nej obsiahnuté by totiž mohli vo zvýšenej miere zanášať obličky či viesť k iným závažnejším zdravotným poruchám. Minerálne vody sa doporučuje konzumovať naopak aj pri niektorých stavoch spojených s nedostatkom minerálnych látok. Špeciálnou kategóriou je voda dojčenská určená pre zvláštnu výživu malých detí. Tá by mala mať predovšetkým deklarovaný obsah dusičnanov nižšia ako 15 mg /l, zároveň by mala obsahovať aj menšie množstvo sodíka, konkrétne hodnoty by sa nemali dostať pod 20 mg / l.

 • Na trhu sa môžete stretnúť s vodou pramenitou, ktorá je vhodná k pravidelnej konzumácii.
 • Naopak len pre nárazové doplnenie minerálov sú určené vody silne mineralizovanej pochádzajúce z vyhlásených kúpeľných prameňov. 
 • Vo fľaši možno zohnať aj vodu dojčenskú, ktorá je určená pre prípravu stravy a nápojov pre malé deti. Tieto vody by mali mať deklarovaný obsah dusičnanov a sodíka.

 

Perlivú alebo neperlivú? 

 

V posledných rokoch sa do popredia dostáva voda perlivá, ktorá je sýtená oxidom uhličitým (CO2). Tá je síce veľmi obľúbená, ale nemala by byť konzumovaná často, pretože môže negatívne ovplyvňovať funkciu niektorých telesných orgánov, od žalúdka, po obličky alebo orgány dýchacej sústavy. Niektorí ľudia trpiaci chorobami srdca či tráviacej sústavy by sa sýtené vode mali vyhýbať úplne. Väčšina pramenitých aj minerálnych vôd sa preto vyrába v neperlivej verzii alebo pre ľudí milujúcich kompromisy je určená voda jemne perlivá.

 • Pre bežnú konzumáciu je veľmi obľúbená voda perlivá. Ľudia, ktorí trpia chorobami srdca a tráviacej sústavy by sa jej ale mali vyhnúť.
 • V rámci ponuky balenej vody je bežne k zohnaniu tiež voda neperlivá, ktorá nie je sýtená oxidom uhličitým (CO2).
 • Pre tých, ktorí majú radi sýtenú vodu, ale nechcú svoje telesné orgány príliš dráždiť, môžu voliť kompromis vo forme jemne perlivej vody.

 

Aká je najlepšia balená voda – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako dlho vydrží balená voda?

Balenú vodu se po otvorení odporúča okamžite spotrebovať, inak sa začne kaziť. Pri uchovávaní v chladničke by sa mala spotrebovať najneskôr do 2 až 4 dní. V tomto smere existuje rozdiel medzi vodou sýtenú a nesýtenú. Tá sýtená má vďaka obsahu oxidu uhličitého (CO2), ktorý bráni rozmnožovaniu baktérií a mikroorganizmov, dlhšiu trvanlivosť. 

 

Najlepšie balené vody 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Vincentka liečivá minerálna voda 700 ml. Tu zaobstaráte Vincentka liečivá minerálna voda 700 ml nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Vincentka liečivá minerálna voda 700 ml“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (2 hlasov)