Najlacnejšie Ajax Floral Fiesta čistiaci prostriedok Lagoon Flowers 1 l
Dlhodobo skvele hodnotené: Ajax Floral Fiesta čistiaci prostriedok Lagoon Flowers 1 l

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie čistiace prostriedky na podlahu roka 2024
Prehľadne:
najlepšie čistiace prostriedky na podlahu z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie čistiace prostriedky na podlahu? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené čistiace prostriedky na podlahu podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať čistiaci prostriedok na podlahu?

 1. Pri výbere čistiaceho prostriedku na podlahy dajte predovšetkým na odporúčania výrobcu a pred univerzálnym čističom uprednostnite ten určený na konkrétny druh podlahovej krytiny.
 2. Rozlišujte medzi prostriedky na ručné a strojné čistenie.
 3. Riaďte sa špecifickými potrebami konkrétnej podlahy. Najnáchylnejšie k agresívnym čističom sú podlahy drevené, korkové a laminátové.

 

Pozrite sa na najlepšie čistiace prostriedky na podlahu:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP čistiace prostriedky na podlahu na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší čistiace prostriedky na podlahu.

 

TOP čistiace prostriedky na podlahu v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší čistiace prostriedky na podlahu.

 

TOP čistiace prostriedky na podlahu v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čistiace prostriedky na podlahu
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Uniwersalny środek do czyszczenia podłóg Kärcher R Uniwersalny środek do czyszczenia podłóg Kärcher R 1,3
2. (DE) Bissell, Środek do czyszczenia twardych podłóg, 1l (PRODUKT Z NIEMIEC) (DE) Bissell, Środek do czyszczenia twardych podłóg, 1l (PRODUKT Z NIEMIEC) 1,5
3. SANYTOL Płyn uniwersalny do mycia i dezynfekcji podłóg i innych powierzchni o ... SANYTOL Płyn uniwersalny do mycia i dezynfekcji podłóg i innych powierzchni o ... 1,2
4. Bissell Płyn do czyszczenia podłóg i dywanów kompatybilny z odkurzaczami 1L Bissell Płyn do czyszczenia podłóg i dywanów kompatybilny z odkurzaczami 1L 1,2
5. Bona Płyn do czyszczenia podłóg twardych do kamieni, płytek, laminatów i podłóg ... Bona Płyn do czyszczenia podłóg twardych do kamieni, płytek, laminatów i podłóg ... 1,2

 

TOP čistiace prostriedky na podlahu v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čistiace prostriedky na podlahu
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Swiffer WetJet Wisch- und Reinigungslösung für Hartholzböden, Allzweck ... Swiffer WetJet Wisch- und Reinigungslösung für Hartholzböden, Allzweck ... 1,5
2. Swiffer 81689903 Bodenreiniger Swiffer 81689903 Bodenreiniger 1,4
3. Tineco Floor One S3 Nass- & Trockensauger Akku Bodenwaschsauger 220W gut Tineco Floor One S3 Nass- & Trockensauger Akku Bodenwaschsauger 220W gut 1,2
4. Flash Speed Mop Bodenreiniger Starter Set Sprühmopp All in One Bodenwischsys Flash Speed Mop Bodenreiniger Starter Set Sprühmopp All in One Bodenwischsys 1,5
5. Vileda 1-2 Spray Bodenwischer Vileda 1-2 Spray Bodenwischer 1,3

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Máte vo svojom dome viac typov podláh a radi by ste každej z nich dopriali zodpovedajúcu starostlivosť? Alebo by ste radšej použili na všetky univerzálny umývací prostriedok s dezinfekčnými a antibakteriálnymi účinkami? Čomu dať prednosť a aký typ čistiaceho prostriedku sa hodí na konkrétne typy podláh? Poradíme.

 

Akými pravidlami sa riadiť pri výbere čističe podláh?

 

Pri údržbe podlahových krytín vo vašej domácnosti sa v prvom rade riaďte radami a odporúčaniami ich výrobcu. Ak totiž použijete prostriedky určené na konkrétny typ podlahy, docielite nielen lepšieho výsledku čistenia, ale tiež nebudete musieť vynaložiť toľko námahy. Správne ošetrenie tiež predĺži životnosť vašej podlahy a zabráni jej znehodnoteniu. Rozhodne rozlišujte umývacie prostriedky na podlahy laminátové, drevené či vinylové. Pozornosť venujte tiež prostriedkom určeným na údržbu plávajúcich podláh a parkiet. V tomto prípade sú najlepšou voľbou čistiace prostriedky na báze mydla, ktoré zanechajú po použití sviežu vôňu, ale predovšetkým príjemný lesk. 

 • Pri výbere čistiaceho prostriedku na vašu podlahu dajte na odporúčania výrobcu.
 • Pred univerzálnym čistiacim prostriedkom uprednostnite ten, ktorý je určený na konkrétny typ podlahy. 
 • Špeciálnu starostlivosť vyžadujú predovšetkým podlahy vinylové, laminátové a drevené. 
 • Vhodný čistiaci prostriedok je potreba tiež na parkety a plávajúce podlahy.

 

Špecialisti na zašlú špinu

 

Ak je vaša podlaha silne znečistená, stavte na čističe s vysokým pH, teda tie alkalické. Skvele totiž odmasťujú a vyčistí aj zašlú mastnotu a dlhodobú špinu. Čističe na podlahy môžete zohnať aj vo verzii pre ručné a strojné čistenie. Tá druhá sa vyznačuje predovšetkým nižšou penivosťou pri zachovaní účinnosti.

 • Na silne znečistenú podlahu vyberajte čističe s vyšším pH, teda tie alkalické. 
 • Rozlišujte čistiace prostriedky na podlahy určené na ručné a strojné čistenie. Tie druhé sa vyznačujú nižšou penivosťou.

 

Čistiace prostriedky na konkrétny typ podlahy

 

Medzi najmenej náročné povrchy z hľadiska čistenia patrí linoleum či marmoleum. Na tento typ podláh je vhodné použiť prostriedky s neutrálnym alebo mierne alkalickým pH. Pozor si u nich dajte ale na vznik škrabancov a rýh. Kvôli tomu je vhodné povrch čas od času ošetriť ochrannými vosky či pastami. Opatrní by ste mali byť aj pri drevených podlahách, ktoré nemajú radi vlhkosť. Pri upratovaní teda dobre ždímejte mop a používajte čistiace prostriedky s neutrálnym pH. Na podlahy laminátové, ktoré sú lacnejšie variantom drevených podláh, nie sú rovnako ako na drevené vhodné mydlovej čističe ani agresívne čistiace prostriedky. S korkovou podlahou zaobchádzajte rovnako ako s drevenou alebo laminátovou podlahou, t. j. nepreháňajte to s vodou ani agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Na druhej strane podlahy z liatej živice, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v garáži alebo v suteréne, znesú agresívne čistiace prostriedky bez väčšieho poškodenia. Dajte u nich ale pozor, aby ste nepoužívali prípravky s nízkym pH. Tým sa vyhnite aj v prípade podláh betónových. Kyslých ani alkalických prostriedkov sa nemusíte obávať v prípade dlažieb. Práve prostriedky s nízkym pH pomôžu s odstránením vápenatých usadenín.

 • V prípade linolea či marmolea predchádzajte vzniku škrabancov a rýh preventívnym ošetrením povrchu podlahovej krytiny voskom či špeciálnou pastou
 • Pri údržbe drevených podláh dbajte na to, aby ste intenzívne vytierali a nepoužívali agresívne chemikálie
 • Na laminátové, drevené a korkové podlahy sa nehodí mydlové čističe.
 • Liate podlahy zo živice alebo betónu znesú aj silnejšie čistiace prostriedky.
 • Na dlažby sa nemusíte obávať použiť čistiace prostriedky s nízkym pH, ktoré výborne odstráni predovšetkým vápenaté usadeniny.

 

Aký je najlepší čistič podláh – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako predchádzať znečisteniu podlahy? 

Stavte na trojzónový čistenie obuvi. Prvá zóna by mala byť ešte pred vstupom tvorená hrubú rohožkou, ktorá odstráni mechanické nečistoty a blato. Druhá podložka je ideálne o niečo mäkšia a posledná tretina na pohlcovanie vlhkosti je potom ideálne textilná a dobre savá.

 

Najlepšie čistiace prostriedky na podlahu 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Ajax Floral Fiesta prípravok na podlahy Lilac Breeze s vôňou orgovánu 1 l. Tu zaobstaráte Ajax Floral Fiesta prípravok na podlahy Lilac Breeze s vôňou orgovánu 1 l nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Ajax Floral Fiesta prípravok na podlahy Lilac Breeze s vôňou orgovánu 1 l“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (22 hlasov)