Najlacnejšie Delimano Stone Legend Ranica CopperLUX 28 cm
Dlhodobo skvele hodnotené: Delimano Stone Legend Ranica CopperLUX 28 cm

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie hrnce roka 2020
Prehľadne:
najlepšie hrnce z hodnotení, recenzií aj testov

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie hrnce? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené hrnce podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať hrniec?

  1. Vyberáte Ak hrniec, premyslite si najprv, akému typu dáte prednosť. Či potrebujete klasický hrniec, kastról alebo len malý rajnica.
  2. Na súčasnom trhu s hrncami narazíte na produkty vyrobené z celej škály materiálov,medzi inými napríklad zliatiny, smaltu, keramiky, titánu či dokonca skla.
  3. Pred kúpou nového hrnca si zmerajte priemer platničiek vášho sporáku a rozmery hrnca mu prispôsobte. Vaše varenie potom bude oveľa efektívnejšia.

 

Pozrite sa na najlepšie hrnce:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP hrnce na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené hrnce
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Delimano Stone Legend Ranica CopperLUX 28 cm Delimano Stone Legend Ranica CopperLUX 28 cm 18 1,5 Viac
2. Lamart LT1067 hrniec na těstoviny 6L Lamart LT1067 hrniec na těstoviny 6L 24 2,4 Viac
3. Lamart LTSS2418 hrniec 8L PRESTIGE 24X18 Lamart LTSS2418 hrniec 8L PRESTIGE 24X18 17 1,9 Viac
4. Delimano Rajnica FiveStar Legend 24 cm Delimano Rajnica FiveStar Legend 24 cm 15 1,1 Viac
5. Banquet Kastról s pokrievkou Matte New Line 3 l Banquet Kastról s pokrievkou Matte New Line 3 l 16 1,1 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší hrnce.

 

TOP hrnce v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší hrnce.

 

TOP hrnce v Poľsku

Dlhodobo najlepšie hodnotené hrnce
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Edenberg Garnki Granitowe 12 Elem (Eb5614) Edenberg Garnki Granitowe 12 Elem (Eb5614) 88 0
2. Tefal Ingenio MasterChef The TV Series L9254S74 Tefal Ingenio MasterChef The TV Series L9254S74 51 0
3. Pyrex Garnek Do Gotowania Na Parze Pyroflam 2L (40437) Pyrex Garnek Do Gotowania Na Parze Pyroflam 2L (40437) 35 0

 

TOP hrnce v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené hrnce
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Le Creuset Signature Bräter rund Le Creuset Signature Bräter rund 80 1
2. Staub Cocotte rund Staub Cocotte rund 46 1
3. Le Creuset Signature Bräter oval Le Creuset Signature Bräter oval 116 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Poriadny hrniec z kvalitného materiálu by mal byť v každej v kuchyni. Vyberať môžete hneď z niekoľkých veľkostí, tvarov, ale aj výrobných materiálov. Ideálne je, ak si domov zaobstaráte rovno viac hrncov niekoľkých veľkostí, ktoré budú dobre zodpovedať vašim požiadavkám na varenie jednotlivých druhov pokrmov. Vzhľadom k tomu, že rôznych hrncov a kastróliku je na trhu naozaj široká škála, prinášame vám jednoduchý návod, ako sa v ich ponuke rýchlo zorientovať.

 

Aké typy hrncov v súčasnej dobe na trhu existujú?

Na presné vymedzenie pojmu sa samozrejme nemožno v tejto oblasti spoliehať, avšak aspoň z praktického hľadiska možno tento sortiment kuchynského tovar rozdeliť na hrnce klasickej so strednou až veľkou výškou a stredným priemerom, ktoré obvykle disponujú aj dvoma uchami. A naopak nižšia typy hrncov s veľkým priemerom a opäť dvomi uchami sú označované ako kastróly.Pre úplne najmenšie modely hrncov s jednou rukoväťou v predĺženej podobe sa vžilo označenie rajnica.

  • Ako klasické hrnce sú označované tie so stredným priemerom a vyššou výškou. 
  • Pre nízke hrnca s veľkým priemerom sa používa najčastejšie označenie kastról. 
  • Ak narazíte na rajnica,s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o malý hrniec s jednou rukoväťou podobneď ako u panvy.

 

Z akých materiálov sa súčasné hrnca vyrábajú?

K tomu nejtradičnějšímu, čo je možné v súčasnej dobe zohnať možno priradiť liatinu. Z tohto materiálu sa hrnca a podobné kuchynské náčinie vyrábalo už pred hodnú riadkom rokov. Medzi výhody liatiny patrí najmä vynikajúca tepelná vodivosť, ale aj mechanická odolnosť. Jej prednosťou je však aj pomerne nízka obstarávacia cena a možnosť využitia na všetkých bežných typoch sporákov. 

Aj v prípade smaltu sa stále ešte pohybujeme v nižších cenových kategóriách. Smaltované hrnce sú ľahké a odolné, ich záporom je ale možnosť odlupovanie smaltu, ktorý sa následne mieša s pripravovaným pokrmom. Práve kvôli tejto vlastnosti niektorí spotrebiteľa smaltované hrnce príliš nevyhľadávajú. Priaznivcov zdravej výživy môžem osloviť hrnca s keramickou povrchovou úpravou, ktoré umožňujú aj varenie bez tuku. Ku zlatej strednej triede v oblasti hrncov patria tie, ktoré sú vyrobené z nerezu. Kúpite ich stále za rozumnú cenu a ich prednosti vyváža negatíva ostatných materiálu. Patrí medzi ne najmä odolnosť, tepelná stabilita a možnosť pripraviť prakticky akýkoľvek pokrm. 

Ak chcete do svojej kuchyne priviesť skutočnú kvalitu, stavte na hrnce titánové. Za ty si síce priplatíte, zato však získate produkt, ktorý vám v nezmenenej podobe bude slúžiť desiatky rokov. Istou kuriozitou sú potom sklenené hrnce, ktoré vydržia i teploty niekoľkých stoviek stupňov Celzia. U nich okrem nezvyčajného vzhľadu môžete počítať tiež s vysokou povrchovou odolnosťou a univerzálnosťou využitia. Sklenené hrnce však nemožno využiť na indukčnom sporáku. 

  •  Z hľadiska obstarávacích nákladov sú najvýhodnejšie hrnce smaltované a liatinové. Liatina je navyše veľmi odolným materiálom používaným na výrobu kuchynského riadu už po stáročia.
  • Ak chcete získať produkt s najlepším pomerom ceny a výkonu, stavte na nerez. 
  • K najdrahším hrncom patria tie titánové, ktoré však svojich kolegov z iných materiálov predčí svojou životnosťou, ktoré v niektorých prípadoch môže dosiahnuť aj desiatok rokov.

 

Nový hrniec prispôsobte vášmu sporáku

Než sa vydáte pre nové kuchynské náčinie, zmerajte si priemer platničiek vášho existujúceho spotrebiča a výber hrncov mu prispôsobte. Tak si zaistíte, že vaše varenie bude vždy maximálne efektívny a využijete pri ňom všetku spálenú energiu. Nové hrnca prispôsobte vášmu sporáku i z hľadiska materiálu. Ak máte doma indukčnú platňu, rozhodne nemá zmysel kupovať napríklad smaltované či sklenené hrnca. Dajte prednosť skôr liatinovým, nerezovým či titánovým hrncom, ktoré budú schopné s týmto zdrojom tepla pracovať.

  • Typ a veľkosť nových hrncov prispôsobte veľkosti platničiek vášho sporáku a spôsobu tvorby tepla.

 

Najlepšie hrnce 2020. Vybrali ste si?

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.