Najlacnejšie Lamart Kastrol LT1188 20x9 cm FLINT
Dlhodobo skvele hodnotené: Lamart Kastrol LT1188 20x9 cm FLINT

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie hrnce roka 2023
Prehľadne:
najlepšie hrnce z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie hrnce? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené hrnce podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať hrniec?

 1. Vyberáte Ak hrniec, premyslite si najprv, akému typu dáte prednosť. Či potrebujete klasický hrniec, kastról alebo len malý rajnica.
 2. Na súčasnom trhu s hrncami narazíte na produkty vyrobené z celej škály materiálov,medzi inými napríklad zliatiny, smaltu, keramiky, titánu či dokonca skla.
 3. Pred kúpou nového hrnca si zmerajte priemer platničiek vášho sporáku a rozmery hrnca mu prispôsobte. Vaše varenie potom bude oveľa efektívnejšia.

 

Pozrite sa na najlepšie hrnce:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP hrnce na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší hrnce.

 

TOP hrnce v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené hrnce
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tescoma Kastrol PRESIDENT Stone s poklicí pr. 24 cm 4.5 l 780335 Tescoma Kastrol PRESIDENT Stone s poklicí pr. 24 cm 4.5 l 780335 64 1,1
2. Orion nerez šunkovar 3,2l 113041 Orion nerez šunkovar 3,2l 113041 19 1,4
3. Tefal Kastrol s poklicí 18 cm Duetto+ G7194355 Tefal Kastrol s poklicí 18 cm Duetto+ G7194355 25 1
4. TESCOMA PRESIDENT Stone s poklicí 20 cm 3.0 l TESCOMA PRESIDENT Stone s poklicí 20 cm 3.0 l 56 1,2
5. TESCOMA PRESIDENT Stone s poklicí 24 cm 6.0 l TESCOMA PRESIDENT Stone s poklicí 24 cm 6.0 l 71 1,1

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší hrnce.

 

TOP hrnce v Poľsku

Dlhodobo najlepšie hodnotené hrnce
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tefal E493SA 74 COOK COOL 10PCS Tefal E493SA 74 COOK COOL 10PCS 103 0
2. Tefal Duetto+ G7196455 28cm Tefal Duetto+ G7196455 28cm 40 0
3. Klausberg Garnki Do Gotowania Na Parze 24Cm 5el (kb7146) Klausberg Garnki Do Gotowania Na Parze 24Cm 5el (kb7146) 27 0

 

TOP hrnce v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené hrnce
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Le Creuset Signature Bräter rund Le Creuset Signature Bräter rund 149 1
2. Le Creuset Signature Bräter oval Le Creuset Signature Bräter oval 183 1,2
3. Staub Cocotte rund Staub Cocotte rund 54 1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Poriadny hrniec z kvalitného materiálu by mal byť v každej v kuchyni. Vyberať môžete hneď z niekoľkých veľkostí, tvarov, ale aj výrobných materiálov. Ideálne je, ak si domov zaobstaráte rovno viac hrncov niekoľkých veľkostí, ktoré budú dobre zodpovedať vašim požiadavkám na varenie jednotlivých druhov pokrmov. Vzhľadom k tomu, že rôznych hrncov a kastróliku je na trhu naozaj široká škála, prinášame vám jednoduchý návod, ako sa v ich ponuke rýchlo zorientovať.

 

Aké typy hrncov v súčasnej dobe na trhu existujú?

Na presné vymedzenie pojmu sa samozrejme nemožno v tejto oblasti spoliehať, avšak aspoň z praktického hľadiska možno tento sortiment kuchynského tovar rozdeliť na hrnce klasickej so strednou až veľkou výškou a stredným priemerom, ktoré obvykle disponujú aj dvoma uchami. A naopak nižšia typy hrncov s veľkým priemerom a opäť dvomi uchami sú označované ako kastróly.Pre úplne najmenšie modely hrncov s jednou rukoväťou v predĺženej podobe sa vžilo označenie rajnica.

 • Ako klasické hrnce sú označované tie so stredným priemerom a vyššou výškou. 
 • Pre nízke hrnca s veľkým priemerom sa používa najčastejšie označenie kastról. 
 • Ak narazíte na rajnica,s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o malý hrniec s jednou rukoväťou podobneď ako u panvy.

 

Z akých materiálov sa súčasné hrnca vyrábajú?

K tomu nejtradičnějšímu, čo je možné v súčasnej dobe zohnať možno priradiť liatinu. Z tohto materiálu sa hrnca a podobné kuchynské náčinie vyrábalo už pred hodnú riadkom rokov. Medzi výhody liatiny patrí najmä vynikajúca tepelná vodivosť, ale aj mechanická odolnosť. Jej prednosťou je však aj pomerne nízka obstarávacia cena a možnosť využitia na všetkých bežných typoch sporákov. 

Aj v prípade smaltu sa stále ešte pohybujeme v nižších cenových kategóriách. Smaltované hrnce sú ľahké a odolné, ich záporom je ale možnosť odlupovanie smaltu, ktorý sa následne mieša s pripravovaným pokrmom. Práve kvôli tejto vlastnosti niektorí spotrebiteľa smaltované hrnce príliš nevyhľadávajú. Priaznivcov zdravej výživy môžem osloviť hrnca s keramickou povrchovou úpravou, ktoré umožňujú aj varenie bez tuku. Ku zlatej strednej triede v oblasti hrncov patria tie, ktoré sú vyrobené z nerezu. Kúpite ich stále za rozumnú cenu a ich prednosti vyváža negatíva ostatných materiálu. Patrí medzi ne najmä odolnosť, tepelná stabilita a možnosť pripraviť prakticky akýkoľvek pokrm. 

Ak chcete do svojej kuchyne priviesť skutočnú kvalitu, stavte na hrnce titánové. Za ty si síce priplatíte, zato však získate produkt, ktorý vám v nezmenenej podobe bude slúžiť desiatky rokov. Istou kuriozitou sú potom sklenené hrnce, ktoré vydržia i teploty niekoľkých stoviek stupňov Celzia. U nich okrem nezvyčajného vzhľadu môžete počítať tiež s vysokou povrchovou odolnosťou a univerzálnosťou využitia. Sklenené hrnce však nemožno využiť na indukčnom sporáku. 

 •  Z hľadiska obstarávacích nákladov sú najvýhodnejšie hrnce smaltované a liatinové. Liatina je navyše veľmi odolným materiálom používaným na výrobu kuchynského riadu už po stáročia.
 • Ak chcete získať produkt s najlepším pomerom ceny a výkonu, stavte na nerez. 
 • K najdrahším hrncom patria tie titánové, ktoré však svojich kolegov z iných materiálov predčí svojou životnosťou, ktoré v niektorých prípadoch môže dosiahnuť aj desiatok rokov.

 

Nový hrniec prispôsobte vášmu sporáku

Než sa vydáte pre nové kuchynské náčinie, zmerajte si priemer platničiek vášho existujúceho spotrebiča a výber hrncov mu prispôsobte. Tak si zaistíte, že vaše varenie bude vždy maximálne efektívny a využijete pri ňom všetku spálenú energiu. Nové hrnca prispôsobte vášmu sporáku i z hľadiska materiálu. Ak máte doma indukčnú platňu, rozhodne nemá zmysel kupovať napríklad smaltované či sklenené hrnca. Dajte prednosť skôr liatinovým, nerezovým či titánovým hrncom, ktoré budú schopné s týmto zdrojom tepla pracovať.

 • Typ a veľkosť nových hrncov prispôsobte veľkosti platničiek vášho sporáku a spôsobu tvorby tepla.

 

Najlepšie hrnce 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt LAMART LT1160 kastról 20x11,5cm SHAPE. Tu zaobstaráte LAMART LT1160 kastról 20x11,5cm SHAPE nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: LAMART LT1160 kastról 20×11,5cm SHAPE“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.6/5 - (16 hlasov)