Najlacnejšie Capri Sonne Mystic Dragon pasterizovaný ovocný nápoj 200ml
Dlhodobo skvele hodnotené: Capri Sonne Mystic Dragon pasterizovaný ovocný nápoj 200ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie džúsy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie džúsy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie džúsy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené džúsy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať džús?

  1. Naozaj kvalitný džús by nemal obsahovať konzervanty, sladidlá, arómy a dokonca ani pridaný cukor. V 100% džúsu by sa mala nachádzať iba ovocná šťava.
  2. Niektoré druhy ovocia neumožňujú výrobu 100% džúsu z dôvodu vysokej kyslosti alebo nízkeho podielu tekutých zložiek, preto sa z neho vyrábajú 50% džúsy alebo 20% nektáre.
  3. 100% džús nesmie obsahovať žiadne konzervačné látky. Jediným zákonom dovoleným spôsobom konzervácie džúsu je jeho pasterizácia, teda tepelná úprava ničiaci baktérie a mikroorganizmy.

 

Pozrite sa na najlepšie džúsy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP džúsy na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší džúsy.

 

TOP džúsy v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší džúsy.

 

TOP džúsy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené džúsy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Sok Jabłkowy Tłoczony 100% Słodki 5l Sok Jabłkowy Tłoczony 100% Słodki 5l 1,3
2. Sok z jabłek 100% jabłko Nfc zestaw 4x5L Sok z jabłek 100% jabłko Nfc zestaw 4x5L 1,3
3. Sok 100% WIŚNIA Wiśniowy z Wiśni Tłoczony NFC 5L Sok 100% WIŚNIA Wiśniowy z Wiśni Tłoczony NFC 5L 1,2
4. Sok z granatu Witalny GRANAT 100% 3L, Sadvit , tłoczony, NFC Sok z granatu Witalny GRANAT 100% 3L, Sadvit , tłoczony, NFC 1,2
5. Sok jabłkowy 100% 5l (w Kartonie)- z jabłek, Nfc Sok jabłkowy 100% 5l (w Kartonie)- z jabłek, Nfc 1,1

 

TOP džúsy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené džúsy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Welch's Concord Trauben Saft, 100 % Saft, 296ml, 24 Flaschen Welch's Concord Trauben Saft, 100 % Saft, 296ml, 24 Flaschen 1,3
2. LiveFresh Klassische Saftkur - 5 Tage (inkl. 8,75€ Pfand) 1x5 LiveFresh Klassische Saftkur - 5 Tage (inkl. 8,75€ Pfand) 1x5 1,2
3. Sanct Bernhard - Aloe Vera Saft Sanct Bernhard - Aloe Vera Saft 1,3
4. Ribena Schwarze Johannisbeere Saft Drink Fettfreie Echte Frucht & Reich an ... Ribena Schwarze Johannisbeere Saft Drink Fettfreie Echte Frucht & Reich an ... 1,4
5. LiveFresh Orangensaft 3 Liter Saftbox | kaltgepresst | aus 100% frischen Orangen ... LiveFresh Orangensaft 3 Liter Saftbox | kaltgepresst | aus 100% frischen Orangen ... 1,1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Džúsy sa obvykle snažíme kupovať a vyberať preto, aby sme si dopriali dávku vitamínov a zdravie a urobili niečo pre svoje telo. Okrem toho sú džúsy tiež chutným a osviežujúcim nápojom, ktorý možno konzumovať v studenej aj teplej podobe. Ako sa ale v ich širokej ponuke zorientovať tak, aby sme pre seba vybrali to najlepšie a nezaplatili pritom viac, než je nevyhnutne nutné?

 

Hľadajte 100% zloženie

 

Ak chcete naozaj kvalitný džús bez prídavných látok a zbytočného cukru navyše, hľadajte 100% džús. Jeho zložením by v súlade so zákonom mala byť výhradne šťava z čistého ovocia. Žiadne konzervanty, cukor, sladidlá, arómy alebo ďalšie látky by sa v ňom nemali vyskytovať. To sa týka ako džúsov v pohári, tak tých v krabici alebo v plastovej fľaši. Zároveň musí platiť, že chuť a farba džúsu zodpovedá ovociu, z ktorého je nápoj vyrobený. Aj 100% džúsy obsahujú cukor, ale len ten, ktorý je prirodzene obsiahnutý v ovocí. To znamená, že do seba dostanete rovnaké látky, ktoré by ste prijali konzumáciou ovocia. Aj džúsy z koncentrátu môžu byť stopercentné. V čom sa líšia od tých vyrobených z čerstvého ovocia? Koncentrát používaný na výrobu džúsu nie je sám o sebe zlý. Možno len jeho označenie znie trochu umelo, ale pre výrobu tejto suroviny používané na prípravu džúsu sa vždy využíva ovocie zozbierané v čase, keď je najviac zrelé a teda aj najkvalitnejšie. Následné rozriedenie už na kvalitu džúsu obvykle nemá významný vplyv. Džús z koncentrátu teda vôbec nemusí byť zlou variantou tohto nápoja.

  • Kvalitný džús by mal obsahovať 100% ovocné šťavy a nemali by v ňom byť prídavné látky ako arómy, zvýrazňovače chuti či sladidlá alebo iný cukor ako ten prirodzene obsiahnutý v ovoci.
  • Aj džús vyrobený z koncentrátu môže byť veľmi kvalitný. Na koncentrát je totiž používané výhradne dokonale zrelé ovocie

 

50% džúsy a nektáre

 

Z niektorého ovocia by nikomu 100% džús nechutil, preto sa vyrába v slabšej koncentrácii alebo vo forme nektáru, čo je nápoj, ktorý obsahuje aspoň 20% ovocnej zložky. Typicky ide o drobné bobuľové ovocie ako čierne ríbezle, brusnica, jahody, čučoriedky a podobne. Niektoré ovocie tiež neobsahuje dostatok tekutých zložiek, takže pri jeho spracovaní získate skôr pyré. Typicky sa jedná o banán, opäť jahody alebo napríklad exotické ovocie ako napríklad mango. Pozor si ale dajte na to, že niektoré obaly džúsov na sebe majú číslovku 100%, ktorá sa ale spája s iným oznámením než s tým, že ide o 100% džús. Napríklad môže ísť o informáciu, že v džúse je 100% chuti ovocia, v skutočnosti sa ale vnútri obalu vyskytuje iba 50% džús.

  • Džúsy možno zohnať nielen v najobľúbenejší 100% koncentrácii, ale tiež napríklad 50% alebo 20%. Tie sú potom označované ako nektáre.
  • Niektoré druhy ovocia, ktoré obsahujú nízke percento šťavy alebo majú vysokú kyslosť, neumožňujú výrobu 100% džúsu, preto bývajú súčasťou zmesí alebo sú z nich vyrábané nektáre. Typicky ide napríklad o banán alebo jahody či iné drobné bobuľoviny.

 

Môže džús obsahovať konzervanty?

 

100% džúsy musia byť výhradne bez konzervantov. Jedinou možnou konzerváciou džúsov je ich pasterizácia, to znamená tepelná úprava ničiaci baktérie a mikroorganizmy. Vďaka tomuto procesu majú džúsy dlhú dobu spotreby, ale zároveň si zachovajú všetky nutrične hodnotné látky. Neprítomnosť chemických konzervantov v džúsoch je výrobcom dokonca nariadená zákonom.

  • 100% džús nesmie obsahovať žiadne konzervačné látky
  • Jediným zákonom povoleným spôsobom konzervovania 100% džúsu je jeho pasterizácia teda tepelná úprava, pri ktorej sa zničia všetky mikroorganizmy a baktérie.

 

Aký je najlepší džús – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

  • Ako sa robí džús?

Ak si chcete vyrobiť poctivý domáci džús napríklad z pomarančov, pripravte si do hrnca najprv 1 l vody, do neho pridajte 12 olúpaných a na mesiačiky nakrájaných pomarančov, prisypte 5 lyžíc cukru a pol lyžice kyseliny citrónovej a varte asi pol hodiny. Potom pomaranče rozmixujte, pridajte ešte 2l studenej vody a všetko spolu povarte. A máte koncentrát, ktorý stačí len zriediť v pomere 1:10 a potom hotový džús plniť do fliaš. Pred podávaním ho nezabudnite dôkladne vychladiť.

 

Najlepšie džúsy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Rabenhorst 5 dňová Detoxikačná kúra na očistenie organizmu 5 x 0,75 l. Tu zaobstaráte Rabenhorst 5 dňová Detoxikačná kúra na očistenie organizmu 5 x 0,75 l nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Rabenhorst 5 dňová Detoxikačná kúra na očistenie organizmu 5 x 0,75 l“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (2 hlasov)