Najlacnejšie Sencor SKS 4030
Dlhodobo skvele hodnotené: Sencor SKS 4030

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie kuchynské váhy roka 2023
Prehľadne:
najlepšie kuchynské váhy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie kuchynské váhy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené kuchynské váhy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať kuchynskú váhu?

  1. Pri výbere kuchynskej váhy si v prvom rade premyslite, či dáte prednosť modelu mechanickému alebo zvolíte radšej váhu digitálne.
  2. Zohľadnite aj jej nosnosť a presnosť váženia.
  3. V neposlednom rade sa zamerajte na špeciálne funkcie uľahčujúce vám prácu s prístrojom. Ide najmä o ovládanie prostredníctvom dotykového displeja alebo výpočet nutričných hodnôt potravín.

 

Pozrite sa na najlepšie kuchynské váhy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP kuchynské váhy na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské váhy
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Sencor SKS 4001 Sencor SKS 4001 9 1,4 Viac
2. Emos EV 023 Emos EV 023 9 1,8 Viac
3. Emos TY 3101 Emos TY 3101 6 2,4 Viac
4. ETA Dori 6778 ETA Dori 6778 19 1,1 Viac
5. Soehnle 67080 Soehnle 67080 26 1,4 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší kuchynské váhy.

 

TOP kuchynské váhy v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské váhy
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sencor SKS 4001 Sencor SKS 4001 10 1,4
2. Emos TY 3101 Emos TY 3101 5 1,7
3. Emos EV 023 Emos EV 023 10 1,4
4. Sencor SKS 4030 Sencor SKS 4030 14 1,4
5. Soehnle 67080 Soehnle 67080 27 1,3

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší kuchynské váhy.

 

TOP kuchynské váhy v Poľsku

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské váhy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Adler AD3134 Adler AD3134 13 1,2
2. Lafe WKS001.1 Czarna Lafe WKS001.1 Czarna 6 1,2
3. Eldom Rena WK320S Eldom Rena WK320S 12 1

 

TOP kuchynské váhy v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské váhy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Beurer KS 19 Beurer KS 19 15 1,6
2. Soehnle Page Profi Soehnle Page Profi 23 1,4
3. Proficook PC-KW 1040 Proficook PC-KW 1040 23 1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Kuchynská váha patrí k základnému vybaveniu, ktoré nemôže chýbať v žiadnej kuchyni. Vďaka nej dokážete presne určiť množstvo ingrediencií a najmä ich správne pomery tak, aby vznikajúci pokrm získal takú podobu, ktorú plánujete. Preto, aby vám váha dobre slúžila je potrebné vybrať správny model, s ktorým sa bude dobre manipulovať. 

 

Mechanickú alebo digitálnú?

Súčasná moderná doba prináša široké možnosti výberu aj do oblasti kuchynských váh. Už na začiatku ich výbere je tak potrebné si ujasniť, či dáte prednosť klasickej mechanickej váhe alebo siahnete po moderné digitálne. Každý z nich má samozrejme svoje pre i proti. 

Mechanické typy kuchynských váh používali už naše babičky. Väčšina z nich je aj v súčasnosti vybavená stupnicou a mechanickou ručičkou, ktorá sa po ustálení váhy zastaví na konkrétnej hodnote. Prednosťou tohto typu váh je najmä možnosť fungovanie prakticky kdekoľvek, bez toho by bol potrebný akýkoľvek zdroj elektrickej energie. Bohužiaľ sú mechanické typy váh v porovnaní so svojimi digitálnymi kolegyňami trochu väčšie a zaberajú tak viac miesta. Nehodí sa tiež vďaka horšie čitateľnosti číselníku príliš pre váženie menšieho množstva ingrediencií. 

Digitálne kuchynské váhy potrebujú k svojmu fungovaniu batériu, ktorú je nutné v závislosti na intenzite využitia prístroja potrebné pravidelne meniť. Ich prostredníctvom je však možné získať oveľa presnejšie výsledky váženia iu menšieho objemu surovín. Vďaka integrovanému elektronickému snímaču navyše dochádza k veľmi presnému váženie, ktorého výslednú hodnotu možno prečítať na displeji. Celý systém digitálneho váženia vyžaduje v porovnaní s mechanickým menej súčiastok, digitálne váhy tak ponúka oveľa menšie rozmery. Vďaka nim sa zmestia do každej kuchyne. 

  • Mechanické váhy nevyžadujú ku svojmu fungovaniu zdroj elektrickej energie, disponujú však obvykle väčšími rozmermi. 
  • V digitálnej kuchynskej váhe je potreba čas od času vymeniť batériu. Na druhú stranu však umožňuje tento typ presnejšie váženie a má menšie rozmery.

 

Zamerajte sa na nosnosť váhy a presnosť váženia

Medzi najdôležitejšie parametre každej nielen kuchynské váhy patrí jej nosnosť. Práve na nej záleží, čo všetko budete schopní na váhe vážiť. Zamyslite sa teda najprv nad predpokladaným objemom vážených ingrediencií a podľa toho nosnosť vyberajte. Pre potreby bežnej rodiny, ktorá váhu využije pre presné meranie surovín na varenie, pečenie a podobne, plne postačí váha s nosnosťou do 5 kg. Na trhu sa však dá zohnať model s nosnosťou až dvojnásobnú.

Pri výbere kuchynské váhy hrá úlohu aj jej presnosť. Tá je samozrejme u mechanických váh nižšie ako u váh digitálnych. Vo väčšine prípadov vyskytujúcich sa pri varení však plne postačí aj váhy pracujúce s odchýlkou až 25 g. Ak však máte vyššie nároky a ak chcete vo svojej kuchyni pripravovať napríklad aj vlastné kozmetiku, ktorá vyžaduje extrémne presné váženie surovín, investujte radšej do digitálnej kuchynskej váhy s odchýlkou do 0,5 g.

  • Nosnosť kuchynské váhy by mala zodpovedať predpokladanému objemu vážených surovín. Pre bežnú štvorčlennú domácnosť bude plne postačovať váha s nosnosťou do 5 kg.
  • Na väčšinu bežných kuchynských úkonov plne postačí váhy pracujúce s menšou presnosťou. Ak vyžadujete však extrémne presné váženie, môžete si zaobstarať váhy pracujúce s odchýlkou púhych 0,5 g.

 

Aké nadštandardné funkcie môžete očakávať od moderných kuchynských váh?

Mechanické váhy mnoho nadštandardných funkcií väčšinou neponúka. Úplne iná je však situácia u váh digitálnych. Tie umožňujú okrem možnosti odpočítať presnú hodnotu z displeja tiež váženie s presnosťou na desatiny gramov. Drahšie modely ponúka aj ovládanie pomocou dotykového displeja. Samozrejmosťou už je automatické vypnutie pri nečinnosti a indikácie dochádzajúce batérie. Predovšetkým ľudia, ktorí sa snažia schudnúť či naopak pribrať a strážia si všetko, čo vloží do úst, uvítajú špeciálne typy kuchynských váh, ktoré sú schopné určovať u niektorých surovín aj ich nutričné hodnoty. Väčšina podobných zariadenie potom umožňuje prepojenie s chytrým telefónom, v ktorom si môžete korigovať svoju dennú spotrebu.

  • Digitálne váhy umožňujú presné váženie, možnosť odpočítať hodnoty z displeja, prípadne ovládať váhu prostredníctvom dotyku.
  • Na trhu existujú aj špeciálne typy kuchynských váh schopné určovať nutričnú hodnotu pokrmov.

 

Najlepšie kuchynské váhy 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Sencor SKS 4001. Tu zaobstaráte Sencor SKS 4001 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Sencor SKS 4001“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (6 hlasov)