Najlacnejšie La Roche-Posay Anthelios Age krém zabarvující SPF50 50 ml
Dlhodobo skvele hodnotené: La Roche-Posay Anthelios Age krém zabarvující SPF50 50 ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie opaľovacie krémy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie opaľovacie krémy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie opaľovacie krémy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené opaľovacie krémy podľa zákazníkov z českého, slovenského, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať opaľovaci krém?

 1. Pred nákupom opaľovacieho prostriedku by ste mali poznať svoj fototyp.
 2. Voľbu ochranného faktora SPF podriaďte kombináciu svojho fototypu a predpokladanej intenzite a dobe slnenie.
 3. Z prostriedkov dostupných na trhu si zvoľte prípravok s vhodnou konzistenciou.

 

Pozrite sa na najlepšie opaľovacie krémy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP opaľovacie krémy na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší opaľovacie krémy.

 

TOP opaľovacie krémy v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší opaľovacie krémy.

 

TOP opaľovacie krémy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené opaľovacie krémy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Supergoop! Unseen - Filtr przeciwsłoneczny SPF 30 PA+++ Supergoop! Unseen - Filtr przeciwsłoneczny SPF 30 PA+++ 1,5
2. Neutrogena, Ultra Sheer Dry Touch filtr przeciwsłoneczny, SPF 55, 3,0 uncji (88 ml) Neutrogena, Ultra Sheer Dry Touch filtr przeciwsłoneczny, SPF 55, 3,0 uncji (88 ml) 1,4
3. Hawaiian Tropic, Krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30, 236ml Hawaiian Tropic, Krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30, 236ml 1,4
4. Colorescience Face Shield Flex SPF50 In Fair, Minerały W Emulsji Do Twarzy ... Colorescience Face Shield Flex SPF50 In Fair, Minerały W Emulsji Do Twarzy ... 1,5
5. Holika Aloe Sun Krem Przeciwsłoneczny SPF50+ 100ML Holika Aloe Sun Krem Przeciwsłoneczny SPF50+ 100ML 1,1

 

TOP opaľovacie krémy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené opaľovacie krémy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics SPF50+ 50ml Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics SPF50+ 50ml 1,2
2. [AHC] Natural Perfection Double Shield Sun Stick 14g/22g (grün) [AHC] Natural Perfection Double Shield Sun Stick 14g/22g (grün) 1,1
3. Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel Sonnencreme 50 ml Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel Sonnencreme 50 ml 1,2
4. Isntree - Hyaluronic Acid Watery Sun GEL SPF50+ PA++++ - 50ml weiss Isntree - Hyaluronic Acid Watery Sun GEL SPF50+ PA++++ - 50ml weiss 1,2
5. Beauty Of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics SPF50 10 Ml Beauty Of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics SPF50 10 Ml 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Kvalitný opaľovací prípravok je potrebné nielen na cestu k moru, ale aj pri zotrvaní v domácich podmienkach. V posledných rokoch sa intenzita slnečného žiarenia v našich končinách zvyšuje, a preto by sme svoju ochranu nemali podceňovať. Najmä chodíte Ak často do solária alebo sa chystáte v zime na hory, mal by byť kvalitné opaľovacie prostriedok vaším stálym spoločníkom.

 

Aké kritériá hrajú úlohu pri výbere vhodného opaľovací prostriedku práve pre vás?

Pred nákupom opaľovacieho krému či mlieka by ste mali poznať svoj fototyp a prispôsobiť mu intenzitu ochrany proti UV žiareniu. Fototypy sa rozdeľujú na šesť skupín v závislosti na množstve pigmentu, ktorý sa podieľa na ochrane pokožky. V podmienkach nášho mierneho pásma sa vyskytujú predovšetkým prvé štyri:

 • Fototyp 1. stupňa majú ľudia s extrémne svetlou kožou posiatu často pehami, ktorá po vystavení slnečnému žiareniu veľmi rýchlo sčervená. Pre majiteľov tohto fototypu je pobyt na slnku najviac nebezpečný a mali by sa chrániť krémom s čo najvyšším ochranným faktorom.
 • Majitelia kožného fototypu 2. stupňa majú stále svetlú pleť, ktorá na slnku najprv začervená a potom pomaly zhnedne. Pre túto skupinu by opaľovacie prípravky mali mať ochranný faktor aspoň 30. 
 • Fototypy 3 a 4 disponujú veľmi dobrou znášanlivosťou voči slnečným lúčom, po ktorých expozícii veľmi ľahko zhnednú. Odporúčaná doba vystavenie slnku je u nich v porovnaní s predchádzajúcimi skupinami dvojnásobná. Ochranný faktor krému by sa mal pohybovať okolo 15 až 20.
 • Výber ochranného krému podriaďte úrovni svojho fototypu.
 • Berte do úvahy aj plánovanú dobu vystavenia pokožky slnečným lúčom.

 

Čo znamená ochranný faktor?

Ochranný faktor SPF (Sun protection factor) udáva po akú dobu je ošetrená pokožka chránená proti škodlivému UV žiareniu. Prakticky ide o to, koľkokrát dlhšie bude naša pokožka chránená v porovnaní s kožou nenamazaného jedinca. V súčasnosti sú dostupné krémy s najvyšším ochranným faktorom SPF50+. Tie sú vhodné predovšetkým pre svetlú citlivú pleť, ktorú plánujete dlhodobo vystaviť slnečnému žiareniu. krémy s najnižšiu ochranou majú hodnotu SPF v rozmedzí 5-10. Chrániť sa je možné pred UV žiarením skupiny B, ktoré síce nepreniká do hĺbky kože,ale spôsobuje jej povrchovej opálenie. Pred UVA žiarením podieľajúcim sa najmä na starnutie pokožky a tvorbe vrások efektívna vonkajšia ochrana neexistuje. Chrániť sa dá iba obmedzením expozície pokožky slnku.

 • Ak plánujete dlhodobé opakované vystavenie pokožky slnku hlavne pri pobyte pri mori, kúpte si bez ohľadu na váš fototyp krém s najvyšším ochranným faktorom SPF50+. 
 • Ak nechcete, aby vaša koža rýchlo zostarla pôsobením UVA žiarením, obmedzte čas jej vystavenie slnku. 

 

Z akých opaľovacích prostriedkov v závislosti na konzistencii je možné v súčasnej dobe vyberať?

Nie každý miluje mastný pocit na svojej pokožke. Preto je na trhu celý rad prípravkov rôzne konzistencie a možností aplikácie, ktoré uspokoja širokú škálu spotrebiteľov. Z čoho teda môžeme vyberať?

 • Opaľovací krém je tradičným prípravkom s najhustejšou konzistenciou,ktorý sa v porovnaní s ostatnými najhoršie rozmazáva a jeho aplikácie tak trvá najdlhšiu dobu.
 • Trochu redší je opaľovacie mlieko, ktorému dáva z dôvodu ľahkého nanesení prednosť čoraz väčší počet ľudí.
 • Opaľovací olej, ktorý sa nikdy úplne nevstrebe, slúži k intenzívnej ochrane a výžive pokožky po celý čas jej vystavenie slnku. Stačí ho naniesť len jedenkrát a ste chránení po celú dobu opaľovania.
 • Najjednoduchším riešením najmä pre rodičov malých detí je opaľovací sprej, ktorý sa veľmi jednoducho nanesie a pokryje bez ťažkostí väčšiu plochu pokožky vrátane horšie dostupných miest.

 

Aké sú najlepšie opaľováky – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

Ako dlho sa opaľovať na slnku?

Optimálna dĺžka pobytu na slnku je závislá na vaše fototypu. Ak máte pleť veľmi citlivú na slnečné žiarenie a opaľujete sa do červena, nemali by ste sa slnku vystavovať viac než5 až 10 minút. Odolnejšie osoby môžu na slnku zotrvať až 40 minút. Vždy ale použite vhodný opaľovací prostriedok so zodpovedajúcim ochranným faktorom SPF.

 

Ako sa opaľovať v soláriu?

V soláriu by sa mali opaľovať len osoby s fototypom 2 a vyšším a nechajte si vytvoriť individuálny opaľovací program. Pred opaľovaním odložte šperky, hodinky a ďalšie osobné veci a odlíčte sa. Nepoužívajte krémy s ochranným faktorom, aplikujte špeciálnu kozmetiku určenú pre opaľovanie v soláriách. Vždy použite ochranné okuliare proti UV žiareniu. Počet opaľovaní za rok by sa mal pohybovať maximálne v rozmedzí 70 až 100 návštev, všetko ale záleží na fototypu vašej pokožky. Ak sa na vašej pokožke objavia pľuzgiere či zmeny v pigmentácii, navštívte svojho lekára.

 

Ako odstrániť opaľovací krém z oblečenia?

Ak sa dostane vám opaľovací krém na oblečenie, rozhodne sa ho nepokúšajte odstraňovať obrúskom alebo vreckovkou. Tak ho len rozmažete a dostanete na väčšiu plochu. Namiesto toho jemne poklepte silnú vrstvu krému a látku ihneď namočte do vody, čím odstránite zvyšky krému, bez toho aby došlo k rozšíreniu zasiahnutej plochy. 

 

Ako vyprať opaľovací krém?

Prací prostriedok určený na odstraňovanie škvŕn naneste rovno na škvrnu od opaľovacieho krému a votrite do tkaniny. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a potom oblečenie vyperte bežným spôsobom na maximálnu teplotu vhodnú pre konkrétnu látku. Skontrolujte eventuálne zvyšky škvŕn a v prípade potreby celý postup opakujte.

 

Aký opaľovací krém k moru?

Hoci sa niekomu môže zdať, že vetry vanúci pri mori príjemne ochladzujú, slnko praží v južnejšie položených krajinách oveľa intenzívnejšie, a preto je potrebné sa tiež dôkladnejšie chrániť. Ak nechcete riešiť pľuzgiere a začervenanú bolestivú pokožku, vybavte sa opaľovacím krémom s ochranným faktorom minimálne SPF 30 a dôsledne ho používajte.

 

Aký opaľovací krém pre mimimka a dojčatá?

Opaľovací krém pre najmenšie deti by ste mali začať používať hneď, ako sa objavia prvé slnečné lúče. Bábätká majú veľmi tenkú a citlivú pokožku, ktorá sa vďaka menšiemu obsahu pigmentu nedokáže slnečným lúčom brániť tak účinne ako dospelá kože. Zároveň je ich pokožka citlivá na látky obsiahnuté v opaľovacích krémoch pre dospelých. Pre dojčatá by ste mali používať minerálna opaľovacie krémy s ochranným faktorom SPF 50+, ktoré nie sú plné konzervantov, nadupané vôňami a majú jemnú ľahkú konzistenciu umožňujúci ľahké rozmazania aj v prípade neposedného dieťaťa.

 

Kedy sa najlepšie opaľovať?

Intenzita UV žiarenia sa v priebehu dňa mení. Najvyššia je v období od 11. hodiny dopoludnia do 15. hodiny popoludní, kedy by ste pobyt na slnku mali obmedziť, ošetriť pokožku hrubou vrstvou ochranného krému s faktorom aspoň SPF 30 a pokiaľ možno sa aj obliecť. K opaľovanie sa dá bezpečne uchýliť mimo túto dobu. Aj po 15. hodine je potrebné pri pobyte na slnku používať ochranný krém. Nezabudnite, že opáliť sa dá aj v tieni.

 

Najlepšie opaľovacie krémy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Bioderma Cicabio upokojujúci a obnovujúci krém SPF50+ 30 ml. Tu zaobstaráte Bioderma Cicabio upokojujúci a obnovujúci krém SPF50+ 30 ml nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Bioderma Cicabio upokojujúci a obnovujúci krém SPF50+ 30 ml“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (10 hlasov)