Najlacnejšie APC BX950MI
Dlhodobo skvele hodnotené: APC BX950MI

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie záložné zdroje UPS roka 2024
Prehľadne:
najlepšie záložné zdroje UPS z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie záložné zdroje UPS? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené záložné zdroje UPS podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať záložný zdroj UPS?

 1. Pri nákupe záložného zdroja UPS budete v prvom rade postavení pred voľbu jeho typu. Čaká vás rozhodovanie medzi offline UPS, online UPS a line-interactive UPS.
 2. V rámci dimenzovanie kapacity akumulátorov počítajte aspoň s 20% rezervou voči maximálnej spotrebe všetkých vašich zariadení.
 3. Z prídavných funkcií vyžadujte možnosť výmeny batérie, zvukovú a svetelnú signalizáciu stavu UPS a možnosť studeného štartu.

 

Pozrite sa na najlepšie záložné zdroje UPS:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP záložné zdroje UPS na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené záložné zdroje ups
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Cyberpower UT650EG Cyberpower UT650EG 47 1,9
2. CyberPower UT850EG CyberPower UT850EG 63 1,2
3. APC BX750MI APC BX750MI 94 1,0
4. APC BX2200MI APC BX2200MI 256 1,0
5. CyberPower VP1000ELCD CyberPower VP1000ELCD 109 1,1

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší záložné zdroje UPS.

 

TOP záložné zdroje UPS v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené záložné zdroje ups
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. APC BE850G2-CP APC BE850G2-CP 132 1,3
2. MHPower MPU300-12 MHPower MPU300-12 74 1,1
3. MHPower MPU700-12 MHPower MPU700-12 117 1,2
4. APC BX2200MI-FR APC BX2200MI-FR 245 1,0
5. CyberPower UT650EG CyberPower UT650EG 46 1,3

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší záložné zdroje UPS.

 

TOP záložné zdroje UPS v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené záložné zdroje ups
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Zasilacz awaryjny UPS APC Back-UPS ES 550 BE550-CP NOWY akumulator Zasilacz awaryjny UPS APC Back-UPS ES 550 BE550-CP NOWY akumulator 1,4
2. Zasilanie Awaryjne Volt Ups Pieca Co Sinus Pro 800E 12V 100Ah 3SP080012E Zasilanie Awaryjne Volt Ups Pieca Co Sinus Pro 800E 12V 100Ah 3SP080012E 1,2
3. Zasilacz awaryjny SINUS PRO 500E 12/230V Awaryjne Zasilanie UPS Pieca Pompy Zasilacz awaryjny SINUS PRO 500E 12/230V Awaryjne Zasilanie UPS Pieca Pompy 1,3
4. UPS ZASILACZ AWARYJNY Green Cell POWER PROOF 600VA 360W Z WYŚWIETLACZEM LCD UPS01LCD UPS ZASILACZ AWARYJNY Green Cell POWER PROOF 600VA 360W Z WYŚWIETLACZEM LCD UPS01LCD 1,4
5. Zasilacz awaryjny MicroUPS 800VA/480W 9Ah Zasilacz awaryjny MicroUPS 800VA/480W 9Ah 1,5

 

TOP záložné zdroje UPS v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené záložné zdroje ups
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Anker Powercore Essential 20000mAh Powerbank Externer Akku mit PowerIQ USB C Anker Powercore Essential 20000mAh Powerbank Externer Akku mit PowerIQ USB C 1,2
2. NEU APC von Schneider elektrisch Back UPS Batterie 6 Auslässe 450VA 120V NEU APC von Schneider elektrisch Back UPS Batterie 6 Auslässe 450VA 120V 1,4
3. Jackery Explorer 240 Tragbare Powerstation Jackery Explorer 240 Tragbare Powerstation 1,3
4. APC Back-UPS ES 550 (USV / UPS / Batterie / Stromversorgung) ohne Batterie | ebay ... APC Back-UPS ES 550 (USV / UPS / Batterie / Stromversorgung) ohne Batterie | ebay ... 1,4
5. APC Power Saving Back-UPS Pro 1500, Schutzkontakt APC Power Saving Back-UPS Pro 1500, Schutzkontakt 1,5

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Záložné zdroje prúdu čiže UPS pomôžu zachrániť neuložené dáta v prípade výpadku elektrickej energie, eliminovať napäťové špičky, ktoré by mohli poškodiť vaše prístroje a tie výkonnejšie dokonca po nejakú dobu od výpadku prúdu zaistí aj prevádzku vašej chladničky či mrazničky. Na čo sa pri ich výbere okrem výkonu zamerať a ktoré parametre sledovať? 

 

S akými druhmi záložných zdrojov UPS sa môžete na súčasnom trhu stretnúť? 

 

Tie najvýkonnejšie, ale bohužiaľ tiež najdrahšie sú online UPS, ktorých akumulátory sú v prevádzke nepretržite, teda 24 hodín denne. Sú schopné reagovať na výkyvy napätia a účinne ich kompenzovať, hodí sa najmä do IT firiem pre najcitlivejšie zariadenia a ochranu kritických dát. Online záložné zdroje so schopnosťou plynulej regulácie zmeny elektrického napätia sa označujú ako Line-Interactive a prakticky ide opäť o online UPS. Na prípadne výkyvy siete reagujú oveľa pružnejšie, takže majú vďaka nižšiemu vybíjanie batérie oveľa dlhšiu výdrž. Tá potom poskytne viac času na uloženie práce aj v prípade UPS s nižšou kapacitou batérií. Využijete ich ako vo firme, tak v domácnosti. Tá najlacnejší a najjednoduchší variant záložných zdrojov sa označuje ako Offline UPS. Tento typ záložného zdroja nepracuje v nepretržitej prevádzke. Zapne sa v momente výpadku elektrickej energie. Bohužiaľ v prípade častého výskytu prepätia či naopak poklesov napätia dochádza u tohto typu záložného zdroja k rýchlejšiemu vybitiu batérií. Offline UPS vďaka ich nízkej cene najčastejšie využívajú domácnosti.

 • Online UPS pracujú nepretržite 24 hodín denne a hodí sa na pokrytie výkyvov napätia a ochrane citlivých zariadení.
 • Line-Interactive UPS dokážu aj pri nižšej kapacite batérií pružne reagovať a poskytnúť dostatok času na zálohovanie práce. Pracujú tiež nepretržite. 
 • Offline UPS patrí k tým najlacnejším a zopnú sa až po detekci výpadku elektrickej energie. Sú náchylné k vybíjaniu akumulátorov.

 

Vylaďte si kapacitu akumulátorov a záložnú dobu na mieru

 

Kapacitu akumulátorov v UPS voľte podľa toho, ako dlho potrebujete, aby zvládli pokryť výpadok, teda podľa požadovanej dĺžky záložnej doby. Pre väčšinu domácností vyhlasujúca offline UPS plne postačí na uloženie práce niekoľko minút po výpadku. Firmy ocenia zdroj energie aj hodinu po výpadku siete. Spocitajte si spotrebu všetkých zariadení, ktoré potrebujete zálohovať v ampérhodinách (Ah), a na tú dimenzujte kapacitu akumulátorov. K tomu je dobré ale aj pripočítať istú rezervu, pretože batéria zaťažená na menej ako 100% má dlhšiu prevádzkovú dobu, než plne zaťažená. Pri dimenzovaní kapacity akumulátorov počítajte s rezervou minimálne 20% nad rámec spotreby všetkých vašich zálohovaných zariadení.

 • Pri dimenzovaní kapacity akumulátorov v záložnom zdroji počítajte s aspoň 20% rezervou, ktorá zaistí dlhšiu prevádzkovú dobu záložného zdroja.
 • Záložná doba je závislá na kapacite akumulátorov. Ide o dobu, po ktorú zvládne záložný zdroj dodávať stabilný prúd pre všetky vaše zariadenia.

 

Aké ďalšie funkcie sú v prípade záložného zdroja užitočné? 

 

Určite oceníte možnosť výmeny batérie. UPS s pevne integrovanou batériou, musíte po skončení jej životnosti, čo bývajú zhruba 3 roky, vymeniť celú. To sa vám u neintegrovanej batérie nestane. Praktická je samozrejme tiež signalizácia stavu a to nielen svetelná, ale aj zvuková. Oznámenie výpadku pípnutím znamená, že máte šancu rýchlo zareagovať na prevádzkový stav, ktorého by ste si v prípade púhe svetelnej signalizácie nemuseli ani všimnúť. Možnosť prepojenia a ovladania UPS z počítača je ďalší praktickou funkciou, ktorú ocenia ako domácnosti, tak firmy. V neposlednom rade je šikovný tiež studený štart, teda možnosť zapnutia UPS bez nutnosti jej pripojenie do zásuvky. Tú oceníte najmä v prípade zálohy naozaj kritických zariadení, ktorá vďaka tomu môžete bezpečne prevádzkovať aj bez siete.

 • Jednoznačne preferujte UPS s vymeniteľnou batériou. Po skončení jej životnosti bude stačiť náhrada akumulátora a nebude nutné meniť celé zariadenie.
 • Ďalšou užitočnou doplnkovou funkciou je aj svetelná a zvuková signalizácia stavu záložného zdroja. 
 • Oceníte aj možnosť studeného štartu, teda zapnutie UPS bez nutnosti pripojenia do zásuvky.

 

Aký je najlepši záložný zdroj UPS – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

Aký je rozdiel medzi UPS a prepäťovou ochranou? 

Prepäťová ochrana zabezpečuje, ako už názov napovedá, iba ochranu proti prepätiu. Naproti tomu UPS stabilizuje napätie, ktoré prichádza zo siete, a v prípade, že vypadne, poskytne jeho zálohu. Prepäťovú ochranu možno samozrejme zapojiť dodatočne do UPS ako dodatočnú ochranu.

 

Aký zvoliť výkon UPS? 

Taký, aby ste s ním zvládli zálohovať akékoľvek zamýšľané zariadenia. UPS nedimenzujte ale na 100% výkonu, vždy počítajte s rezervou aspoň 20 %. Plne naložená UPS totiž vydrží pracovať približne tretinu doby v porovnaní s tou zaťaženú na približne 50%.

 

Najlepšie záložné zdroje UPS 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt APC BE850G2. Tu zaobstaráte APC BE850G2 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: APC BE850G2“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (19 hlasov)