Najlacnejšie Kallos Keratin Shampoo regeneračný na vlasy s keratínom 1000 ml
Dlhodobo skvele hodnotené: Kallos Keratin Shampoo regeneračný na vlasy s keratínom 1000 ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie šampóny na suché vlasy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie šampóny na suché vlasy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie šampóny na suché vlasy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené šampóny na suché vlasy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať šampón na suché vlasy?

 1. Suché vlasy umývajte v čo najdlhších intervaloch a používajte skôr chladnejšiu vodu
 2. Samozrejmou súčasťou starostlivosti o tento typ vlasov je sada kvalitný šampónov, kondicionérov a masiek s obsahom olejov, napríklad arganového, makadamiového lebo olivového
 3. Na zahodenie nie je ani kozie mlieko, hodvábny proteín, lipidy alebo keratín vyhladzujúci najmä rozštiepené končeky.

 

Pozrite sa na najlepšie šampóny na suché vlasy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP šampóny na suché vlasy na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší šampóny na suché vlasy.

 

TOP šampóny na suché vlasy v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší šampóny na suché vlasy.

 

TOP šampóny na suché vlasy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampóny na suché vlasy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Mielle Szampon Rosemary Mint Scalp & Hair 355 Ml Mielle Szampon Rosemary Mint Scalp & Hair 355 Ml 1,3
2. Redken All Soft szampon do suchych włosów, szampon nawilżający z olejkiem ... Redken All Soft szampon do suchych włosów, szampon nawilżający z olejkiem ... 1,4
3. Sol De Janeiro - Brazilian Joia - Szampon Wzmacniający I Wygładzający Sol De Janeiro - Brazilian Joia - Szampon Wzmacniający I Wygładzający 1,4
4. Redken Szampon All Soft Redken Szampon All Soft 1,3
5. Redken all soft szampon 300ml - sabelle, prostowanie keratinowe i produktów do włosów Redken all soft szampon 300ml - sabelle, prostowanie keratinowe i produktów do włosów 1,3

 

TOP šampóny na suché vlasy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampóny na suché vlasy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. L’Oréal Paris - Elvital Hydra [Hyaluronic] Feuchtigkeits-Auffüllendes Shampoo 250 ... L’Oréal Paris - Elvital Hydra [Hyaluronic] Feuchtigkeits-Auffüllendes Shampoo 250 ... 1,3
2. ELVITAL Hydra Hyaluronic Feuchtigkeits-Auffüllendes Shampoo ELVITAL Hydra Hyaluronic Feuchtigkeits-Auffüllendes Shampoo 1,3
3. Kerastase Shampoo Discipline Bain Fluidealiste 1000ml Kerastase Shampoo Discipline Bain Fluidealiste 1000ml 1,3
4. Resistance Bain Extentioniste Shampoo 250 ml Resistance Bain Extentioniste Shampoo 250 ml 1,4
5. L'Oréal Professionnel - Serie Expert Absolut Repair Shampoo 300 ml L'Oréal Professionnel - Serie Expert Absolut Repair Shampoo 300 ml 1,3

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Suché vlasy zle znáša horúci vzduch pri fénovaní a používaní žehličky na vlasy im tiež príliš nesvedčí. Niekto má suché vlasy od prírody, iný si je údený práve nešetrnou starostlivosťou. Svoje môžu zariadiť tiež nadmerný stres, nevhodná strava či hormonálna nerovnováha. Na čo sa zamerať a čomu sa naopak vyhnúť pri starostlivosti o suché vlasy? Ako sa k suchým vlasom správať, aby sme ich ešte viac neničili? 

 

Na čo si dať pozor pri starostlivosti o suché vlasy? 

 

Na umývanie vlasov používajte šetrné prostriedky a skôr chladnejšiu vodu. Horúca prispieva k ešte väčšiemu vysušovaniu. Vyhnite sa čo najviac tepelnej úprave účesu, teda jeho kulmovanie, fénovanie, žehlenie a ďalšiemu. Práve to totiž predstavuje pre suché vlasy najväčšiu záťaž. Suché vlasy je tiež dobré chrániť pred slnkom a nevystavovať ani mrazu. V lete používajte na pláž klobúk, v zime si nasaďte slušivú čiapku. Ak musíte už vlasy vystaviť pôsobeniu slnečných lúčov či vysokých teplôt napríklad v saune, ošetrite je preventívne prostriedkom s vysokým UV faktorom podobne ako pokožku. Zoženiete ho najľahšie vo forme spreja. Pamätajte na to, že suché vlasy potrebujú najmä hydratáciu. Na hydratačný vlasový zábal môžete použiť rýdzo prírodné prostriedky, ako napríklad med, jogurt či niektorý druh drahého oleja alebo si zaobstarať kozmetiku špeciálne určenú pre starostlivosť o suché vlasy.

 • U suchých vlasov sa snažte na minimálnu mieru obmedziť ich fénovanie, kulmovanie či žehlenie. Nič z toho im neprospieva. 
 • Obmedzte aj expozíciu vlasov slnku a vysokým teplotám či mrazu.V prípade nutnosti používajte spreje na vlasy s vysokým ochranným UV faktorom
 • Pravidelne si doprajte vlasový zábal. K zvýšeniu jeho efektivity môžete použiť prírodné prostriedky alebo špeciálne kozmetické prípravky. 

 

Aké zloženie by mala mať kvalitná kozmetika na suché vlasy? 

 

Majitelia suchých vlasov majú jednu výhodu. Rozhodne sa nemusí vo vlasovej kozmetike vyhýbať olejom a to ani tým hustejším. Makadamiový, arganový či olivový olej sú dokonca žiaduce zložkou šampónov pre suché vlasy. Na zahodenie nie je ani keratín, ktorý jemne vyhladí rozštiepené končeky. Intenzívne hydratuje a regeneruje tiež kozie mlieko, marhuľový olej či niektoré bylinky. Budete sa čudovať, ale zázraky zo suchými vlasmi dokáže aj obyčajný zázvor. Ten vďaka svojmu zahrievaciemu efektu podporuje cirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke a tým distribúciu živín až k vlasovým cibuľkám. V prípade šampónov a kondicionérov pre suché vlasy sa sústreďte aj na obsah vitamínov, najmä C a D, ktoré vlasy intenzívne vyživujú. Suchým vlasom však rozhodne nestačí obyčajný šampón. Používajte pravidelne kondicionér či balzam, ktorý vám pomôže s uľahčením ich rozčesávaním a aspoň raz týždenne si na vlasy aplikujte vyživujúci masku či zábal. Ak ju budete vyberať z tých komerčne dostupných, voľte prípravky s obsahom lipidov a hodvábnych proteínov, ktoré vrátia vašim suchým vlasom život.

 • Na suché vlasy môžete s kľudom použiť aj prostriedky s obsahom olejov a to aj tých hutnejších, napríklad makadamiového, arganového či olivového
 • Pre vyhladenie často rozštiepených končekov je skvelý keratínový komplex a s hydratáciou báječne pomôže kozie mlieko.
 • Rozhodne dávajte prednosť prípravkom s obsahom prírodných látok napríklad medu alebo zázvoru, ktoré vyživí vlasovú pokožku a podporí v nej mikrocirkuláciu.

 

Aký je najlepši šampón na suché vlasy – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako spoznáte, že máte suché vlasy? 

Ak je vaša štice na prvý pohľad bez lesku. Vlasy sú hrubé a ľahko sa postrapatia a ich sila smerom ku končekom klesá, rozhodne je na mieste začať resuscitáciu vašej koruny krásy prostredníctvom na to určených hydratačných prípravkov. Suché vlasy sa tiež častejšie štiepia a lámu a je len ťažké ich upraviť do hladkého účesu. Suché vlasy sa tiež častejšie samovoľne vlní a na povrchu majú menej kožného mazu.

 

 • Kde sa berie príčina vzniku suchých vlasov? 

Na vine môžu byť ako dedičné faktory, tak vplyv nevhodného životného štýlu či nedostatočnej starostlivosti o porast vašej hlavy. Hlavným poznávacím rysom suchých vlasov je nedostatok kožného mazu, ktorý u vlasov pôsobí ako ich ochrana. Suché vlasy tak rýchlo stráca hydratáciu a začnú byť náchylné k lámaniu a štiepeniu. Nedostatok kožného mazu môžete pozorovať napríklad v období zvýšeného stresu alebo ak sa snažíte v krátkom čase zmeniť svoje stravovacie návyky a napríklad schudnúť. Nedostatok živín sa na kvalite vlasov prejaví veľmi rýchlo. 

 

Najlepšie šampóny na suché vlasy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Alpecin Hybrid Coffein Shampoo 250 ml. Tu zaobstaráte Alpecin Hybrid Coffein Shampoo 250 ml nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Alpecin Hybrid Coffein Shampoo 250 ml“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (8 hlasov)