Najlacnejšie Mora PT 6140
Dlhodobo skvele hodnotené: Mora PT 6140

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie dielenské ohrievače roka 2024
Prehľadne:
najlepšie dielenské ohrievače z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie dielenské ohrievače? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené dielenské ohrievače podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať dielensky ohrievač?

 1. Dielenské ohrievače slúži ku krátkodobému rýchlemu zvýšeniu teploty alebo vysušenie nebytového priestoru technického rázu, napríklad dielne, garáže alebo skladu.
 2. Z hľadiska spotrebúvané energie možno dielenské ohrievače rozdeliť na naftové ohrievače, elektrické ohrievače, infra ohrievače a plynové teplomety.
 3. Pri výbere dielenského ohrievače sa zamerajte na jeho vykurovací výkon, vykurovaciu schopnosť a prietok vzduchu. Ak chcete prístroj umiestniť do vlhkých priestorov, vyberajte taký, ktorý má antikoróznu povrchovú úpravu.

 

Pozrite sa na najlepšie dielenské ohrievače:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP dielenské ohrievače na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené dielenské ohrievače
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Güde GEH 2000 P 85122 Güde GEH 2000 P 85122 23 1,4
2. Master B9EPB Master B9EPB 187 1,4
3. Meva TB01005P Meva TB01005P 48 1,3
4. Master B3,3EPB Master B3,3EPB 116 1,1
5. Güde 85137 Güde 85137 36 1,0

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší dielenské ohrievače.

 

TOP dielenské ohrievače v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené dielenské ohrievače
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Meva TB01005P BRI Meva TB01005P BRI 47 1,5
2. Güde GEH 2000 P 85122 Güde GEH 2000 P 85122 23 1,5
3. MEVA TP17001 teplogenerátor 5-10kW MEVA TP17001 teplogenerátor 5-10kW 3 1,6
4. Master B 3 3EPB Master B 3 3EPB 102 2,0
5. Güde GEH 3000 85124 Güde GEH 3000 85124 35 2,1

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší dielenské ohrievače.

 

TOP dielenské ohrievače v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dielenské ohrievače
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Vevor Ogrzewanie postojowe Nagrzewnica 12V 8KW LCD Vevor Ogrzewanie postojowe Nagrzewnica 12V 8KW LCD 1,3
2. Ogrzewanie Postojowe Nagrzewnica 5-8kw 12V Diesel LCD Ogrzewanie Postojowe Nagrzewnica 5-8kw 12V Diesel LCD 1,8
3. Carruzzo Q20j - Nagrzewnice na Ceneo.pl Carruzzo Q20j - Nagrzewnice na Ceneo.pl 1,2
4. Nagrzewnica Olejowa Dmuchawa Spalinowa Webasto 8KW Nagrzewnica Olejowa Dmuchawa Spalinowa Webasto 8KW 1,5
5. VEVOR 1KW nagrzewnica indukcyjna magnetyczna nagrzewnica indukcyjna nagrzewnica ... VEVOR 1KW nagrzewnica indukcyjna magnetyczna nagrzewnica indukcyjna nagrzewnica ... 1,2

 

TOP dielenské ohrievače v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dielenské ohrievače
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Zibro LC - 30 laserkachel Zibro LC - 30 laserkachel 1,7
2. EBERTH Heizkanone Heizgebläse Ölheizgebläse Heizgerät Diesel Öl 20kW M EBERTH Heizkanone Heizgebläse Ölheizgebläse Heizgerät Diesel Öl 20kW M 2
3. Zibro RS-2222 2,2kW Petroleumofen Petroleum ohne Strom Notofen Zibro RS-2222 2,2kW Petroleumofen Petroleum ohne Strom Notofen 1,8
4. DuraHeat Industrielle Elektroheizer, 1500-Watts DuraHeat Industrielle Elektroheizer, 1500-Watts 2,7
5. Warmtc Heizgerät 2 KW Elektroheizung Bautrockner Heizlüfter Bauheizer Warmtc Heizgerät 2 KW Elektroheizung Bautrockner Heizlüfter Bauheizer 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Keď potrebujete rýchlo vykúriť dielňu, garáž alebo iný technický priestor, v ktorom sa nebýva, sú ideálnym riešením dielenské ohrievače. Tie sa líšia nielen typom a výkonom, ale tiež druhom napájania a typom ohrevu. Dielenské ohrievače môžete použiť aj na stavbe, kde je potreba v zimných mesiacoch prikúriť alebo pomôcť rýchlejšiemu vysušenie priestorov. Prevažná väčšina dielenských ohrievačov je určená k rýchlemu nárazovému vyhriatie väčšieho priestoru a ich zamýšľané použitie je krátkodobé.

 

Z akých druhov dielenských ohrievačov môžete vyberať?

 

Medzi najčastejšie používaný typ dielenských ohrievačov patrí naftové ohrievače. Ide zároveň o najvýkonnejší zdroja tepla vo svojej kategórii, ich vykurovací výkon sa môže pohybovať v rádoch desiatok kW a medzi ich prednosti patrí okrem iných aj nízke prevádzkové náklady. Všetky tieto výhody sú ale na úkor pohodlia. Naftový ohrievač je totiž nutné pravidelne obsluhovať a dolievať naftu do palivovej nádrže, počítať musíte tiež so vznikom nepríjemných spalín. Oveľa pohodlnejšie sú z tohto pohľadu ohrievače elektrické, ktorá možno použiť aj ako samostatný ventilátor. Podmienkou ich prevádzky je prítomnosť elektrickej zásuvky a teda stály prístup k elektrickej energii. Za to je možno ale ľahko premiestniť a ich prevádzka je pomerne tichá a bez vzniku spalín. Sálavé teplo potom produkujú infra ohrievače. Tá obsahujú trubicu, ktorá je elektricky vyhrievaná az ktorej prúdi sálavé teplo, ktoré veľmi efektívne ohreje okolitý vzduch. Infra ohrievače neobsahujú ventilátor, teda nezvíří prach a možno ich vďaka tomu použiť aj v prašných prevádzkach. Na zemný plyn alebo propán-bután fungujú plynové teplomety. Tie môžu v niektorých prípadoch obsahovať aj elektricky poháňaný ventilátor. Plynové pece vyhrievajú vzduch veľmi rýchlo a efektívne, bohužiaľ ale pri ich prevádzke dochádza ku spotrebovanie kyslíka v okolí.

 • Medzi najvýkonnejšie zdroja tepla patrí v oblasti dielenských ohrievačov naftové ohrievače
 • Pri použití elektrického ohrievača nevznikajú spaliny a jeho prevádzka je tiež veľmi tichá.
 • Infra ohrievače produkujú sálavé teplo, ktoré ohrieva okolitý vzduch bez vírenie prachu. Sú tak ideálne do prašných priestorov.
 • Ohrievače na zemný plyn sú úsporné a efektívne. V niektorých prípadoch môžu byť dokonca vybavené elektrickým ventilátorom.
 • V prípade, že používate naftové alebo plynové vykurovacie teleso, počítajte s tým, že bude nutné vo vykurovanej miestnosti pravidelne vetrať.

 

Na aké parametre sa pri výbere dielenského ohrievače zamerať?

 

Asi najdôležitejšou vlastnosťou, po ktorej by sme mali pátrať ako prvý, je vykurovací výkon. Ten sa uvádza vo wattoch (W), prípadne kilowattoch (kW) a je priamo úmerný veľkosti vykurovanej miestnosti. Pre predstavu naftové ohrievače sú schopné dosahovať vykurovacích výkonov až 44 kW a sú teda priamo určené na stavby a na vykurovanie rozľahlých priestorov. Vykurovacie výkony elektrických a plynových ohrievačov sa potom pohybujú v rozmedzí od 8 do 35 kW a spektrum ich využitie je teda od malých po väčšej miestnosti. Ak chcete dielenským ohrievačom tiež vysúšať napríklad čerstvo omietnutou múr na stavbe, zamerajte sa na prietok vzduchu, teda množstvo vzduchu, ktoré prístroj spracuje, zvyčajne udávané v litroch alebo kubických metroch za jednotku času. Veľmi dôležitým parametrom je vykurovacia schopnosť, ktorá sa udáva v m3. Ide o objem vzduchu, ktorý je ohrievač schopné vyhriať. Pri výbere dielenského ohrievače sa zamerajte aj na materiál, z ktorého je prístroj vyrobený. Najmä ak plánujete ho použiť vo vlhkých priestoroch, mal by disponovať antikoróznou úpravou. Ak budete dielenský ohrievač prirábať na stenu, zistite si tiež dopredu jeho rozmery a uistite sa, že korešpondujú s veľkosťou priestoru, kam ho zamýšlate umiestniť. U ohrievačov, s ktorými chcete manipulovať, je dôležitá aj hmotnosť. Ohrievače s najnižšou hmotnosťou môžu mať okolo 1 až 2 kg. Tie najťažšie naopak môžu vážiť aj viac ako 20 kg.

 • Najdôležitejším parametrom dielenských ohrievačov je ich vykurovací výkon. S ním súvisí vykurovacia schopnosť.
 • Dielenský ohrievač, ktorý chcete umiestniť do vlhkých priestorov, by mal disponovať antikoróznou povrchovou úpravou.
 • Pri výbere dielenského ohrievače zohľadnite aj jeho rozmery a hmotnosť. Tá je dôležitá najmä, ak ho plánujete často prenášať.

 

Aký je najlepší dielenský ohrievač – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Kam najlepšie umiestniť dielenský ohrievač?

Ideálnou polohou v miestnosti je podobne ako v prípade radiátora priestor pod oknom, kadiaľ preniká chladnejší vzduch. Ten bude ihneď pri vniku do miestnosti ohrievaný. Vďaka tomu sa zlepší cirkulácia vzduchu v miestnosti a lepšie sa využije vykurovací výkon prístroja. Niektoré druhy ohrievačov potom potrebujú prívod plynu, ktorý určuje ich polohu. Iná zase vyžadujú zaistiť odvádzanie spalín z miestnosti.

 

Najlepšie dielenské ohrievače 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Meva Ardent 2171. Tu zaobstaráte Meva Ardent 2171 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Meva Ardent 2171“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (3 hlasov)