Najlacnejšie Samsung UE55TU7172
Dlhodobo skvele hodnotené: Samsung UE55TU7172

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie televízory roka 2021
Prehľadne:
najlepšie televízory z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie televízory? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené televízory podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať televízor?

 1. Zhodnoťte svoje finančné možnosti a rozhodnite sa pre konkrétny typ výrobné technológie.
 2. V závislosti na plánovanej pozorovacej vzdialenosti zvoľte zodpovedajúcu uhlopriečku televízora.
 3. Vyberte si prístroj s najvyšším možným rozlíšením. 
 4. Nezabudnite ani na dostatočnú konektivitu a vybavenie ako fyzickými porty, tak bezdrôtovými modulmi.

 

Pozrite sa na najlepšie televízory:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP televízory na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené televízory
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Samsung UE50TU8502 Samsung UE50TU8502 421 1,6 Viac
2. Samsung UE55TU7172 Samsung UE55TU7172 398 1,5 Viac
3. Samsung UE43TU7172 Samsung UE43TU7172 308 1,4 Viac
4. Samsung QE55Q80T Samsung QE55Q80T 769 1,1 Viac
5. Samsung UE65TU7172 Samsung UE65TU7172 562 1,6 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší televízory.

 

TOP televízory v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené televízory
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Samsung UE43TU7172 Samsung UE43TU7172 325 1,3 Více
2. Samsung UE50TU8502 Samsung UE50TU8502 435 1,4 Více
3. LG OLED55BX LG OLED55BX 940 1,1 Více
4. Samsung QE55Q80T Samsung QE55Q80T 835 1,6 Více
5. Samsung UE55TU7172 Samsung UE55TU7172 442 1,4 Více

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší televízory.

 

TOP televízory v Poľsku

Dlhodobo najlepšie hodnotené televízory
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Xiaomi Mi LED TV 4S 43" Xiaomi Mi LED TV 4S 43 299 1,3
2. Xiaomi Mi LED TV 4A 32"' Xiaomi Mi LED TV 4A 32 169 1,3
3. Xiaomi Mi LED TV 4S 55" Xiaomi Mi LED TV 4S 55 385 1,3

 

TOP televízory v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené televízory
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Samsung TU8079 Samsung TU8079 409 1,8
2. Samsung Q60T Samsung Q60T 482 1,8
3. LG OLED CX9LA LG OLED CX9LA 1 250 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Kvalitný televízor je neodmysliteľnou súčasťou drvivej väčšiny domácností. Je zdrojom zábavy i poučenia a pomáha mnohým ľuďom tráviť voľný čas či vytvárať zvukovú kulisu. Preto, aby ten váš spĺňal presne to, čo od neho očakávate, sme pre vás pripravili stručný návod, ktorý vám napovie, na čo sa pri výbere televízora zamerať.

 

Na aké technológie môžete pri výbere televízora v súčasnej dobe naraziť?

V súčasnosti existujú na trhu televízie sa 4 typy zobrazovacích technológií:

 • LCD (Luiquid Crystal Display)
 • Plazma
 • LED (Light-Emitting Diode) 
 • OLED

 

Rozdiel medzi nimi je u niektorých typov veľmi zásadný. U televízorov založených na LCD technológii je obrazovka podsvietená niekoľkými trubicami. Vďaka tomu je táto technológia pomerne lacná. Drahšie plazmové televízory fungujú na princípe vyžarovania svetla jednotlivými pixely. Dôsledkom sú skvelé pozorovacie uhly a autentickosť farieb, ale aj kratšiu životnosť a už spomínaná vysoká cena. Tú rieši technológia LED, ktorej princíp fungovania je porovnateľný s LCD, kvalita podsvietenie je však vyššia. Farebný kontrast a jas sú tak v porovnaní s LCD lepší. Nedostatky všetkých predchádzajúcich zobrazovacích metód rieši najmodernejšie OLED technológie vychádzajúce z rovnakého princípu ako plazma. Každý pixel je teda podsvietený zvlášť. Vďaka tomu je možné dosiahnuť tenké obrazovky, ale aj slušných pozorovacích uhlov.

 • Ak chcete ušetriť zamerajte sa na LCD technológiu. 
 • Najdrahšie, ale zároveň najkvalitnejšie zobrazenie ponúka plazmová technológia so skvelou reprodukciou farieb a dokonalými pozorovacími uhlami.
 • LED technológia vylepšuje nedostatky LCD za stále rozumnú cenu.
 • OLED nadväzuje na plazmu, ale znižuje cenovú náročnosť.

 

Akú zvoliť veľkosť obrazovky?

Pri výbere televízora hrá zásadnú úlohu veľkosť obrazovky,respektíve jej uhlopriečka. Tá sa udáva v palcoch, pričom 1 palec = 2,54 cm. Voľbu uhlopriečky televízora podriaďte predpokladané vzdialenosti diváka od zariadenia. Rozumná priemerná pozorovacia vzdialenosť sa pohybuje okolo 3-4 metrov, zodpovedajú jej uhlopriečky od cca 45 „“do 60″“.

 

Aké rozlíšenie televízora je ideálny?

S veľkosťou obrazovky súvisí aj jej rozlíšenie.To prakticky informuje o tom, koľko pixelov je obrazovka televízora schopná zobraziť. Väčší uhlopriečky vyžadujú väčšie rozlíšenie. Nie ale vždy je vysoké rozlíšenie zárukou kvalitného obrazu. V súčasnej dobe sa môžeme stretnúť s 3 typy rozlíšenia:

 • Ready HD (1 366 x 768 px)
 • Full HD (1 920 x 1 080 px)
 • Ultra HD 4K (3 840 x 2 160 px)

 

S rozlíšenie Ready HD sa stretnete u najlacnejších typov televízorov. Stačí na bežný príjem televízneho vysielania. Ak chcete televízor používať ako multimediálne centrum vyberajte radšej z modelov s rozlíšením Full HD alebo ešte lepšie najmodernejším Ultra HD 4K, ktoré sa pre väčšinu výrobcov postupne stáva štandardom. S televízorom s touto hodnotou rozlíšení môžete televízor používať nielen na bežný príjem televíznych kanálov, ale aj pre hranie hier a sledovanie dátovo náročných filmov. 

 • Nerobte kompromis a vyžadujte televízor aspoň srozlíšením Ultra HD 4K či aspoň Full HD.

 

Aké porty vyžadovať, aby ste boli schopní k televízoru pripojiť väčšinu bežných zariadení?

Okrem LAN či Wi-fi modulu, ktoré umožnia bezdrôtové pripojenie, bývajú súčasnej televízory štandardne vybavené niekoľkými HDMI konektormi. Tie umožnia pripojenie väčšiny zariadení vrátane herných konzol či počítačov. Rovnako tak pripojíte prostredníctvom USB konektora k televízoru napríklad flashku s fotografiami, ktoré si budete chcieť pozrieť na väčšom formáte. V neposlednom rade disponujú niektoré televízory aj konektorom typu jack, ktorý umožňuje pripojiť reproduktory alebo slúchadlá, vďaka ktorým môžete počúvať zvuk z prístroja bez nutnosti vyrušovania všetkých okolo.

 

Aká je najlepšia televízia – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako veľkú uhlopriečku televízora?

  Na voľbu uhlopriečky televízora má vplyv najmä plánovaná pozorovacia vzdialenosť. Tá by mala byť aspoň o ¼ vyšší ako uhlopriečka televízora. V prípade, že sa teda plánujete pozerať na televíziu z priemernej vzdialenosti 1,5 m, uhlopriečka televízora by mala byť aspoň 45 „. 

 • Ako vysoko televíziu na stene?

  Pri sledovaní televízie by ste nemali mať hlavu zaklonenou ani predklonenou. Ideálne je teda zmerať si výšku vašich očí pri sedení a presne do nej televízor prichytiť. U väčšiny priemerných ľudí sa táto výšky pohybuje medzi 90 a 110 cm.

 • Ako pripojiť televízor k wifi?

  Pripojenie k internetu cez wifi je veľmi jednoduché. V menu televízora sa dostaňte do Nastavenia a vyhľadajte Nastavenie siete. Voľba sa pravdepodobne u rozdielnych výrobcov bude volať inak. Dôležitý je ale princíp. V tomto menu by ste mali nájsť dostupné siete v okolí. Z nich vyberte svoju domácu sieť, vyplňte heslo a máte hotovo. Celý proces je náročný zhruba ako pripojenie mobilného telefónu k wifi.

 • Ako pripojiť TV na internet?

  Moderné múdra televízia sa bez pripojenia k internetu prakticky nezaobíde. Najjednoduchším spôsobom prepojenie televízie a internetu je vsunutie dátového kábla do zásuvky na zadnej strane televízora. Tá je zvyčajne označená ako LAN. Drahšie televízory bývajú vybavené bezdrôtovým Wifi modulom. Vďaka nemu môžete televíziu pripojiť na domácu sieť rovnako ako ostatné mobilné zariadenia. 

 • Ako ďaleko od televízie?

  Optimálna vzdialenosť pre sledovanie televízie by sa mala odvíjať od jej uhlopriečky. Minimálna vzdialenosť by sa mala pohybovať na asi 5/4 uhlopriečky televízora a maximálny na zhruba dvojnásobku. U televízora s uhlopriečkou 45″ by sa teda optimálna pozorovacia vzdialenosť mala pohybovať od cca 1,5 m do asi 2,5 m. 

 • Prečo televízor krája na kocky?

  S kostičkováním zvyčajne súvisí aj výpadok zvuku. Celý tento problém súvisí s faktormi ovplyvňujúcimi kvalitu príjmu. Ak je napríklad vietor alebo mráz, alebo dokonca sneží, kazí tieto podmienky príjem signálu a ten k vám nedoputujú v kvalite, v ktorej bol vyslaný. Ak sa kockovaný však objavuje pravidelne, bude zrejme problém so silou signálu, prípadne s nasmerovaním antény. V tomto prípade sa rozhodne oplatí zavolať odbornú pomoc.

 • Prečo nemať televízor v spálni?

  Do spálne si chodíme odpočinúť, vyčistiť hlavu a predovšetkým sa vyspať. Ak bude vám u toho všetkého hrať televízor, či už ako hlavný zdroj zábavy alebo len ako zvuková kulisa, rozhodne si poriadne neodpočiniete. Televízor v spálni bude tiež tlmiť konverzáciu medzi partnermi, ktorá je dôležitá pre harmonický vzťah. O štúdiách preukazujúcich vplyv televízora v spálni na vznik niektorých chorôb ani nehovoriac.

 • Aký televízor má najlepší obraz?

  Kvalita obrazu pri televízore do istej miery závisí na jeho rozlíšenie. V súčasnej dobe patrí k modelom s najvyšším rozlíšením televízormi 4K (3 840 x 2 160 px). Pomerne slušný obraz poskytujú aj televízory s Full HD rozlíšením (1 920 x 1 080), tie už ale v mnohých ďalších vlastnostiach zaostávajú. V najvyšších cenových kategóriách televízorov narazíte aj na rozlíšenie 8K. Jeho masívne rozšírenie ich ale zatiaľ hudbou budúcnosti. 

Najlepšie televízory 2021. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Samsung UE50TU8502. Tu zaobstaráte Samsung UE50TU8502 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Samsung UE50TU8502“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.