Najlacnejšie Jamieson Vitamín C 1000 mg 120 kapsúl
Dlhodobo skvele hodnotené: Jamieson Vitamín C 1000 mg 120 kapsúl

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie doplnky stravy vitamínu C roka 2024
Prehľadne:
najlepšie doplnky stravy vitamínu C z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie doplnky stravy vitamínu C? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené vitamíny C podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať doplnok stravy vitamínu C?

 1. Vitamín C sa vo svojej prirodzenej podobe vyskytuje predovšetkým v ovocí a zelenine. Jeho hladinu je potreba ale dopĺňať predovšetkým v zime, kedy týchto potravín konzumujeme menej. 
 2. V potravinových doplnkoch sa vitamín C môže vyskytovať v podobe kyseliny l-askorbovej, ktorá dráždi sliznicu tráviacej sústavy, či v trochu menej agresívne variante lipozomálneho vitamínu C, ktorého vstrebateľnosť je až 90%. 
 3. Optimálna jednorazová dávka vitamínu C sa pohybuje okolo 250 mg. Práve toto množstvo je telo schopné spracovať približne za hodinu.

 

Pozrite sa na najlepšie doplnky stravy vitamínu C:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP doplnky stravy vitamínu C na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené vitamíny c
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Universal Animal Flex 44 sáčkov Universal Animal Flex 44 sáčkov 38 1,4
2. Inca Collagen 30 sáčků Inca Collagen 30 sáčků 40 1,5
3. Arterin Cholesterol 90 ks Arterin Cholesterol 90 ks 27 1,0
4. Remyelin Uridine+PEA+vitamíny B a C 30 kapsulí Remyelin Uridine+PEA+vitamíny B a C 30 kapsulí 19 1,0
5. MedPharma jablčný ocot vláknina Vitamín C chróm 107 tabliet MedPharma jablčný ocot vláknina Vitamín C chróm 107 tabliet 6 2,0

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší vitamíny C.

 

TOP doplnky stravy vitamínu C v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené vitamíny c
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. GS Condro Diamant 120 tablet GS Condro Diamant 120 tablet 15 1,6
2. Reflex Nutrition Nexgen 60 kapslí Reflex Nutrition Nexgen 60 kapslí 5 1,4
3. Lipo C Askor Forte 120 kapslí Lipo C Askor Forte 120 kapslí 23 1,1
4. Bactoral 16 tablet Bactoral 16 tablet 15 1,5
5. MedPharma Vitamín C 1000 mg s šípky 107 tablet MedPharma Vitamín C 1000 mg s šípky 107 tablet 5 1,4

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší vitamíny C.

 

TOP doplnky stravy vitamínu C v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vitamíny c
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Witamina C - 1000 100 Kapsułek NOW FOODS Witamina C - 1000 100 Kapsułek NOW FOODS 1,2
2. Now Foods,Witamina C-500 z Różą,250 tabletek Now Foods,Witamina C-500 z Różą,250 tabletek 1,2
3. Biotech Vitamine C 1000 - 250 tabl. Biotech Vitamine C 1000 - 250 tabl. 1,1
4. 10 x Witamina C z ekstraktem z dzikiej róży 1000 mg 250 kapsułek - Swanson 10 x Witamina C z ekstraktem z dzikiej róży 1000 mg 250 kapsułek - Swanson 1,2
5. Puritan's Pride Witamina C - 1000 mg Powolne Uwalnianie - 250 tabletek Puritan's Pride Witamina C - 1000 mg Powolne Uwalnianie - 250 tabletek 1,2

 

TOP doplnky stravy vitamínu C v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vitamíny c
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. California Gold Nutrition, Gold C, USP Grade Vitamin C, 1.000 mg, 60 vegetarische ... California Gold Nutrition, Gold C, USP Grade Vitamin C, 1.000 mg, 60 vegetarische ... 1,2
2. Now Foods, C-1000 mit Hagebutte, 100 Veg. Tabletten Now Foods, C-1000 mit Hagebutte, 100 Veg. Tabletten 1,2
3. Vitamin C 1000 MG Extended Release 100 NOW FOODS Tabletten Vitamin C 1000 MG Extended Release 100 NOW FOODS Tabletten 1,2
4. ChildLife Essentials Liquid Vitamin C 118ml ChildLife Essentials Liquid Vitamin C 118ml 1,2
5. Timeless 20% Vitamin C+e Ferulasäure Serum 30ml Timeless 20% Vitamin C+e Ferulasäure Serum 30ml 1,1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Najlepším zdrojom živín, vitamínov a minerálov je dostatočná, kvalitná a pestrá strava. Majte na pamäti, že v bežnej pestrej strave sa nachádzajú v dostatočnej koncentrácii a v ľahko vstrebateľnej forme. Výživové doplnky nemajú nahrádzať zdravý životný štýl. Odborník na výživu alebo lekár vám môže lepšie poradiť, ako ho zlepšiť.

V súčasnej dobe môžete nielen v obchodoch, ale aj v lekárňach naraziť na širokú škálu produktov, ktoré nesú hrdo názov vitamín C, že stojí za to sa pozrieť na to, čo sa za nimi skrýva. Kedy by sme mali vitamín C do nášho jedálnička pridávať as čím nám môže pomôcť? 

 

Vitamín C sa prirodzene vyskytuje v strave

 

Ak dodržiavate pestrý a vyvážený jedálny lístok, máte v ňom dostatok ovocia a zeleniny, pravdepodobne vám deficit vitamínu C nehrozí. Predovšetkým ale na jeseň av zime, kedy je čerstvé stravy poskromne, by sme doplnenie vitamínu C do našej stravy mali riešiť potravinovými doplnkami. S akými sa môžete na trhu stretnúť? 

 • Vitamín C sa prirodzene vyskytuje v čerstvej zelenine a ovocí
 • Dopĺňať hladinu vitamínu C do organizmu syntetickými prípravky by sme mali predovšetkým na jeseň av zime.

 

Čistá kyselina l-askorbová versus lipozomálny vitamín C

 

Čo sa týka vitamínu C, je jeho zdrojom v prírodnej aj syntetickej podobe kyselina l-askorbová,ktorá je veľmi dobre vstrebateľná a vhodná tak na jednorazové použitie. Vďaka svojej intenzívnej kyslosti nie je táto forma vitamínu C vhodná pre dlhodobé užívanie. Využijete ju ale, keď sa o vás nejaká choroba pokúša, stačí si pravidelne niekoľko hodín po sebe nadopovať organizmus vysokými dávkami kyseliny askorbovej a podporiť tak svoju imunitu. Ak chcete syntetický vitamín C užívať dlhodobo, stavte na jeho lipozomálnu formu, ktorá je šetrnejšia k žalúdku a tráviacej sústave vôbec. Lipozómy si možno predstaviť ako maličké tukové kvapôčky obaľujúca vitamín C, ktoré nepustia kyselinu do priameho kontaktu s žalúdočnou sliznicou a zároveň sa postarajú o jej lepšiu vstrebateľnosť. 

 • Pre krátkodobú podporu imunity najmä v období zvýšeného výskytu chrípok a prechladnutí je ideálna kyselina l-askorbová
 • Trvanlivosť produktov obsahujúcich kyselinu l-askorbovú je veľmi dlhá, pretože sa jedná aj o konzervant.
 • Ak chcete vitamín C užívať dlhodobo, kúpte si radšej jeho lipozomálnu variantu, ktorá nedráždi sliznicu tráviacej sústavy.

 

Zaujímajte sa o zložení

 

Potravinový doplnok slúžiaci k doplneniu hladiny vitamínu C by mal obsahovať aspoň 250 mg vitamínu v jednej dávke. Práve toto množstvo totiž dokáže naše telo nárazovo spracovať počas približne hodiny po konzumácii. Prípravky obsahujúce v jednej tablete rádovo desiatky mg vitamínu C sú príliš slabé na to, aby ich váš imunitný systém aspoň zaznamenal. Zaujímajte sa aj o to, aké sú v prípravku prídavné látky, plnidlá, konzervanty  a ďalšie zložky, ktoré by vášmu telu skôr ublížili. Sporné sú tiež potravinové doplnky obsahujúce vitamín C s postupným uvoľňovaním. Nikto zatiaľ poriadne nedokázal, ako tento mechanizmus funguje. Ak chcete teda dostať do tela vysoké dávky vitamínu C je najlepším riešením dávkovať si pravidelne každú hodinu jednu tabletu s obsahom 250 mg. 

 • Optimálna jednorazová dávka vitamínu C by mala byť 250 mg. Práve toľko vitamínu je telo schopné vstrebať naraz. 
 • Pri kúpe študujte zloženie prípravku a vyvarujte sa tým, ktoré obsahujú plnidlá, konzervanty a ďalšie prídavné látky. 

 

Na čo je dobrý vitamín C? 

 

Bez vitamínu C nedokáže ľudské telo poriadne fungovať. Je ho potrebné predovšetkým pre normálnu funkciu imunitnej a nervovej sústavy. Konzumácia vitamínu C sa tiež podieľa na zníženie úrovne vyčerpania a únavy a pomáha k intenzívnejšiemu vstrebávanie železa. Vitamín C ale podporuje aj psychickú odolnosť a chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Ide totiž o jeden z najznámejších a najdostupnejších antioxidantov.

 • Vitamín C je potrebný pre dobre fungujúci imunitu a nervovú sústavu.
 • Pravidelné dopĺňanie hladiny vitamínu C pomáha tiež k udržaniu psychickej odolnosti a ochrane buniek pred oxidatívnym stresom

 

Aký je najlepší vítamín C – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Kde sa vyskytuje najviac vitamínu C? 

Samozrejme v čerstvom ovocí a zelenine. V súvislosti s výskytom vysokých dávok vitamínu C sú často spomínané citrusové plody. Oveľa viac vitamínu C je však v šípkach, červenej paprike, čiernom ríbezlí, ale prekvapivo aj v listovej zelenine, napríklad ružičkového keli. Tá je navyše dostupná po celý rok. Vysoké dávky vitamínu C obsahujú ale aj zemiaky či paradajky. A koniec koncov ani tie citrusové plody by ste nemali zanedbávať.

Výživovým doplnkom nemožno zo zákona pripisovať liečivé vlastnosti. Ak sa necítite dobre, vždy je najlepšie navštíviť svojho lekára, ktorý vám poradí. Ak si kúpite výživový doplnok, pozorne si prečítajte príbalový leták. Dodržiavajte dávkovanie a správne používanie. Nikdy neprekračujte dávkovanie.

 

Najlepšie vitamíny C 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Inca Collagen 30 sáčků. Tu zaobstaráte Inca Collagen 30 sáčků nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Inca Collagen 30 sáčků“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (2 hlasov)