Najlacnejšie Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný 700 g
Dlhodobo skvele hodnotené: Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný 700 g

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie vitamíny C roka 2023
Prehľadne:
najlepšie vitamíny C z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie vitamíny C? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené vitamíny C podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať vitamín C?

 1. Vitamín C sa vo svojej prirodzenej podobe vyskytuje predovšetkým v ovocí a zelenine. Jeho hladinu je potreba ale dopĺňať predovšetkým v zime, kedy týchto potravín konzumujeme menej. 
 2. V potravinových doplnkoch sa vitamín C môže vyskytovať v podobe kyseliny l-askorbovej, ktorá dráždi sliznicu tráviacej sústavy, či v trochu menej agresívne variante lipozomálneho vitamínu C, ktorého vstrebateľnosť je až 90%. 
 3. Optimálna jednorazová dávka vitamínu C sa pohybuje okolo 250 mg. Práve toto množstvo je telo schopné spracovať približne za hodinu.

 

Pozrite sa na najlepšie vitamíny C:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP vitamíny C na slovenskom trhu

No data found for this sheet

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší vitamíny C.

 

TOP vitamíny C v Českej Republice

No data found for this sheet

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší vitamíny C.

 

TOP vitamíny C v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP vitamíny C v Nemecku

No data found for this sheet

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

V súčasnej dobe môžete nielen v obchodoch, ale aj v lekárňach naraziť na širokú škálu produktov, ktoré nesú hrdo názov vitamín C, že stojí za to sa pozrieť na to, čo sa za nimi skrýva. Kedy by sme mali vitamín C do nášho jedálnička pridávať as čím nám môže pomôcť? 

 

Vitamín C sa prirodzene vyskytuje v strave

 

Ak dodržiavate pestrý a vyvážený jedálny lístok, máte v ňom dostatok ovocia a zeleniny, pravdepodobne vám deficit vitamínu C nehrozí. Predovšetkým ale na jeseň av zime, kedy je čerstvé stravy poskromne, by sme doplnenie vitamínu C do našej stravy mali riešiť potravinovými doplnkami. S akými sa môžete na trhu stretnúť? 

 • Vitamín C sa prirodzene vyskytuje v čerstvej zelenine a ovocí
 • Dopĺňať hladinu vitamínu C do organizmu syntetickými prípravky by sme mali predovšetkým na jeseň av zime.

 

Čistá kyselina l-askorbová versus lipozomálny vitamín C

 

Čo sa týka vitamínu C, je jeho zdrojom v prírodnej aj syntetickej podobe kyselina l-askorbová,ktorá je veľmi dobre vstrebateľná a vhodná tak na jednorazové použitie. Vďaka svojej intenzívnej kyslosti nie je táto forma vitamínu C vhodná pre dlhodobé užívanie. Využijete ju ale, keď sa o vás nejaká choroba pokúša, stačí si pravidelne niekoľko hodín po sebe nadopovať organizmus vysokými dávkami kyseliny askorbovej a podporiť tak svoju imunitu. Ak chcete syntetický vitamín C užívať dlhodobo, stavte na jeho lipozomálnu formu, ktorá je šetrnejšia k žalúdku a tráviacej sústave vôbec. Lipozómy si možno predstaviť ako maličké tukové kvapôčky obaľujúca vitamín C, ktoré nepustia kyselinu do priameho kontaktu s žalúdočnou sliznicou a zároveň sa postarajú o jej lepšiu vstrebateľnosť. 

 • Pre krátkodobú podporu imunity najmä v období zvýšeného výskytu chrípok a prechladnutí je ideálna kyselina l-askorbová
 • Trvanlivosť produktov obsahujúcich kyselinu l-askorbovú je veľmi dlhá, pretože sa jedná aj o konzervant.
 • Ak chcete vitamín C užívať dlhodobo, kúpte si radšej jeho lipozomálnu variantu, ktorá nedráždi sliznicu tráviacej sústavy.

 

Zaujímajte sa o zložení

 

Potravinový doplnok slúžiaci k doplneniu hladiny vitamínu C by mal obsahovať aspoň 250 mg vitamínu v jednej dávke. Práve toto množstvo totiž dokáže naše telo nárazovo spracovať počas približne hodiny po konzumácii. Prípravky obsahujúce v jednej tablete rádovo desiatky mg vitamínu C sú príliš slabé na to, aby ich váš imunitný systém aspoň zaznamenal. Zaujímajte sa aj o to, aké sú v prípravku prídavné látky, plnidlá, konzervanty  a ďalšie zložky, ktoré by vášmu telu skôr ublížili. Sporné sú tiež potravinové doplnky obsahujúce vitamín C s postupným uvoľňovaním. Nikto zatiaľ poriadne nedokázal, ako tento mechanizmus funguje. Ak chcete teda dostať do tela vysoké dávky vitamínu C je najlepším riešením dávkovať si pravidelne každú hodinu jednu tabletu s obsahom 250 mg. 

 • Optimálna jednorazová dávka vitamínu C by mala byť 250 mg. Práve toľko vitamínu je telo schopné vstrebať naraz. 
 • Pri kúpe študujte zloženie prípravku a vyvarujte sa tým, ktoré obsahujú plnidlá, konzervanty a ďalšie prídavné látky. 

 

Na čo je dobrý vitamín C? 

 

Bez vitamínu C nedokáže ľudské telo poriadne fungovať. Je ho potrebné predovšetkým pre normálnu funkciu imunitnej a nervovej sústavy. Konzumácia vitamínu C sa tiež podieľa na zníženie úrovne vyčerpania a únavy a pomáha k intenzívnejšiemu vstrebávanie železa. Vitamín C ale podporuje aj psychickú odolnosť a chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Ide totiž o jeden z najznámejších a najdostupnejších antioxidantov.

 • Vitamín C je potrebný pre dobre fungujúci imunitu a nervovú sústavu.
 • Pravidelné dopĺňanie hladiny vitamínu C pomáha tiež k udržaniu psychickej odolnosti a ochrane buniek pred oxidatívnym stresom

 

Aký je najlepší vítamín C – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Kde sa vyskytuje najviac vitamínu C? 

Samozrejme v čerstvom ovocí a zelenine. V súvislosti s výskytom vysokých dávok vitamínu C sú často spomínané citrusové plody. Oveľa viac vitamínu C je však v šípkach, červenej paprike, čiernom ríbezlí, ale prekvapivo aj v listovej zelenine, napríklad ružičkového keli. Tá je navyše dostupná po celý rok. Vysoké dávky vitamínu C obsahujú ale aj zemiaky či paradajky. A koniec koncov ani tie citrusové plody by ste nemali zanedbávať.

 

Najlepšie vitamíny C 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Inca Collagen 30 sáčků. Tu zaobstaráte Inca Collagen 30 sáčků nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Inca Collagen 30 sáčků“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (2 hlasov)