Najlacnejšie Tony Cervone
Dlhodobo skvele hodnotené: Tony Cervone

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie dokumentárne filmy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie dokumentárne filmy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie dokumentárne filmy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené dokumentárne filmy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať dokumentárny film?

  1. Naozaj dobrý dokumentárny film ponúka poučenie zábavnou formou a oboznamuje diváka s faktami, ktoré by inak nemal šancu spoznať.
  2. Najčastejšími témami dokumentárneho filmu sú celospoločenské fenomény, histórie, príroda, život v exotických krajinách alebo slávne osobnosti.
  3. Moderný dokument nie je len popisným filmom, ale naopak dokáže vhodne kombinovať informačné prvky s hranými scénami.

 

Pozrite sa na najlepšie dokumentárne filmy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP dokumentárne filmy na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené dokumentárne filmy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tony Cervone, Spike Brandt - Tom a Jerry: Zlatá edice (2 ) DVD Tony Cervone, Spike Brandt - Tom a Jerry: Zlatá edice (2 ) DVD 7 1,8
2. Den nezávislosti: Nový útok: BD Den nezávislosti: Nový útok: BD 7 1,0
3. Filmové BLU RAY nezávislá filmová studia Gauneři (1+1 zdarma) BD Filmové BLU RAY nezávislá filmová studia Gauneři (1+1 zdarma) BD 3 1,0
4. Amadeus DVD Amadeus DVD 7 1,0
5. Noční můra z Elm Street BD Noční můra z Elm Street BD 41 1,0

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší dokumentárne filmy.

 

TOP dokumentárne filmy v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené dokumentárne filmy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Rocco DVD Rocco DVD 3 1,0
2. Století Miroslava Zikmunda DVD Století Miroslava Zikmunda DVD 3 1,3
3. Jiří Suchý - Lehce s životem se prát: DVD Jiří Suchý - Lehce s životem se prát: DVD 3 1,5
4. Kurt Cobain: Montage of Heck BD Kurt Cobain: Montage of Heck BD 3 1,0
5. Civilizace - DVD Civilizace - DVD 7 1,0

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší dokumentárne filmy.

 

TOP dokumentárne filmy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dokumentárne filmy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. 300 - Film na dvd 300 - Film na dvd 1,4
2. DVD Prometeusz DVD Prometeusz 1,3
3. Sekretne okno (złota kolekcja) płyta DVD Sekretne okno (złota kolekcja) płyta DVD 1,2
4. Michael Jackson THIS IS IT dvd film dokumentalny Michael Jackson THIS IS IT dvd film dokumentalny 1,2
5. Auschwitz - The Nazis & The Final Solution DVD Auschwitz - The Nazis & The Final Solution DVD 1,2

 

TOP dokumentárne filmy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dokumentárne filmy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Fujifilm Instax Square Film, Dopa, 2x 10 Aufnahmen | Farb-Sofortbildfilm | 20 ... Fujifilm Instax Square Film, Dopa, 2x 10 Aufnahmen | Farb-Sofortbildfilm | 20 ... 1,3
2. Kodak Ektar 100 Professional 135-36 Einzelfilm | Extrem lebendige Farben ... Kodak Ektar 100 Professional 135-36 Einzelfilm | Extrem lebendige Farben ... 1,1
3. Kodak Ektar 100 Professional 120 | Einzelfilm | Extrem lebendige Farben ... Kodak Ektar 100 Professional 120 | Einzelfilm | Extrem lebendige Farben ... 1,2
4. Polaroid SX-70 Color Film Polaroid SX-70 Color Film 1,5
5. Kodak Pro Image 100 135/36 5 Filme Kodak Pro Image 100 135/36 5 Filme 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Dokumentárny film je žáner rýdzo moderný. Pojem „dokumentárne“ bol prvýkrát použitý koncom 19. storočia v oblasti literatúry a od tej doby sa presunul aj do filmového žánru. Pojmom dokumentárny film boli prvýkrát označované krátke snímky, ktoré si kládli za cieľ oboznámiť diváka so spôsobom života, podnebím a charakteristickými rysmi vzdialených pre niekoho exotických krajín. Pre nás je to z dôvodu globalizácie dnes už ťažko predstaviteľné, ale na začiatku 20. storočia bol z tohto uhla pohľadu za exotickú krajinu považovaný napríklad Egypt či arabské krajiny, ktoré sú v dnešnej dobe častým cieľom mnohých turistov.

 

Zábava i poučenie naraz

 

Zmyslom dokumentárneho filmu je poskytnúť divákovi poučenie vo forme, ktorá nasýti všetky jeho zmysly a prinesie mu dokonalý vizuálny aj intelektuálny zážitok. Za zaujímavý námet dokumentárneho filmu je považovaný napríklad život exotických kmeňov v Afrike, podmienky nehostinnej prírody na Aljaške a ďalšie zaujímavosti, ktoré bežný Európan alebo Američan denne nemá šancu stretnúť. Dokumentárny film bol spočiatku výlučne popisný, až neskôr doň začali prenikať postupy hraného filmu. Práve tie ponúkli možnosť pôsobivé rekonštrukcie historických skutočností, ktoré akoby znovu ožívali pred očami diváka. 

  • Dokumentárny film neposkytuje primárne zábavu, ale predovšetkým poučenie.
  • V niektorých prípadoch dokument využíva aj techniky hraného filmu, ktoré mu dodávajú na autenticite a podnecujú divákovu predstavivosť.

 

Akými témami sa dokumentárne filmy zaoberajú? 

 

Ak máte chuť na dokument, pravdepodobne ste pripravení na to, že vás nečaká 120 minút oddychu, ale že naopak budete musieť trochu namáhať svoje mozgové bunky. Odmenou vám však budú novozískané vedomosti o témach, ktoré ste možno vynechali alebo ste ich preskúmali len okrajovo. Dokumentárny film sa najčastejšie zameriava na témy historické, spoločenské a sociálne, ale aj vedecké. Obľúbené je predstavenie nového objavu dokumentárnym filmom či rozbor nejakého spoločenského fenoménu. Výnimkou nie sú ani dokumenty o prírode či exotických krajinách či naopak medziľudských vzťahoch a ich preverenie nepríjemnými životnými okolnosťami napríklad vojnou či obdobím krízy. Dokumentárny film ale nie je len krátkym poučným snímkom. Na poli dokumentu bola natočená už celý rad celovečerných filmov, ktoré dokážu zaujať aj náročného diváka. Ich námetom boli slávne osobnosti i neobvyklý život niektoré z okrajových komunít, do ktorých by bežný divák nemal prístup. Témy pre dokument sú skrátka rozmanité ako život sám a každý si z nich vyberie to, ktoré ho zaujíma najviac.

  • Dokumentárny film sa najčastejšie zaoberá témami, ktoré nútia diváka premýšľať.
  • Naraziť môžete na dokumenty historické, spoločenské, vojnové, dokumentárne filmy o prírode, o vzdialených exotických krajinách, ale aj o neobvyklých fenoménoch modernej doby.
  • V prípade dokumentárnych filmov nečakajte, že si pri nich oddýchnete, naopak, prinútia vás premýšľať.
  • Dokumentom nemusí byť len krátky film popisujúci nejakú skutočnosť. Moderné dokumentu v sebe vhodne kombinuje vzdelávacie prvky s hranými scénami, ktoré ilustrujú mnohé fakty.

 

Aký je najlepší dokumentárny film – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

  • Ako natočiť dokumentárny film?

Dokumentárny film patrí k žánrom, ktorých sa môže zhostiť každý, aj úplný amatér. Stačí si zaobstarať správne vybavenie a mať zaujímavý objekt. Okrem obrazovej techniky venujte pozornosť aj tej zvukovej. Práve zvuk totiž robí dobrý dokumentárny film. Ak sa púšťate do tvorby svojho prvého dokumentárneho filmu a ak ste si ešte nevybudovali dobré meno v tejto oblasti, musíte počítať s tým, že všetky úlohy režiséra, kameramana, strihača a producenta zvládnete sami. Zároveň si budete musieť vlastný film tiež zafinancovať. Pokiaľ ale máte čo povedať, choďte do toho, rozhodne to stojí za to.

 

Najlepšie dokumentárne filmy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Inkvizícia: Mýtus a pravda. Tu zaobstaráte Inkvizícia: Mýtus a pravda nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Inkvizícia: Mýtus a pravda“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.8/5 - (22 hlasov)