Najlacnejšie Cassida Oxygen Jawa OHC
Dlhodobo skvele hodnotené: Cassida Oxygen Jawa OHC

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie motocyklové helmy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie motocyklové helmy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie motocyklové helmy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené motocyklové helmy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať motocyklovú helmu?

  1. Pri výbere motocyklové prilby sa v prvom rade zamerajte na jej veľkosť a tú prispôsobte obvodu vašej hlavy.
  2. Pri bežnom používaní meňte helmu každé 3 roky, v prípade nehody ihneď.
  3. Ak máte na helmu vysoké nároky, môžete vyžadovať aj zabudovaný interkom či praktický emergency systém.

 

Pozrite sa na najlepšie motocyklové helmy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP motocyklové helmy na slovenskom trhu

No data found for this sheet

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší motocyklové helmy.

 

TOP motocyklové helmy v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené motocyklové helmy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Cassida Reflex Solid Cassida Reflex Solid 47 1,4
2. Cassida Oxygen Jawa OHC Cassida Oxygen Jawa OHC 79 1,4
3. Cassida Tour 1.1 Spectre Cassida Tour 1.1 Spectre 120 1,0
4. Cassida Integral 3.0 Cassida Integral 3.0 84 1,6
5. Cassida Compress 2.0 Refraction Cassida Compress 2.0 Refraction 158 1,3

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší motocyklové helmy.

 

TOP motocyklové helmy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené motocyklové helmy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Kask motocyklowy BMW Motorrad Xomo Carbon, Thunder - 55/56 Kask motocyklowy BMW Motorrad Xomo Carbon, Thunder - 55/56 1,3
2. Kask motocyklowy LS2 ls2 of562 hulajnoga półtwarzowa kaski motocyklowe casco moto ... Kask motocyklowy LS2 ls2 of562 hulajnoga półtwarzowa kaski motocyklowe casco moto ... 1,2
3. Kask motocyklowy integralny SCORPION EXO-1400 AIR SOLID MATT czarny XS Kask motocyklowy integralny SCORPION EXO-1400 AIR SOLID MATT czarny XS 1,3
4. Kask Scorpion Exo-tech Carbon solid Kask Scorpion Exo-tech Carbon solid 1,4
5. Kask motocyklowy szczękowy Shoei Multitec XXL Kask motocyklowy szczękowy Shoei Multitec XXL 1,2

 

TOP motocyklové helmy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené motocyklové helmy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Schuberth C3 Pro Klapphelm Silber Schuberth C3 Pro Klapphelm Silber 1,4
2. HJC RPHA 70 matt - Schwarz Integralhelm XXL HJC RPHA 70 matt - Schwarz Integralhelm XXL 1,4
3. Scorpion EXO-R1 Evo Carbon Air Solid Integralhelm matt Schwarz XL Scorpion EXO-R1 Evo Carbon Air Solid Integralhelm matt Schwarz XL 1,3
4. Scorpion EXO-R1 Evo Carbon Air Rally Integralhelm Rot Schwarz - XXL Scorpion EXO-R1 Evo Carbon Air Rally Integralhelm Rot Schwarz - XXL 1,3
5. LS2 FF800 Storm Sprinter Integralhelm Schwarz S LS2 FF800 Storm Sprinter Integralhelm Schwarz S 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Ak ste nadšeným motorkárom, iste viete, že pre vašu bezpečnosť pri jazde na jednostopovom vozidle musíte používať ochrannú prilbu. Aby vám helma pri jazde neprekážala a v prípade nehody pomohla chrániť citlivé miesta na hlave, je potrebné zamerať sa pri jej výbere na niekoľko parametrov. Práve s tými vám poradíme.

 

Na veľkosti naozaj záleží

Tou najdôležitejšou vlastnosťou motocyklové prilby jej veľkosť. Jej výbere sa v prvom rade orientujte podľa veľkosti, resp. obvodu vašej hlavy. Ten zmeriate jednoducho krajčírskym metrom tak, že ho povediete tesne nad ušami a nad obočím cez celú hlavu. Stačí porovnať svoj výsledok s tabuľkou veľkosťou výrobcu a určiť svoju veľkosť. Tie sa pohybujú od najmenších označených ako XS (zvyčajne medzi 50 a 55 cm) až po tie najväčšie vo veľkostiach XXL (do 65 cm). Každý výrobca má veľkostné tabuľky zostavené inak. Preto je potrebné sa pri výbere helmy pýtať tiež na to, kto ju vyrobil. Ak si zaobstaráte helmu väčší, než je pre vás potrebné, bude v prípade nehody predstavovať sama ďalší zdroj úrazu a vaša hlava bude otlčená viac, než je nutné. Malá helma vás zase bude škrtiť a tlačiť, takže jej nebudete chcieť nosiť.

  • Veľkosť helmy odvodíte z obvodu vašej hlavy. Ten merajte krajčírskym metrom v úrovni tesne nad vašimi ušami a obočím.
  • Venujte výberu veľkosti helmy naozaj dostatok času, pretože veľká ani malá helma vám požadovanú službu neurobia.

 

Nekupujte mačku vo vreci a helmu si najprv poriadne vyskúšajte

Predtým, než poviete áno tej jedinej vyvolenej, rozhodne si helmu vyskúšajte. Pri nasadení na hlavu by mala klásť mierny odpor a po finálnom usadení pevne obopínať hlavu aj tvár. Naopak však nesmiete cítiť tlak na čele ani v spánku a už vôbec vás tam nesmie nič bolieť. Ak je helma veľmi pohodlná a dobre sa usadzuje, bude vám skôr veľká. Jednoduchý test vykonáte rýchlejším pohybom hlavy, ktorý by prilba mala bez vôle nasledovať. Dobré je nechať si pri skúšaní helmu tiež niekoľko minút na hlave, pretože práve tak možno zistiť, či vám bude pri jazde vyhovovať.

  • Pri skúšaní by helma mala byť skôr tesnejší, pevne obopínať hlavu a ľahko stláčať tváre.
  • Pred finálnym rozhodnutím si nechajte prilbu chvíľu na hlave a vyskúšajte si tak, ako sa v nej budete cítiť pri dlhodobom nosení.

 

Ako často helmu meniť? 

Väčšina kvalitných motocyklových prilieb vydrží plniť svoju funkciu až 3 roky. Životnosť sa môže skrátiť len v prípade, že jej budete často požičiavať. Vnútorná výplň, ktorá sa pri prvých týždňoch používania prilby vytvarovala podľa vašej hlavy, sa bude deformovať. Ak chcete si teda zachovať dlhú životnosť prilby, radšej ju nikomu nepožičiavajte. Helmu je samozrejme potrebné vymeniť bezprostredne po nehode, páde oči v podobnej situácii, v ktorej mohlo dôjsť k jej poškodeniu. Prilbu si kúpte novú aj v prípade, že sa na tej predchádzajúcej vyskytli po nehode len drobné škrabance. Zvyčajne už došlo tiež k deformácii vnútornej výplne, ktorú na prvý pohľad nerozoznáte, helma už ale nebude dostatočne plniť ochrannú funkciu pre vašu hlavu.

  • Ak nedošlo k nehode, pohybuje sa bežná životnosť prilby okolo 3 rokov. Po tejto dobe je dobré helmu v každom prípade vymeniť.
  • Ak ste utrpeli pád, pri ktorom mohlo dôjsť poškodeniu helmy, kúpte si novú, aj v prípade, že sa na tej starej objavili len drobné škrabance.

 

Keď novú helmu, tak s kvalitnou výbavou

Čo možno okrem štandardných ochranných funkcií od motocyklové prilby očakávať? Praktická je napríklad integrovaná slnečná clona, vďaka ktorej sebou nebudete musieť voziť slnečné okuliare. Ak milujete spanilej jazdy so skupinou priateľov, bude sa vám iste tiež hodiť dorozumievací interkom, ktorý možno prípadne aj dokúpiť. Overte si však, že v helme je naňho dostatok priestoru. Najmä v prípade nehody oceníte emergency systém, vďaka ktorému bude možné v prípade nehody helmu rozobrať tak, že vám ju záchranár zlozi jemne a bez zbytočného pohybu navyše. 

  • Motocyklové prilby v závislosti od modelu disponujú aj celý rad praktických funkcií, medzi nimi menujme napríklad možnosť zabudovania interkomu či emergency systém umožňujúci jej jemné zložení z hlavy v prípade nehody.

 

Najlepšie motocyklové helmy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Cassida Reflex Solid. Tu zaobstaráte Cassida Reflex Solid nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Cassida Reflex Solid“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (16 hlasov)