Najlacnejšie Franke BSG 611-78/39 pieskový melír
Dlhodobo skvele hodnotené: Franke BSG 611-78/39 pieskový melír

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie kuchynské drezy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie kuchynské drezy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie kuchynské drezy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené kuchynské drezy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať kuchynský drez?

 1. Pri výbere drezu sa sústreďte predovšetkým na kvalitný materiál. Voliť môžete z tradičného nerezu, prírodného granitu či luxusné keramiky.
 2. Než sa vydáte pre nový drez, určte jeho požadovaného rozmery. Šírka by nemala presiahnuť šírku spodné skrinky a hĺbka by mala umožňovať inštaláciu potrebného vybavenia pod drez.
 3. Pre inštaláciu do kuchynskej linky je dôležité tiež prevedenia drezu. Voliť môžete jednodrez, dvojdrez, drez s odkvapkávacia nádobkou či plochou alebo kombináciu.

 

Pozrite sa na najlepšie kuchynské drezy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP kuchynské drezy na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské drezy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Franke BSG 611-78/39 Onyx Franke BSG 611-78/39 Onyx 169 1,0
2. Franke BSG 611-62 onyx Franke BSG 611-62 onyx 157 1,0
3. Franke CNG 611-78 TL onyx Franke CNG 611-78 TL onyx 240 1,5
4. Blanco Elon XL 6 S antracit Blanco Elon XL 6 S antracit 314 1,6
5. BLANCO Legra XL 6 S čierna BLANCO Legra XL 6 S čierna 220 1,5

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší kuchynské drezy.

 

TOP kuchynské drezy v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské drezy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. SINKS CLP-D 80 x 60 cm SINKS CLP-D 80 x 60 cm 39 1,9
2. Alveus ROCK 30 ČERNÁ Alveus ROCK 30 ČERNÁ 109 1,8
3. Alveus ROCK 130 černá Alveus ROCK 130 černá 118 1,5
4. Franke BFG 611-78 onyx Franke BFG 611-78 onyx 202 1,2
5. Franke BFG 611-62 onyx Franke BFG 611-62 onyx 197 1,4

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší kuchynské drezy.

 

TOP kuchynské drezy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchynské drezy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Zlewozmywak granitowy z dużą komorą XXL jednokomorowy Nablatowy bez ociekacza ... Zlewozmywak granitowy z dużą komorą XXL jednokomorowy Nablatowy bez ociekacza ... 1,4
2. Zlewozmywak granitowy jednokomorowy z ociekaczem Czarny metalik Kopenhaga 550 ... Zlewozmywak granitowy jednokomorowy z ociekaczem Czarny metalik Kopenhaga 550 ... 1,2
3. Zlewozmywak granitowy Dwukomorowy Nablatowy bez ociekacza Biały Londyn 60 Duo ... Zlewozmywak granitowy Dwukomorowy Nablatowy bez ociekacza Biały Londyn 60 Duo ... 1,3
4. Zlewozmywak Granitowy Jednokomorowy Syfon Automat Zlewozmywak Granitowy Jednokomorowy Syfon Automat 1,2
5. Zlewozmywak granitowy Lavello Designo 1.0 Zlewozmywak granitowy Lavello Designo 1.0 1,2

 

TOP kuchynské drezy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchynské drezy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Spülbecken aus Granit ohne Abtropffläche. Einbauspüle Graphit Oslo 60. wählen Sie ... Spülbecken aus Granit ohne Abtropffläche. Einbauspüle Graphit Oslo 60. wählen Sie ... 1,4
2. 77,5cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Luxor 1.0 77,5cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Luxor 1.0 1,2
3. 68,2cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Decoro 0.0b 68,2cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Decoro 0.0b 1,1
4. Einbauspüle Jonque 1 Becken - Farbe - weiss - weiss Einbauspüle Jonque 1 Becken - Farbe - weiss - weiss 1,8
5. 77,5cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Diamond 1.0 77,5cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Diamond 1.0 1,1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Potrebujete nový drez do vašej existujúcej kuchyne alebo snímate celé vybavenie úplne od nuly? Kritériá, ktorým by ste výber tejto dôležitej časti kuchynskej linky mali podriadiť, sa môžu vďaka tomu pomerne výrazne líšiť. Zatiaľ čo v prípade dreze do novej kuchyne ste limitovaní iba svojou fantáziou, už nainštalovaná kuchynská linka obmedzuje voľbu drezu predovšetkým priestorom a dispozíciou. Možno si hovoríte, k čomu vlastne v dnešnej dobe potrebujeme drez? Na umývanie riadu máme predsa umývačku. Áno aj nie. Drez predstavuje pohodlný priestor s dostupnosťou čerstvej vody, ktorá sa hodí nielen pre umývanie riadu, ale aj na umývanie ovocia a zeleniny, napustenie vody do hrnca či len rýchlemu opláchnutie hrnčeka od kávy, kvôli ktorému nechcete zbytočne spotrebovávať energiu a zapínať umývačku. Kuchynský drez skrátka má a bude mať svoje miesto aj v moderných kuchyniach. Ako ho ale správne vybrať?

 

Odpichnú sa od kvalitného materiálu

Medzi užívateľmi je tradične najobľúbenejší nerez. Kuchynský drez z tohto materiálu je odolný, dá sa ľahko udržiavať a vydržia takmer večne. Navyše ho kúpite za pomerne slušnú cenu. Finančne náročnejšie, ale luxusnejšie alternatívou k nerezu je granit. Ide o materiál, ktorý sa začal objavovať až v posledných niekoľkých rokoch. Cez vyššiu cenu je pomerne odolný a nevyžaduje zložitú údržbu. Navyše ide o prírodný materiál, ktorý skvele doplní napríklad kuchyne z masívu. Ak chcete si domov zaobstarať naozaj časom preverenú kvalitu, ktorá bude pôsobiť nevšedne, stavte na keramiku. Počítajte však s výrazne vyššou cenou.

 • Praktickým a veľmi obľúbeným materiálom pre väčšinu majiteľov kuchýň je nerez. Úlohu pri jeho preferovaní hrá zrejme aj pomerne priaznivá cena.
 • Moderná kuchyňa z prírodných materiálov skvele doplní granitový drez, na údržbu ktorého nie je potreba toľko námahy.
 • Keramický drez je skôr luxusný záležitosťou a hodí sa do drahších kuchýň, ktorých majitelia si môžu dovoliť uvoľniť na drez vyššiu prostriedky.

 

Aké rozmery a hĺbku drezu?

Pri dimenzovaní rozmerov vášho nového drezu berte ohľad predovšetkým na rozmery pracovnej dosky a voľný priestor pod ňou. Počítajte s tým, že drez bude potrebné do dosky uchytiť ak tomu budete teda potrebovať miernu rezervu. S určením maximálnej šírky drezu sa orientujte maximálnou šírkou spodné skrinky. Šírka drezu by jej nemala presiahnuť. Z hľadiska rozmerov sa neoplatí podceniť ani hĺbku kuchynského drezu. Ak budete potrebovať do skrinky pod drez inštalovať ďalšie prvky kuchynské výbavy, mali by ste voliť drez s menšou hĺbkou. Zoženiete drez hlboký už 14 až 17 cm. Štandardné drezy majú hĺbku okolo 20 cm a tie exkluzívne dokážu ponúknuť aj viac ako 21 cm. 

 • Pri voľbe šírky drezu sa riaďte maximálnou šírkou spodné skrinky.
 • Nepodceňte ani hĺbku drezu. Zohnať môžete modely s hĺbkou od približne 14 cm do viac ako 21 cm. 

 

Aké prevedenie drezu sa najlepšie hodí do vašej kuchyne? 

 Vyberať môžete z celej rady variantov. Základným prevedením je tzv. Jednodrez. Ide prakticky o jednoduchý drez kruhového alebo obdĺžnikového tvaru, ktorý aj tak splní základné požiadavky. Ak potrebujete na omývanie zeleniny, ale aj riad viac priestoru, stavte na dvojdrez, ktorý okrem hlavnej nádoby ponúka i odkvapkávaciu priestor. Ak to dovolí orientácia vašej kuchyne, môžete zvoliť drez rohový. Vďaka nemu perfektne využijete inak nepoužiteľný priestor a navyše získate o postranné plochy pre odloženie mokrého riadu. Súčasný trh ponúka aj variantu drezu s vaničkou, ktorá sa hodí pre uloženie umyté zeleniny alebo menšieho množstva riadu. Veľmi často sú využívané aj drezy s odkvapovou plochou, ktorá býva, čo sa týka šírky a dĺžky zhruba rovnako veľká ako samotný drez. Pre maximálny komfort si môžete zaobstarať dvojdrez s odkvapom, ktorý bude skvelým riešením najmä pre nadšených kuchárov, ktorí trávia v kuchyni veľké množstvo času.

 • Pre väčšinu základných funkcií plne postačí jednodrez, ak chcete viac priestoru predovšetkým na odkvapkaní riad a zeleniny, zoženiete na trhu i dvojdrez.
 • Drezy s vaničkou či odkvapovou plochou sú veľmi často volenú praktickú variantom.
 • Pre maximálny komfort v kuchyni si doprajte dvojdrez s odkvapom.

 

Najlepšie kuchynské drezy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Blanco PANOR 60 Krištáľovo biela. Tu zaobstaráte Blanco PANOR 60 Krištáľovo biela nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Blanco PANOR 60 Krištáľovo biela“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (8 hlasov)