Najlacnejšie Calvin Klein Euphoria parfumovaná voda dámska 100 ml
Dlhodobo skvele hodnotené: Calvin Klein Euphoria parfumovaná voda dámska 100 ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie parfumy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie parfumy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie parfumy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené parfumy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať parfum?

 1. Pri kúpe parfumu sa najprv zaujímajte o to, komu parfum kupujete. Dôležité je nielen pohlavie, ale aj preferencie nositeľa. 
 2. Než sa vydáte do obchodu ujasnite si, či idete len pre toaletné či parfumovanú vodu alebo sa rozhodnete investovať priamo do parfumu.
 3. Parfém najskôr vyskúšajte a nechajte niekoľko minút prevoňať a prejaviť jeho srdce, ktoré obsahuje hlavné vonné zložky.

 

Pozrite sa na najlepšie parfumy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP parfumy na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší parfumy.

 

TOP parfumy v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší parfumy.

 

TOP parfumy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené parfumy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Lancome La Vie Est Belle 30 ML Lancome La Vie Est Belle 30 ML 1,3
2. Dolce & Gabbana Light Blue 100 ml Dolce & Gabbana Light Blue 100 ml 1,3
3. Yves Saint Laurent - Libre - 30 ml Yves Saint Laurent - Libre - 30 ml 1,3
4. Giorgio Armani My Way Parfum - Perfumy 30 ml Giorgio Armani My Way Parfum - Perfumy 30 ml 1,3
5. Dior J'adore Parfum D'eau Woda perfumowana 30 ml Dior J'adore Parfum D'eau Woda perfumowana 30 ml 1,3

 

TOP parfumy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené parfumy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Lancôme - La Vie Est Belle 75 ml Eau de Parfum Lancôme - La Vie Est Belle 75 ml Eau de Parfum 1,3
2. LANCÔME La vie est belle Eau de Parfum 150 ml LANCÔME La vie est belle Eau de Parfum 150 ml 1,3
3. Yves Saint Laurent - Black Opium 30 ml Eau de Parfum Yves Saint Laurent - Black Opium 30 ml Eau de Parfum 1,3
4. Yves Saint Laurent - Libre 30 ml Eau de Parfum Yves Saint Laurent - Libre 30 ml Eau de Parfum 1,3
5. Dior - Sauvage 60 ml Parfum Dior - Sauvage 60 ml Parfum 1,3

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Parfém darujeme najčastejšie ako darček svojim blízkym alebo si ho kupujeme sami s cieľom zvýrazniť svoju osobnosť vôňou, ktorá pre nás bude charakteristická a pomôže nám lepšie sa zapísať v spoločnosti ostatných ľudí. Nikto si nebude rád vymieňať názory s človekom, ktorého telesný pach bude prehlušovať slová, ktoré hovorí. Zamerajme sa teda spoločne na výber ideálneho parfumu pre akýkoľvek typ človeka, ktorý podčiarkne jeho osobitosť.

 

Aké je základné delenie parfumov?

Pred nákupom parfumu je potrebné si v prvom rade uvedomiť, pre koho má byť vôňa určená. Ak má byť jej nositeľom muž,voľte vôňa sa skôr drsnejšími komponenty, ktorých hlavnou zložkou je santalové či cédrové drevo bergamot či orientálny arómu. Pre ženy sú vhodnejšie skôr nežnejšia vône obsahujúce kvetinové a ovocné tóny doplnené o svieže korenia. Výnimkou nie sú aj sladké parfumy, ktoré preferujú najmä romanticky založené príslušníčky nežného pohlavia. Na trhu však existujú aj parfumy univerzálne, ktoré bývajú označované ako unisex. Môžu ich používať obe pohlavia a medzi ich hlavnými zložkami zvyčajne prevažujú citrusové zložky doplnené o podtóny jemného korenia. 

 • Pánsky parfum by mal podčiarknuť mužovo sebavedomie a pôsobiť skôr drsnejším dojmom. 
 • Jemné dámske parfumy sú najmä ľahké a svieže a mali by ašpirovať na to stať sa každodenným praktickým doplnkom ženskej krásy.
 • Unisex parfumy môžu používať obe pohlavia. 

 

Aké typy vôní z hľadiska obsahu vonných esencií možno rozlíšiť?

Mnoho spotrebiteľov nepozná rozdiel medzi parfumom a toaletnou vodou, čo je škoda, pretože sa zbytočne ochudobňujú o možnosť využiť prednosti jednotlivých typov vôní. 

 • Parfém je najviac koncentrovaná vôňa s obsahom vonných esencií medzi 15 a 30 percentami. Jeho vôňa vydrží na oblečenie často aj niekoľko dní. 
 • Parfumovaná voda obsahuje vonné látky v škále od 10 do 15 percent obsahu. Niekedy na ňu môžete naraziť aj pod označením Eau de Parfum. Pri jej použití ju ucítite ešte po niekoľkých hodinách.
 • Toaletná voda musí obsahovať minimálne 4 a maximálne 8% vonných zložiek. Jej trvanlivosť je naozaj krátka a vo väčšine prípadoch slúži na zistenie, či vám daný parfum bude vyhovovať. V obchodoch na ňu narazíte často taktiež pod Eau de Parfum.
 • Kolínska voda je určená najmä na použitie po holení u mužov. Obsahuje len minimum vonných esencií, obvykle medzi 3 a 5% a slúžia najmä na dezinfekciu tváre a príjemnému prevoňanie s krátkodobým účinkom. Kúpiť ju môžete časti o pod označením Eau de Cologne.

 

Ako sa vyznať v zložení parfumov?

Možno ste už niekedy narazili na zložitý opis parfumov poukazujúcich na hlavné zložky a ich vydarené kombinácie. Ak nepoznáte aspoň základné pojmy z tejto oblasti, veľmi ľahko sa v týchto informáciách stratíte. V prvom rade je potrebné vedieť, že sa každý parfum skladá z 3 hlavných zložiek:

 • hlavy, 
 • srdce, 
 • základu.

Základom parfumu sú najdlhšie pôsobiaci a najviac intenzívna vôňa, na ktorých je vystavený zvyšok vonných kompozícií. Ide najmä o drevité tóny. V pánskych parfumoch nájdete najmä santalové drevo, v dámskych jemnejšie ružovej. Bezprostredne po aplikácii parfumu ucítite ako prvý jeho hlavu. Tá je síce veľmi intenzívna, tiež ale najrýchlejšie zmizne, preto je potrebné nechať parfum takzvane rozvinúť a rozhodnúť sa o jeho vhodnosti až po niekoľkých minútach od nanesenia. Zložka určujúci charakter vône sa nazýva srdce parfumu. Nasleduje vzápätí po hlave a je práve tou komponentom, ktorú ucítite celý deň. 

 • Pri výbere parfumu ho nechajte niekoľko minút rozvonět, zmizne jeho hlava a plne sa prejaví jeho srdce, ktoré bude spôsobovať hlavný čuchový vnem.

 

Najlepšie parfumy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Lanvin Éclat d'Arpège parfumovaná voda dámska 100 ml. Tu zaobstaráte Lanvin Éclat d'Arpège parfumovaná voda dámska 100 ml nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Lanvin Éclat d’Arpège parfumovaná voda dámska 100 ml“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.7/5 - (8 hlasov)