Najlacnejšie Klarstein Lucia Argentea
Dlhodobo skvele hodnotené: Klarstein Lucia Argentea

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie kuchynské roboty roka 2024
Prehľadne:
najlepšie kuchynské roboty z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie kuchynské roboty? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené kuchynské roboty podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať kuchynský robot?

 1. Pred kúpou robota si premyslite, ktoré funkcie od neho budete požadovať. 
 2. Berte ohľad na priestor vo vašej kuchyni a vopred si rozmyslite kam prístroj umiestnite. 
 3. S ohľadom na veľkosť vašej domácnosti zvoľte aj vhodnú veľkosť misy robota. 
 4. V závislosti na požadovaných funkciách, vyberte robot so zodpovedajúcim príkonom.

 

Pozrite sa na najlepšie kuchynské roboty:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP kuchynské roboty na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské roboty
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Klarstein Bella Pico 2G Klarstein Bella Pico 2G 74 1,4
2. ETA Gratus 0028 90030 ETA Gratus 0028 90030 352 1,4
3. ETA Gratux Max III 0028 90061 ETA Gratux Max III 0028 90061 408 1,3
4. ETA Gratussino 0023 90080 ETA Gratussino 0023 90080 259 1,7
5. ETA Gratussino Smart 0023 90090 ETA Gratussino Smart 0023 90090 119 1,3

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší kuchynské roboty.

 

TOP kuchynské roboty v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené kuchynské roboty
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sencor STM 6350WH Sencor STM 6350WH 158 1,5
2. ETA Gratus Max III 0028 90061 ETA Gratus Max III 0028 90061 393 1,4
3. KitchenAid Artisan 5KSM175PSEER KitchenAid Artisan 5KSM175PSEER 529 1,4
4. Sencor STM 7900 Paul Sencor STM 7900 Paul 356 1,4
5. ETA Gratussino Smart 0023 90090 ETA Gratussino Smart 0023 90090 151 1,8

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší kuchynské roboty.

 

TOP kuchynské roboty v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchynské roboty
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Robot kuchenny planetarny KITCHENAID 5K45SSEWH Classic Biały 275W, pojemność 4.3l Robot kuchenny planetarny KITCHENAID 5K45SSEWH Classic Biały 275W, pojemność 4.3l 1,2
2. Robot kuchenny planetarny BOSCH MUM58364 1000W, pojemność 3.9l Robot kuchenny planetarny BOSCH MUM58364 1000W, pojemność 3.9l 1,1
3. KitchenAid Artisan 5KSM125EER Robot KitchenAid Artisan 5KSM125EER Robot 1,2
4. Bosch MUM5XW20, robot kuchenny Bosch MUM5XW20, robot kuchenny 1,1
5. ROBOT KUCHENNY Bosch MUM5XW40 ROBOT KUCHENNY Bosch MUM5XW40 1,1

 

TOP kuchynské roboty v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchynské roboty
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. KitchenAid 5K45SSEOB Classic Küchenmaschine Schwarz KitchenAid 5K45SSEOB Classic Küchenmaschine Schwarz 1,2
2. KitchenAid Artisan 4,8 Liter - 5KSM175PSEIC Sparset inkl. 4 Zubehöre ... KitchenAid Artisan 4,8 Liter - 5KSM175PSEIC Sparset inkl. 4 Zubehöre ... 1,2
3. KitchenAid 5KSM175PSEBK Artisan (Gusseisen schwarz) Küchenmaschine KitchenAid 5KSM175PSEBK Artisan (Gusseisen schwarz) Küchenmaschine 1,2
4. KitchenAid Artisan 5KSM125EER Küchenmaschine Empire Rot KitchenAid Artisan 5KSM125EER Küchenmaschine Empire Rot 1,2
5. Bosch MUM5XW20 Küchenmaschine Weiß Bosch MUM5XW20 Küchenmaschine Weiß 1,1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Ak ste vášnivými kuchári, iste si radi mnohé z monotónnych činností, ktoré sú pri varení nevyhnutné, necháte radi uľahčiť pomocníkom, ktorý nehovorí a pracuje. Kuchynské roboty sú výdobytkom modernej doby, ktorý šetrí čas i námahu gazdinkám na celom svete. 

 

Čo by mal kuchynský robot vedieť?

Toto univerzálne zariadenie dokáže zastať celý rad funkcií, na ktoré sú určené jednorazové prístroja. Väčšina kuchynských robotov v sebe kombinuje funkcie mixéra, šľahače, pomôžu s hnetením cesta či odšťavovaním. Ich nevýhodou je však komplikovanejšia údržba a vôbec samotné zostavenie do pracovného stavu.

 

Na ktoré vlastnosti kuchynského robota brať pri jeho výbere zreteľ? 

Pri výbere tohto pomocníka je potrebné sa zamerať predovšetkým na funkcie,ktoré od neho budeme vyžadovať. Väčšina prístrojov disponuje hnetacím nadstavcom na cesto, šľahacím nadstavcom,prípadne mlynčekom.Väčšina ďalších funkcií je však voliteľná a niektoré zariadenia je ponúknuť nemôžu. Ak chcete teda robota využívať aj na strúhanie, odšťavovanie a ďalšie úkony, starostlivo si pred jeho kúpou premyslite, na ktoré činnosti ho chcete využívať a dajte prednosť zariadenie, ktoré je ponúka či k nemu možné dokúpiť ďalšie voliteľné komponenty. Nezabudnite vziať na zreteľ aj množstvo priestoru vo vašej kuchyni, ktoré môže robot okupovať, a predovšetkým veľkosť vašej rodiny. Tej prispôsobte veľkosť misy robota. Pre orientácia počítajte na každého člena rodiny s objemom aspoň 0,75 litra. Pre 4 člennú domácnosť je tak ideálny misa s maximálnym objemom cca 4 litre. 

 • Väčšina kuchynských robotov je vybavená nástavcom na miesenie a šľahanie. 
 • K niektorým typom možno dokúpiť nástavce na strúhanie, mletie či odšťavovanie.
 • Pri výbere berte ohľady na priestor vo vašej kuchyni.
 • Veľkosti vašej rodiny prispôsobte veľkosť misy kuchynského robota.

 

S čím všetkým dokáže kuchynský robot pomôcť?

 • Hnetenie a šľahanie

Ako už bolo spomenuté medzi základné funkcie kuchynského robota patrí miesenie a šľahanie. Obe tieto činnosti majú spojitosť predovšetkým s pečením. V rámci hnetenie môžete vyberať zo 2 typov hákov. Prvým z nich je typ planetárny a druhý stredový. Planetárny metla dokáže dokonale premiešať aj tekuté cestá a dostane sa do všetkých priestorov misy. Stredový hák sa hodí skôr pre miešanie kysnutých ciest. Na šľahanie napríklad snehu či smotany býva potom prístroj vybavený tzv. Balónovoumetlou,pomocou ktorej dosiahnete u miešané látky očakávané nadýchanosti. 

 • Mletie

Niekto si rád pripravuje doma napríklad mleté mäso. Ak ešte nemáte mlynček na mäso a zvažujete kúpu kuchynského robota, môžete tieto dve funkcie spojiť v jednom prístroji. Niektoré roboty ponúka túto komponent už v základnej výbave. Podmienkou ale býva dostatočne výkonný motor robota. To znamená, že robot by mal disponovať vyšším príkonom. Takto vybavený prístroj síce spotrebuje pri svojej činnosti vyššie množstvo elektrickej energie, ale aj zvládne zomlieť náročnejšie a tvrdšie kusy potravín. Okrem mäsa môžete robot využiť napríklad aj na mletie rožkov a prípravu vlastnej strúhanky, mletie orechov, ovocia, zeleniny a prípravu ovocných dreňou ak celej rade ďalších úkonov. 

 • Strúhanie

Milujete strúhanou zeleninu v polievke alebo len tak surovou a zároveň neznášate strúhanie? Aj v tomto vám kuchynský robot pomôže. Niektoré modely bývajú vybavené nástavcom na jemné a hrubé strúhanie. Strúhať môžete zeleninu, ovocie, čokoládu alebo syr.

 • Odšťavovania a lisovanie štiav

Ak máte po ránu radi čerstvo vylisovanú šťavu napríklad z pomarančov, kúpte si kuchynského robota s nadstavcom pre odšťavovanie. 

 • Pre základné miesenie cesta bývajú u robota k dispozícii dva typy nadstavcov, planetárne astredový.
 • Pre funkciu mletia je potreba kuchynský robot s dostatočným príkonom.
 • Robot vám môže pomôcť aj so strúhaním napríklad syra. 

 

Aké sú najlepšie kuchynské roboty – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

Ako vybrať kvalitný kuchynský robot?

Pri výbere kuchynského robota sa zamerajte predovšetkým na jeho funkcie a ich naplnenie toho, čo od zariadenia očakávate. Niektoré multifunkčné roboty dokážu okrem klasického šľahanie a miesenie tiež strúhať, krájať či mixovať a tie najlepšie si poradí aj s mletím mäsa či odstavovaním citrusových plodov. O sile robota rozhoduje jeho príkon, ktorý by sa pre väčšinu kuchynských funkcií mal pohybovať aspoň okolo 500 W. Dôležitú úlohu pri výbere kuchynského robota bude hrať tiež objem jeho misy, ktorý by sa pre bežnú štvorčlennú rodinu mal nachádzať v rozmedzí 3 až 5 litrov. Pri kúpe kuchynského robota si všímajte tiež kvality jeho spracovania a použitého materiálu. Tá sa síce odrazí na cene, ale aj na jeho trvanlivosti a odolnosti. Čím viac kovového materiálu na úkor plastu bude robot obsahovať, tým bude odolnejší. Starostlivo si prezrite aj príslušenstvo a zostavu nástavcov a metiel, ktoré sú k robotu k dispozícii. Dobré je tiež dopredu zistiť, čo je možné k robotu dokúpiť a za akých finančných podmienok. Zvyčajne sa z finančného hľadiska vyplatí maximum príslušenstvo zakúpiť už s robotom.

 

Čo by mal určite mať (vedieť) kuchynský robot?

Od kuchynského robota zvyčajne očakávame viac než len to, že nám pomôže s miesením cesta. Preto by sme pri jeho výbere mali venovať pozornosť a ďalším a menej obvyklým funkciám, ktoré môžu v konečnom dôsledku ušetriť ďalšie financie. Medzi základné schopnosti kuchynského robota by rozhodne malo patriť už spomínané hnetenie, krájanie, šľahanie, prípadne tiež mletie a strúhanie. Tie prepracovanejšie si poradí aj s lisovaním a odstavovaním ovocia a majú prípadne aj celý rad ďalších sofistikovaných nástavcov. Miesenie a šľahanie využijete najmä pri pečení, krájanie a strúhanie potom pri spracovaní zeleniny a príprave rôznych šalátov. S kvalitným kuchynským robotom si doma môžete pripraviť aj vlastné mleté mäso alebo namixovať zmes na výrobu domácich údenín.

 

Je lepšie mixér alebo robot?

Stolný či tyčový mixér patrí síce k nenahraditeľným domácim pomocníkom, akonáhle ale dôjde na zložitejšie funkcie, príliš s nimi nepochodíte. Nikomu sa nechce hniesť cesto alebo strúhať mrkvu ručne. Robot síce v kuchyni zaberie viac miesta, ale zastane oveľa viac práce. Ak máte malé deti a ak potrebujete často šľahať, strúhať či odšťavovať, stavte rozhodne na robota, ktorý toto všetko zvládne a nie je potrebné k nemu zhotovovať ďalšie prístroje.

 

Robot s ohrevom? Na čo je dobrý?

Podarí sa vám zaobstarať robot s misou disponujúci ohrevom, máte vyhrané pri príprave rôznych čokoládových a iných krémov, poliev a náplní. Nastaviteľná teplota totiž umožňuje premiešať aj suroviny náročné na presnú teplotu. V robote s ohrevom jednoducho nastavíte požadovanú teplotu a surovinu rozpustíte. Priamo v mise ju potom vyšľaháte do požadovanej konzistencie alebo doplníte ďalšími na teplotu citlivými ingredienciami. Teplotu je možné v prípade tohto typu robotov regulovať zvyčajne v rozmedzí 1 ° C. O jej udržanie sa potom postará veko, ktoré slúži aj ako prvok umožňujúci možnosť využitia robota ako TERMOMISY.

 

Najlepšie kuchynské roboty 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Klarstein Bella. Tu zaobstaráte Klarstein Bella nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Klarstein Bella“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (15 hlasov)