Najlacnejšie Femibion 3 Kojení 28 tabliet + 28 toboliek
Dlhodobo skvele hodnotené: Femibion 3 Kojení 28 tabliet + 28 toboliek

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie vápniky roka 2023
Prehľadne:
najlepšie vápniky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie vápniky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené vápniky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať vápnik?

 1. Vápnik je potrebné nielen pre zdravý rast kostí, ale pomáha aj s predchádzaním osteoporóze alebo s dostatočnou zrážanlivosťou krvi.
 2. Minimálne odporúčané množstvo vápnika, ktoré by denne mal prijať zdravý človek, sa pohybuje okolo 1 000 mg.
 3. V potravinových doplnkoch sa vápnik najčastejšie vyskytuje vo forme citrátu vápenatého, glukonátu vápenatého či uhličitanu vápenatého. Všetky tieto formy sú telom dobre vstrebateľné.

 

Pozrite sa na najlepšie vápniky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP vápniky na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší vápniky.

 

TOP vápniky v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené vápnik
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. GS Vápník Hořčík Zinek Premium 130 tablet GS Vápník Hořčík Zinek Premium 130 tablet 6 1,4
2. MedPharma Vápník hořčík zinek 107 tablet MedPharma Vápník hořčík zinek 107 tablet 5 1,6
3. Dologran Natural 90 g Dologran Natural 90 g 4 1,5
4. Revital Vápník+hořčík+zinek+vit. D3+K1 150 tablet Revital Vápník+hořčík+zinek+vit. D3+K1 150 tablet 6 1,6
5. Generica Kalciový sirup 100 ml Generica Kalciový sirup 100 ml 5 1,6

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší vápniky.

 

TOP vápniky v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP vápniky v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené vapnik
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Orthomol Vital F Orthomol Vital F 16 1,3
2. Orthomol Vital M Orthomol Vital M 15 1,5
3. Basica Compact Tabletten Basica Compact Tabletten 9 1,5

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Vápnik patrí medzi najdôležitejšie stopové prvky, ktoré naše telo nutne potrebuje. Potrebujú ho deti pre rast a vývin kostí, ženám po menopauze pomôže jeho pravidelné dopĺňanie v predchádzaní nepríjemné osteoporóze. Vápnik je ale potrebný pre celý rad ďalších telesných procesov. V čom môže teda ľudskému telu pomôcť a na čo si pri jeho výbere dať pozor? Poradíme.

 

K čomu všetkému je potreba vápnik? 

 

Nevyhnutnosť vápnika pre správny vývoj kostí bola potvrdená celým radom odborných štúdií. Okrem toho je ale vápnik tiež dôležitý pre normálnu krvnú zrážanlivosť a činnosť svalov a nervov. Napomáha tiež dostatočné produkcii tráviacich enzýmov. Rovnako tak vápnik pomáha regulovať činnosť srdca. A v neposlednom rade samozrejme vápnik pomáha tiež k pevným zubom a jeho preventívne podávanie u detí zamedzuje poruchám rastu. Najväčším odberateľom vápnika v tele, ale aj jeho zásobárňou je ľudská kostra. 

 • Vápnik je dôležitý nielen pre rast a pevnosť kostí, potrebujeme ho tiež pre správnu činnosť svalov a nervov.
 • Bez vápnika by nedochádzalo k dostatočnej produkcii tráviacich enzýmov a tiež by sme mali problémy so zrážanlivosťou krvi.

 

Koľko vápnika je denne potrebné? 

 

V prípade dospelej osoby sa odporúčaná denná dávka vápnika pohybuje okolo 1 000 mg. Starší ľudia a ženy v menopauze by toto množstvo mali zvýšiť ešte o 500 mg. Ak má telo vápnika nedostatok, môže sa to prejaviť v podobe k lámavosti náchylných kostí a samozrejme osteoporózou. Nadbytok vápnika sa naopak prejavuje zažívacími problémami ako napríklad zápchou či nechutenstvom. V niektorých prípadoch sa môžu dostaviť tiež bolesti hlavy alebo poruchy srdcového rytmu. Tieto symptómy bývajú ale naozaj výnimočné, pretože s väčšou nezrovnalosťou v príjme vápnika sa telo dokáže vysporiadať samo a eventuálne ho vylúči. Problémy s predávkovaním vápnikom sa tak v najčastejších prípadoch objavia u osôb, ktoré majú problémy s obličkami. 

 • Odporúčaná denná dávka vápnika sa pohybuje okolo 1 000 mg. 
 • Osoby s jeho vyššou spotrebou by denne mali prijať aspoň 1 500 mg tohto stopového prvku. 

 

V akých potravinách nájdeme vápnik? 

 

V najpočetnejším množstve sa vápnik samozrejme vyskytuje v mlieku a mliečnych výrobkoch. Okrem týchto potravín ale vápnik nájdeme tiež v niektorej zelenine, z ktorej ho môžu prijať dokonca aj vegáni. Jedná sa napríklad o kapustu, fazuľa, brokolicu, figy, tofu, vlašské orechy, mandle, sušené marhule, morské riasy, sardinky, pomaranče a celý rad ďalších. 

 • Vápnik sa nevyskytuje len v mliečnych vyrobkoch, nájdeme ho tiež v niektorej zelenine či ovocí. 
 • Medzi bohaté zdroje vápnika patrí prekvapivo aj kel, brokolica či sušené marhule

 

Ktoré potraviny vstrebávanie vápnika bráni?

 

Bohužiaľ ale existujú aj potraviny, ktoré množstvo vápnika v tele znižujú, respektíve zabraňujú skonzumovanému vápniku v tom, aby ho telo prijalo. Práve tak sa totiž správajú oxaláty, teda silné kyseliny, ktoré v reakcii s vápnikom vytvorí nerozpouštějící sa soli. K tým patrí okrem kakaa, čokolády či čierneho čaju prekvapivo tiež špenát, paradajky, rebarbora alebo ríbezle a egreše. Vápnik sa zároveň horšie vstrebáva z čreva, ak dôjde k poklesu vitamínu D.

 • Medzi potraviny znižujúce účinnosť vstrebávanie vápnika patrí napríklad kakao, čokoláda, ale aj špenát, egreše alebo paradajky.

 

Z akých foriem vápnika možno vyberať? 

 

Ak premýšľate o doplnenie vápnika formou potravinových doplnkov, uprednostnite tie, ktoré obsahujú citrát vápenatý, ktorý je podľa odborníkov najľahšie vstrebateľný. K dokonalému vstrebaní nevyžaduje kyslé prostredie, vyhnúť by sa mu ale mali tí, ktorí trpia jícním refluxom. Najčastejšie sa na liečbu nízkej hladiny vápnika v krvi využíva glukonát vápenatý. Ide o pomerne dobre vstrebateľnú organickú vápennou soľ. Vďaka veľkému rozšíreniu sa môžete stretnúť v doplnkoch stravy tiež s uhličitanom vápenatým, ktorý pre vstrebávanie potrebuje kyslé prostredie. Je teda vhodné ho konzumovať až po jedle. 

 • V tabletkách, ktoré si chcete zaobstarať k zvýšenie úrovne vápnika v krvi, by ste mali nájsť citronát vápenatý, glukonát vápenatý alebo uhličitan vápenatý.
 • K najľahšie vstrebateľným formám vápnika patrí citrát vápenatý, ktorému by sa ale mali vyhnúť ľudia trpiacim reflexom pažeráka

 

Aký je najlepši vápnik – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Prečo dopĺňať horčík a vápnik naraz? 

Správne fungujúci organizmus udržuje rovnováhu medzi množstvom vápnika a horčíka v organizme. Pokiaľ je teda v organizme málo horčíka, uvoľní sa vápnik z kostí a obličky ho vylúči, aby sa pomer vyrovnal. Ak teda chcete zvýšiť hladinu vápnika, mali by ste ho konzumovať spolu s horčíkom.

 

Najlepšie vápniky 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Biomin Calcium s vitamínom D 60 kapsúl. Tu zaobstaráte Biomin Calcium s vitamínom D 60 kapsúl nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Biomin Calcium s vitamínom D 60 kapsúl“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (11 hlasov)