Najlacnejšie Planatur 39 kofeinový šampón farevné vlasy 250 ml
Dlhodobo skvele hodnotené: Planatur 39 kofeinový šampón farevné vlasy 250 ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie šampóny na farbené vlasy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie šampóny na farbené vlasy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie šampóny na farbené vlasy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené šampóny na farbené vlasy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať šampón na farbené vlasy?

 1. Šampón na farbené vlasy by mal obsahovať predovšetkým zložky na ochranu farby a oživenie pigmentu.
 2. Dôležitou zložkou tohto typu prípravkov sú tiež antioxidanty, ktoré chránia vlasy pred negatívnym pôsobením UV žiarenia.
 3. Z hľadiska zloženia sa rozhodne vyhnite prípravkom obsahujúcim tenzidy, parabény a silikóny.

 

Pozrite sa na najlepšie šampóny na farbené vlasy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP šampóny na farbené vlasy na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší šampóny na farbené vlasy.

 

TOP šampóny na farbené vlasy v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší šampóny na farbené vlasy.

 

TOP šampóny na farbené vlasy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampóny na farbené vlasy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. LOREAL Szampon regenerujący i chroniący kolor 500ml LOREAL Szampon regenerujący i chroniący kolor 500ml 1,2
2. Color Wow Color Security Fine Normal Package Color Wow Color Security Fine Normal Package 1,3
3. Joico K-Pak Color Therapy | Minizestaw do włosów farbowanych: szampon 50ml + ... Joico K-Pak Color Therapy | Minizestaw do włosów farbowanych: szampon 50ml + ... 1,4
4. Farouk CHI Infra Shampoo - Szampon do Włosów Farbowanych 950 ml Farouk CHI Infra Shampoo - Szampon do Włosów Farbowanych 950 ml 1,5
5. Syoss Color Szampon do włosów farbowanych 750 ml z pompką Syoss Color Szampon do włosów farbowanych 750 ml z pompką 1,3

 

TOP šampóny na farbené vlasy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampóny na farbené vlasy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. FANOLA - NO YELLOW shampoo 1000 ml FANOLA - NO YELLOW shampoo 1000 ml 1,3
2. Redken - Color Extend - Magnetics - Shampoo - 300 ml Redken - Color Extend - Magnetics - Shampoo - 300 ml 1,5
3. Biolage - Colorlast Shampoo 1000 ml Biolage - Colorlast Shampoo 1000 ml 1,4
4. L'Oréal Professionnel Expert Vitamino Color Shampoo 500 ml L'Oréal Professionnel Expert Vitamino Color Shampoo 500 ml 1,2
5. SOL de Janeiro Brazilian Joia Strengthening & Smoothing Shampoo 295 ml SOL de Janeiro Brazilian Joia Strengthening & Smoothing Shampoo 295 ml 1,5

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Pri farbení vlasov dôjde ľahko tiež k ich poškodeniu. Jeho vplyv možno eliminovať voľbou šetrných farieb, ale aj špeciálnych prípravkov určených k starostlivosti o farbené vlasy. Tie by mali obsahovať najmä zložky zaisťujúce regeneráciu poškodených vlasov a ich rýchlu obnovu. Výsledkom použitia šampónov na farbené vlasy by mala byť kštice žiariaci zdravím bez rozštiepených končekov a poškodené štruktúry. Aby prípravok na farbené vlasy splnil svoj účel, je potrebné pri jeho výbere venovať pozornosť aj určenie pre konkrétny typ vlasov. Mastné, suché a normálne vlasy vyžadujú totiž úplne rozdielne aktívne zložky. 

 

Čo by ste mali nájsť v kvalitnom šampónu na farbené vlasy? 

 

Okrem vyživujúcich látok potrebujú farbené vlasy tiež ochranu farby. Aby pigment na vlasoch dlho vydržal a ich vzhľad sa rozžiaril, je potreba, aby šampón okrem čistiace funkcie vytvoril aj neviditeľnú ochranu vlasu a udržal ho konzistentným. Preto obsahujú šampóny na farbené vlasy okrem iného antioxidanty chrániace ich pred ultrafialovým žiarením. Práve táto zložka môže za dlhotrvajúce zachovanie farieb a zdôraznenie ich intenzity. Prípravky na farbené vlasy sa oplatí používať predovšetkým v lete, kedy kštice pod náporom slnečných lúčov najviac trpia. 

 • Šampón určený na farbené vlasy by mal obsahovať predovšetkým zložky podporujúce pigmentáciu a trvanlivosť farby.
 • Ďalšou dôležitou zložkou týchto prípravkov sú antioxidanty, ktoré vlasy chránia pred UV žiarením.

 

S akou konzistenciou šampónu na farbené vlasy sa môžete stretnúť? 

 

Väčšina z nás preferuje tekutú klasiku. Tento typ šampónov sa ľahko používa a patrí k tým najrozšírenejším. V niektorých kúpeľniach sa objavujú však aj tuhé šampóny, ktorými stačí potrieť mokré vlasy, napeniť a premasírovať. Vynikajú kompaktným tvarom a zvyčajne bývajú produktom prírodnej kozmetiky, to znamená, že neobsahujú syntetické látky ako tenzidy, silikóny a ďalšie a naopak sú obohatené o prírodné rastlinné výťažky šetrné k pokožke hlavy i štruktúre vlasu. Tuhé šampóny sú skvelé aj pre cestovateľov, pretože nevytečie do batožiny a vďaka ich skladnosti je pribalíte i do malého batohu. Špeciálnou kategóriou sú šampóny suché, ktoré na prvý pohľad pripomínajú skôr púder. Sypú sa priamo ku korienkom vlasov a ich hlavnou úlohou je odsať maz a odstrániť z vlasov nečistoty bez potreby použiť vodu. Po aplikácii suchého šampónu ho stačí už len uterákom z vlasov vymnout. 

 • Medzi najobľúbenejšie a najčastejšie používané patrí tekuté šampóny
 • Tuhé šampóny sa objavujú skôr v oblasti prírodnej kozmetiky a sú bezkonkurenčné pre cestovanie.
 • Sypké šampóny slúži skôr ako prvá pomoc, ak si nemôžete umyť vlasy. Odsajú z vlasov prebytočný maz a nečistoty. 

 

Čo by nemalo byť v dobrom šampónu na farbené vlasy? 

 

Rozhodne by v ňom mali chýbať parabény, silikóny a sulfáty. Tie síce najprv spôsobí vysoký lesk a kvalitne vyzerajúce vlasy, na druhú stranu vlas ale nepriedušne obalí a ten potom nemôže prijímať vyživujúce látky napríklad z kondicionéru či masky. Výsledkom sú tvrdé a rozstrapatené vlasy bez života. 

 • Vyhnite sa šampónom s obsahom silikónov, parabénov či sulfátov. Vaše vlasy po nich síce najprv budú vyzerať zdravé a lesklé, postupne ich ale oslabí a zbaví ich možnosti výživy.
 • Než sa silikóny a parabény z vlasov vymyjú, môže to trvať aj niekoľko týždňov

 

Pri výbere šampónu myslite tiež na pokožku hlavy

 

Uistite sa, že pre vašu hrivu vyberáte vhodný typ šampónu. Opatrní buďte najmä, ak máte suchú pokožku hlavy, ktorá je náchylná k vzniku lupín. Vyberajte pre ňu šampóny, ktoré ju dobre hydratujú a zároveň jemne čistí. Naopak mastné vlasy a pokožka produkujúca nadmerné množstvo mazu vyžadujú šampón s intenzívnym čistiacim účinkom. Ak použijete napríklad na suché vlasy prípravok určený na mastnú hrivu, dočkáte sa štiepiace sa končekov a lámavých vlasov bez života. S vašim typom vlasov si preto radšej nechajte poradiť u svojho kaderníka

 • Pred výberom šampónu by ste mali poznať svoj typ vlasov a riadiť sa ním.
 • Nevhodný šampón môže na vašej hlave napáchať viac škody, než sa na prvý pohľad zdá.

 

Aký je najlepši šampón na farbené vlasy – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako spoznať na prvý pohľad váš typ vlasov? 

Pomerne ľahko spoznáte mastné vlasy. Sú na prvý pohľad ťažké, minimálne pružné a len veľmi ťažko z nich vytvoríte pevný účes. Mastnota je tiež vidieť na prvý pohľad. Ich opakom sú vlasy suché, ktoré pôsobia na prvý pohľad krehko a bez života. Obvykle sú sprevádzané tiež suchou pokožkou hlavy. Ak vaše vlasy nie sú ani extrémne mastné, ani suché, patríte k tej šťastnej skupine vlastniacu normálne vlasy. 

 

 • Pre koho sa hodí bláznivo farebné vlasy? 

Pre kohokoľvek, kto si na ne trúfne. Rozhodne sa ale do odtieňov ružovej či fialovej nepúšťajte doma, výsledok nikdy nebude stáť zato. Kombinácia výrazných farieb je však stále obľúbenejšie a veková hranica jej nositeľov sa postupne rozširuje. Nie je tak výnimkou uvidieť dámy a pánov v stredných rokoch s netradičnou farbou vlasov, ktorá však na prvý pohľad vôbec nevyzerá zle. Ak máte do odvážnej vlasové kreácie chuť, rozhodne sa jej nebráňte.

 

Najlepšie šampóny na farbené vlasy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Plantur 39 Color Brown Fyto kofeínový šampón 250 ml. Tu zaobstaráte Plantur 39 Color Brown Fyto kofeínový šampón 250 ml nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Plantur 39 Color Brown Fyto kofeínový šampón 250 ml“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (7 hlasov)