Najlacnejšie SpurTex nanorespirátor V100 FFP2 NR 5 ks
Dlhodobo skvele hodnotené: SpurTex nanorespirátor V100 FFP2 NR 5 ks

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie respirátory roka 2024
Prehľadne:
najlepšie respirátory z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie respirátory? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené respirátory podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať respirátor?

 1. Pri výbere respirátora hrá úlohu nielen cena,ale predovšetkým úroveň filtrácie, ktorá je rozdelená do 3 stupňov. Ten najvyšší dokáže odfiltrovať takmer 100% nežiaducich častíc. 
 2. Respirátor sa k tvári uchytí prostredníctvom gumičiek alebo regulovateľných pásikov a zvoliť si môžete jednu z 3 veľkostí, ktorá sa najlepšie prispôsobí vašim proporciám.
 3. Aj v prípade respirátorov existujú modely na jednorazové použitie označené ako NR a tie určené na opakované použitie nesúci označenie R.

 

Pozrite sa na najlepšie respirátory:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP respirátory na slovenskom trhu

Rebricek pre vas pripravujeme…

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší respirátory.

 

TOP respirátory v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší respirátory.

 

TOP respirátory v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené respirátory
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. 3m Respirator Cząstek Stałych 8511 N95 10 Jednostki Biały 3m Respirator Cząstek Stałych 8511 N95 10 Jednostki Biały 1,7
2. 3M 9332+ FFP3 NR D - półmaska z zaworem ffp3 3M 9332+ FFP3 NR D - półmaska z zaworem ffp3 1,5
3. Maska FFP3 Ochronna Maseczka Wielorazowa Maska FFP3 Ochronna Maseczka Wielorazowa 1,5
4. Maska ochronna 3M 9330+ FFP3 Maska ochronna 3M 9330+ FFP3 1,2
5. Maska przeciwgazowa CM-6M Mira Safety Maska przeciwgazowa CM-6M Mira Safety 1,5

 

TOP respirátory v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené respirátory a rúška
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. 3M Atemschutzmaske 9320+ FFP2 3M Atemschutzmaske 9320+ FFP2 21
2. LEIKANG Atemschutzmaske LEIKANG Atemschutzmaske 1
3. 3M Aura 1863 FFP3 Atemschutzmaske NR D Typ IIR EN 14683:2005 Chirurgische Maske 3M Aura 1863 FFP3 Atemschutzmaske NR D Typ IIR EN 14683:2005 Chirurgische Maske 6

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Respirátory sa spoločne s rúškami stali v poslednej dobe veľmi vyhľadávaným nákupným artiklom, k čomu im dopomohla najmä vládne nariadenia spojená so šírením nebezpečného vírusu. Respirátory na rozdiel od rúšok chráni svojho nositeľa pred vnikom nežiaducich mikroorganizmov do dýchacích ciest. Ich efektivita sa však výrazne líšia v závislosti od typu respirátora. Ako si pre seba vybrať vhodný model, ktorý bude nielen spĺňať nároky na účinnosť, ale aj za neho nezaplatíte viac, než je nutné? 

 

Respirátor vyberajte podľa jeho triedy

 

Ako respirátor je označovaná tvárová polomaska z filtračného materiálu, ktorá zakrýva nos aj ústa a pri použití ktorej vdychuje používateľ už prefiltrovaný vzduch. Podľa úrovne filtrácie sa respirátory delia do 3 úrovní:

 • najnižšiu FFP1,
 • strednu FFP2,
 • najvyššiu FFP3.

 

Najnižšia trieda respirátorov FFP1 je schopná zachytiť až 90% mikroskopických častíc a zoženiete ju pri troche šťastia v cenách do stokorunáčky. Ide o respirátory s pomerne slušným pomerom ceny a výkonu, ktoré sa štandardne používajú najmä pre ochranu dýchacích ciest pri vykonávaní prašných prác, napríklad vŕtanie či brúsenie.

Trieda FFP2 už poskytuje viac ako 95% ochranu pred vznikom nežiadúcich častíc. Jej cena sa v porovnaní s respirátory triedy FFP1 pohybuje zhruba na dvojnásobku. Táto úroveň ochrany si poradí s jemnejšími časticami, aerosóly a napríklad aj s dymom. Využiť ju môžete aj pri práci s farbami. Pre každodennú ochranu pred vnikom nežiadúcich vírusových častíc by táto úroveň respirátorov podľa aktuálnych vyjadrenia odborníkov mala byť dostatočná. 

Najvyššiu úroveň ochrany za najvyššiu cenu pohybujúcu sa približne na trojnásobku ceny respiratorov triedy FFP1 poskytujú respirátory triedy FFP3. Tie už bez obáv zamedzí prieniku takmer 100% baktérií, vírusov a nebezpečných spór. Spoľahlivo si ale poradí aj s prachom a dymom a jedovatými splodinami vznikajúcimi pri práci s nebezpečnými látkami. 

 • Najnižšia trieda FFP1 poskytuje tiež najnižšiu úroveň ochrany, zaobstaráte ju však za najnižšiu cenu. 
 • Trieda respirátorov FFP2 si poradí aj s dymom a výparmi z farieb, odfiltruje viac ako 95% nežiaducich častíc. Pre ochranu pred vnikom väčšiny nežiaducich mikroorganizmov by už mala byť dostatočná. 
 • Trieda FFP3 je úplnou istotou, ktorá odfiltruje viac ako 99% častíc a celkom iste zabráni prieniku nežiadúcich vírusových častíc k vášmu dýchaciemu ústrojenstva. 

 

Aj v prípade respirátorov môžete voliť z niekoľkých veľkostí

 

Každý človek je iný a každý disponuje inú veľkostí tváre. Preto sa aj respirátory vyrábajú v niekoľkých veľkostiach. Tie sú značené podobne ako oblečenie písmenami. Zoženiete teda respirátory vo veľkostiach od S cez najuniverzálnejší M až po L. U všetkých veľkostí je však volený rovnaký typ uchytenie za uši prostredníctvom flexibilných gumičiek alebo regulovateľných pásikov zaisťujúcich vynikajúcu priľnavosť. 

 • Respirátor ľahko prispôsobíte svojej tvári vďaka ponuke veľkostí od S do L
 • Pevné priľnutie k tvári je zabezpečené prostredníctvom gumičiek alebo pásikov s uchytením za uši.

 

Pozor na životnosť

 

Aj v prípade respirátorov platí, že by ste mali vedieť, či je konkrétny model určený na jednorazové alebo opakované použitie. Tie na jednorázové použitia sú označené akronymom NR. Po použití by ste s ním mali zaobchádzať rovnako ako s použitou jednorazovú rúškom. Teda rozhodne ho nevhadzovať priamo do odpadkov, ale najprv bezpečne uzavrieť do nepriedušného igelitového vrecka. Existujú aj respirátory pre opakované použitie. Tie spoznáte podľa označenia R a vyznačujú sa predovšetkým možnosťou výmeny filtra. Tie podľa úrovne filtrácie nesú označenie P1 až P3, pričom najvyššiu úroveň P3 poskytuje takmer 100% ochranu pred nežiaducimi časticami. 

 • Respirátory určené pre opakované použitie nesú označenie NR a po použití by sa pred vhodením od odpadu mali uzavrieť do igelitového vrecka. 
 • Filtračné úrovne respirátorov určených na opakované použitie sú rozdelené do 3 tried a tento typ respirátorov spoznáte podľa označenia R

 

Aké sú najlepšie respirátory – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

Ako správne nasadiť respirátor? 

Najprv zaistite dokonalé priľnutie svorky respirátora k nosu jej vytvarovaním do písmena U. Potom pretiahnite cez uši prichycovacie popruhy alebo gumičky a pevne pomôcku zafixujte. Nakoniec skontrolujte tesnosť prudkým vydýchnutím a overením, že nikde okolo ventilátora nedochádza k úniku vzduchu. 

 

Kedy použiť respirátor a kedy stačí rúška? 

Ak viete, že sa budete pohybovať v prostredí s vysokou koncentráciou osôb, napríklad v obchodnom centre či nejakej hromadnej akcii, je respirátor rozhodne na mieste. Ochráni vás pred vnikom nežiadúcich častíc a je oveľa účinnejší ako rúška. Tá slúži skôr na ochranu vášho okolia. Je teda vhodné ju používať skôr, ak sa cítite nachladnutí a nechcete nákazu roznášať po okolí. 

 

Najlepšie respirátory 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks. Tu zaobstaráte Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (11 hlasov)