Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie paddleboardy roka 2022
Prehľadne:
najlepšie paddleboardy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie paddleboardy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené paddleboardy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať paddleboard?

 1. Pre prevádzkovanie nie sú potrebné vlny ani vietor. Športovec prakticky iba stojí na paddleboarde na vode a pre pohyb vpred pádluje.
 2. Pri výbere paddleboardu sa zamerajte na jeho typ. Voliť môžete z univerzálnej allround dosky, dosky vlnovej, závodnej či dosiek určených na stojatú vodu.
 3. Predtým, než sa vydáte na paddleboard, by ste mali mať jasno v tom, na akom type vody chcete najčastejšie jazdiť, ale tiež, či vaša jazda bude skôr relaxačná alebo aktívnejšia.

 

Pozrite sa na najlepšie paddleboardy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP paddleboardy na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené paddleboardy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Paddleboard Aqua Marina Beast Paddleboard Aqua Marina Beast 315 1,4
2. Paddleboard Aqua Marina Vapor 10'4'' Paddleboard Aqua Marina Vapor 10'4'' 352 1,6
3. Paddleboard Aqua Marina Fusion 10'10'' Paddleboard Aqua Marina Fusion 10'10'' 399 1,6
4. Paddleboard Aqua Marina Breeze 9'10'' Paddleboard Aqua Marina Breeze 9'10'' 182 1,0
5. Paddleboard Bestway 65308 Kahawai Paddleboard Bestway 65308 Kahawai 244 1,0

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší paddleboardy.

 

TOP paddleboardy v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené paddleboardy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Paddleboard Bestway 65350 Hydro Force Oceana Convertible Paddleboard Bestway 65350 Hydro Force Oceana Convertible 177 1,2
2. Paddleboard Mistral Dvoukomorový Allround 10,6′ Paddleboard Mistral Dvoukomorový Allround 10,6′ 356 1,4
3. Paddleboard Aqua Marina Fusion 10'10'' Paddleboard Aqua Marina Fusion 10'10'' 324 1,4
4. Paddleboard Aqua Marina Beast 10'6" Paddleboard Aqua Marina Beast 10'6 263 1,1
5. Paddleboard Hydro Force Aqua Journey 9´ Paddleboard Hydro Force Aqua Journey 9´ 146 1,3

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší paddleboardy.

 

TOP paddleboardy v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP paddleboardy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené paddleboardy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Bluefin Cruise SUP Board Set | Aufblasbares Stand Up Paddle Board | 6 Zoll Dick ... Bluefin Cruise SUP Board Set | Aufblasbares Stand Up Paddle Board | 6 Zoll Dick ... 1,1
2. AQUAPLANET Pace | SUP Aufblasbares Stand Up Paddel Brett Surfbret AQUAPLANET Pace | SUP Aufblasbares Stand Up Paddel Brett Surfbret 1,3
3. AQUAPLANET Aufblasbares Stand-up Paddleboard Set - Max I 320 cm I Ideal für SUP ... AQUAPLANET Aufblasbares Stand-up Paddleboard Set - Max I 320 cm I Ideal für SUP ... 1,2
4. AQUAPLANET Aufblasbares Stand-up Paddleboard Set - Allround Ten I 305 cm I Ideal ... AQUAPLANET Aufblasbares Stand-up Paddleboard Set - Allround Ten I 305 cm I Ideal ... 1,2
5. WattSUP Espadon 11'0" Paddelboot, rot, Größe OS WattSUP Espadon 11'0 1,8

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Paddleboarding, čiže pádlovanie v stoji, je druh vodného športu, ktorý pochádza z Havajských ostrovov. Základným vybavením pre tento šport je plávajúca doska alebo paddleboard. Paddleboarding si môžete užívať nielen na mori, ale aj na slovenských riekach a rybníkoch. Zaobstarajte si paddleboard a hurá do toho. Ako ho ale spoľahlivo vybrať?

 

Čo je to paddleboard?

 

Paddleboard je jedným z typov surfovacej dosky, ktorý nepotrebuje vietor alebo vlny, ale iba ľudskú silu a pádlo. Pri paddleboardingu stojí športovec na vode na paddleboarde a pomocou pádlovania sa posúva vpred. Paddleboardy môžu využívať úplne všetci. Jeho typickým používateľom je človek, ktorý má rád vodu a pobyt vonku. Či ide o dieťa, dospelého či seniora, na tom nijako zvlášť nezáleží. Všetky vekové kategórie si na paddleboardingu nájdu svoje. V porovnaní so surfingom je menej fyzicky náročný a má rozsiahlejšie možnosti. Paddleboardy s väčšou nosnosťou navyše umožňujú plavbu vo viacerých ľuďoch, obvykle v dvoch až troch, takže si možno tento šport užiť aj v menších skupinkách.

 • Pri jazde na paddleboarde nepotrebujete vietor a vlny
 • Pre posuv vpred je potrebné iba pádlovať
 • Paddleboarding môžu vďaka nižšej fyzickej náročnosti prevádzkovať takmer všetci od detí po seniory.

 

Typy paddleboardov

 

sa vyrába ve dvou prevedení – v pevnom a nafukovacom. Najviac univerzálne sú allround paddleboardy, teda dosky tzv. na všetko. Sú stredne široké, stredne dlhé a udržujú dostatočnú stabilitu v pokojných vodách aj pri schádzaní menších vĺn. Ďalším typom sú dosky vlnové, ktoré majú veľmi zaoblené boky a svojim tvarom trochu pripomínajú banán, čo umožňuje presné kopírovanie vĺn a ich ľahšie schádzanie. Vlnové dosky sú krátke ale široké. Ďalej sa môžete stretnúť so závodnými doskami. Tie sú prispôsobené tak, aby dosiahli čo najväčšiu rýchlosť. Bývajú úzke a dlhé. Častým typom sú aj dosky na stojatú vodu, ktoré sú širšie a väčšie ako ostatné typy. Sú veľmi stabilné a vhodné do pokojných vôd. Typov paddleboardov existuje samozrejme viac, ale toto sú tie najbežnejšie a najčastejšie, na aké môžete naraziť.

 • Medzi najviac univerzálne typy paddleboardov patria allround paddleboardy, teda tzv. dosky na všetko, ktoré sú pomerne stabilné a hodia sa do pokojných vôd aj do vĺn.
 • Na schádzanie menších vĺn sú ideálne vlnové dosky so zaoblenými bokmi, ktoré sú skôr kratšie a širšie.
 • Pretekárske dosky sú určené na dosiahnutie vyšších rýchlostí. Bývajú dlhšie a užšie.
 • Vyberať môžete aj dosky na stojatú vodu, ktoré majú v porovnaní s ostatnými oveľa väčšiu šírku.

 

Čo si premyslieť, než sa vydáte na paddleboard?

 

Než sa vôbec pustíte do výberu, musíte si ujasniť, na čo presne chcete paddleboard využívať. Chcete skôr relaxovať, alebo si užívať aktívny pohyb. Tiež je dôležité, či plánujete paddleboarding v pokojných alebo divokých vodách. Pozor by ste si mali dať predovšetkým na výtlak a nosnosť dosky. Pokiaľ plánujete byť niekedy na doske vo viacerých ľuďoch, alebo máte vyššiu telesnú hmotnosť, radšej zvoľte dosku s čo najväčšou nosnosťou.

 • Než sa vydáte na paddleboard, mali by ste mať jasno v tom, či budete chcieť jazdiť skôr relaxačne alebo aktívne.
 • Paddleboardy pre pokojnú a divokú vodu sa tiež líšia.
 • Ak plánujete jazdiť na vode vo viacerých ľuďoch, vyberajte paddleboard s vyššou nosnosťou.

 

Ktoré kritériá sú pre výber paddleboardu dôležité?

 

Okrem už spomínanej nosnosti, ktorú je potrebné prispôsobiť hmotnosti užívateľa či užívateľov, je samozrejme dôležitý aj typ paddleboardu. Ten je závislý od typu vody, ktorú budete na doske najčastejšie schádzať. Zamerať sa je potrebné aj na dĺžku, ktorá však súvisí predovšetkým so zvoleným typom. Kratšie paddleboardy (do 270 cm) sú lepšie ovládateľné, ale dlhšie dokážu plávať rýchlejšie. S dĺžkou súvisí aj šírka. Užšie dosky (74-76 cm) sú rýchle, ale menej stabilné, širšie dosky to majú presne naopak. A nakoniec je potrebné spomenúť aj typ konštrukcie, teda to či bude doska pevná alebo nafukovacia. Nafukovacie paddleboardy sú skladné, lepšie sa prevážajú a sú odolnejšie voči poškodeniu kameňmi a pod. Pevné paddleboardy zase lepšie držia tvar a tak plynulejšie kĺžu vodou. Ľahko sa však poškodí a nie sú príliš skladné.

 • Pri výbere paddleboardu je potrebné sa zamerať na nosnosť dosky a prispôsobiť ju hmotnosti záťaže. 
 • Dôležitý je aj typ paddleboardu a jeho dĺžka a šírka.
 • Z hľadiska typu konštrukcie je možné paddleboardy rozlíšiť na pevné a nafukovacie.

 

Aký je najlepší paddleboard – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako začať s paddleboardom?

Na to, aby ste boli schopní začať jazdiť na na paddleboarde, stačí len krátky tréning. Ak ste predtým na doske ešte nestáli, kúpte si radšej širší a stabilnejší model. Nezabudnite tiež na bezpečnostné lanko, ktorým je doska pripnutá k vášmu členku. Rozbiehajte sa opatrne, ideálne v kľaku a uprostred dosky. Aby ste sa pri pádlovaní rýchlo neunavili, striedajte strany a prechytávajte pádlo. Pri pádlovaní nezaberajte iba rukami, ale snažte sa zapojiť predovšetkým silnejší stred tela.

 

Najlepšie paddleboardy 2022.*

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek