Najlacnejšie Adelle Davis Lipozomálne železo 200 ml
Dlhodobo skvele hodnotené: Adelle Davis Lipozomálne železo 200 ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie doplnky stravy železa roka 2024
Prehľadne:
najlepšie doplnky stravy železa z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie doplnky stravy železa? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené železa podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať doplnok stravy železa?

 1. Železo je stopový prvok nevyhnutný predovšetkým pre kvalitný transport kyslíka k jednotlivým telesným orgánom a tiež za dobrý stav kože, svalov a slizníc. 
 2. Nedostatok železa sa prejavuje predovšetkým chudokrvnosťou, zvýšenou únavou, metabolickými poruchami au detí poruchami rastu. 
 3. V doplnkoch stravy slúžiacich pre doplnenie hladiny železa by mal byť obsiahnutý predovšetkým vitamín C, ktorý uľahčuje jeho vstrebávanie.

 

Pozrite sa na najlepšie doplnky stravy železa:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP doplnky stravy železa na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené železa
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Kompava Yucca Shidigera 120 kapsúl Kompava Yucca Shidigera 120 kapsúl 16 1,6
2. Barny's NovoFerrin 30 kapsúl Barny's NovoFerrin 30 kapsúl 7 1,5
3. Jamieson Iron 35 mg 60 tabliet Jamieson Iron 35 mg 60 tabliet 5 1,4
4. Sideral Forte 30 toboliek Sideral Forte 30 toboliek 11 1,0
5. Salus Floradix 500 ml Salus Floradix 500 ml 18 1,0

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší železa.

 

TOP doplnky stravy železa v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší železa.

 

TOP doplnky stravy železa v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené železa
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Żelazo z witaminowym wsparciem - Postaw na opatentowaną formę żelaza, łagodną dla ... Żelazo z witaminowym wsparciem - Postaw na opatentowaną formę żelaza, łagodną dla ... 1,2
2. Now Foods Iron 36 mg 90 kaps Żelazo Now Foods Iron 36 mg 90 kaps Żelazo 1,2
3. Nature's Plus, Hema-Plex, 30 tabletek o przedłużonym uwalnianiu Nature's Plus, Hema-Plex, 30 tabletek o przedłużonym uwalnianiu 1,1
4. NOW FOODS Iron - 120 kaps. NOW FOODS Iron - 120 kaps. 1,3
5. Solgar Żelazo Chelated Iron - 25 mg 100 tabletek Solgar Żelazo Chelated Iron - 25 mg 100 tabletek 1,2

 

TOP doplnky stravy železa v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené železa
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Eisen 36 MG Doppelte Stärke (90 Kapseln) - Now Foods Eisen 36 MG Doppelte Stärke (90 Kapseln) - Now Foods 1,2
2. Eisen 18mg 120 vcaps. - NOW FOODS bügeln Eisen 18mg 120 vcaps. - NOW FOODS bügeln 1,3
3. California Gold Nutrition, Ferrochel Eisen (Bisglycinat), 36 mg, 90 vegetarische ... California Gold Nutrition, Ferrochel Eisen (Bisglycinat), 36 mg, 90 vegetarische ... 1,3
4. NaturesPlus Hema-Plex, Eisen mit essenziellen Nährstoffen für Gesunde Rote ... NaturesPlus Hema-Plex, Eisen mit essenziellen Nährstoffen für Gesunde Rote ... 1,1
5. Sideral Forte 20 Kapseln Sideral Forte 20 Kapseln 1,2

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Najlepším zdrojom živín, vitamínov a minerálov je dostatočná, kvalitná a pestrá strava. Majte na pamäti, že v bežnej pestrej strave sa nachádzajú v dostatočnej koncentrácii a v ľahko vstrebateľnej forme. Výživové doplnky nemajú nahrádzať zdravý životný štýl. Odborník na výživu alebo lekár vám môže lepšie poradiť, ako ho zlepšiť.

Železo je tzv. Stopový prvok, teda látka, ktorú naše telo potrebuje iba v minimálnom množstve, napriek tomu je pre neho ale nevyhnutná. Železo sa okrem iného podieľa na transporte kyslíka krvou do jednotlivých orgánov a je dôležitým tiež pre dobrú kondíciu svalov kože a slizníc. Ako sa prejavuje nedostatok železa v našom tele a prečo by sme ho mali dopĺňať? Ako vybrať ten správny potravinový doplnok s vysokým obsahom železa? 

 

Prirodzené zdroje železa

 

Tento stopový prvok by sme mali samozrejme v prvom rade získavať zo stravy. Jeho zvýšené množstvo je obsiahnuté predovšetkým v mäse. Viac v červenom než v bielom. Okrem mäsa je železo ale obsiahnuté aj v niektorej zelenine, napríklad v brokolici, špenáte, v surovinách ako tofu, quinoa, v orechoch, maku, tekvicových semienkach a čuduj sa svete, aj v horkej čokoláde. Forma železa obsiahnutého v mäse je pre naše telo ale najľahšie vstrebateľná, pretože v rastlinách sa nachádzajú látky, ktoré v spojení s železom vytvára ťažko vstrebateľné zlúčeniny. Železa z rastlinnej stravy telo využije maximálne okolo 15%, preto je dôležité najmä pre vegetariánov dopĺňať ho v podobe doplnkov stravy. Ak chcete, aby sa železo z potravy i potravinových doplnkov vstrebávalo lepšie, konzumujte ho spoločne s vitamínom C (kyselinou askorbovou).

 • Železo je vo zvýšenom množstve obsiahnuté predovšetkým v červenom mäse
 • Nájdeme ho ale aj v zelenine, napríklad v brokolici či špenátu. Táto forma železa je ale pre telo horšie vstrebateľná, preto by sa predovšetkým vegáni a vegetariáni mali poobzerať po doplnkoch stravy so železom. 
 • Pre lepšie vstrebávanie železa ho konzumujte spoločne s vitamínom C. 

 

Nedostatok železa vedie k anémii

 

Keďže má železo v ľudskom tele nezastupiteľnú úlohu najmä v oblasti kože, svalov, nechtov a sliznice, jeho nedostatok sa prejaví v zlej kondícii týchto telesných častí. Nedostatok železa sa teda v prvom rade prejavuje bledú pokožkou, lámavými nechty a kožnými defekty. Ďalším z príznakov môže byť tiež nezvládnuteľná únava a u detí poruchy rastu. Ak máte podozrenie na nedostatok železa v krvi, nechajte si u svojho praktického lekára urobiť krvný obraz. Vďaka tomu rýchlo zistíte, ako na tom ste. K strate železa v krvi dochádza predovšetkým z dôvodu infekčného ochorenia, straty väčšieho množstva krvi či iba nedostatočného príjmu tohto stopového prvku v strave. Nízka hladina železa v krvi je častá najmä u žien v období menštruácie, u celiatikov, ale aj u osôb trpiacich Crohnovou chorobou

 • Nízka hladina železa v krvi má negatívny vplyv na kondíciu svalov, nechtov a slizníc
 • Človek, ktorý nemá dosť železa, má bledú pokožku, lámavé nechty a veľmi rýchlo sa unaví
 • U detí môže viesť nedostatok železa k poruchám rastu. 

 

Potravinové doplnky s obsahom železa

 

Odporúčaná denná dávka železa sa pre priemerného človeka pohybuje okolo 15 mg. Zvýšiť jeho prísun by okrem vegánov a vegetariánov mali tiež tehotné a dojčiace ženy, fyzicky pracujúce osoby a tí, ktorým to s ohľadom na zdravotný stav odporučil ich lekár. Ostatne s tým by ste sa mali tiež poradiť, ak chcete začať konzumovať železo vo zvýšenej miere. Týmto stopovým prvkom sa totiž môžete aj predávkovať, čo sa prejaví predovšetkým hnačkou a zvracaním. 

 • Odporúčaná denná dávka železa sa pre zdravého človeka pohybuje okolo 15 mg
 • Zvýšený prísun železa potrebujú predovšetkým tehotné a dojčiace ženy.
 • O zaradení železa do stravy v podobe potravinových doplnkov by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, pretože sa týmto stopovým prvkom možno aj predávkovať

 

Na čo si dať pozor pri výbere doplnku stravy pre doplnenie hladiny železa? 

 

Prípravky slúžiace na doplnenie železa v organizme by predovšetkým mali obsahovať vitamín C, ktorý pomáha lepšiemu vstrebávaniu tohto stopového prvku. Kvalitné doplnky stravy so železom by tiež mali obsahovať vitamín B12 či kyselinu listovú, ktoré podporujú správnu krvotvorbu. Na zahodenie nebudú ani výťažky z byliniek, napríklad echinacey či žihľavy obsahujúce vitamín C a ďalšie prvky.

 • Prípravky pre doplnenie hladiny železa v krvi by mali obsahovať vitamín C uľahčujúce vstrebávanie železa, ale aj látky podporujúce krvotvorbu, ako napríklad kyselinu listovú či vitamín B12. 

Aké je najlepší železo – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako doplniť železo v tehotenstve? 

V období tehotenstva má telo zvýšenú spotrebujte železa. Odporúčaná denná dávka sa pohybuje približne na dvojnásobku bežnej dávky, teda zhruba okolo 30 mg. Železo je možné v tomto období doplniť napríklad zvýšenou konzumáciou špenátu, brokolice, hovädzieho či kuracieho mäsa a pečene. 

Výživovým doplnkom nemožno zo zákona pripisovať liečivé vlastnosti. Ak sa necítite dobre, vždy je najlepšie navštíviť svojho lekára, ktorý vám poradí. Ak si kúpite výživový doplnok, pozorne si prečítajte príbalový leták. Dodržiavajte dávkovanie a správne používanie. Nikdy neprekračujte dávkovanie.

 

Najlepšie železa 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Barny's NovoFerrin 30 kapsúl. Tu zaobstaráte Barny's NovoFerrin 30 kapsúl nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Barny’s NovoFerrin 30 kapsúl“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (6 hlasov)