Najlacnejšie Fenix HM51R Ruby V2.0
Dlhodobo skvele hodnotené: Fenix HM51R Ruby V2.0

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie čelovky roka 2024
Prehľadne:
najlepšie čelovky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie čelovky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené čelovky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať čelovku?

 1. Pri výbere čelovky je potrebné rozlíšiť, či potrebujete základný model vhodný na venčenie psa s dosvitom do 100 lm alebo by ste s čelovkou radi vyrazili aj do neznámeho terénu a potrebujete vyšší dosvit. Tie najvýkonnejšie čelovky môžu poskytnúť dosvit viac ako 500 lm.
 2. Z ostatných technických parametrov si pri kúpe čelovky všímajte ako dosvit (v metroch),tak výdrž, hmotnosť a spôsob napájania.
 3. Najmä pri čelovkách, ktoré plánujete používať za dažďa a vo vlhku, je dôležitý stupeň krytia (najvyšší IP68) a pozornosť pri výbere venujte tiež materiálu. Najodolnejšie sú zliatiny hliníka.

 

Pozrite sa na najlepšie čelovky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP čelovky na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené čelovky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Petzl Tikkina Petzl Tikkina 10 1,4
2. Petzl Tikka Petzl Tikka 24 1,1
3. Petzl Actik Petzl Actik 32 1,3
4. Petzl Actik Core Petzl Actik Core 53 1,4
5. Fenix HM51R Ruby V2.0 Fenix HM51R Ruby V2.0 62 1,1

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší čelovky.

 

TOP čelovky v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené čelovky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Petzl Tikkina Petzl Tikkina 17 1,3
2. Petzl Tikka Petzl Tikka 19 1,4
3. Petzl Actik Petzl Actik 26 1,3
4. Fenix HM51R Ruby V2.0 Fenix HM51R Ruby V2.0 63 1,1
5. Fenix HM65R Fenix HM65R 88 1,1

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší čelovky.

 

TOP čelovky v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čelovky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Latarka czołowa Led czołówka akumulatorowa Latarka czołowa Led czołówka akumulatorowa 1,2
2. Latarka Czołowa Led 4w1 Mini Reflektor Z Magnesem Latarka Czołowa Led 4w1 Mini Reflektor Z Magnesem 1,7
3. Latarka Czołowa 4w1 Mini Reflektor Z Magnesem Latarka Czołowa 4w1 Mini Reflektor Z Magnesem 1,7
4. Latarka czołowa czołówka czujnik PIR akumulator LED USB Vayox Latarka czołowa czołówka czujnik PIR akumulator LED USB Vayox 1,2
5. LATARKA CZOŁOWA COB 4w1 LAMPKA CZOŁÓWKA Z MAGNESEM LATARKA CZOŁOWA COB 4w1 LAMPKA CZOŁÓWKA Z MAGNESEM 1,5

 

TOP čelovky v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čelovky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Stirnlampe 30 Lumen - OnNight 50 Stirnlampe 30 Lumen - OnNight 50 1,4
2. Stirnlampe ONnight 100 batteriebetrieben 80 Lumen Stirnlampe ONnight 100 batteriebetrieben 80 Lumen 1,4
3. Stirnlampe HL100 Wiederaufladbar USB 120 Lumen Stirnlampe HL100 Wiederaufladbar USB 120 Lumen 1,4
4. Everbeam H6 Pro LED Stirnlampe mit Bewegungssensor 650 Lumen 30 Stunden Laufz Everbeam H6 Pro LED Stirnlampe mit Bewegungssensor 650 Lumen 30 Stunden Laufz 1,2
5. Stirnlampe Biwak 500 USB Wiederaufladbar 100 Lumen Stirnlampe Biwak 500 USB Wiederaufladbar 100 Lumen 1,5

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Čelovka je šikovným zdrojom svetla nielen na outdoorové aktivity, ale aj na prácu na záhrade alebo v dielni. Využijú aj ľudia, ktorí radi skúmajú podzemie a všetci milovníci kempovania a táborenia v divokej prírode. Čelovka môže byť praktickým doplnením osvetlenia aj pri cyklistike v extrémnych podmienkach či iných náročných aktivitách. Ako ju vybrať a na čo sa pri jej výbere zamerať?

 

Na čo budete čelovku používať? 

 

Čelovka, ktorú použijete napríklad na prácu na záhrade alebo venčenie psa za šera bude mať diametrálne iné vlastnosti a parametre ako čelovka, s ktorou budete zliezať hory či preskúmavať podzemie. Medzi základné typy čeloviek patria také, ktoré majú relatívne nízku výdrž a krátky dosvit. Upevňujú sa okolo hlavy pružným pásikom a sú vhodné napríklad na záhradu či beh v meste. Svietivosť takýchto čeloviek sa pohybuje bežne do 100 lm. Stredná kategória čeloviek už má svietivosť do cca 500 lm a je vhodná pre bežcov či cyklistov, ktorí sa pravidelne vydávajú do šera. Vystačíte si s ňou aj v kempe a podržia vás aj pri výprave do neznámeho nočného terénu. Upevnenie je často pevnejšie a opasok okolo hlavy je doplnený ďalším cez temeno. Čelovky do extrémnych podmienok potom ponúkajú svietivosť nad 500 lm a využijete ich napríklad pri vysokohorskej turistike, zliezaní skál a pohybe v teréne, ktorý nepoznáte. Ich napájanie je často riešenie dobíjacím akumulátorom s dlhou výdržou.

 • Základné čelovky majú nízku výdrž a krátky dosvit. Hodí sa na prácu na záhrade, venčení psa a podobne. Svietivosť sa pohybuje do 100 lm.
 • Stredná kategória čeloviek ponúka svietivosť do 500 lm a sú vhodné aj na výpravy do neznámeho neosvetleného terénu.
 • Čelovky do extrémnych podmienok využijete pri vysokohorskej turistike a extrémnych športoch. Svietivosť mávajú nad 500 lm a ich súčasťou je obvykle nabíjací akumulátor.

 

Aké technické parametre zohľadniť pri výbere čelovky?

 

V prvom rade by ste predovšetkým mali mať jasno v tom, na čo budete čelovku potrebovať. V závislosti na tom potom voľte jej svetelný tok, dosvit, výdrž, ale aj hmotnosť a formu napájania. Potrebujete, aby bola odolná voči vode, alebo vám stačí obyčajný lacnejší model, ktorý ale neodolá vlhku? 

Svetelný tok (svietivosť) vyjadruje silu, ktorú zdroj svetla v čelovke vyžaruje. Jeho jednotkou je lumen (lm) a platí, že čím vyššia hodnota svetelného toku, tým viac bude čelovka svietiť.

Dosvit sa pri čelovke udáva v metroch a aj tento parameter vypovedá o sile svetelného zdroja. Na občasné domáce použitie postačia čelovky s dosvitom okolo 50 m, športové aktivity prevádzkované za tmy už budú vyžadovať dosvit aspoň 100 m. Tie najvýkonnejšie čelovky môžu mať dosvit až okolo 200 m.

Výdrž čelovky je reprezentovaná dobou svietenia. Obvykle by mal tento údaj informovať o tom, ako dlho je čelovka schopná svietiť na svoj maximálny výkon. Niektorí výrobcovia do tohto údaja ale započítavajú aj dobu do vybitia batérie, kedy už čelovka svieti slabšie. To môže byť trochu zavádzajúce. Najčastejšie sa výdrž čelovky pohybuje rádovo v jednotkách až desiatok hodín. Tie najvýkonnejšie čelovky vydržia naraz svietiť aj 200 a viac hodín

 • Pri výbere čelovky je potrebné zohľadniť niekoľko technických parametrov ako je napríklad svetelný tok, dosvit, výdrž batérie, ale aj spôsob napájania a hmotnosť.
 • Ak potrebujete čelovku, ktorá bude odolávať vlhku a prachu, hľadajte prístroj s krytím IP68.
 • Z hľadiska vzdialenosti dosvitu môžete zohnať základné čelovky schopné svietiť až 50 m pred seba, ale aj špičkové modely s dosvitom okolo 200 m.
 • Výdrž bežnej čelovky sa pohybuje v jednotkách hodín, tie najlepšie modely zvládnu aj 200 a viac hodín.

 

Aké ďalšie vlastnosti zohľadniť pri nákupe čelovky?

 

Niektoré modely sú odolné voči vode a vlhku. To je praktické najmä ak sa plánujete s čelovkou pohybovať za dažďa alebo vo vlhkom prostredí, napríklad v jaskyni. Ideálna je v tomto ohľade odolnosť IP68, teda kompletná ochrana proti prachu a ponoreniu do vody bez obmedzenia hĺbkou. Voči striekajúcej vode sú odolné už aj čelovky s IPx4, tie ale po ponorení do vody môžete vyhodiť. Z hľadiska materiálu sú oveľa odolnejšie čelovky vyrobené zo zliatin hliníka ako z bežného plechu. Predné sklo čelovky voľte pokiaľ možno minerálne, vydrží viac ako plastové. Ak môžete, čelovku si tiež dopredu vyskúšajte. Medzi dôležité vlastnosti patrí aj spôsob jej ovládania a pohodlia pri nosení. Z hľadiska finančnej náročnosti platí, že tie najlacnejšie čelovky sa dajú zaobstarať za pár EUR. Za špičkové modely si môžete priplatiť pokojne aj stovky. Preto je dobré rozmyslieť si dopredu, či vôbec nadštandardné funkcie na čelovke využijete.

 

Aká je najlepšia čelovka – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako si vybrať čelovku na beh?

Čelovka, s ktorou chcete behať, by mala dobre sedieť na hlave a neskĺzavať, preto je výhodnejšie uprednostniť modely s prídavným pásikom cez temeno. Platí tiež, že by mala byť čo najľahšia. Nízka hmotnosť by ale nemala byť na úkor výdrže. Čím viac režimov svietenia môže čelovka ponúknuť, tým bude bežec v tme bezpečnejší.

 

Najlepšie čelovky 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Fenix HM65R. Tu zaobstaráte Fenix HM65R nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Fenix HM65R“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (5 hlasov)