Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie krompáče roka 2022
Prehľadne:
najlepšie krompáče z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie krompáče? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené krompáče podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať krompáč?

 1. Krompáč je všestranný pomocník, ktorého môžete použiť na práce na záhrade, na stavbe, v lese, ale aj v neznámom teréne.
 2. Na prácu v lese sa hodia lesné krompáče s hmotnosťou do 1,5 kg. Na kopanie pokladov so sebou vezmite najskôr skladací vojenský krompáč a klasiku vážiacu okolo 3 kg najskôr využijete na práce okolo domu.
 3. Pri výbere krompáča sa zamerajte na účel jeho využitia, dĺžku krompáča i poriska a tiež na cenu nástroja.

 

Pozrite sa na najlepšie krompáče:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP krompáče na slovenskom trhu

No data found for this sheet

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší krompáče.

 

TOP krompáče v Českej Republice

No data found for this sheet

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší krompáče.

 

TOP krompáče v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP krompáče v Nemecku

No data found for this sheet

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Rovnako ako k autu potrebujete pohonné hmoty, aby mohlo jazdiť, k rodinnému domu zase potrebujete krompáč. Na prvý pohľad sa jedná o obyčajný nástroj, ktorý je však neoddeliteľnou súčasťou nejednej dielne. Uľahčí prácu nielen okolo domu, či už sa jedná o stavebné úpravy alebo vám bude nápomocný na záhrade.

 

Čo je to krompáč?

 

Krompáč je taký nenápadný, ale veľmi všestranný pomocník. V mnohých ohľadoch môže nahradiť motyku. Aj keď väčšinu práce musí odviesť osoba, ktorá ho drží v ruke, stále je nepostrádateľným pomocníkom. Krompáč je zložený z dvoch častí – poriska a násady. Zatiaľ čo porisko je najčastejšie vyrobené z dreva, aby bolo príjemné do ruky, násada je oceľová, aby vydržala nápor pri práci. Násada krompáča má dve odlišné strany, zatiaľ čo jedna je široká a placatá, druhá strana je do špičky.

 • Krompáč sa skladá z oceľovej násady a dreveného poriska.
 • Jedna strana oceľovej násady je do špičky a druhá je široká a placatá.

 

Druhy krompáčov

 

 1. Krompáč je všestranný pomocník, ktorého môžete použiť na práce na záhrade, na stavbe, v lese, ale aj v neznámom teréne.
 2. Na prácu v lese sa hodia lesné krompáče s hmotnosťou do 1,5 kg. Na kopanie pokladov so sebou vezmite najskôr skladací vojenský krompáč a klasiku vážiacu okolo 3 kg najskôr využijete na práce okolo domu.
 3. Pri výbere krompáča sa zamerajte na účel jeho využitia, dĺžku krompáča i poriska a tiež na cenu nástroja.

Na trhu možno naraziť na niekoľko druhov krompáčov, ktoré svoje využitie nájdu v odlišných činnostiach. Krompáče slúžia ľudstvu už niekoľko desiatok rokov, postupne sa vyvíja ich vzhľad a funkčnosť. Medzi základné funkcie, ktoré majú krompáče plniť je kopanie, hĺbenie a páčenie. Najčastejšie sa môžete stretnúť s klasickým krompáčom. Nástroj, ktorý je často postavený hneď vedľa lopaty, má približne 1 meter na výšku. Približná váha krompáča je okolo 3 kg. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že je nástroj ľahký a ľahko sa s ním manipuluje, opak môže byť pravdou. Práca s krompáčom je náročná, musíte sa presne sústrediť na kop, a dvíhať neustále krompáč nad hlavu tiež nie je ľahké.

 

Lesné a menšie krompáče

 

Tieto dva typy krompáčov spája nízka hmotnosť, ktorá sa pohybuje do 1,5 kg. Sú vhodné predovšetkým do mäkkého povrchu. Na záhrade môžu nahradiť už spomínanú motyku, ktorá je užitočná najmä pre ženy. V lese s nimi zase zvládnete pracovať oveľa dlhšie, pretože nemusíte používať veľkú silu.

 

Malé záhradné krompáče

 

Okrem klasických krompáčov môžete tiež naraziť na krompáče, ktoré sú vhodné na prepravu. Na rozdiel od tých klasických sa jedná o krompáče, ktoré sú razantne ľahšie, ich váha sa pohybuje do 1,5 kg.

 

Vojenský krompáč

 

Menšia hmotnosť, väčšie obmedzenia pri práci. Vojenské krompáča sú ideálne na cesty, často sú skladacie a dobre skladné. Ich váha je maximálne 1 kg. Na druhú stranu s nimi nezastanete tak náročné práce.

 

Klasický stavebný krompáč

 

Ak potrebujete krompáč, ktorý naozaj dokáže odviesť kus práce, vyberte ten tradičný. Tieto nástroje vážia približne 3 kg a dokážu vyvinúť energiu, ktorá ľahko prenikne takmer akýmkoľvek povrchom vrátane skalnatého.

 • Lesné krompáče sa hodí ako robustnejšia náhrada motyky. Ich hmotnosť sa pohybuje do 1,5 kg.
 • Menšie záhradné a skladacie vojenské krompáče sú vhodné na častú prepravu. 
 • Klasické krompáče na stavbu môžu vážiť až 3 kg a poradia si s takmer akýmkoľvek materiálom.

 

Čo si rozmyslieť pred výberom krompáča?

 

Pri výbere správneho krompáča si najskôr musíte odpovedať napríklad na otázku, aký účel využitia od neho očakávate. Ak vás čaká ťažká práca, napríklad búranie časti domu, potrebujete ťažký krompáč, ktorý túto prácu zvládne. Ľahké krompáče, ktoré sú často nasadené iba na plastovej tyčke, by sa mohli okamžite zlomiť. Dôležitá je tiež dĺžka krompáča. Ak je účel využitia záhrada, je tiež rozhodujúce, akú dĺžku bude krompáč mať. Ak vás čaká dlhá práca, je lepšie zaobstarať si krompáč s dlhšou násadou, aby ste pri práci nemuseli celý čas kľačať. Samozrejme je tiež rozhodujúca výška osoby, ktorá ho bude využívať. A v neposlednom rade je potrebné vziať do úvahy aj cenu krompáča. Zatiaľ čo klasické krompáče môžete zohnať do 40 Eur, profi krompáče sa môžu pohybovať až okolo 120 Eur.

 • Krompáč vyberajte v prvom rade podľa účelu použitia. Na stavbu zaobstarajte radšej klasický krompáč, na náhodné kopanie pokladov v lese zase skôr vojenský.
 • Zohľadnite dĺžku krompáča i násady. Na dlhšie práce je lepšie zvoliť dlhšie, aby ste pri tom nemuseli kľačať.
 • Úlohu hrá aj cena krompáča, ktorá sa môže v prípade profi nástrojov pokojne presiahnuť aj 120 Eur.

 

Ako sa o krompáč starať?

 

Krompáč nie je náradie, ktoré využijete len párkrát, bude vám slúžiť niekoľko rokov, pokiaľ sa oň budete riadne starať. Po sezóne je potrebné krompáč riadne zazimovať. Než tak urobíte, očistite ho. Prebytočnú hlinu a iné nečistoty odstráňte. Ukladajte na čisté a suché miesto. Porisko krompáča býva najčastejšie vyrobené z dreva. Nikdy ho nenechávajte váľať na záhrade, kde môže zmoknúť. Skracujete tak jeho životnosť. Čím viac je krompáč využívaný na ťažké práce, tým viac sa tupí. Brúsenie by malo byť pravidelné, máte tak istotu kvalitnej práce a menšieho zranenia, ak by krompáč skĺzol. 

 

Aké sú najlepšie krompáče – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako nasadiť porisko na krompáč? 

Postup pri nasadení poriska je prakticky totožný u väčšiny ručného náradia, ktoré sa skladá z oceľovej a drevenej časti. Najprv nechajte nástroj dôkladne vyschnúť, potom namažte hornú časť olejom, zatlčte ju na krompáč a zaistite klinom z tvrdého dreva. Potom sa odporúča ponoriť krompáč na niekoľko minút do vody, aby drevo napučalo a ľahšie sa zatiahlo.

 

Najlepšie krompáče 2022.*

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek