Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie dáždniky roka 2022
Prehľadne:
najlepšie dáždniky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie dáždniky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené dáždniky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať dáždnik?

 1. Dáždnik je nepostrádateľným pomocníkom, ktorého vyberáme nielen podľa dizajnu, ale aj materiálu, z ktorého je vyrobený a samozrejme podľa veľkosti. 
 2. Ďalším dôležitým kritériom pri výbere dáždnika je jeho skladnosť. Z toho hľadiska existujú dáždniky skladacie, ktoré sa zmestia do kabelky, či dáždniky holové, ktoré sú síce neskladné, ale vyzerajú elegantne a dáždniky golfové, ktoré je vhodné voziť vďaka ich hmotnosti skôr v aute, zato sa pod ne zmestia dve osoby naraz.
 3. Z hľadiska ovládania je možné dáždniky rozdeliť na manuálne, automatické alebo vystreľovacie a plne automatické, ktoré majú tlačidlový mechanizmus, ktorý zariadi aj ich zloženie.

 

Pozrite sa na najlepšie dáždniky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP dáždniky na slovenskom trhu

No data found for this sheet

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší dáždniky.

 

TOP dáždniky v Českej Republice

No data found for this sheet

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší dáždniky.

 

TOP dáždniky v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP dáždniky v Nemecku

No data found for this sheet

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Vyberáte dáždnik? Radi by ste, aby bol skladný, zmestil sa napríklad do kabelky a vyzeral elegantne pri ceste na dôležité jednanie? Alebo skôr potrebujete poriadny dáždnik, ktorý vydrží celodenný dážď? Poďte sa pozrieť, podľa čoho vybrať ten pravý dáždnik.

 

Manuálny alebo automatický?

 

Poďme sa najprv zamyslieť, kde budeme dáždnik používať. Potrebujete ľahký a skladný dáždnik do mesta, ktorý sa zmestí do kabelky? Alebo hľadáte dáždnik, ktorý budete používať na výletoch a prevážať autom? Je pre deti, pre dospelých alebo dokonca pre pár? To všetko sú kritériá, podľa ktorých môžete vyberať. V závislosti na spôsob ovládania je možné dáždniky rozdeliť na:.

 • Manuálne – ovládame ich pohybom tiahla smerom od seba a k sebe. Výhodou je minimálne riziko poruchy mechanizmu, nevýhodou naopak nutnosť opatrnej manipulácie, aby nedošlo k poškodeniu konštrukcie či strechy dáždnika.
 • Automatické (vystreľovacie) – v rukoväti majú zabudované tlačidlo, po ktorého stlačení sa dáždnik sám rozloží. Skladanie je rovnaké ako pri manuálnom type – ručne pritiahneme tiahlo smerom k sebe. Výhodou tohto typu je rýchlosť rozloženia.
 • Plne automatické – majú automatický tlačidlový mechanizmus na rozloženie aj zloženie dáždnika. Veľkou výhodou je ovládateľnosť jednou rukou, nevýhodou môže byť riziko, že sa mechanizmus poškodí.

 

Vyberať by ste mali tiež podľa materiálov, z ktorých je dáždnik vyrobený. Tie totiž zohrávajú veľkú úlohu v jeho váhe. Konštrukcia dáždnika môže byť kovová. Taká konštrukcia je odolná, ale pomerne ťažká. Ľahšou možnosťou je laminát, ktorý vďaka svojej pružnosti taktiež vydrží veľkú mieru používania. Najnižšou váhou a zároveň najvyššou odolnosťou sa vyznačujú karbónové konštrukcie, nevýhodou je ale ich vysoká cena. Strecha dáždnika je obvykle z nepremokavého PVC. Môže sa ale tiež jednať o nylon alebo polyester.

 • Z hľadiska ovládania sa dáždniky delia na manuálne, automatické alebo vystreľovacie a plne automatické, ktoré sa skladajú samé. 
 • Na konštrukciu dáždnika sa používa kov, ľahší a odolný laminát alebo najľahší karbón. Dáždniky s konštrukciou z karbónu sú ale veľmi drahé.
 • Na strechu dáždnika sa najčastejšie používa PVC, nylon alebo polyester.

 

Do mesta alebo do prírody?

 

Základné kritériá pri výbere dáždnika sú jasné. Na čo ďalšie by sme sa mali pri jeho výbere dáždnika ešte zamerať? Úlohu hrá rozhodne veľkosť, teda priemer dáždnika v centimetroch. Do mesta stačí menší priemer dáždnika od 85 do 100 cm, vďaka ktorému prejdeme aj užšími uličkami alebo sa prepletieme davom ľudí. Do prírody sa naopak môže hodiť dáždnik s priemerom 110 až 115 cm, pod ktorý sa schováme aj s batohom a ochráni nás pred dažďom aj v prípade vetra. Dĺžka zloženého dáždnika je tiež veľmi dôležitá. Jedná sa o veľkosť zloženého dáždnika. Najmenšie teda budú skladacie dáždniky, ktoré sa zmestia do kabelky, väčšie dáždniky budú naopak vhodné, ak ich chcete prevážať autom a použiť na výlet. Počet lúčov dáždnika teda to koľko má dáždnik „drôtov“, ktoré tvoria konštrukciu strechy dáždnika je tiež veľmi dôležitý údaj. Čím je dáždnik väčší, tým vyšší bude tento počet, a tým tiež bude dáždnik odolnejší vetru či veľkému dažďu. V neposlednom rade sa zamerajte aj na dizajn. Deti poteší obrázkový farebný dáždnik, muži pravdepodobne ocenia skôr jednofarebný, najčastejšie čierny dáždnik a ženy možno budú chcieť dáždnikov vlastniť viac, aby ich mohli zladiť s kabátom či kabelkou.

 • Pri výbere dáždnika si rozmyslite, či ho budete chcieť používať prevažne do mesta alebo skôr na výlety do prírody
 • Dáždnik do prírody by mal mať väčší priemer, aspoň okolo 110 cm.
 • Dôležitá je aj jeho veľkosť v zloženom stave, ktorá hrá rolu pri jeho prenášaní. 
 • Počet lúčov dáždnika je tým väčší, čím je dáždnik väčší. 
 • Dizajn dáždnika zohráva úlohu predovšetkým pre deti a ženy, muži obvykle preferujú jednofarebný, najlepšie čierny model.

 

Ako je to so skladnosťou dáždnikov?

 

Niekto preferuje vyložene dáždniky skladacie. Ich výhodou je rýchla skladnosť a malá váha. Nevýhodou ale môže byť malý priemer, ktorý vás dostatočne neochráni pred väčším dažďom alebo vetrom. Skladací dáždnik je vhodný teda najmä do mesta, na kratšie prechádzky či „pre istotu“ do kabelky. Klasický holový dáždnik so zahnutou rukoväťou je príjemným kompromisom. Bez problémov sa pod neho skryjete aj s batožinou, vyzerá elegantne a vydrží aj väčší dážď. Nevýhodou je ale jeho veľkosť v zloženom stave. Golfový dáždnik – inak aj partnerský dáždnik sa hodí ako dáždnik do auta, na nosenie po meste je príliš veľký aj ťažký. Vydrží ale veľký dážď aj vietor a vďaka priemeru až 130 cm sa po ňom pohodlne zmestia aj dve osoby.

 • Prednosťou skladacích dáždnikov je malá váha a ľahká skladnosť. Naopak majú často malý priemer, ktorý nemusí pri výdatnom daždi stačiť.
 • Holový dáždnik so zahnutou rukoväťou je elegantný a vydrží aj veľký dážď. V zloženom stave býva príliš veľký. 
 • Pod golfový dáždnik sa pohodlne zmestia aj dve osoby naraz. Vďaka svojej hmotnosti sa hodí skôr do auta.

 

Aký je najlepší dáždnik – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako vyčistiť dáždnik?

Ak sa vám na dáždniku objavili nevzhľadné šmuhy, pomoc je jednoduchá. Pripravte si do dostatočne veľkej nádoby kúpeľ teplý asi 35° C, do ktorého pridáte 2 až 3 lyžice pracieho prášku či nastrúhaného mydla. Do nej vložte otvorený alebo aspoň napoly otvorený dáždnik a nechajte ho dôkladne namočiť aspoň 5 minút. Potom molitanovou hubkou jemne šúchajte zašpinený povrch dáždnika, kým nebude čistý. Dáždnik umyte a nechajte rozovretý uschnúť podobne ako po daždi. 

 

Najlepšie dáždniky 2022.*

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek