Najlacnejšie Makita 1806B
Dlhodobo skvele hodnotené: Makita 1806B

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie hoblíky roka 2024
Prehľadne:
najlepšie hoblíky z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie hoblíky? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené hoblíky podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať hoblík?

 1. Pri výbere hoblíka by ste mali mať v prvom rade jasno v tom, či budete preferovať klasický ručný hoblík alebo elektrický prístroj.
 2. Elektrický hoblík pre domáce použitie by mal disponovať príkonom aspoň okolo 800 W a šírkou hobľovanie medzi 100 a 120 mm.
 3. Ak hľadáte kvalitný hoblík, zaujímajte sa aj o to, z akého materiálu sú vyrobené jeho nože. K štandardu v tejto oblasti dnes patrí rýchlorezná oceľ.

 

Pozrite sa na najlepšie hoblíky:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP hoblíky na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené hoblíky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Makita 1806B Makita 1806B 375 1,4
2. Makita KP0800 Makita KP0800 119 1,4
3. Bosch GHO 26-82 D 0.601.5A4.301 Bosch GHO 26-82 D 0.601.5A4.301 150 1,5
4. FIELDMANN FDH 200801-E FIELDMANN FDH 200801-E 35 2,0
5. Bosch GHO 6500 0.601.596.000 Bosch GHO 6500 0.601.596.000 122 1,2

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší hoblíky.

 

TOP hoblíky v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené hoblíky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Makita 1806B Makita 1806B 383 1,1
2. Makita KP0800 Makita KP0800 118 1,3
3. Makita 1911B Makita 1911B 204 1,4
4. FIELDMANN FDH 200801-E FIELDMANN FDH 200801-E 40 1,4
5. EXTOL PREMIUM 8893405 EXTOL PREMIUM 8893405 90 1,3

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší hoblíky.

 

TOP hoblíky v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hoblíky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Strug 18V DeWALT DCP580N + torba narzędziowa GRATIS Strug 18V DeWALT DCP580N + torba narzędziowa GRATIS 1,2
2. Strug Akumulatorowy Makita DKP180 Strug Akumulatorowy Makita DKP180 1,2
3. Strug do drewna 18V Makita DKP180Z Strug do drewna 18V Makita DKP180Z 1,2
4. Strug DEWALT DW733 Strug DEWALT DW733 1,3
5. MAKITA Strug KP 0800K 620W (walizka) MAKITA Strug KP 0800K 620W (walizka) 1,3

 

TOP hoblíky v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hoblíky
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Makita DKP180Z Akku Hobel 18 Makita DKP180Z Akku Hobel 18 1,2
2. Hobel DeWalt DCP580N Hobel DeWalt DCP580N 1,2
3. Makita , Akku-Hobel DKP180Z Makita , Akku-Hobel DKP180Z 1,2
4. Makita KP0800 Makita KP0800 1,3
5. Ryobi R18PL-0 Akku-Hobel Ryobi R18PL-0 Akku-Hobel 1,3

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Každý, kto niekedy budoval pergolu, terasu, altánok alebo dokonca dom z dreva, iste narazil na nutnosť jeho opracovanie. Drevo je ako materiál veľmi vďačné. Pracuje sa s ním pomerne jednoducho a zároveň je pomerne trvanlivé. V porovnaní s inými druhmi stavebných prvkov, je tiež pomerne lacné. V surovom stave je však pomerne hrubé, čo v lepšom prípade vedie k nepríjemnému pocitu pri každodennom kontakte s ním. V extrémnych podmienkach si môžete až zadrieť triesku, čo rozhodne nie je príjemné. Na druhú stranu hladko opracované drevo je príjemné na dotyk a dokáže navodiť vzácnu domácu atmosféru. Aby ste boli schopní drevo opracovať, potrebujete kvalitný hoblík. Aké typy tohto náradia môžete na súčasnom trhu zohnať a na aké účely sú najvhodnejšie? 

 

Z akých typov hoblíkov môžete vyberať? 

 

Asi najčastejšie sa stretnete s klasickým ručným hoblíkom, prácu potom dokáže pomerně značne uľahčiť hoblík elektrický. Ručný hoblík sa hodí na menej frekventované hobľovanie dosiek a surového dreva, u ktorého stačí začistiť nepríjemné otrepy. Hoci sa v minulosti hoblovalo takmer všetko ručne, dnes už to nie je potrebné. Jednak je to veľmi pracné, a potom existujú hoblíky elektrické, ktoré prácu uľahčia a zrýchlia. Akonáhle sa začnete výberom elektrického hoblíka zaoberať detailnejšie, narazíte na 2 typy – tesársky a kompaktný. Ako už názov sám napovedá, tesárske hoblíky sú určené pre profesionálov, pre domácich majstrov plne postačí hoblík kompaktný. Ten si poradí ako s odstránením starých náterov, tak s prípravou lát na plot lebo terasu, ale aj s úpravou drevených obkladov.

 • Klasický ručný hoblík ani zďaleka nepatrí minulosti. Je ale určený skôr na nárazové hobľovanie menšieho množstva materiálu.
 • Prácu i čas ušetrí hoblík elektrický
 • V prípade, že vyberáte elektrický hoblík pre domáce použitie, bude vám plne postačovať lacnejší kompaktný variant.

 

Dôležité parametre pre výber hoblíka

 

V prípade elektrického prístroja hrá samozrejme významnú úlohu jeho príkon.Od neho sa odvíja množstvo spracovaného materiálu aj doba použitia hoblíka. Pre amatérske využitie na práce okolo domu bude postačovať hoblík s príkonom medzi cca 800 a 1 000 W. Profesionálne hoblíky môžu disponovať príkonom až 1,5 kW. S príkonom súvisí aj šírka hobľovanie. Samozrejme tu platí priama úmera, tzn., čím väčší bude príkon hoblíka, tým širší pás zvládne hoblík spracovať v rámci jedného ťahu. Tie najmenej výkonné modely ponúka spracovanie plochy okolo 80 mm, naopak tie najvýkonnejšie si poradí aj s 30 cm. Rozumný kompromis sa pohybuje v rozmedzí 100 až 120 mm. Na kvalitu opracovanie dreva má vplyv tiež hĺbka hobľovanie. Čím hlbšie je drážka, tým kratší čas budete hobľovať. Na druhú stranu sa ale tiež viac nadriete a samozrejme veľa uberiete, čo najmä v prípade tenkého materiálu nemusí byť žiaduce. Pre domáce použitie bude optimálny hoblík s hĺbkou záberu okolo 3 až 5 mm. Niektoré profesionálne prístroje potom ponúkajú úber až okolo 22 mm. Ak chcete investovať do variabilného prístroja, máte na výber hoblíky s voliteľnou hĺbkou hobľovanie z niekoľkých preddefinovaných stupňov. 

 • Pri nákupe hoblíka sa zamerajte na jeho príkon, ktorý by sa pri prístrojoch určených pre domáce použitie mal pohybovať minimálne na hranici 800 W
 • S príkonom súvisí aj šírka hobľovanie. Optimálne sa pohybuje okolo 100 mm, narazíte ale aj na profesionálne modely hoblíka ponúkajúce až 300 mm.

 

Vplyv na výslednú kvalitu práce má tiež materiál nožov

 

Pri nákupe hoblíka sa zaujímajte aj o to, z akého materiálu sú vyrobené jeho nože. Kvalitné modely ponúkajú rýchloreznú oceľ, ktorá sa ale pri hlbšom hobľovanie môže pomerne rýchlo opotrebovať. Ak chcete, aby vám hoblík dlho vydržal, nesnažte sa hobľovať hlbokú drážku naraz, ale uberajte materiál postupne. O tlmenie rázov a riadený nábeh hlavy sa postará integrovaný elektronický systém. Hoblíky, ktoré ním disponujú, dokážu výrazne uľahčiť prácu.

 • Slušné hoblíky majú nože vyrobené z rýchloreznej ocele, u ktorej sa ale predpokladá postupný úber materiálu. Väčšie hĺbky hobľovanie ju môžu poškodiť. 
 • Ak chcete mať s hoblíkom ľahšiu prácu, stavte na model s integrovaným elektronickým systémom.

 

Aký je najlepší hoblík – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako nastaviť hoblík pred jeho použitím? 

Novo nastaviť hoblík je zvyčajne potrebné po prebrúsení nožov. Bezprostredne po jeho kúpe je možné hoblík ihneď použiť, pretože je nastavený z výroby. Ak vraciate hoblíkový nôž späť do lôžka, je potrebné ho usadiť na mieste klinom. Poklepom na hoblíkový nôž možno nastaviť hĺbku úberu a opäť zafixovať klinom. Ak chcete naopak nôž vybrať a prebrúsiť, je potrebné ho z hoblíkového noža vyraziť opäť poklepom na nit v zadnej časti nástroja.

 

 • Ako správne hoblovať? 

Či už na hobľovanie používate ručný alebo elektrický nástroj, platia pre túto činnosť podobné pravidlá. Vždy robte hoblíkom čo najdlhšie ťahy a veďte je v smere drevených vlákien. Pred hobľovaním si dobre prezrite materiál a zhodnoťte, ktorým smerom vlákna klesajú a ktorým stúpajú. Hoblík potom nastavte tak, aby ste hoblovali v tom smere, kde drevené vlákna stúpajú. Pri práci sa nebudú vytrhávať.

 

Najlepšie hoblíky 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Makita KP0800. Tu zaobstaráte Makita KP0800 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Makita KP0800“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (7 hlasov)