Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie sane roka 2022
Prehľadne:
najlepšie sane z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie sane? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené sane podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať sane?

 1. Sánky sú skvelým prostriedkom pre zimnú rodinnú zábavu. Môžete na nich schádzať zasnežené kopce a uvezú naraz aj viac ľudí. 
 2. Pri výbere vhodných saní sa zamerajte na ich nosnosť ale aj dĺžku a materiál, z ktorého sú vyrobené. Stretnúť sa môžete so saňami plastovými, kovovými a drevenými.
 3. Pre deti sa budú hodiť sane s chrbtovou opierkou. Vyššia bezpečnosť zaistí sane s volantom alebo s brzdou.

 

Pozrite sa na najlepšie sane:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP sane na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší sane.

 

TOP sane v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené sane
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Plastkon Kamzík sáně červená Plastkon Kamzík sáně červená 24 1,6
2. Plastkon A2047 Firecom sáně červená Plastkon A2047 Firecom sáně červená 19 1,6
3. Plastkon sáně dřevěné A2042 červená 125 cm Plastkon sáně dřevěné A2042 červená 125 cm 55 1,2
4. Prosperplast sáně BULLET control zelená Prosperplast sáně BULLET control zelená 23 1,0
5. Sulov Dřevěné saně 67 černo-žlutá 125 cm Sulov Dřevěné saně 67 černo-žlutá 125 cm 54 1,4

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší sane.

 

TOP sane v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP sane v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené sane
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Licht Rot Schlitten Race Licht Rot Schlitten Race 1,5
2. Kinderschlitten Big, Zugseil, Haltegriff Kunststoffschlitten Rot Kinderschlitten Big, Zugseil, Haltegriff Kunststoffschlitten Rot 1,3
3. Hamax Sno Fire Hamax Sno Fire 1,9
4. Plastkon Bob Gizmo Riders Stratos Mystic Green Rodel Lenkschlitten ... Plastkon Bob Gizmo Riders Stratos Mystic Green Rodel Lenkschlitten ... 1,8
5. Stiga Snowracer Graphite Grey Stiga Snowracer Graphite Grey 1,3

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Okrem bôbov či klzákov na sneh môžete zasnežené kopce v zime schádzať aj na saniach. Ponúknu vám vyššiu odolnosť a hlavne rýchlosť pri samotnej jazde. Uvezú tiež vyšší počet ľudí a tým sa stávajú tou správnou voľbou pre rodinnú zábavu.

 

Na čo sa sane používajú?

 

Sane sú vedľa bôbov a klzákov na sneh jednou z alternatív, vďaka ktorým môžete prevádzkovať v zime veľmi populárnu a obľúbenú aktivitu – splavovanie zasnežených kopcov. Výhodou sania je v porovnaní s bôbmi a klzákmi hlavne vyššia nosnosť, odolnosť a tiež rýchlosť.Ide preto o dobrú voľbu v prípade, že je vaša rodina veľmi početná – ak vyberiete vhodné sane, tie pohodlne uvezú 2 ľudí (vrátane dospelých), a teda nebude potrebné, aby každý člen rodiny vlastnil svoj vlastný prostriedok na splavovanie kopca.

 • Na saniach môžete v zime schádzať zasnežené kopce a užívať si rodinnú zábavu.
 • Ich prednosťou je predovšetkým odolnosť, rýchlosť, ale aj vyššia nosnosť.
 • Veľké sane uvezú aj viac ľudí naraz.

 

Kritériá výberu saní

 

Prvým parametrom, ktorý by vás pri saní mal zaujímať, je ich maximálna nosnosť. Tá určuje, či sú sane vhodné pre jedného sánkara alebo viac ľudí. Sane potom pri jazde nikdy nepreťažujte. Pokiaľ by pri nej došlo k ich poškodeniu či dokonca rozlomeniu, hrozilo by vysoké riziko zranenia sánkarov. Pokiaľ na saniach chcete jazdiť spolu s vašim dieťaťom, ich celková nosnosť by súčet vašich hmotností mala presahovať aspoň o niekoľko kg. Ďalším súvisiacim parametrom je potom dĺžka sania. Čím sú sane dlhšie, tým mávajú vyššiu nosnosť a sú určené na jazdu vo viacerých ľuďoch. Pokiaľ vás zaujímajú čísla, potom sane dlhé 90 cm sú vhodné pre jedného sánkara, sane s dĺžkou aspoň 120 cm už pohodlne uvezú 2 ľudí.Potom by vás mal zaujímať aj materiál sania. Ten určuje najmä ich cenu a taktiež odolnosť. Najlacnejšie, ale zároveň najmenej odolné a náchylnejšie na praskanie sú plastové sane. Ich výhodou je ľahká manipulácia, pretože sú ľahké. Kovové sánky paradoxne patria tiež k tým ľahším saniam, v porovnaní s plastom sú ale oveľa odolnejšie. Najkvalitnejšie bývajú drevené sane, sú ale aj najťažšie, a teda sa horšie tiahnu do kopca. Majú veľmi dlhú životnosť, čo sa samozrejme prejavuje na ich cene – sú najdrahšie.

 • Pri výbere sania sa zamerajte na ich maximálnu nosnosť as ňou súvisiacu dĺžku sania
 • Sane s dĺžkou 90 cm uvezú pohodlne jedného sánkara
 • Pre dvoch ľudí je lepšie zaobstarať sane s dĺžkou aspoň 120 cm.
 • Pri voľbe materiálu sania môžete naraziť na sane z plastu, kovu alebo z dreva.

 

Typy sania

 

Základom sú veľmi známe sane s chrbtovou opierkou. Tá zvyšuje bezpečnosť pri jazde – posledný sánkar vďaka nej nemôže prepadnúť cez sane dozadu, a teda tak chráni aj sánkarov pred ním. Sane s volantom potom ponúkajú celkovo lepšiu ovládateľnosť – môžete na nich rýchlo zatáčať rôznymi smermi. Sane s brzdami zvyšujú bezpečnosť sánkarov najmä v tých prípadoch, keď sane riadi dieťa. Sane s bezpečnostným popruhom vám zase umožňujú schádzať kopce spolu s tými najmenšími deťmi.

 • Pri výbere vhodného typu sania dbajte na bezpečnosť. Najmä, ak sú sane určené pre deti. 
 • Zaobstarať môžete sane s volantom, s brzdami alebo s chrbtovou opierkou.

 

Ako sa o sane starať?

 

Sánky je potrebné po každom použití poriadne vyčistiť od všetkých nečistôt. Pokiaľ chcete lyžiny saní ochrániť pred hrdzou, mali by ste ich pravidelne tiež voskovať. Aspoň raz za sezónu, najlepšie na jej začiatku, je dobré na už v minulosti používaných saniach lyžiny nabrúsiť. Tieto kroky sa oplatí dodržiavať hlavne pokiaľ vlastníte veľmi kvalitné drevené sánky – ich životnosť vďaka tomu dokážete predĺžiť možno až na desiatky rokov. Potom, čo sa na nich prejaví väčšie opotrebenie dreva, bude dobré drevo sánok opatriť aj novou glazúrou.

 • Po každom použití sane dôkladne vyčistite a ich lyžiny tiež pravidelne voskujte.
 • Čas od času bude potrebné lyžiny nechať prebrúsiť.
 • Ak máte drevené sane, počítajte s tým , že v prípade opotrebovania dreva ich bude nutné tiež znovu natrieť

 

Aké je najlepšie sane – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako prirobiť ohrádku na sane?

Ohrádky na sane sú určené pre deti do 3 rokov, ktorým zaisťujú vyššiu bezpečnosť. Ohrádky sa inštalujú na drevené sane a samy sú tiež z dreva. Obvykle už z výroby obsahujú predvŕtané otvory a dostanete k nim aj skrutky, ktoré priemerom zodpovedajú veľkosti dier. Práve tie sú určené na pripojenie na sane. Vzhľadom na to, že je drevo prírodný materiál, môže sa stať, že tvar ohrádky nebude presne kopírovať tvar sania. Preto ohrádku najprv pripevnite k jednej strane a potom natiahnite k strane druhej. Nebojte sa pritom použiť viac sily.

 

Najlepšie sane 2022.*

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek