Najlacnejšie SENCOR SWS 4250
Dlhodobo skvele hodnotené: SENCOR SWS 4250

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie meteostanice roka 2024
Prehľadne:
najlepšie meteostanice z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie meteostanice? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené meteostanice podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať meteostanicu?

  1. Pred výberom meteostanice si ujasnite, čo všetko budete chcieť merať. Bude vám stačiť teplota a rosný bod alebo by ste radi aj predpoveď počasia na základe hodnôt barometrického tlaku?
  2. Meteostanice dokážu zobraziť širokú škálu meraných veličín. Od teploty, tlaku, množstvo zrážok, intenzity UV žiarenia, až po rosný bod alebo pocitovú teplotu.
  3. Ak si chcete dáta z meteostanice neskôr spracovať na počítači, voľte zariadenia, ktoré umožňujú jeho pripojenie, prípadne poskytujú špeciálne na to určený softvér.

 

Pozrite sa na najlepšie meteostanice:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP meteostanice na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené meteostanice
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Emos E 6018 Emos E 6018 34 1,5
2. EMOS E 0042 EMOS E 0042 9 1,2
3. Solight TE 81 Solight TE 81 35 2,0
4. SENCOR SWS 12500 SENCOR SWS 12500 153 1,0
5. SENCOR SWS 2850 SENCOR SWS 2850 15 1,4

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší meteostanice.

 

TOP meteostanice v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené meteostanice
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Solight TE 81 Solight TE 81 29 1,6
2. EMOS E 0042 EMOS E 0042 9 1,4
3. Emos E 6018 Emos E 6018 28 1,6
4. SENCOR SWS 4250 SENCOR SWS 4250 19 1,8
5. Sencor SWS 25 BS Sencor SWS 25 BS 12 1,5

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší meteostanice.

 

TOP meteostanice v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené meteostanice
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Stacja pogody ThermoPro TP50 Stacja pogody ThermoPro TP50 1,3
2. Camry Stacja pogodowa Camry Stacja pogodowa 1,7
3. Cr 1166 Stacja Pogodowa Cr 1166 Stacja Pogodowa 1,7
4. Stacja pogody BLOW TH103 Stacja pogody BLOW TH103 1,4
5. Stacja Pogodowa Pogody Termometr Higrometr Magnes Bateria Zestaw Stacja Pogodowa Pogody Termometr Higrometr Magnes Bateria Zestaw 1,4

 

TOP meteostanice v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené meteostanice
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Funk-Wetterstation mit LCD-Farbdisplay - Schwarz - Tchibo Funk-Wetterstation mit LCD-Farbdisplay - Schwarz - Tchibo 1,7
2. Thermopro TP55 Digitale Wetter Station Hygrometer Innen Thermometer mit ... Thermopro TP55 Digitale Wetter Station Hygrometer Innen Thermometer mit ... 1,2
3. Wetterstation mit Farbdisplay Digital Thermometer Hygrometer 8119 Wetterstation mit Farbdisplay Digital Thermometer Hygrometer 8119 1,8
4. Wetterstation mit Display BD-906 Schwarz Wetterstation mit Display BD-906 Schwarz 1,8
5. ISO Funkwetterstation mit Hygrometer Wetterstation ISO Funkwetterstation mit Hygrometer Wetterstation 1,6

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Radi by ste každý deň po prebudení presne vedeli, aké bude počasie, bez toho aby ste museli prácne loviť predpovede na internete? Nechcete sa spoliehať len na orientačné výhľad, ale mať presné dáta? Potom si kúpte domácu meteostanicu, ktorá si z napojených vonkajších čidiel sníme hodnoty a tie premení v informácie, ktoré vám pomôžu obliecť sa presne podľa toho, ako konkrétny deň bude. 

 

Čo si možno pod meteostanicou predstaviť a aké základné typy existujú? 

Meteostanice je prístroj, prostredníctvom ktorého môžete získavať presné dáta o aktuálnej teplote vonku aj v interiéri, vlhkosti vzduchu, tlaku, smeru a intenzite vetra, fázach mesiaca, dobách východu a západu Slnka a podobne. Mnohé modely si poradí aj s predpoveďou počasia. To všetko získate prehľadne zobrazené na displeji priamo v teple vášho domova. Každá meteostanice je iná a dokáže zobraziť iné údaje. 

Všeobecne možno rozlíšiť meteostanice na niekoľko rôznych typov v závislosti na ich parametroch. Dôležité je však predovšetkým to, či má zariadenie prístup na internet, prípadne s akými veličinami si poradí. Napríklad meteostanice s možnosťou merania barometrického tlaku dokážu pomerne presne odhadnúť vývoj počasia v nasledujúcich niekoľkých hodinách práve na základe hodnôt atmosférického tlaku. Pripojenie k internetu je zase potrebné k tomu, aby si zariadenie dokázalo stiahnuť dáta, ktoré nedokáže zmerať z meteorologických serverov.

  • Meteostanice dokáže zbierať údaje o počasí z pripojených snímačov a prehľadne je zobrazovať na displeji, prípadne na základe nich vytvárať presné predpovede počasia.
  • Meteostanice možné rozlíšiť podľa ich vlastností na niekoľko rôznych typov. Podstatná však je predovšetkým schopnosť snímať barometrický tlak, prípadne možnosť pripojenia k internetu.

 

Aké veličiny môže meteostanice merať a zobrazovať?

Meteostanici by ste mali vyberať najmä podľa zobrazovaných veličín a spôsobu ich spracovania. Akýmsi základom u väčšiny týchto zariadení je meranie a vyhodnocovanie teploty. Stanica si zvyčajne poradí s teplotou vonkajšie i vnútorné. Meteostanice vybavené zrážkomerom vie zistiť aj celkové zrážkovej úhrny. Niektoré modely dokážu merať aj smer a rýchlosť vetra a zobrazí aj časy západov a východov Slnka. Tieto hodnoty sú obvykle získavané z internetu alebo zo systému Meteotime, v rámci ktorého sú centrálne spracovávané meteorologické údaje, ktoré sa môžu prijímať podobne ako časový signál DCF. Ak chcete napríklad v lete zistiť, koľko UV žiarenia Slnka aktuálne vysiela k zemskému povrchu, kúpte si meteostanicu s touto funkciou. Zaujímavé môže byť aj meranie rosného bodu či pocitové teploty, do ktorej sa započítava aj rýchlosť vetra.

  • Základnou funkciou meteostaníc je meranie a vyhodnocovanie teploty. A to ako vnútorné, tak vonkajšie. K tej je potreba obvykle umiestniť do exteriéru snímač a to pripojiť k meteostanicu.
  • Zaujímavé môžu byť aj informácie o celkovom zrážkovom úhrne či zobrazenie časov západov a východov Slnka.
  • Ako špeciálny funkcie dostupné len u niektorých modelov potom možno získať napríklad meranie intenzity UV žiarenia či aktuálnu predpoveď rosného bodu.

 

Meteostanici vyberajte aj s ohľadom na možnosti budúceho spracovanie dát

Chcete si údaje z meteostanice neskôr spracovať na počítači? Vyberte si model, ktorý to vie. Okrem internetového pripojenia prostredníctvom WI-fi možno meteostanicu pripojiť k počítaču vďaka technológii Bluetooth alebo jednoducho cez USB port. Zaujímajte sa už pri výbere, či preferované zariadenie niektorú z týchto možností disponuje. Väčšina takto vybavených staníc zvyčajne dokáže ponúknuť aj špeciálny softvér, ktorý vám neskoršie spracovanie dát umožní. Niektoré najmodernejšie meteostanice umožňujú dokonca prepojenie s aplikáciou v mobilnom telefóne, kde si môžete dáta v reálnom čase zobraziť. 

  • Chytré meteostanice umožňujú prepojenie s počítačom prostredníctvom technológie Bluetooth alebo USB kábla. 
  • Tie najlepšie modely sa dokážu spárovať s aplikáciou vo smartphonu, v ktorej si môžete dáta prehľadne zobraziť a sledovať v reálnom čase.

 

Najlepšie meteostanice 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Solight TE 81. Tu zaobstaráte Solight TE 81 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Solight TE 81“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (18 hlasov)