Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie hlavolamy roka 2022
Prehľadne:
najlepšie hlavolamy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie hlavolamy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené hlavolamy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať hlavolam?

 1. Hlavolamy pomáhajú zlepšovať analytické a logické myslenie, ale aj pamäť a sústredenie
 2. Vyberajte ich s ohľadom na ich náročnosť a vek a schopnosti toho, komu ich chcete darovať. 
 3. Z hľadiska materiálov sa môžete stretnúť s drahšími hlavolamami z kovu a dreva, ale aj lacnejšími plastovými, ktoré tiež plnia svoj účel. Z hľadiska typu sa hlavolamy delia na zostavovacie, rozkladacie, rozpletacie, premiestňovacie a bludiská.

 

Pozrite sa na najlepšie hlavolamy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP hlavolamy na slovenskom trhu

No data found for this sheet

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší hlavolamy.

 

TOP hlavolamy v Českej Republice

No data found for this sheet

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší hlavolamy.

 

TOP hlavolamy v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP hlavolamy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hlavolamy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Cluebox - Escape Room Captain Nemo`s Nautilus Cluebox - Escape Room Captain Nemo`s Nautilus 1,3
2. Old Fashioned Puzzles, DAS HUFEISEN-PUZZLE Old Fashioned Puzzles, DAS HUFEISEN-PUZZLE 1
3. Schmidt Spiele Metall Knobelei | Metalldose Schmidt Spiele Metall Knobelei | Metalldose 1,6
4. 3D Puzzle Space Box 3D Puzzle Space Box 1,8
5. ADVENTSKALENDER Inhalt jede Menge Knobelspaß ADVENTSKALENDER Inhalt jede Menge Knobelspaß 1,1

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Hlavolamy sú obľúbenou zábavou detí i dospelých. Komu a prečo táto kratochvíľa môže prospieť a ako si vybrať správny hlavolam? Pomôžeme vám vybrať ten najlepší hlavolam práve pre vás.

 

Prečo si lámať hlavu?

 

Hlavolamy predstavujú ideálnu hračku pre deti aj pre dospelých. Prakticky plní funkciu akejsi „posilňovne“ mozgu. Trénujete si vďaka nim logické a analytické myslenie, pamäť a sústredenie. Deťom obstarania takého originálneho prekvapenia pomôže predovšetkým v rozvoji ich myslenia. Zároveň ich veľmi dobre zabavíte, takže vaši potomkovia rozhodne nebudú mať čas na hnevanie a vymýšľanie najrôznejších „neprávostí“. Hlavolam možno považovať aj za efektívny výchovný prostriedok. Dokonca aj svojho teenagera prinútite určite aspoň na chvíľu odložiť telefón alebo tablet. Okrem toho ho môžete vyzvať na vzájomný súboj, aby ste zistili, kto má bystrejší mozog. Len nie je zaručené, že vyhráte. Určite tak hlavolamy uspokoja aj súťaživé duše. A ak vás neláka merať sily s ostatnými, môžete výzvu zdolávať sami. Tieto zábavné hračky sa totiž vyrábajú v rôznom stupni obtiažnosti.

 • Hlavolam má v prvom rade slúžiť predovšetkým na posilnenie kognitívnych funkcií mozgu
 • Používaním hlavolamu si zlepšíte analytické a logické myslenie, ale aj pamäť a sústredenie. 
 • Hlavolamy sú obľúbené aj u detí, ktoré sú schopné s nimi stráviť dlhé chvíle.

 

Ako si vybrať hlavolam?

 

Hlavolamy sa v prvom rade delia podľa typu, a to na:

 • zostavovacie,
 • rozkladacie,
 • rozpletacie,
 • premiestňovacie,
 • bludiská.

 

Skladací hlavolam

Hlavolamov, ktorých hlavnou úlohou je nejaký prvok zostaviť, existuje celý rad. Známa je napríklad pôvodom čínska hra tangram, ktorá pripomína nám známejšiu puzzle. Moderným príkladom skladacích hlavolamov sú aj tie, ktoré sa zostavujú z kovových magnetických guličiek.

 

Rozkladací hlavolam

Klasickým zástupcom tohto segmentu sú produkty japonskej značky Hanayama. V tomto prípade je úloha riešiteľa opačná, hlavolam zložený z navzájom prepojených kúskov musíte zase rozdeliť. Konkrétne spomenuté japonské hlavolamy sa vyznačujú hlavne prémiovým prevedením.

 

Rozpletací hlavolam

Tradičným reprezentantom sféry rozpletacích hlavolamov je legendárny ježko v klietke. Aj keď sa jedná o vynález pripisovaný Jaroslavovi Foglarovi, zrejme mu prvenstvo pripísať nemožno. Zrejme sa známy spisovateľ inšpiroval staršími hlavolamami už existujúcimi. Pôvod ježka v klietke je dokonca podľa niektorých zdrojov už renesančný.

 

Premiestňovací hlavolam

Tiež premiestňovacie hlavolamy vás môžu náležite potrápiť, hoci najznámejším zástupcom tejto sféry je jednoduchá Rubikova kocka. Slávny mechanický hlavolam vynašiel maďarský vynálezca Ernő Rubik už v roku 1974. Tento muž úspešne používal hádanky aj pri vyučovaní svojich študentov.

 

Hlavolam typu bludiska

Hlavolam typu bludiska je posledným špecifickým typom. Väčšinou sú bludiská osadené kovovou guličkou a vašou úlohou je ju cez labyrint dopraviť za súčinnosti oceľových nervov a pevnej ruky na príslušné miesto. Jednoduchá hračka sa ďalej dočkala aj moderných 3D verzií.

 

Z akých materiálov sa vyrábajú hlavolamy?

 

Kovové hlavolamy obvykle bývajú tým najdrahším na trhu. Sú veľmi kvalitné už na pohľad a pôsobia prémiovým dojmom. Tiež drevené hlavolamy sa pýšia pomerne vysokou úrovňou spracovania. Drevo ale nebýva tak odolné ako kov. Plastové prevedenie má výhodu v tom, že je väčšinou lacnejšie. Jednotlivé výrobky však obvykle bývajú menej odolné.

 • Z hľadiska materiálového zloženia sa môžete stretnúť s drahšími kovovými a drevenými hlavolamami a lacnejšími plastovými modelmi.

 

Aké ďalšie kritériá by ste mali zohľadniť?

 

Hoci hlavolamy sú výzvou, je potrebné klásť si rozumné ciele. Tie extrémne náročné vás nebudú baviť, pretože im ako začiatočníci absolútne neporozumiete. Začať môžete hlavne s jednoduchými kúskami, ako je už spomenutá Rubikova kocka. Tú môžete požičať aj deťom, pre ktoré ide o ideálny úvod do sveta hlavolamov. Odporúča sa približne od veku 6 až 8 rokov. Práve vek je ďalším dôležitým kritériom, ktoré ide ruka v ruke s náročnosťou hlavolamov.

 • Pri výbere hlavolamu buďte predovšetkým objektívni v odhade jeho náročnosti a schopnostiach toho, komu ho chcete darovať. 
 • Extrémne náročný hlavolam môže niektorých začiatočníkov odradiť. 

 

Aké sú najlepšie hlavolamy – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Ako vyrobiť hlavolam pre psa? 

Dokonca aj naši domáci miláčikovia milujú hádanky. V ich prípade však odmenou za ich vyriešenie nie je dobrý pocit ako u človeka, ale pochúťka. Vyrobte psovi napríklad jednoduchú skrýšu z plechu na muffiny. Do každej dutiny vložte malý pamlsok a zakryte ju tenisovou loptičkou. Urobte to tak, aby pes vedel, že v dutinách sú maškrtky. Do nezakrytých otvorov vložte pamlsky, aby ste motivovali svojho domáceho miláčika. Nechajte psa odkryť všetky otvory jeden po druhom a vybrať si odmenu.

 

Najlepšie hlavolamy 2022.*

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek