Najlacnejšie Alpecin Medicinal koncentrovaný šampón na mastné vlasy 200 ml
Dlhodobo skvele hodnotené: Alpecin Medicinal koncentrovaný šampón na mastné vlasy 200 ml

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie šampóny na mastné vlasy roka 2024
Prehľadne:
najlepšie šampóny na mastné vlasy z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie šampóny na mastné vlasy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené šampóny na mastné vlasy podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať šampón na mastné vlasy?

 1. Pre zamedzenie nadmernej produkcie mazu vlasovou pokožkou často pomôže i len úprava jedálnička a celkovej životosprávy.
 2. Pri pravidelnej starostlivosti voľte vhodné prostriedky neobsahujúce oleje, silikóny či parabény, v ktorých zloženie naopak nájdete prírodné extrakty z bylín, napríklad žihľavy, harmančeka či lopúcha.
 3. Pri starostlivosti o mastné vlasy sa vyhnite horúcej vode či nadmernému množstvu čistiaceho prostriedku. Oboje podporuje zvýšenú produkciu mazu.

 

Pozrite sa na najlepšie šampóny na mastné vlasy:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP šampóny na mastné vlasy na slovenskom trhu

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší šampóny na mastné vlasy.

 

TOP šampóny na mastné vlasy v Českej Republice

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší šampóny na mastné vlasy.

 

TOP šampóny na mastné vlasy v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampóny na mastné vlasy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. VICHY Dercos DS Szampon Przeciwłupieżowy, Włosy Normalne i Przetłuszczające się 390ml VICHY Dercos DS Szampon Przeciwłupieżowy, Włosy Normalne i Przetłuszczające się 390ml 1,3
2. Vichy Dercos Szampon Przeciwłupieżowy - Włosy Normalne lub Przetłuszczające się ... Vichy Dercos Szampon Przeciwłupieżowy - Włosy Normalne lub Przetłuszczające się ... 1,4
3. Aromase Intensive Anti-Oil szampon do przetłuszczającej się skóry głowy, 90 ml Aromase Intensive Anti-Oil szampon do przetłuszczającej się skóry głowy, 90 ml 1,1
4. Pharmaceris – H Sebopurin, Szampon normalizujący – 250 ml Pharmaceris – H Sebopurin, Szampon normalizujący – 250 ml 1,3
5. Fresh it Up! Shampoo szampon do włosów szybko przetłuszczających się 400ml Fresh it Up! Shampoo szampon do włosów szybko przetłuszczających się 400ml 1,4

 

TOP šampóny na mastné vlasy v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampóny na mastné vlasy
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. 6x Head & Shoulders Shampoo - Citrus Fresh - für fettiges Haar - 500ml 6x Head & Shoulders Shampoo - Citrus Fresh - für fettiges Haar - 500ml 1,5
2. Entfettendes Shampoo zur Pflege von fettigem Haar - Klärendes Shampoo für ... Entfettendes Shampoo zur Pflege von fettigem Haar - Klärendes Shampoo für ... 1,2
3. Unbottled - Festes Shampoo für fettiges Haar - Naked Shampoo - Oily Hair 90g Unbottled - Festes Shampoo für fettiges Haar - Naked Shampoo - Oily Hair 90g 1,4
4. Paul Mitchell Clarifying Shampoo Two 50 ml Paul Mitchell Clarifying Shampoo Two 50 ml 1,4
5. Paul Mitchell - CLARIFYING shampoo two 300 ml Paul Mitchell - CLARIFYING shampoo two 300 ml 1,4

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Mastné vlasy nemusí byť vždy iba prekliatím. Okrem nutnosti častejšieho umývania poskytuje maz vlasom ochranu a nedovolí im tak časté štiepenie a lámanie ako v prípade vlasov suchých, kedy je produkcia mazu naopak nedostatočná. Mastné vlasy sú tak zvyčajne pomerne kvalitné, konzistentné, v účese dobre držia tvar a vyzerajú zdravšie. Aby vám však maz neprerastol cez hlavu, je potrebné sa o mastnú hrivu starať a pravidelne ju umývať vhodným prostriedkom. Ako ho spoznať? 

 

Pozor na životosprávu

 

Zvýšená produkcia mazu býva spojená s obdobím dospievania. V tejto dobe je pomerne prirodzená a vyskytuje sa takmer u každého. U niekoho však pretrváva až do obdobia dospelosti. V niektorých prípadoch nejde len o prirodzene vyššiu produkciu mazu, môže sa jednať aj o kompenzačnú reakciu príliš vysušenej pokožky hlavy snažiaci sa zachovať rovnováhu. Vplyv na správanie pokožky hlavy má však tiež váš denný režim. Ku zvýšenej produkcii mazu môže viesť zvýšená konzumácia cukrov a tukov, častý pobyt v zafajčenom prostredí či nadmerná konzumácia alkoholu a kávy. Pre zmiernenie tvorby mazu vašou vlasovou pokožkou by ste svoju životosprávu mali upraviť a zaradiť do jedálnička viac zeleniny a ovocia a tiež chudého mäsa. Na škodu nie sú ani semienka, oriešky, strukoviny a obilné kaše. O zlepšenie kvality vašich vlasov skrátka musíte začať bojovať už na tanieri. 

 • Zvýšené mastenie vlasov je v puberte normálne
 • Do dospelosti pretrvávajúca vysoká produkcia mazu vlasovú pokožkou môže byť dôsledkom nevhodnej starostlivosti či zle nastavenej životosprávy.
 • Okrem eliminácie pobytu v zafajčenom prostredí, znížte tiež konzumácii alkoholu a kávy a do jedálnička zaraďte viac zeleniny, ovocia a chudého mäsa. 

 

Na čo sa zamerať pri výbere šampónu pre mastné vlasy? 

 

Najmä na jeho zloženie. Rozhodne sa vyhnite univerzálnym prípravkom pre všetky typy vlasov a stavte na naozaj účinný prostriedok určený špeciálne k starostlivosti o mastné vlasy. Ten by nemal obsahovať žiadny olej, ani silikóny či parabény, ktoré zaťaží nielen vaše vlasy, ale aj telo. Stavte na šampóny s obsahom prírodných látok, najlepšie extraktov z bylín a nebojte sa použiť aj kondicionér. Ten ale nanášajte len na končeky vlasov, aby jeho vplyvom už tak ťažké vlasy zbytočne ešte viac neztěžkly. V zložení kvalitného prírodného šampónu na mastné vlasy by ste mali nájsť napríklad harmanček, ktorý má tendenciu vlasy prirodzene vysušovať, či šťaveľ, ktorý po odmastení vlasom dodá lesk. Na zahodenie nie je ani extrakt zo žihľavy či lopúcha. Vyššie spomenuté bylinky si môžete napokon sami nazbierať a pripraviť si z nich výluh, ktorý neskôr použijete k oplachom mastných vlasov. Výsledky vás iste prekvapí. 

 • V zložení prostriedku na mastné vlasy by ste nemali nájsť oleje, silikóny ani parabény, ktoré by vaši hrivu zbytočne zaťažili.
 • Naopak hľadajte prírodné extrakty z bylín, napríklad žihľavy, harmančeka, lopúcha či štiavu

 

Ako sa správne starať o mastné vlasy? 

 

Základom je samozrejme umývanie. S množstvom šampónu to nepreháňajte, stačí naozaj len toľko, koľko sa vám vojde do priehlbiny dlane. Dôležité je ale správne vmasírovaní prostriedku do celej dĺžky vlasov a následné dôkladné opláchnutie. Pritom sa vyhnite nadmerne horúcej vode, ktorá by pomohla otvoriť mazové žľazy, ktoré by tak začali byť viac aktivne. Sušenie vlasov robte tiež jemne a trpezlivo. Rozhodne je nedrhnite uterákom. Ideálne je nechať ich voľne preschnúť pri pobyte vo vyhriatej miestnosti a následne citlivo rozčesať tak, aby hrebeň prišiel čo najmenej do kontaktu s pokožkou hlavy a něpomohol tak roznášať maz od vlasových korienkov po celej dĺžke vlasov. 

 • Na umývanie mastných vlasov nepoužívajte príliš horúcu vodu, ktorá podporuje činnosť mazových žliaz.
 • Šampón dôkladne vypláchnite, vlasy nechajte prirodzene preschnúť a jemne rozčešte. 
 • Pri česání mastných vlasov sa snažte hrebeňom nezajíždět k vlasovej pokožke a neroznášet si tak maz zbytočne po celej hlave.

 

Aký je najlepši šampón pre mastné vlasy – na čo sa najčastejšie pýtate?

 

 • Prečo sa vlasy mastia? 

Príčin môže byť hneď niekoľko. Okrem hormonálnej nerovnováhy, ktorá je typická najmä pre obdobie dospievania, sa môže jednať aj o dôsledok genetickej dispozície či nevhodnej životosprávy. Vlasy sa môžu vo zvýšenej miere mastiť aj dôsledkom stresu či používanie nevhodných prostriedkov pre ich starostlivosť. 

 

 • Ako zamaskovať mastné vlasy? 

Ak máte chvíľku času a pri ruke uterák a kefa, rozhodne stavte na suchý šampón, ktorý z vlasov efektívne dostane maz i nečistoty. Je však potrebné ho zo štice dôkladne odstrániť. Využiť môžete aj silu účesu a vytvoriť si na hlave efektné drdol alebo si mastné vlasy nad čelom jednoducho pripnúť sponkou k jednej strane. Veľmi jednoduché a funkčné je tiež použitie čelenky či fénu. Ten napokon nahradí aj suchý šampón. Aby bol efekt čo najvýraznejší, fénujte si vlasy v predklone. 

 

Najlepšie šampóny na mastné vlasy 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Eucerin DermoCapillaire Anti-Dandruff Gel Shampoo 250 ml. Tu zaobstaráte Eucerin DermoCapillaire Anti-Dandruff Gel Shampoo 250 ml nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Eucerin DermoCapillaire Anti-Dandruff Gel Shampoo 250 ml“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.9/5 - (8 hlasov)