Najlacnejšie G21 Impact 30
Dlhodobo skvele hodnotené: G21 Impact 30

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie odvlhčovače roka 2024
Prehľadne:
najlepšie odvlhčovače z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie odvlhčovače? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené odvlhčovače podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať odvlhčovač?

  1. Odvlhčovacia kapacita by sa u odvlhčovače určeného do obytných priestorov mala pohybovať aspoň okolo 20 l. 
  2. Ohľad berte tiež na spôsob odvodu kondenzátu, prípadne veľkosť nádobky na skondenzovanú vodu.
  3. Praktické odvlhčovače bývajú vybavené aj systémom automatického vypnutia pri naplnení nádobky či časovačom.

 

Pozrite sa na najlepšie odvlhčovače:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP odvlhčovače na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené odvlhčovače
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. TrueLife AIR Dehumidifier DH5 Touch TrueLife AIR Dehumidifier DH5 Touch 149 1,3
2. ROHNSON R-9612 ROHNSON R-9612 175 1,4
3. Klarstein DryFy 10 Klarstein DryFy 10 252 1,3
4. Concept OV2220 Perfect Air Smart Concept OV2220 Perfect Air Smart 217 1,0
5. Rohnson R-91110 True Ion & Air Purifier Rohnson R-91110 True Ion & Air Purifier 145 1,2

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší odvlhčovače.

 

TOP odvlhčovače v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené odvlhčovače
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. TrueLife DH5 Touch TrueLife DH5 Touch 158 1,3
2. Concept OV1000 Perfect Air Concept OV1000 Perfect Air 85 1,8
3. TESLA Smart Dehumidifer XL TSL-AC-VIRGO TESLA Smart Dehumidifer XL TSL-AC-VIRGO 149 1,6
4. Concept OV1110 Concept OV1110 47 1,8
5. Klarstein DryFy 10 Klarstein DryFy 10 106 1,1

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší odvlhčovače.

 

TOP odvlhčovače v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené odvlhčovače
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Osuszacz powietrza Meaco DD8L Junior Osuszacz powietrza Meaco DD8L Junior 1,2
2. Osuszacz powietrza MEACO 20L LOW Osuszacz powietrza MEACO 20L LOW 1,2
3. Meaco Dry Arete One 20L osuszacz powietrza HEPA13 Meaco Dry Arete One 20L osuszacz powietrza HEPA13 1,2
4. MEACO DD8L Zambezi Osuszacz Powietrza MEACO DD8L Zambezi Osuszacz Powietrza 1,2
5. Meaco Dry Arete One 12l osuszacz powietrza Meaco Dry Arete One 12l osuszacz powietrza 1,2

 

TOP odvlhčovače v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené odvlhčovače
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Pro Breeze Luftentfeuchter Mini 500ml Entfeuchter gegen Feuchtigkeit Pro Breeze Luftentfeuchter Mini 500ml Entfeuchter gegen Feuchtigkeit 1,7
2. Meaco MeacoDry ABC Luftentfeuchter Schwarz 10L Ultraleise 10L Schwarz Meaco MeacoDry ABC Luftentfeuchter Schwarz 10L Ultraleise 10L Schwarz 1,2
3. Pro Breeze Luftentfeuchter 12L in 24h Entfeuchtungsleistung Pro Breeze Luftentfeuchter 12L in 24h Entfeuchtungsleistung 1,5
4. Pro Breeze 12L/Tag Luftentfeuchter Pro Breeze 12L/Tag Luftentfeuchter 1,4
5. Pro Breeze 12 Litre Dehumidifier with Continuous Drainage Hose Pro Breeze 12 Litre Dehumidifier with Continuous Drainage Hose 1,4

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Potrebujete sa zbaviť vzdušnej vlhkosti napríklad v kúpeľni? Alebo sa vo vašom domčeku objavuje pleseň a vy márne premýšľate, ako s ňou zatočiť? Zatopila vám snáď veľká voda pivnica, v ktorom sa teraz neustále drží nepríjemná vlhkosť? Kúpte si praktický odvlhčovač, ktorý vám pomôže postarať sa o všetky priestory vášho interiéru a zachovať ich v dobrej kondícii a zdravotne nezávadné. Ako však na jeho výber? Poradíme.

 

Vezmite do úvahy odvlhčovacou kapacitu a prispôsobte ju veľkosti priestoru

 

Odvlhčovacie kapacita znamená vlastne, aké množstvo vody v litroch dokáže prístroj z určitého priestoru odsať za jeden deň. Samozrejme platí, že čím viac, tým lepšie. A tiež je faktom, že čím je vlhkosť v miestnosti vyššia, tým je vysúšanie účinnejší. Odvlhčovacie kapacity jednotlivých modelov odvlhčovač sa môžu pohybovať od menej ako 1 l do aj viac ako 50 l. Tieto veľkokapacitné odvlhčovače sú vhodné skôr pre údržbu komerčných priestorov. Pre bežné miestnosti či pivnicu rodinného domu plne postačí odvlhčovače s kapacitou okolo 20 až 30 l. S efektivitou súvisí aj spôsob fungovania odvlhčovače. Najúčinnejšia je kondenzačná odvlhčovač, ktorý ochladzuje nasávaný vzduch a premieňa ho na vodu. Nižší výkon potom má odvlhčovač adsorpčné, ktorý vzduch naopak ohrieva. Na druhú stranu je ale vhodný aj pre nižšie teploty. Najlacnejším, ale tiež najmenej účinným riešením potom sú absorpčné tablety, ktoré sa používajú jednorazovo. 

  • Pri výbere odvlhčovače je potrebné počítať s jeho odvlhčovacie kapacitou. Tá by sa na použitie v rodinnom dome mala pohybovať aspoň na 20 l. 
  • Najúčinnejšie vzduch odvlhčuje kondenzačný odvlhčovač, ktorý je tiež najdrahší. Lacnejšími alternatívami sú adsorpčný odvlhčovač alebo absorpčné tablety.

 

Dôležitý je tiež objem nádržky a spotreba energie

 

Vlhkosť vyzrážaná zo vzduchu sa zhromažďuje v nádržke, ktorej objem by mal byť dostatočný. Stavte na prístroje s aspoň 2 l nádobkou, ktorú nebude potrebné vyprázdňovať každú hodinu. Čím väčšia nádoba na kondenzát, tým dlhšie prístroj vydrží samostatne fungovať. Na druhej strane ale nádoba zaberá viac miesta a vyžaduje robustnejšiu konštrukciu odvlhčovače. V niektorých prípadoch je možné odvod z odvlhčovače napojiť hadičkou priamo na odpad alebo zaviesť do vedra. Ani prevádzka odvlhčovače nie je úplne zadarmo. Spotreba elektrickej energie sa odvíja od výkonu prístroja, ktorý sa môže pohybovať až v úrovni niekoľkých stoviek Wattov. Vzhľadom k tomu, že prístroj beží zvyčajne nepretržite niekoľko hodín, je potrebné sa týmto parametrom zaoberať. Ak budete mať na výber niekoľko odvlhčovačov podobných parametrov, stavte na ten s najnižšou spotrebou.

  • Na frekvencii starostlivosť o odvlhčovač má vplyv aj veľkosť jeho kondenzačné nádobky, ktorú je potrebné pravidelne vyprázdňovať.
  • Ak budete váhať medzi dvoma prístrojmi s rôznou spotrebou elektrickej energie, voľte ten menej náročný. Pri nepretržitej prevádzke svoju voľbu časom iste oceníte.

 

Na aké ďalšie parametre sa pri výbere odvlhčovače zamerať?

 

Ak chcete, aby prístroj pracoval aj cez noc, hľadajte na štítku údaj o jeho hlučnosti. Tá sa udáva v decibeloch a samozrejme by mala byť čo najnižšia. Optimálne okolo 30 dB. U technických priestorov, ktoré sú od odbytných oddelené, naopak tento parameter nebude hrať takú rolu. Zvlášť veľmi výkonné odvlhčovače sú tiež pomerne veľké a horšie sa s nimi manipuluje. Myslite na to už pri nákupe a kúpte si odvlhčovač s madlom a kolieskami. Ak kupujete odvlhčovač vzduchu s integrovanou nádobkou, mal by byť vybavený funkciou automatického vypnutia po naplnení nádobky. Samozrejmosťou by tiež mala byť niekoľko stupňová regulácia výkonu a časovač, ktorý umožní naplánovať spúšťanie prístroja vo vopred nastavenú dobu. Pre pohodlné používanie prístroja bude lepšie, ak bude vybavený displejom, na ktorom bude zobrazovaná aktuálna vlhkosť a prípadne aj zvolený program. Navyše môžete požadovať UV lampu alebo ionizátor na prečistenie vzduchu, prípadne jeho obohatenie o záporné ióny.

  • Odvlhčovače určené do obytných priestorov by mali mať obmedzenú hlučnosť. U technických priestorov tento parameter riešiť príliš nemusíte.
  • Pre pohodlnejšie ovládanie funkcií odvlhčovače je praktické, ak je vybavený displejom a regulátorom výkonu.
  • Ak chcete s odvlhčovaním zároveň upravovať vzduch vo vašej miestnosti, kúpte si odvlhčovač s UV lampou alebo ionizátorom.

 

Najlepšie odvlhčovače 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt TrueLife AIR Dehumidifier DH5 Touch. Tu zaobstaráte TrueLife AIR Dehumidifier DH5 Touch nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: TrueLife AIR Dehumidifier DH5 Touch“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

5/5 - (4 hlasov)