Najlacnejšie Epson EB-FH06
Dlhodobo skvele hodnotené: Epson EB-FH06

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie projektory roka 2023
Prehľadne:
najlepšie projektory z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie projektory? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené projektory podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať projektor?

 1. Pred výberom projektora si najprv rozmyslite, či dáte prednosť zariadeniam postaveným na technológii DLP, LED alebo LCD.
 2. S ohľadom na svoje požiadavky voľte rozlíšenie projektora a tiež jeho svietivosť. Oboje prispôsobte plánované pozorovacie vzdialenosti.
 3. Pre premietanie za plného denného svetla, voľte prístroje so svietivosťou aspoň 3 000 lm.

 

Pozrite sa na najlepšie projektory:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP projektory na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené projektory
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1. Epson EB-W06 Epson EB-W06 533 0 Viac
2. Xiaomi Mi Smart Projector 2 Xiaomi Mi Smart Projector 2 478 1,3 Viac
3. Samsung The FreeStyle Samsung The FreeStyle 530 1 Viac
4. Optoma UHD38x Optoma UHD38x 978 0 Viac
5. XGIMI Elfin XGIMI Elfin 552 1,3 Viac

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší projektory.

 

TOP projektory v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené projektory
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Epson EB-FH52 Epson EB-FH52 731 1
2. Samsung The FreeStyle Samsung The FreeStyle 538 1,6
3. Xiaomi Mi Smart Projector 2 Xiaomi Mi Smart Projector 2 534 1,3
4. Xiaomi Mi Projector 2 Pro Xiaomi Mi Projector 2 Pro 787 1
5. Apeman LC350 Apeman LC350 97 2,3

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší projektory.

 

TOP projektory v Poľsku

Dlhodobo najlepšie hodnotené projektory
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. OPTOMA UHD51 OPTOMA UHD51 1 200 1,1
2. Optoma Hd28E Optoma Hd28E 517 1,6
3. Epson Eh-Tw7000 Epson Eh-Tw7000 1 086 1,1

 

TOP projektory v Nemecku

Dlhodobo najlepšie hodnotené projektory
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. LG HU85LS DLP LG HU85LS DLP 2 999 1,8
2. XGIMI Horizon Pro 2200LM 4K XGIMI Horizon Pro 2200LM 4K 1 449 2,4
3. Technaxx TX-177 Technaxx TX-177 140

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Radi by ste si domov zaobstarali projektor, ktorý vám sprostredkuje prenos obrazu na veľkoformátové plátno a zážitok podobný tomu vo verejnom kine? Alebo potrebujete zariadenie, ktoré pomôže prezentovať vaše nápady väčšiemu množstvu poslucháčov? Potom sa porozhliadnite po kvalitnom domácom či kancelárskom projektora, ktorý splní všetky vaše požiadavky. Poradíme, ako ho vybrať.

 

S akými technológiami projekcie sa môžete na súčasnom trhu stretnúť?

Veľmi obľúbené sú projektory založené na technológii LED, ktorá dovoľuje konštruovať aj malé cestovné projektory určené na časté prenášanie a odolné voči poškodeniu otrasy. Celková životnosť prístroja je tiež pomerne dlhá. Technológia LED však trpí pomerne obmedzenú svietivosťou, preto je potrebné premietať v zatemnenej miestnosti.

Technológia DLP (Digital Light Processing) sa naopak vyznačuje vysokou stálosťou, presnú farebnosťou a vysokým kontrastom. Obraz je u starších projektorov tohto typu stále veľmi kvalitný a premietať a možno aj bez zatemnenie. Je potrebné sa ale pripraviť na vyššiu zahrievanie projektore as tým spojený vznik dúhového efektu.

Väčšinu neduhov DLP technológie odstraňujú projektory LCD. Tým nehrozí dúhové efekty ani vysoká hlučnosť vznikajúce v dôsledku prehrievania, zároveň však dosahujú vysoký kontrast a vysoké stálosti. LCD projektory však trpí obmedzenou životnosťou a zhoršovaním kvality obrazu vplyvom starnutia.

 • U projektorov postavených na technológii LED je potrebné a počítať s obmedzenou svietivosťou a nutnosťou premietanie v zatemnenej miestnosti.
 • S projektory LCD je možné premietanie vo vysokom kontraste, trpí ale obmedzenou životnosťou.
 • Technológia DLP umožňuje premietanie aj v presvetlenémiestnosti,bohužiaľ však musíte počítať so zahrievaním projektora a vznikom dúhového efektu.

 

Na aké technické parametre sa pri výbere projektorov zamerať?

Zásadnú úlohu hrá rozlíšenie

Jedným z najdôležitejších technických vlastností každého projektorov je jeho rozlíšenie,ktoré má zásadný vplyv na kvalitu obrazu. Samozrejme platí, že s projektormi s vyšším rozlíšením dosiahnete lepší a ostrejšieho obrazu. Rozlíšenie projektora by ste mali voliť v závislosti na tom, z akej vzdialenosti plánujete obraz sledovať a tiež aký bude jeho zdroj. Rozlíšenie projektora sa udáva v jednotkách pixel označovaných skratkou px. V súčasnej dobe možno naraziť na staršie projektory s rozlíšením 800 x 600 px označované ako SVGA. Pri tomto rozlíšení príliš dobrého vykreslenie detailov však nedosiahnete. Pre kancelárske prezentácie vyberajte modely s rozlíšením aspoň 1024 x 768 px a označením XGA. Ak si chcete doma prehrávať filmy, voľte už aspoň rozlíšení HD Ready s hodnotou 1280 x 720 px a pomerom strán 16: 9. Pre plnohodnotný zážitok z filmu si doprajte radšej rozlíšenie FullHD, teda 1 920 x 1 080 px alebo dokonca rozlíšenie 4K s hodnotami 3 840 x 2 160 px. V prípade posledných zmieňovaných však počítajte s veľmi vysokou obstarávacou hodnotou, ktorú je potrebné obetovať na vrub kvality a precíznosti.

 • Čím vyššie rozlíšenie, tým precíznejšie obraz dostanete a tým dlhšia môžete voliť pozorovacia vzdialenosť.
 • Ak si chcete dopriať pri domácom sledovaní filmu naozaj jedinečný zážitok, kúpte si projektor s rozlíšením minimálne FullHD,teda 1 920 x 1 080 px.

Nemenej dôležitá je aj pozorovacia vzdialenosť

Ako už bolo spomenuté, s voľbou rozlíšenie projektora súvisí tiež pozorovacia vzdialenosť. V tomto prípade je pravidlo veľmi jednoduché. Čím ďalej plánujete pri sledovaní obrazu sedieť, tým vyššie rozlíšenie projektora by ste mali zvoliť. Orientačne platí, že pre pozorovacia vzdialenosť okolo 3 metrov by ste mali zvoliť rozlíšenie aspoň 1 280 x 800 px. Počítajte s tým, že so zvyšujúcou sa pozorovací vzdialenosťou bude klesať aj jas projektora. Preto by ste sa mali zaujímať aj o ďalšie parameter, ktorým je svietivosť.

 • Bežná pozorovacia vzdialenosť, s ktorou si poradí aj projektor s rozlíšením HD Ready, teda 1 280 x 720 px, sa pohybuje od 3 do 5 m.

Pozorovacie vzdialenosti prispôsobte svietivosť projektora

Svietivosť čiže úroveň jasu sa udáva v jednotkách lumen, značené lm. Najnižšie hodnoty svietivosti, do cca 1 000 lm sú vhodné pre sledovanie projekcie v zatemnenej miestnosti bez osvetlenia. Pre kancelárie a zasadacie miestnosti umožňujúce ľahké zatemnenie, bude plne postačovať svietivosť okolo 2 000 lm. Pre premietanie za plného denného svetla, voľte prístroje so svietivosťou nad 3 000 lúmenov.

 • Pre bežné premietanie prezentácií v zasadacej miestnosti plne postačí svietivosť projektora okolo 2 000 lm.
 • Pre náročnejších projekcie za denného svetla, voľte projektor so svietivosťou aspoň 3 000 lm.

 

Najlepšie projektory 2023. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Xiaomi Mi Smart Projector 2. Tu zaobstaráte Xiaomi Mi Smart Projector 2 nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Xiaomi Mi Smart Projector 2“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.8/5 - (12 hlasov)