Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie plášte na bicykel roka 2022
Prehľadne:
najlepšie plášte na bicykel z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie plášte na bicykel? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené plášte na bicykel podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať plášte na bicykel?

 1. Rozmery plášťa na bicykel prispôsobte typu bicykla a terénu, na ktorý najčastejšie vyrážate. Na horské bicykle kupujte najširšie plášte, najslabšie sú naopak pre bicykle cestné. Čím horší plánujete jazdiť terén, tým hrubšiu vzorku plášťa vyberajte.
 2. Okrem šírky sa pri výbere plášťa na bicykel zamerajte aj na jeho veľkosť, teda priemer ráfika. Zodpovedajúcu hodnotu nájdete na starom plášti alebo si ju môžete zmerať.
 3. Pri výbere plášťa na bicykel sa zamerajte aj na jeho dezén. Plášte s výstupkami a výraznou vzorkou sú vhodné skôr do náročného terénu. Tie hladké a bez výstupkov potom na cestu.

 

Pozrite sa na najlepšie plášte na bicykel:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP plášte na bicykel na slovenskom trhu

No data found for this sheet

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší plášte na bicykel.

 

TOP plášte na bicykel v Českej Republice

No data found for this sheet

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší plášte na bicykel.

 

TOP plášte na bicykel v Poľsku

Rebríček pre vás pripravujeme…

 

TOP plášte na bicykel v Nemecku

No data found for this sheet

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Potrebujete vymeniť obutie na vašom bicykli, pretože už naďalej nechcete jazdiť na zjazdenej vzorke? Radi by ste zaistili svojim deťom bezpečnosť a hladkú jazdu na bicykli bez nehôd? Potom je načase začať premýšľať nad obstaraním nových plášťov na bicykel. Podľa čoho ich vyberať a na čo sa pri ich kúpe zamerať? 

 

S akými typmi plášťov na bicykel sa môžete stretnúť?

 

V závislosti na tom, na aký typ bicykla plášť kupujete, môžete naraziť na plášte na horské bicykle, na trekingové bicykle, ale aj na plášte na bicykle cestné a detské. Každý z nich je niečím špecifický a má iné vlastnosti. Plášte na horské bicykle sú zo všetkých typu najširšie. Majú na to napokon aj dôvod. Čím širšie plášte, tým väčšia bezpečnosť v náročnom teréne. Šírky plášťov na horské bicykle sa preto pohybujú od 2 do 2,6“. Ak vyrážate do naozaj náročného terénu, môžete si zaobstarať plášte so šírkou od 2,8 do 3“. Ich priemer, ktorý je potrebné prispôsobiť priemeru ráfika vášho bicykla, nadobúda obvykle hodnôt 26; 27,5 a 29 palcov. Menej špecializované trekingové bicykle majú obvykle menej výraznú vzorku ako bicykle horské. Ich plášte sú tiež obvykle užšie, preto sa na nich jazdia rýchlejšie. Pri výbere plášťa pre tento typ bicyklov najčastejšie narazíte na priemer 28 palcov. Plášte na cestné bicykle sú dokonale prispôsobené na rýchlu jazdu po hladkom povrchu. Majú preto najjemnejšiu vzorku a ich šírka sa pohybuje do maximálne 1,5“. Plášť pre detské bicykle vyberajte podľa veku dieťaťa a výšky jeho postavy. Napríklad pre štvorročné dieťa je vhodný plášť s priemerom 12“, osemročné už bude potrebovať 20“. Pri výbere plášťa na detský bicykel vyberajte radšej hutnejšiu vzorku a väčšiu šírku, aby malo dieťa na bicykli väčšiu istotu.

 • Plášte na horské bicykle majú najhrubšiu vzorku a patria k tým najširším. Ich šírka sa bežne pohybuje medzi 2 a 2,6“. Stretnúť sa však môžete aj s plášťami so šírkou medzi 2,8 a 3“. 
 • Na univerzálne trekingové bicykle zoženiete najčastejšie plášť s priemerom 28 palcov. Vyberať si môžete z rôznej hrubosti vzorky. Ak jazdíte viac po ceste, voľte skôr jemnejšiu vzorku, do terénu hrubšiu. 
 • Plášte na cestné bicykle sú pripravené na hladkú a rýchlu jazdu po spevnenom teréne. Bývajú preto najužšie, ale tiež majú najhladšiu vzorku.
 • Veľkosť plášťa na detský bicykel prispôsobte veku dieťaťa. Pri výbere hrubosti vzorky a šírky plášťa postupujte podobne ako by ste chceli obuť horský bicykel. 

 

Na aké parametre sa pri výbere plášťa na bicykel zamerať? 

 

V prvom rade sa zaujímajte o veľkosť, teda priemer a šírku plášťa. Oba rozmery sa udávajú obvykle v palcoch. Pre úplnosť treba dodať, že jeden palec je 2,54 cm. Niektorí výrobcovia ich ale udávajú aj v mm. Priemer plášťa je nutné vyberať podľa veľkosti ráfika vášho bycikla, ktorý najľahšie zistíte zo súčasného plášťa. Je možné ho tiež zmerať. Šírku plášťa môžete voliť podľa typu bicykla a terénu, po ktorom sa chcete najčastejšie pohybovať. Vždy platí, že by šírka ráfika mala byť menšia ako je šírka plášťa. Pri horských bicykloch môžete naraziť na šírky od 2” do 3“, pri trekingových sa šírka plášťa udáva najčastejšie v mm a môže sa pohybovať až do 35 mm. Najužšie plášte sú potom určené pre bicykle cestné. Ich šírka sa bežne pohybuje okolo 1,5 cm. Pri výbere plášťa sa môžete stretnúť s niekoľkými skratkami popisujúcimi vlastnosti kostry plášťa. Jednou z nich je PSI (pound per square inch), čo je jednotka tlaku udávajúca na akú hodnotu je možné plášť nafúknuť. Silu nití, ktoré boli použité na výrobu plášťa, potom vyjadruje skratka TEX. Jej hodnota informuje o hmotnosti v gramoch jednej nite na tisíc metrov jej dĺžky. Všeobecne platí, že pre tenšie nite je potrebné zvoliť sofistikovanejší výrobný postup, a preto je možné tiež očakávať vyššiu cenu plášťa. Jednotka TPI (threads per inch) potom udáva hustotu kostry plášťa. Platí, že čím vyššia je hustota, tým kvalitnejší je plášť. Vyššie hodnoty sa hodia predovšetkým pre slabšie plášte, ktoré sa využívajú na závodoch. Bežní rekreační cyklisti si môžu dovoliť aj nižšie hodnoty TPI. Plášte s nimi sú totiž lacnejšie. Všeobecne sa ale snažte vyhýbať plášťom s hodnotami nižšími ako 100 TPI, na ktorých sa už nejazdí tak dobre a svižne. Pri výbere plášťa sa zamerajte aj na jeho vzorku. Na cestu a upravený terén stačí hladká vzorka bez výstupov, ktorá umožní hladkú a rýchlu jazdu. Širší plášť s výstupkami zase využijete v drsnom teréne, kedy vám často umožní hladký prejazd bahnom bez toho, aby ste zapadli. 

 • Pri výbere plášťa na bicykel sa najprv zamerajte na jeho šírku a priemer. Priemer prispôsobte veľkosti ráfika kolesa, šírke ráfika a typu kolesa. 
 • Najširšie plášte sú vhodné pre horské bicykle a môžu mať šírku až 3“. Tie najužšie určené pre bicykle cestné potom majú obvykle 1,5“.
 •  Pri výbere plášťa dbajte aj na jeho dezén. Ten s mnohými výstupkami sa hodí do náročného terénu, ten hladší naopak na cestu. 

 

Aké sú najlepšie plášte na bicykel? Na čo sa najčastějšie pýtate?

 

 • Ako vymeniť plášť a dušu na bicykli?

Výmena plášťa a duše by mala byť základnou zručnosťou cyklistu, ktorý sa chce vydať úplne sám ďalej od civilizácie. V prvom kroku je potrebné vybrať koleso z vidlice alebo rámu. Potom s použitím montpáky zložiť starý plášť. Akonáhle je plášť dole, je možné vybrať aj dušu. Pokiaľ je neporušená, môžete ju ponechať. Nasaďte nový plášť. Aby vám to išlo ľahšie, môžete si trochu prifúknuť dušu. Nakoniec celé kolo finálne nafúknite a skúšobne s ním zatočte. Nakoniec ho vráťte späť do vidlice a upevnite na bicykel. 

 

Najlepšie plášte na bicykel 2022.*

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

Páči sa? Pridajte 5 hviezdičiek