Najlacnejšie Karibu Adelina 6168
Dlhodobo skvele hodnotené: Karibu Adelina 6168

Už ste to čítali? Tu sú tie najlepšie infrasauny roka 2024
Prehľadne:
najlepšie infrasauny z hodnotení, recenzií aj testov

 

Výber najdôležitejších informácií:

 

NOVÝ rebríček TOP produktov na SK, ČR, DE a PL
Vyhnete sa chybe, ktorú robí väčšina ľudí?

Väčšina ľudí robí pri výbere chybu. Hľadajú rýchle riešenia, podcenia množstvo informácií a neoverí si ich z viacerých zdrojov. Neopakujte to, čo ostatným denne komplikuje ich život . Porovnajte si to, čo je zaujímavé na našom trhu s tým, čo oceňujú zákazníci v okolitých krajinách.
Prečo? Budete si istí , že neplatíte len za produkt s dobrou reklamou, ale vyberiete si to, čo vám skutočne bude spoľahlivo slúžiť .
Hľadáte najlepšie infrasauny? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás prehľadné rebríčky najzaujímavejších výrobkov zo slovenského aj zahraničného trhu.

S nami máte istotu správneho výberu značky, modelu, najvýhodnejších parametrov i TOP poměru cena / výkon. Obľúbené infrasauny podľa zákazníkov zo slovenského, českého, nemeckého a poľského trhu vám uľahčí rozhodnutie aký výrobok vybrať. Tak poďme na to!

 

Ako vybrať infrasauny?

  1. Pri výbere infrasauny sa v prvom rade zamerajte na jej typ a ak ste limitovaní priestorom bytu, tiež veľkosť. 
  2. Infrasauny k svojmu fungovaniu využívajú žiarič infračerveného žiarenia, ktorý produkuje tepelné vlny prenikajúce hlboko pod kožu a neohřívající teleso kabíny.
  3. Dôležitý je aj výber dreveného obloženia interiéru sauny, niektoré druhy driev vďaka menšej tepelnej vodivosti dokonca menej páli.

 

Pozrite sa na najlepšie infrasauny:
toto jsou víťazi recenzií, hodnotenia, porovnávania a testov

Všetky rebríčky a hodnotenie pre vás pravidelne aktualizujeme a dopĺňame. Posledná aktualizácia prebehla dnes.
Kliknite na odkaz v tabuľke a prečítajte si detailné informácie o výrobku
.

 

TOP infrasauny na slovenskom trhu

Dlhodobo najlepšie hodnotené infrasauny
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Marimex Trendy 2001 M 11105610 Marimex Trendy 2001 M 11105610 879 1,4
2. Marimex Smart 1000 M 11105625 Marimex Smart 1000 M 11105625 714 3,0
3. France La Provance 2-3 France La Provance 2-3 1 632 1,4
4. France Luxe 2 France Luxe 2 1 715 1,2
5. Belatrix Vista 2 Belatrix Vista 2 1 869 1,0

Zobrazte si ďalšie informácie k téme Najlepší infrasauny.

 

TOP infrasauny v Českej Republice

Dlhodobo najlepšie hodnotené infrasauny
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. HealthLand DeLuxe 2002 HealthLand DeLuxe 2002 1 199 2,0
2. Marimex Trendy 2001 M 11105610 Marimex Trendy 2001 M 11105610 842 1,6
3. HealthLand Economical 2001 Car HealthLand Economical 2001 Car 950 1,8
4. HealthLand DeLuxe 2222 Car-BT HealthLand DeLuxe 2222 Car-BT 1 465 1,0
5. HealthLand Standard 2012 HealthLand Standard 2012 1 019 1,0

Výber ďalších zaujímavých produktov z kategórie Najlepší infrasauny.

 

TOP infrasauny v Poľsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené infrasauny
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Home Deluxe Redsun M Kabina na Podczerwień – Promiennik Ceramiczny, Jodła Hemlock ... Home Deluxe Redsun M Kabina na Podczerwień – Promiennik Ceramiczny, Jodła Hemlock ... 1,3
2. Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN DELUXE - M 14914 Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN DELUXE - M 14914 1,8
3. Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN DELUXE PLUS - M 14922 Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN DELUXE PLUS - M 14922 2
4. Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN DELUXE - S 14918 Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN DELUXE - S 14918 1,7
5. Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN - S 2985 Kabina na podczerwień HOME DELUXE REDSUN - S 2985 1,6

 

TOP infrasauny v Nemecku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené infrasauny
Poradie Názov Obrázok Hodnotenie
1. Home Deluxe - Infrarotkabine - REDSUN M - Vollspektrumstrahler - Home Deluxe - Infrarotkabine - REDSUN M - Vollspektrumstrahler - 1,5
2. Dewello Infrarotkabine »Pierson Dual-Therm«, für bis zu 2 Personen Dewello Infrarotkabine »Pierson Dual-Therm«, für bis zu 2 Personen 1,2
3. Home Deluxe REDSUN M Infrarotkabine Home Deluxe REDSUN M Infrarotkabine 1,3
4. Artsauna Infrarotkabine Wärmekabine Oslo mit Keramikstrahlern & Artsauna Infrarotkabine Wärmekabine Oslo mit Keramikstrahlern & 1,3
5. Home Deluxe Infrarotkabine REDSUN Deluxe - M Home Deluxe Infrarotkabine REDSUN Deluxe - M 1,8

Niektoré z produktov môžu byť určené len pre zahraničný trh.

Alternatívne produkty z tejto kategorie výhodne nakúpite TU.

 

Potrebujete poradiť ešte viac? Čítajte rady pre správny výber

Radi by ste aj v zime zahalili svoje telo príjemným teplom, ktorého ste si užívali na priamom letnom slnku? Potom máte dve možnosti. Buď môžete odletieť do exotických krajín a tam si aj v zime užívať teplé podnebie alebo si za zhruba rovnakých finančných podmienok zaobstarať domáci infrasaunu, ktorá sa o dodávku tepla pre vaše zmrznuté telo bude starať pravidelne niekoľko rokov. K tomu, aby vám infrasauna dobre slúžila, je potrebné venovať jej výberu dostatočnú pozornosť a zvoliť model s dobrým pomerom ceny a výkonu.

 

Na aké typy infrasáun môžete na súčasnom trhu naraziť?

Infrasauny sú v súčasnej dobe populárny najmä kvôli preukázateľným účinkom infračerveného žiarenia na ľudské telo, ale aj psychickú pohodu. Stretnúť sa s nimi môžete v rehabilitačné zariadenia, infražiarič nájdete ale aj v novorodeneckých inkubátoroch. Pobyt v infrasaune vám pomôže uvoľniť svaly, vysporiadať sa s každodenným stresom a užiť si psychickú pohodu. Suché saunovanie má svoj pôvod v chladnom Fínsku, v ktorom sa takmer každá dedina môže pochváliť spoločnú saunou. Od toho sa tiež vyvinulo pomenovanie tradičné fínskej sauny, v ktorej dosahuje teplota pri minimálnej vlhkosti až 100 °C. Opakom suchej sauny je sauna vlhká, v ktorej teplota zvyčajne dosahuje maximálne 70 ° C a vlhkosť často až 80%. Tento typ sáun má svoj pôvod v rímskych tureckých kúpeľoch. Špeciálnym typom vlhké sauny je potom sauna parná, ktorej teplota je minimálny, okolo 40 °C, ale vlhkosť dosahuje maximálnych hodnôt. Infrasauna potom k svojmu fungovaniu využíva infračervené žiariče, ktoré dokážu produkovať žiarenie prenikajúce až niekoľko centimetrov pod kožu. Vďaka tomu že neohrieva vzduch ale samotné telo, je možné si uzavretú kabínu infrasauny zaobstarať tiež do bytu. Infračervené žiarenie na rozdiel od plného slnečného svitu nevykazuje negatívny vplyv na vrchnej vrstvy pokožky.

  • Vo fínskej saune si užijete vysoké teploty pri minimálnej vlhkosti.
  • Naopak vo vlhkej saune dosahuje vlhkosť až 80% a teplota je miernejší, zvyčajne okolo 70 °C.
  • Veľmi obľúbená je tiež parná sauna, ktorá pri minimálnej teplote okolo 40 ° C ponúka maximálnu vlhkosť.
  • Najdôležitejšou súčasťou infrasauny je žiarič produkujúce infračervené žiarenie, ktoré preniká do hlbších vrstiev pokožky a prehrieva ju.

 

Z akého materiálu sa zvyčajne saunovej kabíny vyrábajú?

Každý, kto niekedy vstúpil do suchej sauny, si iste všimol dreveného obloženia jej interiéru. To je dôležité najmä kvôli vysokým teplotám, ktoré sa tu vyskytujú. Voliť možno z niekoľkých druhov dreva, ktoré sa vyznačujú inými vlastnosťami. Napríklad africká vŕba Abachi vďaka nízkej tepelnej vodivosti nie je pri priamom kontakte s povrchom ľudského tela toľko pálivá. Dobré vlastnosti má tiež drevo z osiky či škandinávsky smrek. Najmä luxusné infrasauny potom bývajú obložené cédrovým drevom, ktoré pri zahriatí príjemne vonia, ale je tiež veľmi odolné voči vlhkosti. Naopak žiadnu vôňu nevydáva drevo z kanadského jedlovca označované ako Hemlock, ktoré spoznáte najmä podľa jemne ružovej farby so slabými prúžkami.

  • Zlatý stred z hľadiska ceny predstavuje drevo zo škandinávskeho smreku či osiky. 
  • Tí, ktorí si radi vychutnajú pri saunovaní vôňu dreva a môžu si dovoliť minúť za kabínu väčší obnos, sa môžu poobzerať po infrasuně z dreva cédrového.

 

S akou energetickú náročnosti je potreba V prípade nechal s vami počítať?

Príkon sa u väčšiny domácich infrasáun napodiv nepohybuje v extrémne vysokých hodnotách. Zoženiete infrasaunu s príkonom už okolo 1300 W, niektoré kabíny však dosahujú aj 3 kW. Rozumný stred sa však pohybuje okolo 1,8 kW. V porovnaní napríklad s varnou kanvicou sa pohybujeme napodiv na nižších hodnotách. Musíte si však uvedomiť že infrasaunu budete používať denne aj niekoľko hodín, čo sa môže premietnuť do ceny saunovania. V priemere platí, že v prípade zhruba polhodinového saunovanie s 10 minútovým predhrevom vychádza pri príkone 1,8 kW cena jednej procedúry na zhruba päť korún.

  • Pomerne slušný pomer ceny a výkonu majú infrasauny s príkonom okolo 1,8 kW, pri ktorých vás jedna procedúra vyjde na zhruba päť korún.

 

Najlepšie infrasauny 2024. 

Vybrali ste si? Veríme že áno.

Ale ak na vás napriek tomu bolo informácií moc, pozrite sa jednoducho priamo na tohle

Absolútny víťaz porovnávacieho testu v SK

Toto je absolútny víťaz porovnávacieho testu - produkt Karibu Jorgen. Tu zaobstaráte Karibu Jorgen nejvýhodněji!
„Absolútny víťaz porovnávacieho testu: Karibu Jorgen“

Vyber-si.sk vaša najľahšia cesta k správnemu produktu!

 

 

Niečo zaujímavé z obľúbených e-shopov?

 
 

Inšpirujte sa zaujímavými produkty aj v ďalších kategóriách. Návštevníci našich stránok ako ste vy, sa často zaujímajú aj o hodnotenie tovaru z týchto kategórií:

Vyber-si.sk vaša najjednoduchšie cesta k správnemu produktu.

4.7/5 - (11 hlasov)