Nový test a recenzia IPL epilátora Braun Skin i·expert PL7253

Nový test a recenzia: IPL epilátor Braun Skin i·expert

 

Najchytrejšie IPL na trhu? Minimum času maximum komfortu, tak by sa dal zhrnúť najnovší test IPL epilátor Braun Skin i·expert.

Zaujíma vás, ako presne funguje prvý inteligentný prepojený IPL systém, ktorý sa učí, ukazuje spätnú väzbu v reálnom čase a prispôsobuje plán ošetrenia vám na mieru? Tak presne pre vás je naša najnovšia recenzia Braun Skin i-expert.

Dočítate sa, ako si presne poradil s chĺpkami, za čo si zaslúži pochváliť i čo by sa dalo vytknúť. Nechýba UNBOXING, návod ako spustiť aplikáciu ani tipy redakcie na zníženie bolestivosti u IPL pri ošetrení.

 

 

Prvý dojem? Kompaktnosť, kvalita a dizajn

 

Nami testovaná verzia Skin i·expert PL7253 je dodávaná v veľmi peknej krabici s dvoma sadami návodov v rôznych jazykoch a s kartou s QR kódom na stiahnutie aplikácie, v hladkom púdrovo-ružovo-fialovom púzdre vo vzhľade brúsená koža, ktoré dopĺňajú kovové detaily v odtieni rose-gold. Pohodlne do neho uložíte:

 • Telo IPL Skin i·expert
 • Štandardný nadstavec/hlavu 3 cm2
 • Presnú hlavu 1,5 cm2
 • Širokú hlavu 4cm2
 • Transformátor vrátane zástrčky a sieťového kábla
 • Holiaci strojček Venus Extra Smooth

 

IPL epilátor Braun Skin

 

Balenie je pekné, kompaktné, príjemne mäkké, ale zároveň pevné, ľahké, ideálne na cestovanie i bežné ukladanie. Celý epilátor je vo veľmi krásnej dizajnovej kombinácii bielej a metalickej rose-gold farby. Ak by ste náhodou stratili návod, nájdete ho aj na webe výrobcu.

Technické parametre:

 • hmotnosť celého balenia: 1,3 kg
 • rozmery celého balenia.: 274 mm x 196 mm x 98 mm
 • hmotnosť epilátora: necelých 300 g
 • maximálny optický výkon: 6 J/cm2

V čom je IPL epilátor Braun Skin i·expert výnimočný a na čo sa hodí

 

Braun Skin i·expert je prvé IPL, ktoré sa skutočne naučí vaše potreby, prispôsobí sa vám, a prevedie vás veľmi efektívne celým epilačným procesom až k vytúženej hladkej pokožke.

Dá sa povedať, že vďaka prepojeniu s aplikáciou v podstate získate svoju osobnú kozmetičku, ale za zlomok ceny návštev salónu. A v pokoji doma. Skin i·expert vám bude v reálnom čase ukazovať pokrytie vašej pokožky zábleskami IPL, nepredstavujte si však, že by mapoval presný pohyb zariadenia po vašom tele, tu zostáva zodpovednosť stále na vás.

O čo sa ale postará úplne sám, je bezpečnosť a pohodlnosť používania, pretože sníma odtieň vašej pleti až 80-krát za sekundu, aby rozpoznal aj tie najmenšie rozdiely. Automaticky potom silou každého jedného záblesku prispôsobí rôznym častiam tela.

Braun Skin i·expert môžete použiť na:

 • Tvár a krk okrem oblasti očí, línie vlasov a u mužov brady
 • Nohy vrátane prstov, nártov i zadku
 • Ruky vrátane prstov či ramien
 • Podpazušie a slabiny
 • Bikini oblasť okrem oblasti slizníc (u mužov je vylúčená celá oblasť)
 • Brucho
 • Hrudník
 • Chrbát

 

Ultra rýchle záblesky, ultra rýchle ošetrenie

 

15 minút. Tak málo vám stačí, aby ste ošetrili celé telo! Braun vysiela záblesky IPL každých 0,5 sekundy. To je naozaj ultra rýchle blikanie rýchlosťou 125 bliknutí/minútu! Podľa videa je tá rýchlosť naozaj neskutočná. Navyše vie kĺzavý pohyb, kedy iba posúvate prístroj a ten vysiela záblesky sám.

Pri dlhom používaní sa zariadenie môže presunúť do režimu ochrany proti teplu, kedy sa blikacie sekvencie spomalia, ale stačí ho nechať chvíľu ochladiť.

Osobne mi vďaka tomu pri teste pravidelné epilovanie (nôh, podpazušia a prstov) zabralo niečo medzi 12-13 minútami. A tiež nedám dopustiť na trvalé pripojenie cez sieťový adaptér. Jednoducho zapojíte do zásuvky, spustíte aplikáciu a idete na to. Osobne je pre mňa väčšia prekážka nutnosť pravidelne dobíjať batériu než kábel, na ktorý sa dá pri epilácii v pohode zvyknúť. Len pre ešte väčší komfort by mohol byť kábel mäkší, ideálne textilný.

Aplikácia vám navyše dáva personalizované tipy, ako môžete zrýchliť a zlepšiť svoje ďalšie ošetrenie, ale o tej neskôr.

 

TEST: IPL epilátor Braun Skin i·expert PL7253

 

IPL epiláciu ucítite, ale prežijete 🙂

 

Braun IPL v ruke sedí dobre a ergonomický tvar je za mňa oproti modelom IPL v tvare „T“ oveľa praktickejší a obratnejší. Konštrukcia aj použitý plast sú pevné, pokojne by ale nový model mohol byť ešte trochu menší, kompaktnejší.

Ošetrenie je prakticky bezbolestné. Braun Skin i·expert má navyše 2 stupne citlivosti pre minimalizáciu bolesti (3 režimy):

 • Štandardný režim (3 kontrolky)
 • Citlivý režim (2 kontrolky)
 • Veľmi citlivý režim (1 kontrolka)

 

Veľmi citlivý režim (1 kontrolka)
Citlivý režim (2 kontrolky)
Štandardný režim (3 kontrolky)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senzor SensoAdapt a aplikácia navyše všetko nastavujú takmer bez vašej pomoci a kedykoľvek môžete na intenzite ubrať. V takom prípade ale budete na hebkú pokožku čakať trochu dlhšie.

V podstate všetci výrobcovia uvádzajú, že mierne štipnutie alebo nepríjemný pocit (predovšetkým pri použití najsilnejšej intenzity na citlivejšej pokožke) väčšina používateľov pre dlhodobé výsledky znesie. A ja musím

súhlasiť.

Riadim sa skôr k osobám s citlivejšou pokožkou, preto vždy volím ako východiskové nastavenie najnižšiu intenzitu. To je rozhodne správna voľba aj pre tých z vás, ktorí nemáte s IPL ešte žiadnu skúsenosť. Reakciu vašej pokožky si radšej vždy overte, než sa pustíte do rozsiahleho zákroku.

 

 

Moja pokožka ošetrenie znášala úplne bez problémov, bez akéhokoľvek náznaku bolesti, vnímate len mierne teplo. Zmenila som teda nastavenie na štandardný režim – najvyššiu úroveň. Ani na nohách, ani v podpazuší, alebo na tvári som v 80 % prípadov necítila vôbec žiadnu bolesť len trochu viac tepla. V zostávajúcich prípadoch som cítila kratučké štipnutie (ako od gumičky), ktoré ale v podstate obratom odoznelo.

Po predchádzajúcich skúsenostiach s epiláciou IPL radím, nechajte si citlivé oblasti ako je bikini oblasť alebo intímna časť na samostatné ošetrenie. Keď je prístroj chladný, bolí epilácia v týchto miestach menej. Opäť síce nejde o nič neznesiteľné, ale podiel pocitu so “štipnutím” a bez, bol u mňa tak 70:30. Počítajte, že teplo aj štipnutie tu budete vnímať rozhodne intenzívnejšie. Určite využite radu z návodu a neepilujte ťahom, ale postupným prikladaním (tzv. razítkovanie).  Takisto musím vyzdvihnúť funkciu snímača odtieňa pokožky, ktorý práve na týchto oblastiach veľmi uľahčí kontrolu nad intenzitou záblesku a tým aj nad bolesťou.

Inteligentný plánovač s vami navyše po každej epilácii pomocou krátkeho dotazníka každé ošetrenie vyhodnotí a bude-li pre vás menej príjemné, nabudúce sám upraví nastavenie.

 

7 redakčných tipov, ako minimalizovať bolesť pri epilácii IPL

 

 • pokožku čo najstarostlivejšie ohoľte, zabudnuté chĺpky pohltia energiu IPL a to môže štipnúť
 • postupujte smerom nahor (k chrbtici) od periférnych nervov
 • hneď za prístrojom po pokožke posúvajte druhú ruku (pri veľkej citlivosti môžete použiť aj chladiaci gélový vankúšik), tým zrýchlite odoznenie pocitu po „štipnutí“
 • citlivejšie miesta si ideálne nechajte na samostatný deň, pokiaľ je prístroj chladnejší a vaše nervy nie sú rozdráždené. Snažte sa na bolesť nesústrediť.
 • na najcitlivejších oblastiach použite „razítkovaciu metódu“, pokožku pri epilácii napínajte
 • „neblikajte“ hneď 2x na rovnaké miesto, štipnutie by bolo výraznejšie
 • pamätajte, že pred menštruáciou môžete bolesť vnímať intenzívnejšie

Intenzívne pulzné svetlo, alebo IPL, transformuje svetelnú energiu na teplo, čo efektívne zasahuje melanín v chĺpkových folikuloch a prerušuje ich rastový cyklus. Len vďaka tomu získate dlhodobo hladkú pokožku bez potreby častej údržby. Osobne odporúčam, nerobiť z toho vedu. Skutočne nie je čoho sa báť. Občasné ľahké štipnutie k IPL epilácii patrí a ruku na srdce, bolestivosť je kdekoľvek na tele na míle ďaleko od bolesti akú spôsobuje vytrhávanie chĺpkov.

Niekto môže namietať, že holenie nebolí vôbec, ale ak problematiku zúžim čisto na bolestivosť, musím uviesť, že mnoho mužov i žien po ňom trápi zarastanie chĺpkov, čo tiež nie je nič príjemné ani pekné. A u IPL v ošetrených oblastiach chĺpky vôbec nezarastali!

 

Ako začať?

 

Po vybalení prístroja si pomocou QR kódu z karty v balení stiahnite aplikáciu. Aplikácia sa páruje pomocou WiFi alebo Bluetooth. Nebolo by na škodu, keby QR kód na stiahnutie aplikácie bol dostupný aj na stránke produktu na webe výrobcu.

 

Aplikácia: presná starostlivosť, žiadna veda

 

Od minulej verzie, je aplikácia tou najdôležitejšou a zásadnou inováciou u Braun IPL, tak sa na ňu poďme pozrieť podrobnejšie.

Po krátkej registrácii, vyplňte údaje o odtieni vašej pokožky a chĺpkov pre jednotlivé časti tela a vyberte si deň a čas, kedy vám bude epilácia vyhovovať. Potom vykonajte krátky test a môžete začať s ošetrením podľa plánu.

Prvotný dojem z aplikácie je rozhodne intuitívny, neobťažuje, oceňujem, že plánuje za vás a máte vďaka nej presnú kontrolu aj nad vašou poctivosťou.

 

IPL epilátor Braun Skin

 

Hlavný benefit? Myslí na všetko za vás:

 

 • Nemusíte spomínať, aké nastavenie pre vás naposledy bolo komfortné
 • Všetko si pamätá špeciálne pre jednotlivé oblasti – nemusíte sami neustále prestavovať intenzitu ošetrenia
 • Pripomenie sa vám s pravidelným ošetrením (už žiadne: „hmmmm, kedy že som blikala naposledy…?“)
 • Každé ošetrenie s vami vyhodnotí a sám upraví ďalšie nastavenie na ideálne.

 

 

Voľba hustoty chĺpkov je na výber z celkom dosť širokej škály. Osobne som napríklad pri úvodnom nastavovaní aplikácie, mala pocit, že moje chĺpky na nohách patria do kategórie „riedke“. Ale pri rekapitulácii pred ďalším ošetrením (aj keď som určite nemala pocit, že chĺpkov oproti minule pribudlo), som z nejakého dôvodu pri výbere zo škály preferovala skôr označenie husté (teda o stupienok vyššie). Až neskôr, keď som kontrolovala svoj plán, som si svojho „omylu“ všimla. Škoda, že aplikácia nemá upozornenie v zmysle „skutočne máte dojem, že chĺpky sú od minula hustejšie“, alebo by stačilo vo výbere označiť jednu z položiek „vaša predchádzajúca voľba“, alebo sa proste pýtať inak, napríklad „Zdajú sa vám chĺpky od minula riedšie“ ÁNO – NIE – SKÔR ROVNAKÉ.

Čo tiež môže niekom

u chýbať, je možnosť pridania druhého používateľa. Aj keď vás výrobca nechá prejsť novou registráciou z iného telefónu, dokončiť párovanie zariadenia sa nám v teste nepodarilo. Avšak ďalšia osoba/osoby môže zariadenie ľubovoľne používať bez aplikácie.

Myslite na to, že bez nasadenej hlavice sa vám IPL k telefónu nebude chcieť pripojiť, inak sa ale páruje rýchlo.

 

Ako dlho to bude trvať? Intervaly epilácie

 

Po úvodnom behu epilácie, kedy epilujete pravidelne každý týždeň, a ktorý sa v závislosti od farby vašej pokožky a chĺpkov v aplikácii sám preddefinuje, sa aplikácia sama prenastaví na pravidelný mesačný interval epilácií. Tým vám výsledný hladký efekt vydrží čo najdlhšie, bez nutnosti opätovnej epilácie v intervale po 1 týždni. U mňa sa jednalo o rozmedzie 6 týždňov pre nohy a tvár po 8 týždňov u podpazušia a prstov nôh i rúk, než som prešla na mesačnú „údržbu“.

 

 

To má hneď minimálne 3 výhody:

 • Keď nevysielate záblesky, ktoré by aj tak nemali efekt, nadarmo, šetríte lampu vášho prístroja a významne tým predlžujete jeho životnosť
 • Šetríte váš čas, bez toho aby trpela vaša krása
 • Šetríte vaše peniaze

Jednotlivé termíny si môžete kedykoľvek upraviť a lepšie prispôsobiť, aby vám viac vyhovovali. Navyše pre každú oblasť zvlášť. Približne po roku by ste mali dosiahnuť hladkú pokožku až na celý 1 rok.

 

Orientujte sa pohodlne podľa LED diód i modrého svetla

 

Primárne slúžia na indikáciu správneho priloženia IPL prúžky diód na bokoch, ale modré svetlo zo snímača tónu pokožky SensoAdapt je, mimo bezpečné skenovanie odtieňa vašej pokožky, praktická indikácia, že máte IPL správne priložené. Čím menej modrého svetla vidíte, tým presnejšie dopadne záblesk intenzívneho pulzného svetla na pokožku a tým menej „žiare“ pri epilácii môžete zazrieť. Toto intenzívne svetlo by ste nikdy nemali priamo sledovať, ale myslím, že slnečné okuliare, ktoré si niektorí na epiláciu berú, sú prehnané.

Ak LED diódy na bokoch nesvietia, záblesk sa nevyšle, pretože hlavica tesne nedosadá a vy musíte zlepšiť umiestnenie.

 

SensoAdapt – prístroj vyšle intenzívny záblesk
SensoAdapt – vyšle meněj intenzívny záblesk
Prístroj záblesk nevyšle – zlepšite umístěnie

 

Obratnosť je jeho prednosť

 

Používanie Braun Skin i·expert je naozaj jednoduché. Vďaka ergonomickému tvaru sa vám s ním bude pracovať veľmi obratne aj cez prítomnosť sieťového kábla. Kábel v dĺžke 3 m (2+1 m) je dostatočne dlhý a dosiahnete s ním takmer všade. Starostlivé prikladanie nerobilo žiadne ťažkosti ani v ťažšie dostupných miestach, ako bikini oblasť alebo zadná strana stehien. IPL je pri používaní tiež veľmi tichý.

Len na prsty by som osobne preferovala možnosť použitia väčšej hlavice, čo ale aplikácia neumožňuje. Na užšie alebo viac kostené prsty, môže byť ťažké dôsledne pritlačiť aj najmenšiu hlavicu a bolo by ľahšie môcť vyslať jeden záblesk väčšou hlavicou naprieč, cez viac prstov naraz.

Na tvári sa ale naopak s presnou hlavicou pracuje výborne.

 

 

Zmizli?

 

Už za 4 týždne pravidelného používania dosiahnete na pohľad viditeľný úbytok počtu chĺpkov a oslabenie rastu tých zostávajúcich. Je to až zvláštny pocit, keď niekoľký deň po oholení a epilácii čakáte na dotyk známy pocit čerstvo rastúceho „strniska“ a ono takmer nič! Človek by na tomto mieste ľahko skĺzol k dojmu, že je možné, ďalšie kolo epilácie odložiť, čo by ale vzhľadom k fázovanému rastu chĺpkov bola zásadná chyba. A tu práve oceňujem dôslednosť plánovacej aplikácie, ktorá premeškanie ideálnych termínov stráži za vás.

Za ďalšie 2-4 týždne aplikácia vašu epiláciu prenastaví do módu 1 x za mesiac a približne po roku by ste mali mať na rok pokoj. Nebojte, Braun zase všetko postráži za vás a včas sa s kontrolou rastu pripomenie.

 

test IPL epilátor Braun Skin

 

Moje osobné nastavenie boli svetlohnedé a hnedé riedke chĺpky a tón pokožky si IPL nasníma sám. Ale dá sa povedať, že mám veľmi svetlú pokožku, takže intenzita záblesku sa pri ošetrení znižovala skôr výnimočne, väčšinou cca na 90-80%. Po 4 týždennom testovacom období odhadujem úbytok chĺpkov na nohách približne na 60%. Zostávajúce rastú rozhodne tenšie a značne pomalšie. Osobne vôbec nemám potrebu holiť nohy ešte navyše medzi povinným odstránením chĺpkov pred epiláciami, tak sú nenápadné.

V podpazuší vnímam úbytok ešte o niečo viac cca na 50-60%. Epilovaná pokožka navyše vyzerá na pohľad lepšie ako aj tá čerstvo oholená, pretože vám už žiadne kratučké tmavé chĺpky nepresvitajú z pokožky a  navyše nezarastajú.

Na tvári mám iba jemné blond chĺpky, skôr iba „chmýří“, aplikácia ma upozornila, že chĺpky sú príliš svetlé a epilácia nemusí byť pre mňa vhodná.  Napriek tomu sme v rámci testu Braun Skin i·expert skúšali epilovať aj túto oblasť, ale úbytok nemôžem hodnotiť.

 

Chlpky pred epilácou IPL Braun
Chlpky po epilácii IPL Braun (5 cyklov zábleskov, 3 děň po oholení)

 

UNBOXING: Pozrite sa na IPL epilátor Braun Skin i·expert PL7253

naživo

 

 

Rýchle zhrnutie: Braun je fér

 

Aktuálny IPL trh sa hemží prístrojmi, ktoré sľubujú státisíce zábleskov, u Braun ale v aplikácii uvidíte vždy aktuálny stav všetkých 400 000 zábleskov s presným odpočtom, koľko vám ich ešte zostáva v garantovanej kvalite. Navyše po registrácii prístroja na Braun.cz dostanete záruku na celých 5 rokov.

Cena sady okolo 16.000,- Kč je vzhľadom k inteligentnej aplikácii, výkonu a rýchlosti s akou prístroj

pracuje opodstatnená a pomer cena/výkon/životnosť skutočne vynikajúci.

Braun Skin i·expert disponuje vyšším výkonom a v odstraňovaní chĺpkov pomocou IPL technológie sľubuje trvalejšie výsledky než klasické IPL epilátory.  Je to výkonný, rýchly, obratný a tichý epilátor, s inteligentným snímačom a aplikáciou, ktorá automatizuje celý proces epilácie a skracuje ho na minimum.

Aj keď cena patrí na trhu s produktmi IPL k vyšším, v pomere cena/výkon sa bavíme o špičkovom domácom produkte. Ak chcete kvalitné rýchle domáce IPL ktoré vám bude slúžiť dlhé roky, potom je Braun Skin i·expert jednou z najlepších volieb.

 

 

Plusy/mínusy +/- Máte si ho zaobstarať?

 

 • +/- veľmi dobrá manipulácia s prístrojom aj napriek prítomnosti kábla. Tí, ktorí často cestujú, ale môžu preferovať prístroje s batériou
 • +/- cena je opticky pomerne vysoká, ale epilátor má vynikajúci pomer cena/výkon
 • +/- pri najsilnejšej intenzite na citlivejšej pokožke pri aplikácii štipká (ako každé IPL)
 • +/- Aplikácia iba pre jedného
 • +/- Dlhý kábel (3 m) ale mohol by byť mäkší/textilný
 • +/- Frekvencia zábleskov je fantastická, ale po zahriatí trochu klesá
 • + Aplikácia pre najrýchlejšie odstránenie chĺpkov
 • + Vysoko bezpečný vďaka automatickému snímaču odtieňa pokožky
 • + 10 úrovní intenzity a 3 režimy citlivosti, ktoré nastavuje aj sám
 • + Šetrí čas, patrí medzi najrýchlejšie IPL na trhu s až 125 zábleskami za minútu, (cca 1 záblesk za pol sekundy!)
 • + Vygeneruje až 400 000 zábleskov, ktoré sám počíta
 • + Šetrí záblesky/peniaze
 • + S každým zábleskom sa prispôsobuje individuálnej farbe pokožky
 • + Lichotivý elegantný dizajn
 • + Praktický a pekný kufrík/box
 • + Holiaci strojček ako darček
 • + Ideálny pre širšiu škálu odtieňov pleti a chĺpkov
 • + Pre ženy aj mužov, možno využiť takmer na celé telo
 • + Ergonomicky veľmi vydarený, jednoduché ovládanie i manipulácia
 • + Minimalizuje nepohodlie/bolestivosť
 • + Prispôsobuje sa v čase
 • + Automatizuje, vyhodnocuje a zlepšuje správne vaše nastavenia pre každú časť tela zvlášť
 • + Plánuje a myslí na ošetrenie za vás
 • + Tichý
 • + 3 výmenné hlavice
 • + Záruka 5 rokov po registrácii na webe výrobcu

test a recenzia IPL epilátor Braun Skin

4.9/5 - (18 hlasov)